Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Shini Game. MMORPG dla wszystkich fanów anime!

MMORPG dla wszystkich fanów anime!

Bleach to anime, o którym każdy fan anime po prostu musiał słyszeć. Jeżeli natomiast ostali się tacy, którzy z gatunku shonenów kojarzą jedynie klasyki takie jak Dragon Ball czy Naruto, to śpieszę z wyjaśnieniem – historia opowiada o ludziach widzących duchy, a nie wszystkie z nich należą do tych dobrych, więc łatwo się domyślić co będzie główną osią fabularną produkcji. Teraz macie okazję przenieść się do tego kultowego świata w sieciowej grze RPG, a wszystko to całkowicie za darmo i po polsku!

Shini Game | Darmowa Gra

MMORPG dla wszystkich fanów anime! Bleach to anime, o którym każdy fan anime po prostu musiał słyszeć. Jeżeli natomiast ostali się tacy, którzy z gatunku shonenów kojarzą jedynie klasyki takie jak Dragon Ball czy Naruto, to śpieszę z wyjaśnieniem – historia opowiada o ludziach widzących duchy, a nie wszystkie z nich należą do tych dobrych, więc łatwo się domyślić co będzie główną osią fabularną produkcji. Teraz macie okazję przenieść się do tego kultowego świata w sieciowej grze RPG, a wszystko to całkowicie za darmo i po polsku!

Grę zaczniemy od wyboru naszego wirtualnego avatara oraz jego (bądź jej) imienia, aby kilka sekund później znaleźć się już w świecie gry, gdzie czeka na nas autotrackerowy samouczek. Jest on maksymalnie przejrzysty dlatego wprowadzenie w meandry rozgrywki jest bardzo intuicyjne. Pamiętajcie, że wspomniany autotracker, który prowadzi nas za rączkę przez pierwsze minuty gry potem staje się w pełni opcjonalny i należy traktować go jedynie jako dodatek. Nie ma tutaj mowy o zautomatyzowanej rozgrywce, która „przechodzi grę za nas”. Dodam również, że już od samego początku spotykać tu będziemy postacie znane z mangi (i anime), takie jak Ichigo, Rukia, Inoue czy też Byakuya i stanowią one ważny element fabuły Shini Game!

Shini Game

Już od pierwszych minut zauważycie też, że gra toczy się w systemie tzw. HUBów, czyli instancjonowanych lokacji otaczających główne miasto, gdzie znajdują się co ważniejsi NPC. Tutaj przyjmiemy questy, odwiedzimy handlarzy, czy też spotkamy innych graczy (co ciekawe - gra daje możliwość wyłączenia ich widoczności). Mapa świat natomiast składa się z mniejszych lokacji zawierających przeciwników do pokonania i misje do wykonania. Podobnie jak w anime, tak i tutaj znajdziemy podział na 3 podświaty:

  • Świat ludzi,
  • Soul Society,
  • Hueco Mundo.

A żeby jeszcze lepiej wsiąknąć w to uniwersum, twórcy przygotowali quiz wiedzy (dostępny w zakładce Klasa Nemu), który za poprawne odpowiedzi nagrodzi nas sporą ilością srebra, czyli podstawowej waluty gry!

Shini Game

Mechanika samej walki to system doskonale znany z japońskich gier RPG. Oznacza to – w dużym skrócie – tyle, że stworzymy drużynę składającą się ze sterowanych przez AI Shinigami i jako team staniemy do walki z zastępami duchów w systemie turowym. Oczywiście wraz z postępami w rozgrywce przeciwnicy stają się coraz trudniejsi, dlatego przygotowanie taktyki i sprawne skompletowanie drużyny będzie odgrywało kluczową rolę na polu bitwy. Każdy towarzysz (wraz z naszym avatarem) dysponuje unikalnym zestawem uzupełniających się umiejętności, które tworzą niekiedy ciekawe kombinacje. Warto również pochwalić twórców za to, że – w przeciwieństwie do innych, podobnych produkcji – gra nie należy do banalnie prostych, a poziom starć już po godzinie spędzonej z tytułem potrafi naprawdę zaskoczyć. Do kilku na pozór prostych potyczek musiałem podchodzić kilkukrotnie, aby w końcu odnieść sukces!

