Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Witch Alchemist Saga. Magiczna gra typu Match3!

Magiczna gra typu Match3!

Kolorowe cukierki, klimat Halloween i wyzwania, które są w stanie wysilić Wasze szare komórki – wszystko to znajdziecie w Witch Alchemist Saga! Weź udział w rozgrywce w stylu serii Bejeweled, ustawiaj łakocie w szeregi i bij swoje punktowe rekordy na przeszło 2000 plansz.

Witch Alchemist Saga

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Witch Alchemist Saga | Darmowa Gra

Magiczna gra typu Match3! Kolorowe cukierki, klimat Halloween i wyzwania, które są w stanie wysilić Wasze szare komórki – wszystko to znajdziecie w Witch Alchemist Saga! Weź udział w rozgrywce w stylu serii Bejeweled, ustawiaj łakocie w szeregi i bij swoje punktowe rekordy na przeszło 2000 plansz.

Witch Alchemist Saga jest grą logiczną, za stworzeniem której stoi studio New Gamer. Nawiązuje ona do kultowego Bejeweled. Jej akcja toczy się w magicznej krainie pełnej strachów, magii i słodkości. W niej to rozmaici bohaterowie będą rzucali nam wyzwania, które przetestują nasze umiejętności obserwacji i strategicznego myślenia.

Witch Alchemist Saga

W Witch Alchemist Saga do pokonania czeka przeszło 2000 poziomów. Każdy polega z grubsza na tym samym – otrzymujemy planszę (początkowo prostych, prostokątnych, a później o coraz bardziej finezyjnych kształtach) wypełnioną różnymi rodzajami słodyczy. Naszym zadaniem jest takie przesunięcie jednego kafelka (w górę bądź w dół), by utworzyć linię minimum trzech tych samych łakoci. Wówczas znikają i zostają zastąpione przez nowe. Brzmi to dość prosto, lecz sprawy mocno komplikują wspomniane wyżej wyzwania stawiane przez innych bohaterów. Otóż by ukończyć dany poziom musimy wyczyścić pole gry z podanej liczby konkretnego rodzaju słodyczy w ściśle określoną ilość tur. Jeśli nam się to nie uda, wówczas stracimy jeden punkt życia. Możemy ich mieć maksymalnie 45 (odnawiają się one automatycznie co jakiś czas). Jeśli spadniemy z nimi do zera, wówczas gra się kończy.

Witch Alchemist Saga

Za łączenie kolejnych kafelków w linie otrzymujemy punkty. Jeśli uda nam się stworzyć więcej niż jedną kombinację podczas pojedynczego ruchu, wówczas możemy liczyć na dodatkowe „oczka”. Te wpadają także, jeśli uda nam się ułożyć „sznurek” złożony z ponad trzech tych samych łakoci. Seria czterech gwarantuje dodatkowo pojawienie się specjalnych, bardziej lukrowanych słodyczy, których odpowiednie wykorzystanie może doprowadzić do zniszczenia wszystkich elementów znajdujących się na danej poziomej lub pionowej linii planszy. Natomiast szyk pięciu tych samych cukierków owocuje stworzeniem tzw. multicolor candy. Jeśli podczas ruchu zamienimy go miejscami z dowolnym innym kąskiem, wówczas pozbędziemy się wszystkich pozostałych tego samego rodzaju obecnych obecnie na planszy.

W czyszczeniu pola gry mogą nam także pomóc umiejętności specjalne – takie jak młotek, który jest w stanie usunąć jeden konkretny cukierek, bądź strzała potrafiąca zniszczyć całą linię. Liczba ich użyć jest jednak ograniczona. Dodatkowe opcje ich wykorzystania kupujemy za pomocą monet, które zdobywamy pokonując kolejne poziomy bądź też oglądając reklamę (o ile takowa jest dostępna). Bilony możemy także zdobyć w ramach nagrody za dzienne logowanie.

Witch Alchemist Saga

Monety możemy także wydawać na dodatkowe życia (jeśli nie chce nam się czekać na ich odnowienie) oraz możliwość zakręcenia kołem fortuny, dzięki któremu możemy zdobyć dodatkowe ruchy na danym poziomie czy użycia zdolności specjalnych. Warto zaznaczyć, że z tej ostatniej opcji można również skorzystać za darmo raz dziennie.

To, jak nam idzie w poszczególnych poziomach, jest również oceniane w formie gwiazdek. Można ich zdobyć maksymalnie trzy. Im większy wynik w jak najmniejszej ilości ruchów uzyskamy, tym lepszą notą nagrodzi nas gra. Mamy zatem motywację do jak najsprawniejszego czyszczenia planszy.

Witch Alchemist Saga może się pochwalić przyjemną dla oka, mocno kreskówkową oprawą graficzną oraz sympatyczną, wpadającą w ucho muzyką. Oba te elementy kreują klimat strachów i czarów (choć rzecz jasna z lekkim przymrużeniem oka), którym gra stara się wyróżniać.

Witch Alchemist Saga

Witch Alchemist Saga może zatem przypaść do gustu zarówno młodszym miłośnikom gier logicznych, lubujących się w klimatach chociażby Miasteczka Halloween, jak i nieco starszym graczom, poszukującym jakieś w miarę niezobowiązującej produkcji, do której można usiąść na chwilę i wysilić szare komórki. Długość tytułu gwarantuje, że przez dłuższy czas wyzwania nie powinno im zabraknąć.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Uważnie obserwuj planszę w poszukiwaniu możliwie jak najdłuższych łańcuchów kombinacji. Stworzenie na przykład multicolor candy może znacznie ułatwić zabawę.
  2. Pamiętaj o darmowej możliwości zakręcenia kołem fortuny raz dziennie. Możesz dzięki temu zdobyć przydatne fanty.
  3. Zawsze pamiętaj o celu danego poziomu. Pogoń wyłącznie za wynikiem może doprowadzić do porażki.