Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Skyforge. Hybrydowy MMO nowej generacji

Hybrydowy MMO nowej generacji

Skyforge to nazwa, która fanom gatunku MMO na pewno obiła się już o uszy. Mowa przecież o grze, która określana była niejednokrotnie prawdziwym next-genem i powiewem świeżości w skostniałych ramach produkcji masywnie sieciowych. Zapraszam Was zatem do magicznego świata Aelionu, gdzie technologia przeplata się z potężną magią, a nam przyjdzie wcielić się w boskiego posłańca, od którego zależeć będą losy tej mistycznej planety!

Skyforge | Darmowa Gra

Hybrydowy MMO nowej generacji Skyforge to nazwa, która fanom gatunku MMO na pewno obiła się już o uszy. Mowa przecież o grze, która określana była niejednokrotnie prawdziwym next-genem i powiewem świeżości w skostniałych ramach produkcji masywnie sieciowych. Zapraszam Was zatem do magicznego świata Aelionu, gdzie technologia przeplata się z potężną magią, a nam przyjdzie wcielić się w boskiego posłańca, od którego zależeć będą losy tej mistycznej planety!

Przygodę ze Skyforge rozpoczniemy - rzecz jasna - od pobrania i instalacji klienta gry. Po pierwszym zalogowaniu będziemy również musieli stworzyć swoją postać i już na tym etapie wielu nowych graczy może czekać zaskoczenie. Opcje customizacji naszego ludzkiego avatara są ogromne! Poza klasycznymi, czyli fryzurą i rysami twarzy, wybierzemy tutaj chociażby rodzaj budowy ciała, sposób poruszania się, ozdoby, tatuaże, a nawet… wielkość poszczególnych mięśni! :) Gdy przebrniemy przez ten proces, gra rzuci nas wprost w wir fabularnego prologu, który spełnia również rolę samouczka. W kilka minut dowiemy się o podstawowych założeniach systemu walki, wykonywaniu misji, a także zdobywania lootu. Wszystko to przeplata się z naprawdę klimatycznymi cutscenkami, co uwypukla element Role Playing (nie bez kozery gatunek nazywa się przecież MMORPG…). Ukończenie samouczka zwieńcza oczywiście wspaniały przerywnik filmowy, który…

 

…rozwija się też w rozwinięcie historii, jaką przyjdzie nam poznać. W dużym skrócie (i bez przesadnych spoilerów) dowiemy się, że jesteśmy jednym z nielicznych ludzi dzierżących boski pierwiastek, co daje nam nadnaturalne zdolności bojowe, a naszą misją będzie zwalczanie wszelkiego zła na planecie Aelion (która zresztą została nazwana na cześć Aeli – tutejszego bóstwa). W tym miejscu zakończę opis zarysu fabuły, aby każdy z Was mógł cieszyć się nią sam. Jak łatwo się domyślić gameplayowo historia wiązać się będzie bezpośrednio z zadaniami jakie znajdziemy w grze, co stanowi naturalne rozwinięcie samouczka. Na samym początku będą one dość proste, abyśmy mogli podszkolić swoje umiejętności na polu bitwy, jednak z czasem przerodzą się w wielowątkowe misje, które będziemy mogli wykonywać w dowolnej kolejności i w dowolny sposób.

 

Kolejnym hybrydowym i zarazem next-genowym elementem w Skyforge jest płynny system klas postaci, o czym przekonamy się dość szybko zagłębiając się w fabule gry. Czy system ten jest przesadnie skomplikowany? Odpowiedź brzmi: z całą pewnością nie! Panuje tutaj bowiem prosta zasada – raz wybraną klasę możemy zmieniać do woli udając się do specjalnie przygotowanego HUBa w głównym mieście gry. Wraz ze zmianą klasy zmienią się nasze umiejętności i sposób rozgrywki. Produkcja oferuje aż 18 klas (!!!), a każda z nich cechuje się unikalnymi mechanikami. Jednak wzorując się na klasycznym podziale ról w grach MMO< twórcy podzieli klasy na 5 archetypów: Support (wsparcie), Defense (tanki), Energy Attack (tutejsi magowie), Melee Attack (wojownicy) oraz Ranged Attack (łucznicy i im podobni). Pamiętajcie jednak, że poszczególne klasy nie są dostępne od samego początku i będziemy musieli je odblokować. Zabieg taki ma sprawić, aby nowi gracze poznali poszczególne archetypy i dopiero wtedy zaczęli swoją zabawę z mieszaniem stylów rozgrywki dopasowując je do własnych preferencji! Warto również wspomnieć, że każda z naszych podklas może mieć wyekwipowany inny zestaw przedmiotów, co pozwala na przełączanie się między nimi w niemalże dowolnym momencie.

 

Sama walka to bardzo intuicyjny tryb non-target. Na próżno więc szukać tutaj kursora, którym mielibyśmy zaznaczać kolejnych przeciwników i używać swoje umiejętności w nudnym przeklikiwaniu się przez klawisze od 1 do 9 na klawiaturze numerycznej. Twórcy postawili na system zależności między umiejętnościami, które docelowo układają się w zaawansowane combosy. Będziecie zatem musieli nauczyć się, które skille współpracują ze sobą i jak wykorzystać je najefektywniej (i -efektowniej). Nie musicie się jednak martwić, bo nie będziecie zmuszeni do rozpisywania swoich ulubionych sekwencji na kartce i uczeniu się ich na pamięć, ponieważ gra intuicyjnie podpowiada jakie umiejętności będziemy mogli użyć po sobie aby aktywować daną sekwencję. Oczywiście wymaga to pewnego opanowania podstaw systemu walki, ale nie jest to aż tak skomplikowane, jak brzmi. Pamiętajcie, że każda ze wspomnianych powyżej klas ma unikalne kombinacje ciosów, dlatego przy zabawie wieloklasowej będziecie musieli poznawać je od przysłowiowej podszewki.

