Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Warlords of Aternum. Mobilna strategia fantasy!

Mobilna strategia fantasy!

Warlords of Aternum to turowa gra strategiczna, która przenosi nas do świata fantasy, gdzie przyjdzie nam zmierzyć się z hordami potworów na wielu polach bitew. Stwórz swoją armię, ulepszaj ulubione jednostki, zarządzaj taktyką swojego wojska i podbijaj z nim kolejne ziemie!

Warlords of Aternum
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Warlords of Aternum | Darmowa Gra

Mobilna strategia fantasy! Warlords of Aternum to turowa gra strategiczna, która przenosi nas do świata fantasy, gdzie przyjdzie nam zmierzyć się z hordami potworów na wielu polach bitew. Stwórz swoją armię, ulepszaj ulubione jednostki, zarządzaj taktyką swojego wojska i podbijaj z nim kolejne ziemie!

Gra przywita nas krótkim samouczkiem, który jednocześnie jest wstępem fabularnym. Dowiadujemy się w nim o tym, że zastępy Orków rozsiewają swoją tyranię w krainie Dunmar, a naszym zadaniem będzie powstrzymanie ich. Pomijając aspekt fabularny, gra pokaże nam podstawowe mechanik:, walkę oraz odkrywanie i podbijanie kolejnych terenów.

Warlords of Aternum

Wprowadzenie gracza do walki już na samym początku rozgrywki nie jest bezpodstawne, ponieważ odgrywa ona tutaj kluczową rolę. Potyczki w Warlords of Aternum przypominają nieco te znane z kultowej serii Heroes. Jako dowódcy dysponować będziemy własną armią, która poruszać się będzie na hexagonalnej mapie, a jej celem będzie pokonanie wrogich oddziałów. Rozwój armii opisze nieco później, a teraz jeszcze kilka słów o elemencie taktycznym. Warlords of Aternum to gra z pozoru prosta, jednak wraz z postępem rozgrywki jej poziom znacząco wzrasta. Naszym podstawowym zadaniem będzie nauczenie się terenu bitwy i jego wykorzystania. Dla przykładu – las o 50% zmniejszy przyjmowane przez jednostki obrażenia, a ataki z górki zrobią więcej szkody przeciwnikowi. Ważna jest też jak najszybsza eliminacja jednostek dystansowych (w tym magów), ponieważ zadają one ogromne obrażenia!

Warlords of Aternum

Żeby rozgrywka nie stała się monotonna, twórcy przygotowali system ulepszeń naszych jednostek po to, aby każda armia była dostosowana do grającego i jak najlepiej wpisywała się w jego styl gry. To od nas będzie zależało, które jednostki ulepszymy, jakie traity wybierzemy, jakie przedmioty założą nasi „podwładni”, czy skupimy się na ofensywie/defensywie. Każdy rodzaj jednostki posiada wiele poziomów ulepszeń, dlatego bardzo ważne jest, żeby w pierwszej kolejności rozwijać nasze ulubione!

Warlords of Aternum

Gdy mowa o jednostkach, nie sposób nie wspomnieć o ich ilości i różnorodności, bo jest ich aż kilkadziesiąt. Jednostki dzielą się na walczące w zwarciu oraz dystansowe. Oczywiście ich podział jest dużo bardziej złożony, bo dochodzą do tego jednostki ofensywne, defensywne oraz wspierające. Każda unikalna jednostka dysponuje dodatkowo dwoma unikalnymi umiejętnościami, które w kombinacjach z innymi przyniosą najlepsze rezultaty dla Twojej armii. Dodam również, że każda jednostka może być również dostosowana pod względem jej wyglądu dzięki dostępnym skórkom!

Warlords of Aternum

Wspomniałem nieco wcześniej o przedmiotach naszej armii. Każda z jednostek jest gotowa do zakładania nowego oręża zwiększającego znacząco jej statystyki. Oręż zdobędziemy z misji oraz z wygranych bitew. Żeby dodatkowo rozwinąć ten system gra oferuje nam kuźnię, w której – jak sama nazwa wskazuje – przekujemy swoje przedmioty oraz ulepszymy ich statystyki. Warto jednak robić to z głową, bo każde ulepszenie kosztuje sporo złota, a jest ono bardzo cenne!

Warlords of Aternum

Warlords of Aternum to tytuł opierający się na modelu Free2Play, dlatego w grze znajdziemy sklep premium z diamentami, czyli walutą premium. Diamenty nie są jednak przymusowe, aby cieszyć się pełnoprawną rozgrywką. Oczywiście dzięki nim zaoszczędzimy nieco czasu (chociażby na rozwoju ekwipunku w kuźni), czy też kupimy przedmioty kosmetyczne dla naszych jednostek, jednak cierpliwi gracze są w stanie osiągnąć to wszystko bez wydawania realnych pieniędzy. Żeby być jeszcze bardziej fair twórcy przygotowali szereg aktywności dodatkowych, które umożliwiają zdobycie między innymi diamentów, a jest to chociażby codzienne logowanie oraz odbieranie „dostaw statków” w Dewport.

Warlords of Aternum

Warlords of Aternum to szalenie wciągająca gra strategiczna z elementami RPG. Mimo tego, że gra dostępna jest na urządzenia mobilne, swoim rozbudowaniem nie ustępuje tytułom znanym z komputerów stacjonarnych i laptopów. Rozbudowany system walki, dziesiątki jednostek, możliwość customizacji armii oraz przyjemna dla oka grafika (a dla ucha ścieżka dźwiękowa) sprawiają, że utkniemy w naszych telefonach na długie godziny!

Kilka przydatnych porad dla nowych graczy:

  • Uważnie przejdź samouczek, by poznać podstawowe zasady rozgrywki panujące w grze,
  • Odbieraj nagrody za codzienne logowanie się,
  • Odwiedzaj Dewport w celu zdobycia łupów przytransportowanych przez statki,
  • Podczas walk jak najlepiej wykorzystuj zdolności terenu (przeanalizuj je już w trakcie rozstawiania swoich wojsk,
  • Nie wydawaj diamentów i złota w początkowej fazie gry, przydadzą się one zdecydowanie bardziej w jej późniejszych etapach,
  • Zapoznaj się z mocnymi i słabymi stronami jednostek, tak aby jak najlepiej wykorzystać ich potencjał na polu bitwy.