Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Ultimate Pirates. Piracka strategia dostępna w przeglądarce

Piracka strategia dostępna w przeglądarce

Yarr!, kamraci. Witajcie w pirackim świecie gry Ultimate Pirates – przeglądarkowej gry strategicznej z tytułowymi wilkami morskimi w roli głównej. Nowe dzieło doskonale znanej na polskim rynku gier online firmy Gameforge łączy w sobie to co najlepsze w ekonomicznych grach przeglądarkowych i osadza to w fantastycznym, morskim świecie. Papugi na ramię i ku przygodzie!

Ultimate Pirates | Darmowa Gra

Piracka strategia dostępna w przeglądarce Yarr!, kamraci. Witajcie w pirackim świecie gry Ultimate Pirates – przeglądarkowej gry strategicznej z tytułowymi wilkami morskimi w roli głównej. Nowe dzieło doskonale znanej na polskim rynku gier online firmy Gameforge łączy w sobie to co najlepsze w ekonomicznych grach przeglądarkowych i osadza to w fantastycznym, morskim świecie. Papugi na ramię i ku przygodzie!

Standardem w grach sieciowych jest obecnie rozpoczynanie rozgrywki od samouczka wprowadzającego do zasad rozgrywki. Nie inaczej sprawa ma się tutaj. Kilka pierwszych minut spędzimy na wykonywaniu poleceń naszej pirackiej asystentki, która w prosty i przystępny sposób wytłumaczy nam podstawowe mechaniki. Nie martwcie się, tutorial jest naprawdę krótki i bardzo szybko dotrzecie do właściwej rozgrywki. Po ukończeniu samouczka gracze otrzymują również dostęp do systemu misji, które w pewien sposób wytyczają optymalny sposób rozwoju swojej pirackiej osady wskazując na kluczowe elementy kampanii.

Ultimate Pirates

Ultimate Pirates składa się z dwóch głównych osi rozgrywki – ekonomicznej ekspansji, którą poprowadzimy z menu osady oraz podboju mórz, który rozgrywa się na mapie świata gry. W tym akapicie zajmę się pierwszym z nich. Ekonomiczna ekspansja to nic innego jak rozwijanie swojej wyspy, która stanowić będzie centrum dowodzenia. To właśnie tutaj zdobędziemy surowce, rozwiniemy naszą flotę oraz infrastrukturę przemysłową, a także zasiedlimy ją wirtualnymi mieszkańcami. Podstawą rozwoju będą surowce naturalne, czyli złoto, kamień oraz drewno. Zdobędziemy je nie tylko poprzez wydobycie, ale również przez morskie wyprawy oraz handel, o czym za chwilę. W tym miejscu warto wspomnieć, że nasze magazyny mają ograniczoną pojemnośc, dlatego czym prędzej należy rozbudować Ratusz, który zwiększa ich ładowność. Dobry gospodarz będzie dbał nie tylko o dostępne surowce, ale również i o swoich podwładnych, którzy do przeżycia potrzebują jedzenia. Jego wskaźnik znajdziecie w prawym, dolnym rogu przy mapie. Warto więc zainwestować w farmy, które wykarmią członków załogi!

Ultimate Pirates

Drugim elementem – jak już wspomniałem – jest aspekt rozgrywki morskiej. Gdy nasza osada będzie w stanie zapewnić podstawowe potrzeby mieszkańcom, bedziemy mogli zadbać o rozwój floty, którego dokonamy w stoczniach. Pamiętajcie, że poza wyprodukowaniem statków będziemy musieli wyposażyć je w ekwipunek bojowy, aby te były zdolne do walki z morskimi bestiami, zdobywania wysep i plądrowania innych okrętów. Pamiętajcie jednak, żeby przed wyruszeniem w wyprawę sprawdzić miniaturkę obranego celu (potwora, wraku lub wyspy), żeby nie okazało się, że ich poziom będzie zdecydowanie za wysoki, co skutkować będzie porażką i stratą floty. Po powrocie z wyprawy pamiętajcie też o tym, że statki wymagają naprawy i uzupełnienia zapasów. Zepsute okręty są mniej efektywne! Warto również wspomnieć, że przez pierwszy tydzień rozgrywki nie musicie obawiać się najazdów innych graczy, ponieważ gra zapewnia wszystkim system obronny, który pozwala na spokojne rozbudowanie osady i wkroczenie do walki na zasadach fair play z innymi!

Ultimate Pirates

Ultimate Pirates jest grą free-to-play, co oznacza, że cały content gry dostępny jest za darmo, jednak znajdziemy w niej również sklep z walutą premium, który pozwala na przyśpieszenie niektórych elementów rozgrywki. Za Rubiny – bo o nich mowa – będziemy mogli uzupełnić swoje zapasy, skrócić czasy tworzenia budynków albo wypraw morskich, a także szybciej ukończyć niektóre zadania. Oczywiśćie Rubiny stanowią swego rodzaju ułatwienie, ale twórcy zadbali o to, aby nie wpływały one na jakość rozgrywki. Znaczy to tyle, że nawet darmowi gracze będą mieli możliwośc ich zdobycia przez wykonywanie dziennych misji oraz podstawowych questów, a także czasowych eventów co przy dobrym zarządzaniu zasobami pozwoli nam rywalizować na równi nawet z płacącymi graczami!

Ultimate Pirates

Nowa gra Gameforge to zdecydowanie tytuł warty uwagi i to nie tylko dla fanów gier strategicznych czy też fanów piartów. Gra czerpie co najlepsze z innych strategii tego studia, a dzięki nowoczesnemu podejściu odnajdą się w niej zarówno weterani gatunku, jak i nowi gracze. Do tego klimatyczna oprawa dźwiękowa, przyjemna dla oka grafika oraz brak nachalnego pay-to-win. Wszystko to sprawia, że Ultimate Pirates to gra na dziesiątki, a może i setki godzin.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Rozwój swojej wioski w pierwszych etapach rozgrywki opieraj na questach fabularnych, dzięki którym zdobędziesz nie tylko cenne nagordy ale i umiejętności gospodarowania osadą,
  • Wykrzyknik w osadzie oznacza, że Twoja asystentka ma coś ważnego do przekazania. Regularnie śledź zatem komunikaty w swojej wiosce,
  • Podobnie sprawa ma się również w temacie zbierania wypordukowanych surowców. Klikaj na ikony złota, kamieni i drewna pojawiającymi się nad budynkami, aby zebrać swoje przychody,
  • Regularnie wysyłaj swoje okręty na misje. Stojąc w porcie nie przynoszą ci żadnych korzyści,
  • Wybieraj przeciwników na podstawie swojeg poziomu doświadczenia, ponieważ bardzo łatwo stracić statki w potyczce z silniejszymi przeciwnikami. Po samych wyprawach pamiętaj również o ich naprawie,
  • Nie wydawają Rubinów w początkowych etapach gry, ponieważ potem przydadzą Ci się zdecydowanie bardziej!