Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Forge of Empires. Startegia przez wieki!

Startegia przez wieki!

Jeżeli od zawsze chciałeś stanąć na czele swojego państwa-miasta i poprowadzić je przez kolejne wieki, tworząc przy tym swoją legendę, to dobrze trafiłeś. Forge of Empires od InnoGames rzuca Cię w wir historycznej podróży, w której to od nas zależy, jak potoczą się losy naszego wirtualnego imperium. Buduj, handluj, podbijaj – czy jesteś gotowy?

Forge of Empires

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Forge of Empires | Darmowa Gra

Startegia przez wieki! Jeżeli od zawsze chciałeś stanąć na czele swojego państwa-miasta i poprowadzić je przez kolejne wieki, tworząc przy tym swoją legendę, to dobrze trafiłeś. Forge of Empires od InnoGames rzuca Cię w wir historycznej podróży, w której to od nas zależy, jak potoczą się losy naszego wirtualnego imperium. Buduj, handluj, podbijaj – czy jesteś gotowy?

Forge of Empires to darmowa, przeglądarkowa gra strategiczna, wzorowana na legendarnych seriach Age of Empires oraz The Settlers. Swoją przygodę z tytułem rozpoczniemy w Epoce Kamienia, dysponując bardzo ograniczonymi zasobami i zerową infrastrukturą. To tutaj zaczyna się nasza przygoda tocząca się przez wieki, w której krok po kroku rozbudowujemy nasze imperium. Jeżeli jesteś fanem tytułów takich jak Rail Nation, czy też Elvenar – poczujesz się tutaj jak u siebie!

Forge of Empires

Do świata Forge of Empires wprowadzi nas bardzo szczegółowy samouczek. Radą służy wirtualny pomocnik, który doradzi zarówno w kwestiach budowlanych, jak i ekonomicznych. Ukończenie samouczka jest konieczne aby przejść do kolejnych etapów rozgrywki, ale dzięki jego bardzo intuicyjnemu przebiegowi, nie jest to ani czasochłonne, ani uciążliwe. Poza tym Forge of Empires to gra o dużym poziomie złożoności, więc szybka nauka lub powtórka mechanik (w przypadku weteranów Age of Empires, czy też The Settlers) przyda się nawet najlepszym strategom. Postępując zgodnie ze wskazówkami komputera, szybko awansujemy do Epoki Brązu, która rozszerzy wachlarz naszych możliwości…

Forge of Empires

…a tych produkcja oferuje naprawdę sporo! Jak przystało na rasową grę strategiczną, pole manewru przy rozbudowywaniu miasta jest bardzo złożone. W naszym mieście potrzebne będą nie tylko budynki mieszkalne, ale też zakłady produkcyjne, towarowe, budynki wojskowe, jak również budowle „kultury”. To właśnie one wpływają bezpośrednio na zadowolenie mieszkańców, co jest jedną z podstaw. Dzięki zadowoleniu właśnie zwiększa się ich produktywność! Ponadto, aby transport wewnątrz miasta przebiegał bez zakłóceń, niezbędna okaże się przemyślana sieć dróg. Rozplanowanie naszej osady jest zresztą kluczowe, jeżeli chcemy zostać znakomitymi przywódcami!

Forge of Empires

Aby możliwe było przechodzenie do kolejnych Epok w grze, konieczne jest łamanie kolejnych barier technologicznych. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość. Nawet osiągnięcie Epoki Żelaza jest bardzo czasochłonne, nie wspominając o awansowaniu do kolejnych epok: Wczesnego Średniowiecza, jego rozkwitu, „jesieni” i wreszcie Epoki Kolonialnej aż do Nowożytności. Oprócz rozwijania technologii i infrastruktury, musimy też pamiętać o zapewnieniu sobie stałego dopływu surowców, prowadzeniu aktywnego handlu czy śledzeniu mapy kontynentu, co może nas uchronić przed nieoczekiwanym atakiem ze strony przeciwnika, bo gra jest tytułem mocno opartym na aspekcie player versus player!

Forge of Empires

Kiedy mówimy już o starciach, warto brać pod uwagę, że chronimy się przed nimi tylko dzięki rozbudowie naszej armii i dostosowaniu jej do warunków danej Epoki. Mając jednak na uwadze, że często najlepszą obroną jest atak – jeżeli to tylko możliwe – staramy się brać sprawy w swoje ręce. Potyczki mają też jedną, bardzo ważną zaletę. Ich wygrywanie zapewnia nam pokaźny „zastrzyk” wszelakich surowców. Warto więc brać pod uwagę stanięcie w szranki z wrogiem, gdy tylko będziemy potrzebować danego typu surowców. Jak więc widać wszystkie elementy rozgrywki są ze sobą nierozerwalnie połączone i jest to cecha złożoności tego tytułu.

Forge of Empires

Poza surowcami w grze również dostępna jest waluta premium, co jest już standardem w tytułach F2P. Diamenty – bo o nich mowa – są bardzo cenne. Nie warto zatem wydawać ich we wczesnych etapach gry, gdyż ich zdobycie zależy głównie od wydawania realnych pieniędzy. Jednak nie są one niezbędne do gry i nie ma tutaj mowy o modelu Pay2Win. Oczywiście diamenty ułatwiają budowę naszego imperium, ale wszystko to możemy również osiągnąć bardziej konwencjonalnymi metodami. Wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość!

Forge of Empires

Jeśli jesteś fanem serii Age of Empires, czy też The Settlers, a także darmowych gier strategicznych w stylu Rail Nation i Elvenar, lub po prostu lubisz dobre, staroszkolne strategie, to ten tytuł jest stworzony właśnie dla Ciebie. Rozbudowany gameplay i mechanika, nastawienie na rozgrywkę sieciową oraz przyjemna dla oka i ucha oprawa graficzno-dźwiękowa zapewnią setki godzin dobrej zabawy. Zbuduj swoją potęgę już teraz!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  1. Nie wydawaj diamentów w początkowych etapach gry, są one bardzo cenne i trudne do zdobycia,
  2. Wykonuj wszystkie zadania zlecone przez grę – pozwolą Ci one zdobywać cenne nagrody,
  3. Zadania są również cennym źródłem wiedzy we wczesnych etapach gry – wykonywanie ich nauczy Cię podstawowych mechanik rozgrywki,
  4. Staraj się podzielić swoje miasto na tematyczne strefy, żeby zoptymalizować jego rozwój,
  5. Im mniej dróg, tym więcej miejsca na inne budowle. Dobrze zaplanuj komunikację w swoim mieście,
  6. Gdy planujesz nie grać przez dłuższy czas, ustaw produkcję zasobów z najdłuższym możliwym czasem – dzięki temu zmaksymalizujesz ich pozyskiwanie,
  7. Wykonuj zadania poboczne w celu zdobycia dodatkowych nagród,
  8. Żeby lepiej zaplanować potyczki PVE możesz wejść do walki, przestudiować planszę, poddać się i wejść do niej ponownie w późniejszym etapie gry,
  9. Staraj się rozsądnie wybierać swoich przeciwników w potyczkach PVP w myśl starego przysłowia „miarkuj siły na zamiary”.