Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Wartime. Dołącz do walki!

Dołącz do walki!

Wartime to doskonała pozycja dla miłośników prostych przeglądarkowych strategii. Rekrutuj swoje wojska, rozbudowuj bazę, rozwijaj technologię i prowadź emocjonujące bitwy zarówno z komputerem, jak i innymi graczami. Wszystko to w atrakcyjnej dla oka, kolorowej i mocno kreskówkowej oprawie graficznej.

Wartime | Darmowa Gra

Dołącz do walki! Wartime to doskonała pozycja dla miłośników prostych przeglądarkowych strategii. Rekrutuj swoje wojska, rozbudowuj bazę, rozwijaj technologię i prowadź emocjonujące bitwy zarówno z komputerem, jak i innymi graczami. Wszystko to w atrakcyjnej dla oka, kolorowej i mocno kreskówkowej oprawie graficznej.

Wartime jest opracowaną przez studio Espirit Games grą typu MMORTS, w której bawić można się za pośrednictwem przeglądarki. Akcja tytułu toczy się w alternatywnej wersji 1946 roku, w której to ludzkość nie miała okazji na dłuższy oddech po niszczycielskiej II wojnie światowej. Na horyzoncie szybko pojawiło się bowiem nowe zagrożenie – okrutny Mroczny Legion. Jedyną siłą, która jest w stanie się mu przeciwstawić jest tzw. Przymierze Wolności, którego częścią są gracze.

Wartime

W trakcie zabawy w Wartime wcielamy się w wojskowych dowódców, których celem jest rozbudowywanie swojej bazy, rekrutowanie wojsk oraz prowadzenie bitew. Po założeniu konta zostajemy przeniesieni na mapę obozu i rozpoczynamy samouczek, który zapoznaje nas z podstawami zabawy. Pierwszą rzeczą, której się uczymy, jest tzw. scalanie oddziałów. Dzięki tej dość oryginalnej mechanice możemy połączyć ze sobą dwie jednostki tego samego poziomu i stworzyć tym samym jedną wyższego. Jest to całkowicie darmowy proces, choć wymaga on poświęcenia jednego z posiadanych korpusów.

W podobny sposób możemy scalać część z konstruowanych przez nas budynków w bazie. Mowa tu o kopalniach złota (ich połączenie gwarantuje większą ilość wydobywanego kruszcu, niezbędnego chociażby to powoływania pod broń żołnierzy czy stawiania kolejnych obiektów), czy koszarach (po ich zjednoczeniu możemy od razu rekrutować jednostki wyższego poziomu). Prócz tego możemy też wznosić nieruchomości, których nie da się integrować. Wśród nich możemy wymienić chociażby zbieracz złota, za pośrednictwem którego możemy automatycznie zebrać wszystkie monety z okolicznych kopalni (obsługiwanych jest maksymalnie 20), zamiast klikać na nich pojedynczo, Bilboardy wyświetlające najważniejsze informacje ze świata gry czy tzw. Galeria, gdzie możemy sprawdzić postępy w zdobywaniu wyjątkowych artefaktów, takich jak Rakieta V2, Enigma czy Kamień z Rosetty, gwarantujących różnorakie bonusy.

Wartime

Coraz lepsze budynki oraz jednostki odblokowujemy w Sztabie generalnym. Po jego wybudowaniu i kliknięciu na niego otwiera się lista rzeczy, które możemy opracować. Wymaga to jednak odpowiedniej ilości pieniędzy oraz wybranego rodzaju surowca. Ponadto należy pamiętać, że w przypadku bardziej zaawansowanych badań konieczne jest posiadanie odpowiedniego poziomu doświadczenia. Zwiększamy go poprzez wznoszenie kolejnych budynków, rekrutowanie jednostek oraz rozwijanie technologii.

Choć wszystkie materiały w Wartime możemy zdobyć na przestrzeni zabawy, na przykład dzięki budynkom, darmowym skrzynkom z zapasami w sklepie gry czy wykonywaniu kolejnych misji, istnieje także opcja kupienia ich za pośrednictwem czerwonych Diamentów. Niewielkie ich ilości są udostępniane za darmo w ramach różnorakich nagród. Można je jednak również nabyć za pomocą tzw. Platynowych Monet, które z kolei uzyskujemy za prawdziwe pieniądze. Walutę tę wydamy także chociażby na różnorakie pakiety.

Czerwone Diamenty są również wymagane do kupowania punktów VIP. Po zebraniu ich odpowiedniej ilości, awansujemy na kolejny poziom tego statusu. Daje on różne premie oraz dostęp do specjalnych przedmiotów w sklepie.

