Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Drakensang Online. Przeglądarkowa gra dla fanów Diablo

Przeglądarkowa gra dla fanów Diablo

Drakensang Online to darmowa gra MMORPG dostępna bez pobierania w oknie przeglądarki. Świat gry oparty jest na doskonale znanej już serii Drakensang z universum The Dark Eye. Jeżeli jesteście fanami serii oraz tytułów takich jak Diablo, Path of Exile, czy też Torchlight, to trafiliście doskonale!

Drakensang Online | Darmowa Gra

Przeglądarkowa gra dla fanów Diablo Drakensang Online to darmowa gra MMORPG dostępna bez pobierania w oknie przeglądarki. Świat gry oparty jest na doskonale znanej już serii Drakensang z universum The Dark Eye. Jeżeli jesteście fanami serii oraz tytułów takich jak Diablo, Path of Exile, czy też Torchlight, to trafiliście doskonale!

Drakensang Online to gra oparta na popularnym uniwersum The Dark Eye. Łączy w sobie elementy gatunków takich jak MMORPG oraz hack’n’slash (czyli mechaniki znane głównie z serii Diablo oraz Path of Exile). Odznacza się świetną - nie tylko na warunki produkcji przeglądarkowej - oprawą graficzną, ogromną ilością rozbudowanych questów, doskonale zbalansowaną rozgrywką i bardzo wysoką grywalnością poszczególnych klas postaci. Ta darmowa gra wciąga od pierwszych chwil spędzonych na serwerze i nie pozwala się z niego wyrwać przez długie, długie godziny. Jest to doskonała alternatywa dla drogich, płatnych gier tego typu.

Drakensang Online

Pierwszą czynnością jaką wykonamy po zalogowaniu będzie wybór wyglądu naszego bohatera oraz jego klasy postaci. Jak to bywa w przypadku gier MMO wyboru tego dokonamy spośród kilku przygotowanych opcji customizacji. Jednak tym, co docelowo zdeterminuje sposób naszej rozgrywki, będzie głównie wybór profesji naszego bohatera, a twórcy przygotowali ich aż cztery:

 • Strażnik lasu – zabójczy łucznik atakujący potężnymi atakami z dystansu,
 • Parowy mechanik – dracański majsterkowicz używający potężnych wynalazków,
 • Rycerz zakonu Smoka – specjalista walki w zwarciu bronią wszelaką,
 • Czarodziej Kręgu – zaawansowany w tajemniczych arkanach żywiołów mag.

Gdy dokonamy już tego (pozornie łatwego) wyboru, będziemy mogli przejść dalej. Teraz przywita nas krótki, intuicyjny samouczek stworzony w taki sposób, aby szybko wprowadzić nowego gracza do świata gry i panujących w nim zasad.

Drakensang Online

Podstawą rozgrywki będzie – co jest kanonem gier hack’n’slash – anihilacja całych hord potworów. Walka jest tutaj niesamowicie dynamiczna i jednocześnie (dzięki ilości opcji customizacji naszego bohatera, o czym za chwilę) bardzo angażująca. Jednak slasherowe mechaniki nie powinny Was zwieść na przysłowiowe manowce. Istotną część rozgrywki stanowić będą również questy - zarówno fabularne jak i poboczne, czyli tzw. sidequesty. Fabularne – jak sama nazwa wskazuje – będą popychały do przodu naszą historię w świecie Drakensang. Dzięki nim gracze niezaznajomieni z uniwersum The Dark Eye będą w stanie lepiej je poznać i wsiąknąć w świat Draconii. Questy poboczne będą natomiast doskonałą odskocznią od grindowego zdobywania punktów doświadczenia. Ich wykonywanie zapewnia pokaźne ilości nagród: zarówno złota, jak i przedmiotów. Można więc rzec, że questy oraz walka stanowią tutaj trzon rozgrywki… aż do osiągnięcia maksymalnego poziomu doświadczenia.

Drakensang Online

Lwią częścią zabawy będzie również rozwój postaci. System ten można określić mianem dość klasycznego. Poza zdobywaniem, craftowaniem i ulepszaniem części swojego ekwipunku będziemy rozwijać również drzewko umiejętności oparte na punktach talentów zdobywanych wraz z kolejnymi levelami. Umiejętności podstawowe zostaną przypisane do naszego avatara wraz z określonym poziomem doświadczenia, ale ich szczegółowy rozwój będzie zależał już tylko od nas. I w tym miejscu warto nadmienić, że eksperymentowanie z buildem jest wręcz wskazane, ponieważ punkty talentów możemy resetować w każdej chwili bez obawy o konsekwencje! Wracając jednak do ekwipunku – musicie również pamiętać, że nie zawsze lepsze statystyki bazowe danego przedmiotu będą w istocie lepsze od pasywnych bonusów, jakie zapewnią nam najrzadsze łupy!

