Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra The Third Age. Gra MMO w świecie Władcy Pierścieni!

Gra MMO w świecie Władcy Pierścieni!

Nad magiczną krainą zawisła groźba w postaci Mrocznego Pana i jego popleczników. Czoła stawić mogą mu jedynie armie graczy. Rozbudowuj swoją domenę, rekrutuj żołnierzy, walcz z siłami ciemności i doprowadź reprezentowaną przez siebie frakcję do dominacji nad innymi. Chwała czeka, by po nią sięgnąć!

The Third Age | Darmowa Gra

Gra MMO w świecie Władcy Pierścieni! Nad magiczną krainą zawisła groźba w postaci Mrocznego Pana i jego popleczników. Czoła stawić mogą mu jedynie armie graczy. Rozbudowuj swoją domenę, rekrutuj żołnierzy, walcz z siłami ciemności i doprowadź reprezentowaną przez siebie frakcję do dominacji nad innymi. Chwała czeka, by po nią sięgnąć!

The Third Age jest opracowaną przez studio R2 Games grą strategiczną, w której można bawić się zarówno na PC za pośrednictwem przeglądarki, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android. Jej akcja toczy się w magicznym świecie, przypominającym nieco ten znany z Władcy Pierścieni i innych dzieł autorstwa J. R. R. Tolkiena. Nieustannie wisi nad nim zagrożenie w postaci Mrocznego Pana i jego popleczników w postaci stworów rekrutowanych przy pomocy czarnej magii. Niestety, fakt obecności tego zagrożenia nie sprawia, że trzy zwaśnione stronnictwa - Watchmen's Union, Storm Empire i Blood Tribe – zaprzestają walki między sobą. Taką właśnie sytuację zastaje gracz. Jego zadaniem jest nie tylko uporanie się z siłami Mrocznego Pana, ale również poprowadzenie wybranej przez siebie frakcji do dominacji nad innymi.

The Third Age

Aby osiągnąć te cele niezbędne jest jednak posiadanie odpowiedniego zaplecza. Dlatego też sercem rozgrywki w The Third Age jest nasze miasto. Jest ono pełne budynków najróżniejszego przeznaczenia, które będziemy odblokowywali na przestrzeni zabawy oraz podnosili ich poziomy, by zwiększyć ich wydajność. Wśród nich możemy wymienić chociażby Zamek niezbędny do odblokowywania nowych opcji rozgrywki, Uczelnia, gdzie rozwijamy kolejne technologie ułatwiające nam bytowanie w niebezpiecznym świecie gry, koszary służące do rekrutacji kolejnych żołnierzy czy w końcu Tawerna, w której za piwo możemy zbierać fragmenty bohaterów. Po skompletowaniu ich odpowiedniej ilości, otrzymujemy szansę dodania do naszej drużyny kolejnej postaci.

Bohaterowie w The Third Age są niezbędni do tego, by prowadzić w bój oddziały żołnierzy. Każdy z nich może dowodzić tylko jednym typem wojaków – piechotą, kawalerią, łucznikami bądź magami. Każdy z tych rodzai żołdaków ma swoje mocne i słabe strony, działające na zasadzie papier-nożyce-kamień. I tak konni są bardzo skuteczni na piechurów, piechurzy bez problemu radzą sobie z walczącymi na dystans, a walczący na dystans potrafią roznieść w pył konnych. Natomiast magowie nie są szczególnie skuteczni przeciwko nikomu, ale za to nikt im wybitnie nie zagraża.

The Third Age

O skuteczności różnych typów wojsk decydują nie tylko ich indywidualne statystyki, ale również cechy oraz umiejętności stojących na czele poszczególnych oddziałów bohaterów. Rosną one wraz ze zdobywanymi kolejnymi poziomami, przedmiotami, które można łączyć w tzw. Herby gwarantujące rozmaite bonusy itp. Co ciekawe, postacie zostały podzielone w pary. Jeśli udało nam się powołać pod broń dwóch śmiałków posiadających ze sobą więź, możemy liczyć na dodatkowe premie.

Lecz jak w ogóle bohaterowie mogą gromadzić doświadczenie i nowe przedmioty? Przede wszystkim biorąc udział w tzw. Próbach Bohaterów. Są to fabularne serie walk z przeróżnymi przeciwnikami. Przed każdym z takich starć musimy zdecydować, jakie postacie poślemy do walki i w jakiej formacji staną one na polu bitwy. Warto to dobrze przemyśleć i nie stawiać na przykład łuczników na front.

The Third Age

Już podczas samej bitwy nasze oddziały będą opisywały dwa paski. Pierwszy, zielony, symbolizuje zdrowie. Jeśli spadnie on do zera, bohater wraz z podległymi mu żołnierzami wycofa się z pola bitwy. Z kolei drugi, niebieski, określa, w jakim stopniu naładowana jest zdolność specjalna postaci. Jeśli wypełni się on całkowicie (dzieje się to samoistnie w trakcie walki), wówczas możemy wykonać potężny atak bądź też na przykład uzdrowić pozostałe jednostki znajdujące się pod naszymi rozkazami.

Wykonując kolejne próby, które występują w dwóch poziomach trudności (Normalnym i Elitarnym), wykorzystujemy Wytrzymałość. Regeneruje się ona z czasem. System ten blokuje możliwość zbyt szybkiego pokonywania kolejnych etapów.

