Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Siege: World War II. Gra dla miłośników II wojny światowej, obmyślania strategii oraz kolekcjonowania kart.

Gra dla miłośników II wojny światowej, obmyślania strategii oraz kolekcjonowania kart.

Obejmij dowództwo nad swoją armią złożoną z różnorodnych jednostek i poprowadź ją do zwycięstw w niezliczonych bitwach z innymi graczami. Udowodnij, że na wirtualnych polach walk nie masz sobie równych.

Siege: World War II
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Siege: World War II | Darmowa Gra

Gra dla miłośników II wojny światowej, obmyślania strategii oraz kolekcjonowania kart. Obejmij dowództwo nad swoją armią złożoną z różnorodnych jednostek i poprowadź ją do zwycięstw w niezliczonych bitwach z innymi graczami. Udowodnij, że na wirtualnych polach walk nie masz sobie równych.

SIEGE: World War II jest przygotowaną przez studio Simutronics interesującą hybrydą gry strategicznej oraz karcianki, przeznaczoną na urządzenia mobilne. Jak sam tytuł wskazuje, jej akcja toczy się w trakcie II wojny światowej. Produkcja nie posiada żadnej konkretnej fabuły. W trakcie zabawy wcielamy się po prostu w dowódcę armii i wysyłamy naszych żołnierzy do boju w różnych zakątkach świata.

Siege: World War II

 

Zasady rozgrywki w SIEGE: World War II są bardzo proste. Na początek musimy stworzyć naszą talię złożoną z dwunastu kart. Cztery z nich reprezentują jednostki, które będziemy mogli posłać do walki. Wśród nich możemy wymienić zwykłą piechotę, żołnierzy ze strzelbami, wojaków wyposażonych w miotacze ognia czy w końcu czołgi. Wszystkie dostępne rodzaje wojsk różnią się statystykami i przeznaczeniem – część z nich jest dobra w walce z piechotą, inne doskonale sprawdzają się w niszczeniu budynków – dlatego warto pamiętać o zadbaniu o odpowiednią różnorodność.

Pozostałe osiem kart wchodzących w skład naszej talii to tzw. Taktyki. Gwarantują one różne bonusy i ułatwienia. Na przykład ostrzał artyleryjski zalewa przeciwników deszczem pocisków dużego kalibru, bomby zapalające obejmują ogniem wrogich piechurów, zrzut zaopatrzenia podnosi zdolności bojowe okolicznych jednostek, a spadochroniarze mogą błyskawicznie wylądować w dowolnym miejscu mapy. Dzięki taktykom możemy również tworzyć różne umocnienia, takie jak zasieki z drutu kolczastego spowalniające i raniące wrogich wojaków, pola minowe czy gniazda karabinów maszynowych prujących do nieprzyjaciela gradem kul.

Gdy nasza talia będzie już gotowa możemy rozpocząć bitwę. Toczy się ona na długiej, pionowej mapie. Na jednym jej końcu znajduje się nasza kwatera główna, a na drugim przeciwnika. Naszym głównym zadaniem jest dotarcie do sztabu wrogiego gracza i zniszczenie go. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że po drodze trzeba jeszcze wysadzić dwa bunkry z gniazdami karabinów maszynowych.

W trakcie walki otrzymujemy szereg opcji. Po pierwsze, możemy powołać pod broń dowolną z czterech dobranych przez nas w fazie budowania decku. Po drugie, nic nie stoi na przeszkodzie, by aktywować jedną z Taktyk. Na ręce zawsze mamy ich trzy. Gdy wykorzystamy jedną z nich, zostanie ona zastąpiona inną z puli ośmiu. Dobór kolejnej karty zawsze jest losowy, zatem nie mamy gwarancji, że otrzymamy akurat taką kartę, jaka w danym momencie jest nam potrzebna.

W wielu przypadkach taktyki możemy aktywować jedynie na obszarze naszego działania operacyjnego. Jest on zaznaczony na niebiesko na mapie. Zwiększamy go zajmując konkretne budynki, stanowiące przy okazji bardzo dobre punkty obrony dla naszej piechoty, i przesuwając tym samym linie frontu.

Trzeba jednak pamiętać, że zarówno posłanie jednostki do bitwy, jak i wykorzystanie taktyki, wymagają wydania punktów zaopatrzenia. W jednym momencie możemy ich mieć maksymalnie dziesięć. Odnawiają się one automatycznie w trakcie trwania bitwy.

Mecze w SIEGE: World War II trwają po pięć minut. Ograniczenie to sprawia, że nierzadko nie jesteśmy w stanie dotrzeć i zniszczyć kwatery wroga na czas. W takich sytuacjach o ostatecznym wyniku decyduje to, ile bunkrów przeciwnika udało nam się zniszczyć. Jeśli więcej niż wróg naszych, wówczas odnosimy zwycięstwo (możliwy jest również remis). Dzięki destrukcji umocnień przeciwnika otrzymujemy także medale, które z kolei przekładają się na lepsze nagrody.