Drakensang Online

Nieco wcześniej wspominałem o zdobyciu maksymalnego poziomu doświadczenia, co będzie równoznaczne z rozpoczęciem fazy gry zwanej potocznie „endgame”. Dojście do niej oznacza zmianę specyfiki rozgrywki. Anihilacja potworów w celu zdobywania punktów doświadczenia przestaje mieć w tej chwili znaczenie. I o ile tryb PvE, w którym pokonywanie najrzadszych bossów, zdobywając przy tym cenny ekwipunek jest w przypadku gry hack’n’slash oczywistością, o tyle w Drakensang ogromny nacisk położony został na aspekt… PvP! Takie rozwiązanie stanowi zdecydowany powiew świeżości w nieco skostniałym gatunku. Podstawą walk player versus player będą walki open world, jednak tym, co powinno zainteresować was najbardziej będą dwa tryby:

 • Solo PVP – Duel, gdzie na przygotowanej arenie będziemy samotnie pokonywać innych graczy w celu zdobywania punktów, które ostatecznie decydują o wygranej,
 • Team PVP – Deathmatch – drużynowe potyczki, w których nasza drużyna musi anihilować kolejne teamy.

Nasze indywidualne oraz drużynowe osiągnięcia zostaną zaznaczone w specjalnej sekcji wyników, czyli w miejscu zwanym Ladderboard. Warto również wspomnieć o niepowtarzalnych eventach koordynowanych przez samych twórców, które odbywają się bardzo często!

Drakensang Online

Drakensang Online to gra w pełni darmowa, przez co znajdziemy w niej – co stało się już dawno standardem w grach free to play – sklep z zawartością premium. Od razu śpieszę z wyjaśnieniem – nie kupicie w nim przedmiotów, które można by określić jako zawartość P2W (pay to win). Głównymi „gałęziami sprzedaży” będą itemy kosmetyczne (wpływające na unikalny wygląd naszej postaci), mounty, pety, mikstury itp. Cześć z nich zapewni niewielkie, pasywne bonusy i boosty dla naszych bohaterów, ale nie wpływają one na zdrowy balans rozgrywki. Co więcej twórcy gry przygotowali również tzw. Daily Deals, które ułatwiają niepłacącym graczom zdobywanie tej dodatkowej zawartości znacznie taniej.

Drakensang Online

Drakensang Online to gratka nie tylko dla fanów uniwersum The Dark Eye, ale również innych gier takich jak Diablo, a także Path of Exile. Jest to pełnoprawny hack’n’slash, który niczym nie odbiega od swoich desktopowych „kuzynów”. Co więcej gra posiada duże, zgrane community, który tworzy rozbudowane forum oraz stronę Wiki produkcji. Rozgrywka jest w pełni darmowa i pozwala na rozpoczęcie zabawy każdemu, beż żadnych wyjątków. Dodatkowo o jakości produkcji świadczy fakt, że jej wydawcą jest doskonale znane na polskim rynku studio Bigpoint. Jeżeli zatem jesteś fanem dark fantasy i gier online – tytuł ten będzie idealny dla Ciebie. Polecamy!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

 • Pozycjonowanie w walce jest niesamowicie istotne. Używanie skilli nie oznacza, że postać automatycznie podejdź do przeciwnika – sprawne ustawienie się jest naszym zadaniem,
 • Nie bójcie się eksperymentować z buildami – punkty talentu można zresetować w każdej chwili bez konsekwencji,
 • Gra porównuje w czasie rzeczywistym nowo zdobyte przedmioty oraz te, które aktualnie nosi nasza postać. Dzięki temu na początku rozgrywki łatwo wymieniać ekwipunek na lepszy, bez przekopywania się przez dziesiątki statystyk,
 • Przemierzając zewnętrzne krainy samotnie, w lewym rogu ekranu będą wyświetlać się automatyczne powiadomienia o zaproszeniu do grupy graczy. Warto z nich korzystać, aby wspólnie z innymi wykonywać trudne zadania,
 • Wykonuj dzienne wyzwania aby zdobyć wartościowe nagrody,
 • Daily deals w sklepie pozwalają na tańsze zdobywanie cennych przedmiotów premium.