Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Rail Nation. Stwórz własne kolejowe imperium!

Stwórz własne kolejowe imperium!

Załóż potężną kompanię kolejową i zostań biznesowym magnatem w darmowej grze przeglądarkowej Rail Nation dla wielu graczy. Aby zostać potentatem kolejowym musisz pokonać wiele wyzwań. Czy jesteś wystarczająco sprytny, aby nadążać za trendami w branży? A może zagrasz bezpiecznie, trzymając się sprawdzonych metod? W co zainwestujesz, a czego będziesz unikać?

Rail Nation | Darmowa Gra

Stwórz własne kolejowe imperium! Załóż potężną kompanię kolejową i zostań biznesowym magnatem w darmowej grze przeglądarkowej Rail Nation dla wielu graczy. Aby zostać potentatem kolejowym musisz pokonać wiele wyzwań. Czy jesteś wystarczająco sprytny, aby nadążać za trendami w branży? A może zagrasz bezpiecznie, trzymając się sprawdzonych metod? W co zainwestujesz, a czego będziesz unikać?

Rail Nation to darmowa gra strategiczna dostępna w oknie przeglądarki. Za wydanie produkcji odpowiada doskonale znane na polskim rynku Travian Games. Jest to produkcja, która – mimo innego settingu – przywodzi na myśl takie klasyki, jak: Plemiona, Ikariam, Elvenar, Kapi Hospital, a nawet Ogame! Wcielimy się tutaj w postać młodego biznesmana stawiającego pierwsze kroki ze swoim własnym, kolejowym biznesem. Niech jednak nie zwiedzie Was przyjemny, „kolejowy” świat produkcji. Nie jest on wcale taki prosty, na jaki wygląda.

Rail Nation

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru regionu świata, w którym będziemy tworzyć nasze kolejowe imperium. Twórcy przygotowali różne scenariusze w zależności od kraju, na jaki padnie nasz wybór. Pamiętajcie, że od tego zależeć będzie chociażby wygląd mapy, część dostępnych maszyn i technologii! Gdy w końcu zdecydujemy się na konkretne państwo, czeka nas już tylko stworzenia avatara oraz wyboru rodzimego miasta, określając jednocześnie naszą przyszłość i położenie na mapie kolejowej „wojenki”.

Rail Nation

Do właściwej gry i jej mechaniki wprowadzi nas nieinwazyjny, intuicyjny samouczek, którego przejście na pewno pomoże nam w dalszej grze. Wygląd samouczka również zależy od dokonanego na samym początku gry wyboru. A ten warto przejść, bo mimo tego, że podstawy rozgrywki nie są zbyt skomplikowane, o tyle dobre ich poznanie zdecydowanie przyśpieszy proces budowania naszego kolejowego imperium!

Rail Nation

Rail Nation oferuje naprawdę rozbudowaną planszę. Z racji, że gra dostępna jest również w języku polskim możemy tutaj ujrzeć dość swojsko brzmiące nazwy miejscowości: Chomiczniki, Bielnica, Mieszajowice i podobne (oczywiście jeżeli wybraliśmy Polskę na początku rozgrywki). To właśnie do nich będziemy wysyłać nasze lokomotywy, aby przetransportować różnorodne towary jak drewno, stal, bydło czy środki farmaceutyczne. W miarę postępów w rozgrywce będziemy również przechodzić przez kolejne ery rozwoju kolejnictwa.

Rail Nation

Z racji strategicznego aspektu produkcji, Rail Nation pozwala również m.in. na rozbudowie własnej stacji kolejowej. W związku z tym przyjdzie nam obserwować rozwój naszego przedsiębiorstwa, które w końcu stanie się prawdziwą perełką branży. Aby jednak tego dokonać, będziemy musieli często odwiedzać zakładkę zatytułowaną „Badania”. To właśnie w niej rozwiniemy technologiczne aspekty naszego taboru jak i samej stacji. Warto dobrze zaplanować, w co będziemy inwestować punkty badań – strategia jest kluczem do sukcesu, ponieważ ich zdobywanie w późniejszych etapach wcale nie jest takie proste!