The Third Age

Bohaterowie są także niezbędni do wykonywania różnych czynności na mapie świata. Mowa tu chociażby o pokonywaniu różnych potworów, wykonywaniu zadań dla miast, co otwiera furtkę do tego, byśmy zostali ich Lordem i pobierali benefity z tego tytułu, czy w końcu prowadzili oblężenia miejsc znajdujących się pod władaniem wrogich frakcji bądź bronić naszych własnych.

Jednak aby móc w ogóle coś zrobić, najpierw trzeba wystawić oddział żołnierzy. Jego skład osobowy jest pobierany z naszych zrekrutowanych rezerw (ich liczba jest ograniczona, jeśli chcemy zwiększyć limit, musimy podnieść poziom Fortu Rekrutacyjnego). Naraz możemy mieć na mapie maksymalnie pięć jednostek (lub sześć, jeśli posiadamy pakiet VIP 3, o którym przeczytacie w dalszej części opisu). Jeśli zdarzy się tak, że się przeliczymy i nasze wojska poniosą porażkę, wówczas tracimy je bezpowrotnie (z wyjątkiem bohatera, który powraca do bazy).

Próby zdobycia kolejnych posiadłości możemy podejmować wydając punkty Mobilności. Podobnie jak Wytrzymałość, one również regenerują się z czasem.

Aspekt sieciowy w The Third Age nie kończy się jednak wyłącznie na odbijaniu sobie kolejnych miast na mapie świata. W tytule istnieje także tryb PvP, w którym, po jego odblokowaniu, można toczyć starcia z innymi śmiałkami. Istnieje także opcja łączenia się w gildie i wspólnego kroczenia ku chwale.

The Third Age

By móc efektywnie rozwijać swoje miasto i prowadzić boje, niezbędne jest zbieranie surowców. W grze występuje sześć ich rodzai. Cztery z nich – Srebro, Żywność, Drewno oraz Żelazo, możemy zdobywać dzięki specjalnym budynkom wznoszonym w naszym mieście. Im wyższy ich poziom, tym więcej i szybciej materiałów będą one w stanie wyprodukować. Miejcie jednak na uwadze fakt, że nie możemy składować ich nieskończonej liczby. Nasze możliwości magazynowe są ograniczone. Aby je zwiększyć, musimy ulepszyć konstrukcję o nazwie Spiżarnia.

Wymienione wyżej surowce są konieczne do rekrutowania kolejnych żołnierzy, rozbudowywania konstrukcji, a nawet wymieniania na specjalne żetony, dające potężne zastrzyki różnych typów zapasów, zwiększających doświadczenie bohaterów itp. (można je także zdobyć jako nagrody za wykonywanie zadań bądź branie udziału w wydarzeniach specjalnych organizowanych przez twórców). Ponadto Srebro jest niezbędne do tego, by rozwijać umiejętności naszych bohaterów po tym, jak awansują oni na kolejne poziomy doświadczenia.

Kolejnym surowcem obecnym w grze The Third Age są tzw. Punkty Techniki. Są one niezbędne do tego, by móc odkrywać coraz lepsze technologie, odblokowujące na przykład potężniejsze jednostki. Zdobywamy je chociażby wykonując różne zadania bądź też w ramach benefitów z posiadanych przez nas ziem.

W końcu, szóstym surowcem w The Third Age są Klejnoty. Są one niezbędne na przykład do przyspieszania budowy, rekrutacji czy prowadzonych badań. Możemy je także wymieniać na inne typy surowców. Przydają się one także do natychmiastowego odnowienia wytrzymałości czy mobilności, a także nabywania kolejnych statusów VIP. Gwarantuje on najróżniejsze bonusy w postaci na przykład dostępu do specjalnego sklepu czy wspomnianego już zwiększenia limitu oddziałów, jakie możemy wystawić na mapie świata.

The Third Age

Klejnoty stanowią nagrodę za wykonywanie misji, zdobywanie kolejnych rang itp. Możemy je jednak również kupić za Kryształy. Stanowią one walutę premium, dostępną za prawdziwe pieniądze. Prócz nabywania Klejnotów, przydaje się ona także chociażby do nabycia czegoś na kształt przepustki sezonowej, dzięki której, po osiągnięciu któregoś z jej poziomów, możemy zdobyć cenne nagrody (istnieje również darmowa wersja owej przepustki, która jednak ma nieco mniej okazałe gratyfikacje).

The Third Age może pochwalić się prostą, dwuwymiarową grafiką. Spośród innych produkcji tego typu wyróżnia się ona przyciągającymi oko portretami bohaterów oraz efektownie zrealizowanymi starciami, w których bierze udział całe mnóstwo wojowników. Podobać może się także oprawa muzyczna, utrzymana w klimatach „high fantasy”, nadająca odpowiedni nastrój czy to rozbudowie naszego miasta, czy też potyczkom.

The Third Age

The Third Age powinno zatem przypaść do gustu miłośnikom światów fantastycznych, którzy przy okazji lubują się w rozbudowywaniu swojej bazy i toczeniu walk na dużą skalę. Mnogość opcji i przyjemny system progresji sprawiają, że tytuł może się nie nudzić przez długie godziny.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Przed rozpoczęciem starć z innymi graczami na dużą skalę, warto najpierw ukończyć wyzwania PvE.
  2. Gdy na mapie świata będziesz wybierał cel ataku, dobrze przemyśl, czy przeciwnik nie jest czasem w tym miejscu zbyt potężny. Jeśli tego nie zrobisz, możesz bezsensownie stracić żołnierzy.
  3. Pamiętaj o rozbudowywaniu konstrukcji gwarantujących surowce i regularnym ich zbieraniu.