Za zwycięstwa w kolejnych meczach otrzymujemy złoto oraz specjalne skrzynki (za pokonanie sześciu przeciwników z rzędu dostajemy ekstra kolejne, specjalne pudełko). W ich wnętrzu mogą znajdować się monety oraz karty, zarówno zupełnie nowe, jak i duplikaty. Te ostatnie nie są jednak przeznaczone kompletnie na straty. Za ich pomocą, uiszczając opłatą w postaci odpowiedniej ilości złota, możemy awansować posiadane już przez nas jednostki oraz Taktyki, zwiększając tym samym ich parametry. W grze istnieją również tzw. karty uniwersalne. Można je zamieniać na dowolny inny rodzaj kart.

Istnieje jednak pewne utrudnienie jeśli chodzi o skrzynki. Ich otwarcie wymaga bowiem czasu – od kilku minut do kilku godzin. Istnieje opcja przyspieszenia tego procesu poprzez wydanie czerwonych klejnotów. Te można zdobyć chociażby w skrzynkach w trakcie zabawy.

Siege: World War II

Polując na kolejne karty warto pamiętać, że występują one w czterech wariantach unikalności – Pospolitym, Niepospolitym, Rzadkim i Bohaterskim. Na początku w skrzynkach mamy szansę trafić na pewną ograniczoną pulę kart. Dostęp do następnych odblokowujemy wraz z awansami na kolejne rangi. Robimy to poprzez gromadzenie specjalnych punktów, które otrzymujemy poprzez wygrywanie kolejnych meczów. Trzeba jednak uważać, gdyż porażki skutkują utratą części z trudem zgromadzonych „oczek”.

Co ciekawe, awanse na kolejne rangi nie oznaczają wyłącznie nowych kart w skrzynkach. Wraz z kolejnymi stopniami kariery zmieniają się także mapy, na których przychodzi nam walczyć. Ponadto jeśli będziemy naprawdę wysoko pod koniec danego sezonu rywalizacji, wówczas mamy szansę na dodatkowe nagrody.

Na przestrzeni rozgrywki możemy także zdobywać tzw. Punkty Operacji. Służą one do ulepszania specjalnych umiejętności ułatwiających rywalizację. Każda z nich ma po pięć poziomów.

Dodatkowe zdolności gwarantuje również zapisanie się do sojuszu z innymi graczami (bądź założenie nowego, co kosztuje 1000 monet). Z bycia jego częścią wynikają także inne bonusy. Mowa tu chociażby o możliwości wymieniania się kartami, zdobycia dodatkowego doświadczenia i złota czy wspólnego zdobywania dodatkowych skrzyń.

Od czasu do czasu w SIEGE: World War II pojawiają się wydarzenia specjalne. Opierają się one na przykład na rywalizacji narodów. Trwają oni po kilka dni i mają różne zasady. Najlepsi ich uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Ponadto w grze występują tzw. Wyzwania. Są to bitwy rozgrywane na specjalnych zasadach, na przykład dozwolone są jedynie karty związane z piechotą itp. Warto zaznaczyć, że w przypadku tego trybu każdy gracz otrzymuje losową talię, zatem szanse na zwycięstwo są możliwie jak najbardziej wyrównane i niezależne od rangi osób biorących udział w walce.

SIEGE: World War II jest grą free-to-play, zatem jak nietrudno się domyślić, istnieje w niej sklep. Kupimy w nim za prawdziwą gotówkę dodatkowe czerwone klejnoty, które z kolei możemy wydać na złoto oraz kolejne skrzynki, oraz specjalne paczki zawierające różne elementy. Jeśli jednak nie chcemy pozbywać się naszych pieniędzy, to nic straconego. W sklepie gry pojawiają się również darmowe przedmioty, stanowiące nagrodę za dzienne logowanie.

SIEGE: World War II wyróżnia się całkiem atrakcyjną dla oka oprawą graficzną. Mapy, na których przychodzi nam toczyć boje, są pełne ruin, przeszkód terenowych i budynków. W grze nie brakuje także różnych efektów, takich jak wybuchy, co dodatkowo potęguje klimat wojny. Całości dopełnia muzyka, której brzmienie od razu przywodzi na myśl różne produkcje osadzone w czasach wielkiego konfliktu z lat 1939-1945.

Podsumowując, jeśli zatem jesteście miłośnikami klimatów drugowojennych i szukacie jakieś produkcji, w której będziecie mogli spędzić 10-20 minut, by rozegrać kilka meczów w celu szybkiego zrelaksowania się, SIEGE: World War II powinno Wam się spodobać. Dynamiczna walka, która jednak wymaga obrania odpowiedniej strategii, w połączeniu z różnymi wyzwaniami oraz wydarzeniami specjalnymi, powinny zapewnić rozrywkę na długie tygodnie.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Zwracaj uwagę na jednostki, które rekrutuje Twój przeciwnik. Pozwoli to na obranie odpowiedniej strategii.
  2. Twórz talie pod swój styl gry. Rzadsze karty niekoniecznie oznaczają lepsze jednostki bądź strategie.
  3. Po stworzeniu talii warto sprawdzić jej skuteczność podczas walki z botami, przechodząc na tzw. Obiekt Treningowy.
  4. Pamiętaj by po zdobyciu skrzynki rozpocząć jej otwieranie.