Rail Nation

Twórcy gry – studio Bright Future – zadbali o aspekt historyczno-techniczny swojej produkcji. W grze dostępne są niesamowicie zaprojektowane, realistyczne modele lokomotyw, których ilość robi wrażenie. Każda z maszyn posiada swoje własne unikalne parametry: siłę pociągu, niezawodność czy prędkość. Odblokowanie kolejnych maszyn dostarcza dużo zabawy i satysfakcji, gdy już tego dokonamy. Dodatkowo możemy ulepszać je kolejnymi wynalazkami wynikającymi z postępu technologicznego (o badaniach pisałem nieco wcześniej). Dzięki swojemu sieciowemu charakterowi gra w dużej mierze opiera się na rywalizacji lub współpracy pomiędzy realnymi graczami. Znaczącą rolę odgrywają tutaj stowarzyszenia, które spełniają rolę gildii lub klanów znanych z innych gier.

Rail Nation

Rail Nation – jak to w przypadku tytułów opartych na modelu Free2Play bywa – oferuje również walutę premium – złoto. Waluta ta pozwala na przyśpieszenie rozbudowy naszego przedsiębiorstwa, jednak przy odrobinie cierpliwości możemy osiągnąć wszystko bez jej pomocy. Twórcy sprawnie zapobiegli temu, żeby gra stała się tytułem Pay2Win. Cenne nagrody ułatwiające rozgrywkę (w tym złoto) zdobyć możemy chociażby przez codzienne logowanie oraz poprzez udział w loterii. Wiele porad na temat ekonomii gry znajdziemy na oficjalnym Rail Nation forum

Rail Nation

Dzięki temu, że produkcja jest dostępna z poziomu przeglądarki, można się nią cieszyć niemalże na każdym komputerze z dostępem do Internetu. Jednakże przeglądarkowy charakter Rail Nation wcale nie sprawia, że gra wygląda jak tytuły z poprzedniej epoki. Wręcz przeciwnie. Przyjemna oprawa graficzna i doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa sprawiają, że spędzanie kolejnych chwil przy tym tytule jest czymś bardzo przyjemnym.

Rail Nation

Produkcja studia Bright Future z powinna zainteresować nie tylko fanów lokomotyw, ale też graczy lubujących się w rozgrywce ekonomiczno-strategicznej i klasycznych grach przeglądarkowych. Unikalny setting tytułu jest czymś zupełnie świeżym w tego typu produkcjach. Rail Nation daje nam ogromne możliwości i świetnie wykreowaną mechanikę. Uczestniczenie w odblokowywaniu kolejnych maszyn i trakcji powinno zapewnić Wam setki godzin dobrej zabawy. Zatem do dzieła – wirtualny tabor czeka!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Od wyboru kraju na samym początku rozgrywki zależy naprawdę sporo (z settingiem całej mapy na czele). Warto zatem zastanowić się, historię którego kolejnictwa chcemy „przeżyć”,
  • Zapoznaj się z samouczkiem – nauczy Cię on podstawowych mechanik, na których bazuje cała rozgrywka,
  • Codzienne logowanie zapewnia cenne nagrody. Nawet jeżeli nie masz zamiaru grać, odwiedź grę, by je odebrać,
  • Zatrzymaj walutę premium (Złoto) na późniejsze etapy gry,
  • Zaplanuj na co będziesz wydawać swoje punkty badań – ich efektywne wykorzystanie jest jednym z kluczy do sukcesu,
  • Bierz udział w loterii. Pozwala ona na zdobycie wielu cennych nagród,
  • Nie zapominaj dbać o stan swojego taboru. Wraz ze zużyciem spada jego potencjał.