 

Jakby hybrydowości w Skyforge było mało, to dodatkowo mamy tutaj do czynienia z grą zarówno instancjonowaną jak i open world w jednym. Głównym hubem i bazą wypadową jest miasto Aelinar, w którym spotkamy innych graczy, przyjmiemy zadania, a nawet rozbudujemy je według własnego uznania. To właśnie tutaj mamy dostęp do mapy świata, która pozwoli nam przenieść się do instancjonowanych plansz. Przeznaczone są one głównie do progresu w wątku fabularnym oraz do potyczek solo bądź z grupą znajomych (składającej się z 4-5 graczy), aby w jak najlepszym stylu pokonać dany loch. Drugim typem będą klasyczne mapy w stylu open world. Strefy otwartego świata powiększają się wraz z postępem w wątku głównym i są dokładnie tym, co znamy z tradycyjnych gier MMO – wielkimi planszami przeznaczonymi do eksploracji i zwiedzania.

 

Produkcja Allods Team to nie tylko walka i eksploracja. To również dziesiątki aktywności pobocznych, które będą doskonałą odskocznią od pokonywania kolejnych hord potworów i bossów. Mowa tutaj chociażby o trybie odblokowywania przedmiotów kosmetycznych, które możemy niejako „założyć na głównym pancerz”, co sprawi, że nasz bohater zmieni swój wygląd na bardziej casualowy. Na screenie powyżej możecie zobaczyć, że w przypadku postaci żeńskiej będą to sukienki, mundurki, rockowe wdzianka itp. Jest ich – musicie uwierzyć mi na słowo – multum, a zdobycie wszystkich (albo tylko tych, które podobają Ci się najbardziej) będzie doskonałą zabawą. Co ważne – nie wpływają one ani nie zastępują statystyk podstawowych przedmiotów, a jedynie sprawiają, że nasza postać staje się bardziej unikalna. Podobna sprawa ma się zresztą z mountami, których gra oferuje dziesiątki. Mounty, tutaj bez zaskoczenia, pozwalają na sprawniejsze przemieszczanie się po świecie gry. A czy może być coś lepszego, niż szpanowanie swoim ultra rzadkim smokowcem, którego ma tylko kilku graczy na całym serwerze? Cóż, twórcy z całą pewnością wiedzieli co robią… :)

 

Skyforge to gra w pełni darmowa. Jej filarem jest model free-to-play, więc darmowi gracze mogą cieszyć się nią bez ograniczeń. Oczywiście gracze premium mają dostęp do nowego contentu nieco wcześniej, ale nie wpływa to na podstawowe aspekty gry, które są dla wszystkich takie same, co jest przecież kluczowe w grach sieciowych. Niemniej jednak znajdziemy tutaj też sklep premium, w którym dostępne są nie tylko boostery ułatwiające rozgrywkę, ale i mounty, czy przedmioty kosmetyczne itp. Warto zauważyć, że gra daje nam możliwość zdobycia waluty premium – Argents – chociażby za codzienne logowanie się do gry, oraz niektóre misje. Dlatego też pamiętajcie, aby nie wydawać ich przy pierwszej możliwej okazji, bo lepszy użytek zrobicie z nich potem.

 

Dzieło Allods Team jest grą, która wyróżnia się niemal w każdym aspekcie od tradycyjnych tytułów MMO. Mamy tutaj hybrydowy system (bez)klasowości, intuicyjny non-target oraz silny nacisk na fabułę rozgrywki okraszonej wieloma przerywnikami filmowymi, które z całą pewnością poprawiają immersję. Dodatkowo gra oferuje wspaniałą oprawę graficzną, klimatyczny soundtrack oraz w pełni darmowy model rozgrywki, który pozwala darmowym graczom na cieszenie się jej wszystkimi aspektami. Śmiało zatem możemy polecić Skyforge wszystkim, którzy szukają powiewu świeżości i odskoczni od klasycznych, sieciowych gier „targetowych”. Gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni!

Oto kilka porad, które przydadzą ci się we wczesnych etapach gry:

  • Nie bagatelizuj samouczka - może się to wydawać dość oczywiste, ale im lepiej zrozumiesz, jak działa Skyforge, tym szybciej zaczniesz dobrze grać.
  • Odblokuj i zmieniaj swoją klasę - możesz poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przeciwnikami dostosowując swoją klasę do sytuacji - nie musisz ograniczać się do jednego archetypu.
  • Pamiętaj, że w Skyforge zamiast zdobywać poziomy doświadczenia, zyskujesz tzw. Prestiż. Prestiż jest wskaźnikiem ogólnej siły nieśmiertelnego i na jego podstawie obliczysz też swoją siłę.
  • Zwiększ swoją Moc używając jednego z trzech miejsc: Cathedral, Tower of Knowledge oraz Bastions.
  • Wykorzystaj mocne punkty swoich wrogów przeciwko nim samym dzięki możliwości podnoszenia i używania ich własnych broni (a czasem także części ciała).
  • Pamiętaj, aby nie wydawać waluty premium – Argents – przy pierwszej możliwej okazji, bo lepszy użytek zrobisz z niej w późniejszych etapach rozgrywki.