Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Travian: Legends. Poprowadź swój naród do zwycięstwa!

Poprowadź swój naród do zwycięstwa!

Czy istnieje na świecie gracz, któremu nigdy nie obiła się o uszy nazwa „Travian”? Prawdopodobnie nie, bo przecież mowa o jednej z najpopularniejszych przeglądarkowych strategii w historii! Jeżeli zastanawialiście się co stało się z tą produkcją, lub jednak nie wiecie czym owy Travian jest, to tutaj znajdziecie odpowiedź!

Travian: Legends | Darmowa Gra

Poprowadź swój naród do zwycięstwa! Czy istnieje na świecie gracz, któremu nigdy nie obiła się o uszy nazwa „Travian”? Prawdopodobnie nie, bo przecież mowa o jednej z najpopularniejszych przeglądarkowych strategii w historii! Jeżeli zastanawialiście się co stało się z tą produkcją, lub jednak nie wiecie czym owy Travian jest, to tutaj znajdziecie odpowiedź!

Czym jednak jest Travian Legends? Śpieszę z wyjaśnieniem: jest to dobrze znany wszystkim Travian, który przez kolejne dodatki rozrósł się na tyle, że stał się niemalże nową grą. Właśnie dlatego twórcy zdecydowali, że gra od wersji 4.4 gry będzie znana jako „Legends”. Oczywiście nie jest to żaden zabieg kosmetyczny. Starzy wyjadacze Traviana zapewne zdziwiliby się, gdyby po latach odwiedzili – już odświeżoną – wersję tego tytułu! Ilość zmian względem oryginału jest naprawdę imponująca. Niemniej jednak kluczowe aspekty produkcji pozostały takie same. Nadal jest to strategiczna gra przeglądarkowa oparta bardzo mocno na mechanikach ekonomicznych.

Travian: Legends

Jeżeli jesteś nowym graczem – nie masz się czego obawiać. Travian Legends to gra dla wszystkich, nie tylko dla weteranów rozgrywek strategicznych. Na samym początku produkcja postawi nas przed kilkoma wyborami, w tym jaką frakcją chcemy pokierować i w jakim miejscu na mapie zacząć swoją przygodę. Żeby lepiej wprowadzić nas w świat i mechanikę rozgrywki, twórcy przygotowali bardzo intuicyjny, nieinwazyjny samouczek. Jego przejście nie jest konieczne, jednak polecamy zapoznanie się z nim, gdyż dzięki niemu zrozumiemy podstawy, na jakich oparta jest gra.

Travian: Legends

Gdy już przejdziemy (lub pominiemy) samouczek, Travian Legends wrzuci nas w wir tworzenia swojego imperium. Poruszać się po nim będziemy dzięki menu, w skład którego wchodzą następujące zakładki: Surowce, Centrum Osady, mapa, Statystyki, Raporty, Wiadomości oraz Złote Monety, ale o tych nieco później. Poza nimi równie ważna jest zakładka naszego Bohatera, Wyzwań, Aukcji oraz Codziennych Zadań.

Travian: Legends

Mówiąc o „bohaterze” mam na myśli naszego avatara, który poprowadzi naszą wioskę do potęgi. Co ciekawe, gra umożliwia nam również na customizację jego wyglądu. Spotkamy tutaj również mechanikę znaną głównie z RPG-ów, ponieważ możemy niemalże dowolnie rozwijać naszego bohatera wyposażając go w przedmioty, dodając statystyki, decydując czy pozostanie na placu bitwy, czy też zaszyje się we własnej kryjówce podczas oblężenia i inne. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które dodatkowo urozmaica rozgrywkę.

Travian: Legends

Jednak kluczowym aspektem gry jest – tak jak wspominałem – aspekt ekonomiczny oraz strategiczny. To właśnie rozbudowa naszej wioski, pozyskiwanie surowców, wybór budynków w centrum osady, zarządzanie wojskiem, tworzenie sojuszów i wypowiadanie wojen są kluczowe w Travian Legends. W tworzeniu swojego imperium musimy zatem wykazać się doskonałym zmysłem strategicznym. Zarządzanie tyloma różnymi elementami nie należy do najprostszych!

Travian: Legends

Poza rozbudową kolejnych budynków i produkcją surowców warto stale wykonywać tworzone przez grę wyzwania oraz odwiedzać dom aukcyjny. Dom aukcyjny to miejsce, w którym (jak sama nazwa wskazuje) licytujemy wartościowe przedmioty dla naszego bohatera. Zwiększają one statystyki avatara, a co za tym idzie – skuteczność na placu boju. Warto zatem śledzić ciekawe aukcje i w miarę możliwości ulepszać swój ekwipunek.

Travian: Legends

Travian Legends oferuje również dobrze znany z innych tytułów system codziennych zadań. Ich wykonywanie pozwala na zdobycie specjalnych punktów, które następnie wymieniamy na bardzo cenne nagrody – surowce, doświadczenie bohatera i punkty kultury. Nagrody te zdecydowanie przyśpieszą rozwój naszej osady.

Travian: Legends

Z racji na wybrany przez producentów darmowy model rozgrywki w grze dostępna jest również waluta premium – Złote Monety. Oczywiście ułatwia ona grę przyśpieszając mnóstwo procesów – szybkość stawiania budynków, bonusy do surowców itp., jednakże nie ma tutaj mowy o żadnym Pay2Win. Przy odrobinie cierpliwości i wolnego czasu do wszystkiego możemy dojść bez płacenia choćby złotówki. Warto jednak wiedzieć, że jeżeli myślimy o rozgrywce nastawionej na rywalizację z innymi graczami wydanie realnych pieniędzy będzie dobrym rozwiązaniem.

Travian: Legends

Travian Legends jest to klasyczny tytuł w odświeżonej formie, w którym odnajdą się fani rozbudowanych gier strategiczno-ekonomicznych. Wciągająca rozgrywka, ciekawa mechanika, przyjemna dla oka grafika oraz rywalizacja z innymi graczami sprawiają, że gra jest doskonałą pozycją na wiele godzin. Jeżeli chcesz stanąć na czele swojego imperium – sprawdź i przekonaj się jakim wodzem jesteś.

Kilka rad dla początkujących wodzów:

  1. Jeżeli jesteś początkującym graczem zapoznaj się z samouczkiem, który wprowadzi Cię do gry i zapewni ułatwiające start nagrody.
  2. Niektóre zadania wymagające oczekiwania można przyśpieszyć dzięki obejrzeniu przygotowanej przez twórców reklamy. Jest to ciekawe rozwiązanie dla graczy cieszących się darmową rozgrywką.
  3. Staraj się wykonywać codzienne zadania, ponieważ zapewniają one wartościowe nagrody.
  4. Śledź dom aukcyjny – trafiają się w nim naprawdę niezłe okazje.
  5. Zaplanuj jak chciałbyś rozwinąć swojego bohatera,
  6. Gra czasem nagrodzi Cię darmowymi Złotymi Monetami. Zachowaj je na później, dzięki czemu zwiększysz ich użyteczność.