Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Total Battle. Myśl strategicznie a osiągniesz zwycięstwo!

Myśl strategicznie a osiągniesz zwycięstwo!

Twoje nadejście przepowiadali prorocy. Stań na czele miasta i poprowadź je do świetlanej przyszłości, rozbudowując je i walcząc z licznymi przeciwnikami, w tym ludźmi odpowiedzialnymi za śmierć młodszej siostry bohatera. Wszystko to w niezwykłym świecie, łączącym w sobie elementy starożytnej oraz późnośredniowiecznej Europy.

Total Battle | Darmowa Gra

Myśl strategicznie a osiągniesz zwycięstwo! Twoje nadejście przepowiadali prorocy. Stań na czele miasta i poprowadź je do świetlanej przyszłości, rozbudowując je i walcząc z licznymi przeciwnikami, w tym ludźmi odpowiedzialnymi za śmierć młodszej siostry bohatera. Wszystko to w niezwykłym świecie, łączącym w sobie elementy starożytnej oraz późnośredniowiecznej Europy.

Total Battle: Taktyczna gra wojenna to gra strategiczna opracowaną przez studio Fusion Core, w której można bawić się za pośrednictwem przeglądarki bądź na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Jej akcja toczy się w magicznej krainie, która łączy w sobie elementy klimatu starożytnej Grecji i Rzymu oraz późnośredniowiecznej Europy. Głównym bohaterem tytułu jest nowy władca miasta, którego nadejście przepowiedzieli prorocy. Jego nadrzędnym zadaniem jest poprowadzenie swoich poddanych do absolutnej potęgi. Sprawy jednak dość szybko mocno się pokomplikują. W dniu ślubu młodszej siostry protagonisty, Gesty, jej posiadłość zostaje bowiem napadnięta i spalona przez bandytów. Większość uczestników ceremonii została wymordowana. Naszemu awatarowi nie pozostaje nic innego, jak zemsta.

Total Battle

Na początku zabawy wybieramy, jakiej płci będzie bohater. Nie ma to większego znaczenia i służy przede wszystkim estetyce. Następnie możemy zająć się rozgrywką. Dzieli się ona na dwa etapy. W pierwszym skupiamy się na rozbudowie naszego miasta. Przede wszystkim musimy zadbać o to, by produkowało ono odpowiednią ilość surowców i zapasów. Mowa tu o drewnie, żelazie, kamieniu, srebrze oraz pożywieniu. Wytwarzamy je w odpowiednich typach budynków (kolejno w Domie drwala, Odlewni, Domie kamieniarza, Domie szlachty oraz Domie Rolnika).

Pierwsze trzy z wymienionych typów materiałów są niezbędne do tego, by wznosić kolejne budynki. Przydają się one także do ulepszania różnego typu konstrukcji w celu zwiększenia ich wydajności, właściwości bojowych czy odblokowania kolejnych elementów dostępnych w grze. O rozbudowie warto pamiętać zwłaszcza w kontekście Kapitolu, czyli głównego miejsca w naszym mieście. Jego poziom w dużej mierze determinuje, co takiego możemy w grze zrobić. Ponadto w nim to wytwarzane są sztabki złota, które możemy przekazywać królowi Imperium w ramach podatków. W zamian za to możemy otrzymać dodatkową porcję pozostałych surowców.

Total Battle

Co się natomiast tyczy srebra i pożywienia – przydają się one głównie do rekrutowania wojsk. Są one absolutnie niezbędne do tego, by móc się bronić oraz prowadzić działania bojowe (to zostanie dokładniej opisane w dalszej części niniejszego tekstu). W grze istnieje całe mnóstwo typów jednostek – począwszy do zwykłych włóczników i kuszników, poprzez ciężkich konnych rycerzy, strzelców z bronią palną czy machiny oblężnicze, a na potężnych potworach, takich jak smoki, olbrzymy, żywiołaki i dinozaury. Każda z nich ma swoje własne statystyki i sprawdza się przeciwko innym rodzajom przeciwników. Warto zatem pamiętać, by nasza armia była jak najbardziej różnorodna. Jednocześnie nie należy jednak zapominać o fakcie, że aby móc utrzymać potężniejszych wojów konieczne jest więcej pożywienia. Zatem jeśli nie chcemy, by byli oni zupełnie bezużyteczni, to albo musimy posiadać olbrzymie zapasy jedzenia, albo wstrzymywać się przed zbyt dużym zaciągiem silniejszych jednostek.