Shini Game

Sam rozwój bohatera należy do tych bardzo klasycznych. Wraz z kolejnymi poziomami doświadczenia odblokujemy punkty umiejętności oraz same umiejętności, które zwiększą nasz ofensywny arsenał. To samo tyczy się zresztą punktów statystyk, które zdobywamy co level oraz za wykonanie określonych aktywności. Nie inaczej sprawa ma się zresztą z przedmiotami, które będziemy gęsto dropić z pokonanych przeciwników. Zdecydowana większość z nich stanowić będzie darmowy zastrzyk gotówki (po wymianie u handlarza), ale przy odrobinie szczęścia zdobędziemy niezwykle rzadkie przedmioty, które zapewnią nam ogromny bonus do statystyk! Siłę naszego bohatera oraz jego towarzyszy określa statystyka „Moc bitewna” i – co oczywiste – im jest wyższa, tym lepiej.

Shini Game

W grze znajdziemy również dziesiątki aktywności pobocznych, które stanowią odskocznię od expienia i wykonywania kolejnych misji fabularnych. Będą to chociażby potyczki na arenie, crafting, a także… zarządzanie naszym wirtualnym domem. Ulepszymy jego infrastrukturę, zajmiemy się poddanymi, zagramy w minigry, a także… porandkujemy z nasza wirtualną dziewczyną! Musicie przyznać, że taka mechanika jest dość niecodzienna jak na grę RPG…

Shini Game

Shini Game jest produkcją całkowicie darmową i nie ma tu mowy o żadnych ukrytych kosztach. Jednak, jak na grę free-to-play przystało, znajdziemy tutaj sklep z zawartością premium, którą zakupimy za Złoto, czyli walutę tego sklepu. Będą to głównie przyśpieszacze rozgrywki, takie jak zwoje expa, zwoje umiejętności i dzienna energia, ale główny obszar strefy premium stanowią przedmioty kosmetyczne oraz przedmioty, które wzmocnią naszego bohatera. System jest jednak zaprojektowany tak, aby nawet niepłacący gracze mogli cieszyć się wszystkimi zaletami rozgrywki, a opcje dodatkowe nie są wymagane, jeżeli nie chcecie piąć się na szczyt rankingu najpotężniejszych graczy. Dodam również, że gra zapewnia możliwość darmowego zdobycia waluty premium za (chociażby) dzienne logowanie się, ukończenie niektórych achievementów, a także za udział w okolicznościowych eventach. Jak zatem widzicie, nie można posądzać gry o jakiekolwiek pay-to-win!

Shini Game

Shini Game (znane również jako Bleach Online) to zdecydowanie jedna z najambitniejszych produkcji z gatunków MMORPGowych clickerów. Nawet pomijając sam bogaty świat anime - a więc i gry - jest ona wypełniona po brzegi fajnymi mechanikami. Poznaj wciągającą historię, skompletuj swoją drużynę, rozwiń swojego bohatera i zwiedzaj magiczny świat duchów już dzisiaj wraz z bohaterami znanymi z głównej serii. Dodatkowo gra dostępna jest w przeglądarce, więc nie musicie obawiać się o jej wymagania sprzętowe!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku: (ten tekst wypadałoby zmieniać co kilka tytułów)

  • Pamiętaj o odbieraniu nagród za codzienne logowanie się,
  • Niebieska „poświata” w poszczególnych zakładkach menu oznacza, że masz tam do wykonania ważne aktywności lub fanty do odebrania,
  • Rozważnie zarządzaj energią dnia. O ile na początku będziesz mieć jej aż nadto, o tyle w późniejszych etapach rozgrywki będzie ona towarem deficytowym, więc warto zaplanować jej wydawanie,
  • Kompozycja drużyny jest niezwykle istotna. Nie bój się przed walką eksperymentować z pozycjami i umiejętnościami towarzyszy,
  • Gold jest niezwykle ważną walutą premium, dlatego nie warto wydawać go w pierwszych etapach rozgrywki. Zdecydowanie lepiej odłożyć pokaźną sumę na później.