Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Trove. Woxelowa gra fantasy MMORPG!

Woxelowa gra fantasy MMORPG!

Trove to gra, która na pierwszy rzut oka przypominać może nieco jeden z największych growych hitów ostatnich lat – Minecrafta Niech jednak nie zwiedzie Was ten setting! Mimo voxelowej grafiki jest to pełnoprawna, rozbudowana gra MMORPG ze wszystkimi najpopularniejszymi elementami, jakie możemy znaleźć w produkcjach tego gatunku, a zastosowanie takiej estetyki stanowi dodatkowo powiew świeżości! Stwórz swojego bohatera i walcz z potężnymi potworami w kwadratowym świecie!

Trove | Darmowa Gra

Woxelowa gra fantasy MMORPG! Trove to gra, która na pierwszy rzut oka przypominać może nieco jeden z największych growych hitów ostatnich lat – Minecrafta Niech jednak nie zwiedzie Was ten setting! Mimo voxelowej grafiki jest to pełnoprawna, rozbudowana gra MMORPG ze wszystkimi najpopularniejszymi elementami, jakie możemy znaleźć w produkcjach tego gatunku, a zastosowanie takiej estetyki stanowi dodatkowo powiew świeżości! Stwórz swojego bohatera i walcz z potężnymi potworami w kwadratowym świecie!

„Kwadratowe MMO” - jak określają grę sami twórcy – to wbrew pozorom produkcja bardzo złożona. Połączono tutaj bowiem nie tylko mechaniki znane z klasycznych gier sieciowych, ale dodano również elementy doskonale znane ze wspomnianego w nagłówku Minecrafta, o czym nieco później. Warto jednak wiedzieć, że Trove to przede wszystkim gra MMORPG, dlatego też trzon rozgrywki opiera się na questach, eksploracji oraz walce.

Trove

Swoją przygodę zaczniemy od stworzenia bohatera oraz wyboru jego klasy. Wybór ten zdefiniuje również sposób naszej rozgrywki, dlatego przed jego dokonaniem warto zastanowić się, jakiego stylu oczekujemy. Twórcy przygotowali dla nas aż 16(!!!) zróżnicowanych klas, a każda z nich cechuje się unikalnymi mechanikami. Są to następująco: Vanguardian, Dino Tamer, Chloromancer, Revenant, Lunar Lancer, Tomb Raiser, Boomeranger, Pirate Captain, Shadow Hunter, Ice Sage, Candy Barbarian, Neon Ninja, Dracolyte, Fae Trickster, Gunslinger oraz Knight. Jak więc widać, nie tylko grafika, ale i dobór dostępnych profesji wprowadza mnóstwo polotu do gatunku gier masywnie sieciowych!

Trove

Świat Trove przywita nas krótkim fabularnym samouczkiem za przechodzenie którego otrzymamy cenne nagrody, dlatego zalecam jego uważne przejście! Warto wiedzieć, że rozgrywka toczy się tutaj w Hubie wypełnionym portalami, prowadzącymi z kolei do kolejnych światów czyli „adventure worlds”. Musicie pamiętać, że im wyższy poziom portalu, tym wyższy poziom jego trudności, ale jednocześnie lepszy loot! Sama rozgrywka (jak wspomniałem wcześniej) opiera się na klasycznych mechanikach znanych z sieciowych RPG’ów. Nie obędzie się tutaj bez questowania, walki z potworami, bossami oraz eksploracji.

Trove

W grze znajdziemy również standardowe dungeony pełne potężnych potworów, a także liars, które są ich nieco pomniejszoną wersją. Zarówno jedne jak i drugie są ponadto połączone z mechaniką tworzenia contentu gry przez samych graczy, ale o tym w jednym z kolejnych akapitów. Endgamowe dungeony to przede wszystkim miejsce, gdzie sprawdzimy swoje umiejętności walki, a jeżeli będą one wystarczające do pokonania czyhających na nas monstrów, otrzymamy za to najcenniejsze przedmioty dostępne w grze.