Nasza armia będzie jednak bezużyteczna bez odpowiednich dowódców. Wojowników w bój prowadzić mogą kapitanowie bądź bohater we własnej osobie. W jednym momencie możemy mieć aktywnych maksymalnie trzech (a co za tym idzie, w bój możemy posłać najwyżej trzy grupy zbrojnych). Posiadają oni swoje indywidualne statystyki i są skuteczni w prowadzeniu różnych typów wojsk. Niektórzy gwarantują premie do walki najbardziej podstawowych jednostek, inni polepszają skuteczność specjalistów. Kolejnych kapitanów możemy rekrutować dzięki wydaniu odpowiedniej ilości srebra (o ile mamy ich odblokowanych).

Total Battle

Zarówno kapitanowie, jak i nasz główny bohater (bądź bohaterka) wraz z kolejnymi prowadzonymi przez nich potyczkami zbierają doświadczenie. Gdy zgromadzą odpowiednią ilość, awansują na kolejny poziom, co wiąże się ze wzrostem ich atrybutów oraz możliwością wzięcia pod kontrolę większej liczby wojowników. Cechy postaci możemy także zwiększyć poprzez tworzenie i dawanie im przedmiotów wytwarzanych w Kuźni w mieście z rzeczy odnajdywanych na przestrzeni zabawy.

Gdy podstawowe zaplecze będziemy mieli już zapewnione, a armia dumnie się prezentująca na głównym placu naszego miasta rozrośnie się do odpowiednich rozmiarów, możemy zająć się drugim elementem rozgrywki w Total Battle, czyli działaniom na mapie świata. Jest to ogromna przestrzeń obejmująca miasta wszystkich graczy znajdujących się na danym serwerze. Nie brakuje na niej różnorakich biomów i co istotne, nie pełnią one wyłącznie funkcji estetycznej. Gwarantują one także różnorakie bonusy – jeśli jakaś osada stoi na przykład na pustyni, to wówczas jest w stanie szybciej produkować srebro, a na łąkach i równinach pożywienie. Jeśli nie podoba nam się miejsce, w którym aktualnie znajduje się nasze miasto, to możemy je teleportować, bądź też przenieść na inny serwer (zwany również Królestwem). Jest to jednak dość droga inwestycja.

Miasta dowolnego gracza możemy atakować w celu zdobycia łupów oraz punktów podboju niezbędnych do odkrywania niektórych technologii w Akademii, odblokowujących różne elementy rozgrywki oraz gwarantujących bonusy. Przed wyruszeniem na taką wyprawę nie należy jednak zapominać, by zrobić odpowiedni zwiad i dobrać odpowiedni skład armii, który zmierzy się z obrońcami. Oczywiście sami również możemy stać się celem ataku. Dlatego warto cały czas pamiętać o rozbudowywaniu murów obronnych naszego miasta, gwarantujących odpowiednią ochronę.

Total Battle

Rzecz jasna gracze nie muszą się tylko i wyłącznie atakować. Posiadają również opcję łączenia się w klany. Jakie korzyści z tego płyną? Przede wszystkim osoby znajdujące się w jednym sojuszu wzajemnie się chronią. Mogą oni również liczyć na pomoc w przyspieszaniu budowy i ulepszaniu poszczególnych konstrukcji, dostawę specjalnych skrzyń oraz możliwość korzystania ze wspólnych portali, które pozwalają na swobodne przemieszczanie swoich armie w różne rejony mapy. W grze istnieje także możliwość przesyłania specjalnych karawan między przyjaznymi miastami w celu wymiany towarów.

A co możemy znaleźć na mapie prócz miast innych graczy? Całe mnóstwo innych rzeczy. Przede wszystkim są to grupy potworów. W grze występują ich cztery rodzaje – zwykłe, rzadkie, heroiczne i epickie. Na te pierwsze może ruszyć armia dowodzona przez kapitana, na resztę trzeba wysłać wojsko, na którego czele stoi sam bohater. Pokonywanie różnorakich stworów gwarantuje, oprócz doświadczenia dla dowódców, również tzw. punkty waleczności. To drugi rodzaj zasobu niezbędnego, by móc rozwijać większość technologie. Rzecz jasna im większy poziom i rzadkość przeciwników, tym atrakcyjniejsze nagrody. Za uporanie się z oddziałem heroicznym, do którego lepiej nie podchodzić bez wsparcia innych graczy, można dostać dodatkowo skrzynie z cennymi fantami.

