Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Skydome. Fantastyczne połączenie gry MOBA i tower defense!

Fantastyczne połączenie gry MOBA i tower defense!

Witajcie w świecie Skydome! Przenieście się na latający archipelag i weź udział w emocjonujących starciach, w których liczy się nie tylko sprawność w pokonywaniu przeciwników, ale również umiejętności starannego planowania. To jak będą wyglądały fortyfikacje po stronie waszych drużyn, zależy wyłącznie od Was.

Skydome | Darmowa Gra

Fantastyczne połączenie gry MOBA i tower defense! Witajcie w świecie Skydome! Przenieście się na latający archipelag i weź udział w emocjonujących starciach, w których liczy się nie tylko sprawność w pokonywaniu przeciwników, ale również umiejętności starannego planowania. To jak będą wyglądały fortyfikacje po stronie waszych drużyn, zależy wyłącznie od Was.

Dla naszych użytkowników przygotowaliśmy dodatkowe founders packi, możecie je odebrać wchodząc w link poniżej:

https://www.gry-online.pl/promocje.asp?ID=223

ilość kodów ograniczona!

Skydome jest opracowaną przez studio Kinship Entertainment sieciową produkcją, która łączy w sobie elementy znane z gier z gatunku MOBA (jak chociażby League of Legends czy DOTA) oraz tower defense. Akcja tytułu toczy się w magicznym świecie. Różni czempioni w nim zamieszkujący za pomocą tajemniczych portali przenoszą się na arenę znajdującą się na latającym archipelagu. Tam walczą ze sobą nie tylko o chwałę i bogactwa, ale również o globalną dominację dla frakcji, którą reprezentują. Zwycięzcy zyskują bowiem moc wpływania na świat zgodnie z własnym widzimisię.

Skydome

Zasady zabawy w Skydome nie należą do zbyt skomplikowanych. Na początku meczu wybieramy jednego z dostępnych dla nas bohaterów. Każdy ma swoją własną biografię, charakterystykę (część z nich walczy na dystans, a część w zwarciu) oraz po cztery umiejętności specjalne. Gdy już się na któregoś zdecydujemy, przenosimy się na planszę. Jest ona podzielona dokładnie na pół. Każdą część okupuje jedna czteroosobowa drużyna, przy czym żaden bohater nie może przedostać przedostać się na fragment mapy przeciwnika. Głównym zadaniem obu ekip jest ochrona znajdującego się po ich stronie dużego ołtarza, zwanego Artefaktem. Ma on 300 punktów wytrzymałości. Jeśli któryś zostanie zniszczony, wówczas drużyna, która miała go pod opieką, przegrywa.

Każdy mecz w Skydome dzieli się na rundy zwane falami. Te z kolei składają się z trzech faz. Pierwszą są przygotowania. Podczas nich gracze stawiają przeszkoda, których zadaniem jest jak najbardziej efektywne przeszkodzenie jednostkom przeciwnika przedostanie się do chronionego przez siebie Artefaktu poprzez stawianie różnego typu konstrukcji. Najbardziej podstawowym są mury. Jednostki przeciwnika nie mogą przez nie się przebijać (z wyjątkiem bossów, którzy pojawiają się w trakcie rozgrywki), zatem dzięki odpowiedniemu ich rozmieszczeniu jesteśmy w stanie tworzyć labirynty idealne do obrony i zasadzek. Każdy gracz może wznieść maksymalnie 35 elementów muru.

Skydome

Ściany stanowią fundament dla drugiego rodzaju obrony – wieżyczek. Jak nietrudno się domyślić, ich zadaniem jest wystrzeliwanie pocisków do przeciwników i ułatwianie walki z nimi. W Skydome istnieje kilka ich typów. Oto one:

  1. Basic – strzelająca w przeciwników zwykłymi pociskami, bez żadnych ataków specjalnych.
  2. Plague – konstrukcja, która wydobywa z siebie specjalny gaz, który opóźnia wszystkie rodzaje przeciwników.
  3. Arcane – wieża zadająca stałe obrażenia od ognia jednemu przeciwnikowi naraz.
  4. Sharpshooter – wieżyczka wystrzeliwująca pociski na duże odległości i zadająca spore obrażenia grupie przeciwników.
  5. Bombard – wieżyczka wystrzeliwująca granaty na bliski dystans, zadające spore obrażenia wrogom w pobliżu miejsca wybuchu.

Ponadto każdy bohater może wznieść specjalne wieżyczki przypisane konkretnie do niego. To, w jaki sposób one działają, jest zależne od charakterystyki postaci.

Rzecz jasna posiadane przez nas wieżyczki można ulepszać, zwiększając tym samym ich skuteczność. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zmienić ich typ już po wybudowaniu.

Skydome

Wznoszenie, rozwijanie oraz naprawianie naszych konstrukcji kosztuje tzw. punkty Chwały. Ich obecna liczba jest wyświetlana w lewym dolnym rogu ekranu. Ilość owej waluty zwiększa się samoistnie co kilka sekund. Są to jednak relatywnie niewielkie sumy. Dużo więcej zdobywamy pokonując przeciwników, i to nie tylko tych wysyłanych przez wrogą drużynę. W każdej chwili (również w trakcie fazy przygotowywania), możemy udać się w bardziej dzikie rejony naszej połowy mapy, by zapolować na stwory nie będące na usługach żadnej ze stron.