Wartime

Lecz tak naprawdę po co to całe wznoszenie kolejnych budynków, zdobywanie bonusów i rekrutowanie armii? Rzecz jasna do walki. Została ona zrealizowana w bardzo prosty sposób. Bitwy (przynajmniej te prowadzone z AI) zostały podzielone na kilka etapów, podczas których nasze jednostki muszą się zmierzyć z armią przeciwnika. Wybieramy, które oddziały chcemy rzucić do walki, klikamy przycisk Bitwa i tak naprawdę w tym momencie nasza rola się kończy. Pozostaje nam biernie przyglądać się wymianie ognia i trzymać kciuki za naszą załogę, by bez większych problemów i strat wyeliminowała zagrożenie. Co istotne, jeśli zdrowie którejś z naszych jednostek spadnie do zera, nie stracimy jej na zawsze. Powraca ona do bazy, gdzie będzie czekała na naprawę.

W Wartime występują trzy rodzaje jednostek – lądowe, powietrzne oraz morskie. Na początku mamy dostęp jedynie do tych pierwszych, lecz wraz z rozwojem technologicznym otwiera się przed nami możliwość rekrutacji pozostałych.

Wartime

Skuteczność naszych jednostek podczas bitew zwiększają bohaterowie. W grze jest ich dostępnych blisko 40. Każdy z nich może pochwalić się nie tylko indywidualnymi umiejętnościami oraz statystykami (które z czasem możemy rozwijać), ale również rysem biograficznym, który nadaje im indywidualności. Herosów rekrutujemy wraz z postępami w zabawie, zbierając tzw. odłamki bohatera oraz za pomocą systemu rekrutacji. Pięć razy dziennie możemy podjąć darmowe próby zaciągnięcia losowego bohatera. Jeśli nam się nie uda, otrzymamy inne wybrane bonusy. Jeśli pięć podejść do dla nas za mało i chcemy wykupić więcej, istnieje także opcja wykorzystania tzw. Kuponów rekrutacji, na które możemy wymienić posiadane przez nas Czerwone Diamenty.

Wartime

Pierwsze bitwy toczymy na planszy, na której znajduje się nasza baza. Dzięki starciom na niej powiększamy jej teren, odblokowując parcele zajęte przez siły nieprzyjaciela. Gdy już znudzą nam się walki na rodzimym terenie, możemy przenieść się na mapę świata. Jest ona pełna wrogich armii dowodzonych przez AI, obiektów takich jak farmy czy kopalnie, których zdobycie gwarantuje nam dopływ dodatkowych zapasów, oraz baz innych graczy, które rzecz jasna możemy atakować (o ile nie posiadają one tarcz ochronnych). Trzeba jednak pamiętać, że manewry na mapie wymagają punktów staminy. Te regenerujemy w ramach awansu na kolejne poziomy, za pomocą napojów energetycznych, wydając Czerwone Diamenty bądź po prostu cierpliwie czekając.

Interakcja z innymi żywymi osobami bawiącymi się w Wartime nie ogranicza się jednak wyłącznie do bójek. Możemy się również łączyć z nimi w sojusze. Nie tylko zapewnia nam to większe bezpieczeństwo, ale również umożliwia wzięcie udziału w wydarzeniach specjalnych.

Wartime

Wartime może pochwalić się atrakcyjną dla oka, kolorową oprawą graficzną. Wszystkie modele zostały przygotowane w bardzo kreskówkowym stylu, co nadaje całości nieco luźniejszego klimatu. W trakcie zabawy w tle przygrywa bojowa muzyka, która zagrzewa do działania.

Komu zatem Wartime powinno przypaść do gustu? Przede wszystkim miłośnikom prostych strategii, w które bardzo łatwo „wejść” i przyswoić podstawowe zasady. Zatem osoby chcące na chwilę uciec od rzeczywistości, porozwijać swoją bazę i stoczyć kilka szybkich, satysfakcjonujących bitew, mogą spędzić przy produkcji studia Espirit Games kilka przyjemnych godzin. Dodatkowym atutem tytułu jest fakt, że posiada on polską wersję językową.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Ukończ pierwsze misje samouczka. Nie tylko zapoznają Cię one z podstawami zabawy, ale również zagwarantują odpowiednie zaplecze dla dalszej rozgrywki.
  2. Zwracaj uwagę na poziom przeciwnika. Szarżowanie na zbyt potężne jednostki najprawdopodobniej zakończy się całkowitą porażką.
  3. Pamiętaj o regularnym rozwijaniu technologii oraz zbieraniu złota z kopalń.