Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Soul Worker. Nowe JRPG akcji od Lion Games!

Nowe JRPG akcji od Lion Games!

Jesteś fanem efektownej rozgrywki, w której twoje umiejętności i znajomość mechaniki decydują o wygranej? Lubisz grę zespołową i wymyślanie taktyk na kolejnych, wymagających bossów? Kultura dalekiej Azji i jej poczucie humoru nie są Ci obce? Doskonale trafiłeś. Nowa produkcja koreańskiego studia Lion Games przeniesie Cię w wir pięknych dla oka walk wypełnionych do granic możliwości akcją.

Soul Worker

Soul Worker | Darmowa Gra

Nowe JRPG akcji od Lion Games! Jesteś fanem efektownej rozgrywki, w której twoje umiejętności i znajomość mechaniki decydują o wygranej? Lubisz grę zespołową i wymyślanie taktyk na kolejnych, wymagających bossów? Kultura dalekiej Azji i jej poczucie humoru nie są Ci obce? Doskonale trafiłeś. Nowa produkcja koreańskiego studia Lion Games przeniesie Cię w wir pięknych dla oka walk wypełnionych do granic możliwości akcją.

Soul Worker

SoulWorker – bo o tej grze mowa – to MMORPG akcji osadzona w malowniczym, acz mrocznym świecie. Wcielimy się tutaj w jedną z czterech, bardzo niestereotypowych – klas (jednak niedługo pojawią się kolejne dwie!). Mechanika rozgrywki w dużej mierze opiera się na instancjonowanych, złożonych potyczkach z kolejnymi falami wrogów w roli głównej. Twórcy od początku podkreślali, że to właśnie ona stanie się kluczowa, a od jej opanowania zależeć będzie nasz sukces.

Soul Worker

Warto na początku wspomnieć, że oprawa graficzna produkcji już na pierwszy rzut oka przywołuje twórczość Japończyków i Koreańczyków zwaną oczywiście Anime (i Mangą). Styl jaki wybrał team Lion Games to stricte „animowa” oprawa, która jest bardzo miła dla oka. Dopracowane postacie, dopracowane lokacje i umiejętności powodują, że gra przypomina nieco oglądanie serialu z wymienionego nieco wyżej gatunku.

Soul Worker

Jednak przechodząc już do rozgrywki sensu stricte, SoulWorker powita nas samouczkiem, który jest przy okazji doskonale wkomponowany w fabułę tytułu. Przejście go nie jest konieczne do dalszej gry, ale jeżeli chcemy poznać początek dziejącej się w tym fikcyjnym świecie historii, a przy okazji podszlifować nasze umiejętności na polu bitwy – zdecydowanie warto go przejść. Tym bardziej dlatego, że mechanika gry jest dość unikatowa i nauczenie się podstawowego systemu combosów, cięć i uników będzie łatwiejsze na planszy, gdzie nie możemy umrzeć tracąc przy okazji wszystkie nasze bitboksy (odpowiednik mikstur leczących) i kamieni respawnu. Gdy o kamieniach mowa – na początku naszej przygody są one bardzo cenne. Staraj się nie wykorzystywać ich w prostych lokacjach. Zdecydowanie lepiej zacząć potyczkę od początku znając umiejętności tutejszych potworów i bossów.

Soul Worker

Gdy poradzimy sobie z samouczkiem gra nie rzuci nas od razu na głęboką wodę, dlatego też będziemy poznawać kolejne jej elementy stopniowo. Na początku będziemy wykonywać bardzo proste misje z wątku głównego, aż z czasem pojawią się misje poboczne. Niech nie zwiedzie Was prostota tych zadań! O ile na poziomie normalnym są one banalnie proste, o tyle na poziomie trudnym i wyżej (oraz w rozgrywkach grupowych) stają się one bardzo wymagające! Musimy wykorzystywać pole walki do manewrowania i pozycjonowania, nauczyć się jakie umiejętności tworzą najbardziej efektywne combo z innymi umiejętnościami, a także nauczyć się specjalnych umiejętności bossów, które są w stanie pokonać naszą postać niemalże natychmiast.

Soul Worker

Potyczki możemy wykonywać rzecz jasna w grupie złożonej z maksymalnie 4 graczy. I to właśnie element sieciowy jest tym najbardziej satysfakcjonującym. Przebijanie się przez kolejne hordy potworów samemu jest bardzo przyjemne, ale robienie tego w grupie (a już szczególnie z przyjaciółmi) sprawia niesamowitą radość, tym bardziej, że poziom trudności rośnie z każdym członkiem, dlatego wypracowanie wspólnej taktyki jest wręcz kluczowe. Za poziomem trudności idą też lepsze nagrody!