Trove

Trove to – wbrew pozorom – gra bardzo dynamiczna. Poza samą walką będziemy musieli również nauczyć się… sprawnego poruszania po mapie w celu jej eksploracji! Żeby to ułatwić, a jednocześnie urozmaicić, twórcy przygotowali szereg sposobów dynamicznego przemieszczania. Są to następująco:

 • Multi-Jump, czyli megaskok,
 • Mounty (docelowo przypisane do klawisza Z),
 • Skrzydła,
 • Łodzie,
 • Mag Ridery,
 • Smoki.
Trove

Tym co wyróżnia Trove od innych gier MMO jest wyraźnie zarysowany, sandboksowy charakter produkcji! Tytuł ten oferuje narzędzie zwane „voxel editor”, które pozwoli wszystkim graczom na stworzenie własnych przedmiotów, dekoracji, a także wspomnianych wcześniej liars oraz dungeonów, które będą miały szansę znaleźć się w grze! Ponadto założymy tutaj własny Cornerstone, który będzie służył nam jako nasza „baza”, w której zregenerujemy swoje siły i zapasy przed ponownym wyruszeniem do świata pełnego niebezpieczeństw. I to wcale nie koniec! Będąc członkiem klubu (odpowiednika znanych z innych gier gildii) posiadającego własną siedzibę, będziemy mogli ją rozwijać gdy tylko otrzymamy rangę „architekta”.

Trove

Trove to produkcja całkowicie darmowa, jednak istnieje w niej szereg dodatkowych opcji premium znanych doskonale z innych gier free-to-play. Znajdziemy tutaj sklepik z przedmiotami kosmetycznymi (głównie mountami), a także otrzymamy możliwość bycia stałym „patronem”. Takie rozwiązanie w zamian za comiesięczne opłaty gwarantuje nam boosty dla konta, które przyśpieszają niektóre elementy rozgrywki. Gracze chcący cieszyć się darmową rozgrywką nie powinni mieć jednak powodów do obaw – całość contetu gry jest dostępna bez dodatkowych opłat, a jedyna różnica między graczami F2P, a graczami płacącymi, to różnica w prędkości dochodzenia do endgame, co nie powinno stanowić żadnego problemu przy odrobinie cierpliwości!

Trove

Produkcja studia Trion Worlds to zdecydowanie powiew świeżości w nieco skostniałym gatunku MMORPG. Trove oferuje wszystkie ulubione elementy znane z tego typu gier, a także masę nowości zaczerpniętych z innych, popularnych produkcji sieciowych. Jeżeli zatem szukacie czegoś nowego, wciągającego, a jednocześnie bardzo rozbudowanego – trafiliście doskonale. Wpadająca w oko grafika i dynamiczna rozgrywka nie pozwolą Wam nawet na odrobinę nudy przez wszystkie godziny spędzone przed monitorem waszego komputera. Wejdź do kwadratowego świata i przekonaj się już dzisiaj!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

 • Za wykonywanie zadań tutorialu otrzymasz pokaźne ilości waluty cubits. Wykonuj je, aby zdobyć ich jak najwięcej,
 • Od początku swojej przygody rozwijaj profesję craftingową,
 • Używaj mounta aby jak najszybciej przemieszczać się po mapie (przypisany jest do klawisza Z),
 • Jeżeli znajdziesz na mapie szarą strefę z wielkim pytajnikiem załóż na niej Cornerstone, czyli własną „bazę wypadową”,
 • Jeżeli będziesz chciał handlować z innymi graczami poza głównym Hubem, stwórz swój własny Trading Post,
 • Po wyborze klasy postaraj się dobić nią do 20 poziomu nawet jeżeli jej mechanika Ci się nie spodoba. Pozwoli Ci to całkowicie uniknąć gry taką klasą w przyszłości,
 • Gra oferuje tak wiele contentu, że na początku przygody warto określić sobie cel, jaki chcemy realizować. Czy będzie to eksploracja, walka i rozwój postaci, budowa, czy też aspekt socjalizacyjny lub kolekcjonerski.