Gdy fazę przygotowań będziemy mieli już za sobą, możemy przejść do kolejnej, czyli bitwy. Na jej początku z bram znajdujących się pośrodku mapy zaczynają przechodzić jednostki obu stron konfliktu i zaczynają kierować się w stronę wrogiego Artefaktu. Bohaterowie muszą rzecz jasna ich powstrzymać. Robią to zarówno zarówno za pomocą podstawowych ataków, jak i trzech przypisanych do nich umiejętności specjalnych. W tym momencie ktoś mógłby zadać pytanie, że dlaczego tylko tylu, skoro wcześniej była mowa o czterech? Otóż ostatnia zdolność służy do uszkadzania konstrukcji przeciwników.

Umiejętności odblokowujemy i rozwijamy w trakcie meczu awansując na kolejne poziomy. Te osiągamy po zebraniu odpowiedniej liczby punktów doświadczenia, które otrzymujemy za odnoszenie zwycięstw nad wrogimi jednostkami.

Skydome

Jeśli w trakcie starcia zdrowie naszego bohatera spadnie do zera, umiera on i musimy odczekać chwilę, by ponownie mógł ruszyć do walki. Jeśli nie chcemy tracić czasu na odrodzenie, wówczas gdy nasze zdrowie spadnie do niebezpiecznego poziomu, to warto przemyśleć wycofanie się i odnalezienie w dżungli źródełka odnawiającego siły witalne.

Poza głównym polem bitwy możemy znaleźć również inne przydatne rzeczy. Poza wspomnianymi już potworami niezależnymi mowa tu chociażby o balistach, które, podobnie jak jedna z czterech umiejętności specjalnych bohaterów, są w stanie niszczyć umocnienia przeciwników.

Skydome

Faza bitwy trwa kilka minut. Gdy po upływie tego czasu jeszcze jakieś jednostki żyją, wówczas rozpoczyna się dogrywka. Podczas niej wszystkie potwory, które nie zostały jeszcze ubite, otrzymują bonusy do siły oraz prędkości i dalej będą próbowały zniszczyć Artefakt. Ten fragment będzie trwał tak długo, aż przeciwnicy zostaną pokonani.

Gdy wszystkie te fazy będą już za nami, runda dobiega końca i startuje kolejna, składająca się z tych samych elementów. I tak w kółko dopóki któraś z drużyn odniesie ostateczne zwycięstwo.

Przetrwanie kolejnych fal jest nagradzane punktami Prestiżu. Jeśli drużyna zbierze ich odpowiednią ilość, wówczas wzrasta siła ich minionów. Owe punkty można także gromadzić tocząc boje z potworami znajdującymi się w dżungli.

Skydome

W Skydome istnieje sześć trybów zabawy. Mamy Tutorial wprowadzający w arkana rozgrywki, własny mecz, w ramach którego możemy ustalić własne zasady starcia, mecz treningowy, w którym czteroosobowa drużyna mierzy się z botami, szybki mecz 4v4 oraz mecz rankingowy określający nasze miejsce w hierarchii. Branie udziału w tych trzech ostatnich (niezależnie od tego, czy wygramy czy nie), a także codzienne logowanie, nagradzane jest Złotem. Jest to najbardziej powszechny środek płatniczy w grze. Za nią możemy odblokowywać nowych bohaterów oraz skórki do nich. Jest to jednak dość drogie przedsięwzięcie. Na szczęście, możemy również wydać naszą walutę na dużo tańsze skrzynie, gdzie również możemy znaleźć te elementy. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że „drop” zawsze jest losowy.

Złoto przydaje się także do podnoszenia renomy naszego bohatera. Jest to nagradzane różnymi cennymi fantami w postaci chociażby Diamentów.

Diamenty to drugi rodzaj dewizy, który jest obecny w grze. Jej niewielkie ilości można zdobywać w trakcie zabawy, lecz jeśli zechcemy mieć ich więcej, to musimy być gotowi na wydanie prawdziwych pieniędzy. Walutę tę możemy wydawać na skórki, pozy zwycięstwa wyświetlane po skończonym meczu, chwilowe zwiększenie ilości zdobywanego doświadczenia w trakcie zabawy czy w końcu Przepustkę Bitewną. Działą ona podobnie jak podobne byty z innych gier. Tocząc kolejne mecze wypełniamy specjalny pasek postępu i po osiągnięciu odpowiedniego poziomu otrzymujemy przypisany do niego fant. Co istotne, niektóre progi są darmowe, zatem część cennych elementów możemy zdobyć nawet bez wykupionej Przepustki.

Skydome

Skydome może pochwalić się całkiem atrakcyjną dla oka, utrzymaną w mocno kreskówkowym klimacie trójwymiarową grafiką. Modele postaci, kolorowe otoczenie i efekty umiejętności specjalnych naprawdę mogą przypaść do gustu. Również muzyka nadaje zabawie przyjemną atmosferę, zagrzewając do boju w momentach, gdy jest to potrzebne.

Jeśli zatem jesteście fanami gier typu MOBA i chcielibyście sprawdzić coś, co nieco eksperymentuje z utartymi schematami gatunku, to Skydome może okazać się doskonałą propozycją dla Was. Fakt, że gra wymaga od nas nie tylko sprawnego toczenia walk, ale również nieco zmysłu jeśli chodzi o rozplanowanie obrony, dodaje do niej sporo różnorodności i sprawia, że rozgrywka nie powinna się nudzić nawet po wielu bitwach.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Dokładnie przemyśl, jak ma wyglądać Twoja obrona. Budowanie na oślep może doprowadzić do porażki.
  2. Uważnie obserwuj, co budują inni. W miarę możliwości staraj się z nimi komunikować, by ustalić wspólny plan.
  3. W trakcie starć nie bój się korzystać z umiejętności specjalnych. Obserwuj także, jak długo muszą się one odnawiać.
  4. Pamiętaj, by od czasu do czasu wyprawić się do dżungli i zapolować na tamtejsze stwory, by zdobyć nieco doświadczenia i punktów Prestiżu oraz Chwały.