Wraz z postępem gry zdobywać będziemy kolejne elementy uzbrojenia oraz stylu i wyglądu. O ile pierwszy typ naszego ekwipunku jest klasycznym RPG’owym systemem zdobywania coraz to potężniejszego oręża, o tyle styl i wygląda skupiają się wyłącznie na kosmetyce naszego bohatera bądź bohaterki. Warto wiedzieć, że nasz wygląda zależy od tego, czy znajdujemy się w strefie neutralnej, czy w lokacji poza nią. W przypadku strefy neutralnej widoczne będą przedmioty z zakładki „styl”, a w pozostałych lokacjach będzie to nasze pełne, bojowe uzbrojenie. A to bywa dość groteskowe. Wystarczy wspomnieć o tym, że jedna z postaci (Stella) walczy za pomocą EmoGitary! Niech jednak to Was nie zmyli. Nawet tak śmieszne rodzaje ekwipunku potrafią być bardzo potężne, a ich zdobywanie i ulepszanie jest drugim z najważniejszych mechanizmów gry.

Soul Worker

A gdy wspomnieliśmy o przedmiotach, warto przejść do tematu wirtualnych walut, a tych gra oferuje aż cztery. Pierwszą i najbardziej podstawową z nich jest Dzenai – to za nią kupimy w sklepie lub w „domu aukcyjnym” ekwipunek, materiały itd. Drugą jest Aethar. Służy nam do wzmocnień i ulepszeń przedmiotów, a pozyskujemy ją z potworów i rozłożonych przez nas itemów. Trzecią jest waluta zwana PB, którą możemy zdobyć z bardzo wymagających przeciwników i zadań. Daje nam ona dostęp do potężnych przedmiotów Dystera. Ostatnią z nich jest…

Soul Worker

…SoulCash, czyli waluta premium, która jest czymś standardowym dla tytułów opartych na modelu Free2Play. Dzięki SoulCashowi mamy dostęp do boostów, wzmocnień, talonów na reset umiejętności bohatera i przedmiotów kosmetycznych. Nie jest ona jednak wymagana aby cieszyć się pełną rozgrywką i nie ma tutaj też mowy o Pay2Win, tym bardziej że gra daje nam możliwość zdobycia SoulCash w misjach, codziennych logowaniach i innych aktywnościach pobocznych. Waluta premium i kupione za nią przedmioty oczywiście przyśpieszą, bądź w niektórych sytuacjach ułatwią, rozwój naszej postaci, jednak nie daje ona realnej przewagi nad innymi.

Soul Worker

SoulWorker jest dopracowaną, darmową grą multiplayer, która powinna zadowolić najbardziej wymagających fanów RPG’ów akcji. Oparta na złożonej mechanice rozgrywka bywa bardzo efektowna, jak i satysfakcjonująca, a dzięki przyjemnej dla oka i ucha oprawie audiowizualnej będzie doskonałą propozycją na setki, a może i tysiące godzin dobrej zabawy.

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:
• Warto przejść samouczek. Po pierwsze nauczy nas podstawowych mechanik rozgrywki, a po drugie jest on wprowadzeniem fabularnym do przedstawionej w grze historii,
• Nie wydawaj waluty premium na początku rozgrywki, bo zdecydowanie bardziej przyda się ona w późniejszych jej etapach,
• Codzienne logowanie się zapewnia wartościowe nagrody. Nawet jeżeli nie masz czasu na dłuższą grę, warto tylko się zalogować, żeby odebrać gwarantowane bonusy,
• SoulWorker to gra typu „easy to play – hard to master”. Skup się na poznawaniu mechaniki walki – combosów, uników i pozycjonowania. Jest to kluczowe, żeby wychodzić ze starć zwycięsko,
• Staraj się nie używać kamieni respawnu we wczesnych etapach gry. Zdecydowanie bardziej przydadzą Ci się one później,
• Podczas pokonywania lokacji możesz trafić na misje ukryte, które warto ukończyć, bo zapewniają dodatkowe nagrody,
• Misje dzienne są kolejnym sposobem na szybkie „wzbogacenie się”. W miarę możliwości postaraj się je wykonywać,
• Nie zapominaj o naprawie ekwipunku u kowala! Doszczętnie zniszczone przedmioty nie zapewniają Ci żadnych bonusów, przez co twoja postać staje się bezużyteczna.