Na mapie gry można także znaleźć tzw. twierdze potworów. Aby je zdobyć, konieczne jest posiadanie w armii maszyn oblężniczych. W zależności od typu fortecy za zwycięstwo można otrzymać, prócz wspomnianych punktów waleczności i doświadczenia, albo monety mistrza, albo klucz do rzadkiej krypty.

Total Battle

Rzeczone krypty to kolejny rodzaj obiektów znajdujących się na mapie gry. Ich eksploracja, do której niezbędni są kapitanowie, gwarantuje doświadczenie oraz najróżniejsze cenne przedmioty, z których można na przykład tworzyć ekwipunek. Prócz odpowiednich kluczy (w przypadku mniej mniej spotykanych katakumb), by móc do nich wejść niezbędna jest smoła wytwarzana w odpowiednim budynku w naszym mieście. Badanie tych miejsc wygląda bardzo prosto – wysyłamy dowódcę, który po dotarciu do celu podróży przez chwilę zajmują się przeszukiwaniem. Gdy ta czynność dobiegnie końca, posunie się procentowy wskaźnik badania. Po osiągnięciu 100% możemy cieszyć się z nagród.

Dalej mamy kopalnie, wioski itp. Są to obiekty, które możemy zająć naszą armią na czele z kapitanem i przez jakiś czas czerpać z nich korzyści w postaci dodatkowych zasobów. Musicie jednak uważać, gdyż inni gracze mogą podjąć próbę odbicia zajętych przez was miejsc.

Na mapie świata Total Battle znajdują się też areny. Wejść może na nie wyłącznie bohater i potrzebuje do tego odpowiedniej ilości mikstury gniewu. Ukończenie ich wygląda bardzo podobnie jak opisane wyżej przeszukiwanie krypt.

Total Battle

W końcu, z poziomu widoku na królestwo możemy brać udział w zadaniach fabularnych. Są one związane ze wspomnianą na wstępie masakrą, jaka odbyła się na ślubie naszej młodszej siostry. Zwykle polegają one na udaniu się głównym bohaterem do wskazanego miejsca i wykonaniu wymaganych czynności. Co ciekawe, poszczególne rozdziały wymagają od nas dokonanie pewnych wyborów moralnych, zatem do pewnego stopnia sami możemy kształtować opowieść.

W trakcie wszelkich starć na mapie świata nasza armia będzie ponosiła straty. Na szczęście jednak 90% zabitych wojów możemy wskrzesić w świątyni. Kosztuje to jednak święte mikstury, które są produkowane w tym budynku.

Choć w Total Battle można bawić się bez większego problemu nie wydając żadnych prawdziwych pieniędzy, rzecz jasna w grze istnieje sklep, w którym można to zrobić. Realną gotówkę możemy widać m.in. na różne pakiety zawierające chociażby przyspieszacze budowy i rekrutacji, dodatkowe zapasy czy złoto stanowiące walutę premium. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić status premium na siedem dni, gwarantujący różnorakie bonusy, zależne od tego, jaki tytuł zdecydujemy się obrać (Wielki Archeolog zwiększy doświadczenie płynące z eksplorowania krypt, Wielki Władca podniesie efektywność pomocy od sojuszników itp.).

Total Battle

Total Battle może pochwalić się bardzo ładną, kolorową oprawą graficzną. Na bardzo wysokim poziomie stoją chociażby rysunki przedstawiające poszczególnych bohaterów oraz jednostki obecne w grze. Podobać się może również bardzo klimatyczna, utrzymana w nieco antycznych klimatach muzyka.

Podsumowując, Total Battle jest strategią, która powinna przypaść do gustu wszystkim osobą, którym spodobały się także takie pozycje, jak The Third Age czy Rise of Kingdoms: Lost Crusade. Rozgrywka w niczym nie popędza, zatem można sobie uruchomić grę, wydać kilka rozkazów budowy czy rozbudowy, poprowadzić swoje armie w bój i wrócić następnego dnia, by sprawdzić, jakie czekają nowe wyzwania. A miejmy nadzieję, że tych z czasem będzie coraz więcej.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Spokojnie zajmij się rozbudową zaplecza, by zapewnić sobie stałe dostawy surowców.
  2. Uważajcie na poziom grupy potworów, jaką chcecie zaatakować. Potężniejsze zmiotą waszą armię z powierzchni ziemi.
  3. Pamiętaj o regularnej rozbudowie muru obronnego, by uchronić się przed najazdami.