Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Shaiya. Klasyczne Dark Fantasy MMORPG

Klasyczne Dark Fantasy MMORPG

Shaiya to darmowa, klientowa gra MMORPG, która od lat cieszy się nieprzerwanie sporą popularnością. Mimo tego, że premiera produkcji odbyła się w 2007 roku, tytuł nadal trzyma wysoki poziom, a dzięki latom spędzonym na jego rozwijaniu, twórcy byli w stanie dostarczyć graczom ogromu contentu, szczególnie tak zwanego „endgame”. Jeżeli zatem jesteś fanem bądź fanką gier massive multiplayer online pełnych oldschoolowego klimatu z dużą dozą nostalgii - będzie to idealna propozycja dla Ciebie!

Shaiya | Darmowa Gra

Klasyczne Dark Fantasy MMORPG Shaiya to darmowa, klientowa gra MMORPG, która od lat cieszy się nieprzerwanie sporą popularnością. Mimo tego, że premiera produkcji odbyła się w 2007 roku, tytuł nadal trzyma wysoki poziom, a dzięki latom spędzonym na jego rozwijaniu, twórcy byli w stanie dostarczyć graczom ogromu contentu, szczególnie tak zwanego „endgame”. Jeżeli zatem jesteś fanem bądź fanką gier massive multiplayer online pełnych oldschoolowego klimatu z dużą dozą nostalgii - będzie to idealna propozycja dla Ciebie!

Początkiem naszej przygody będzie stworzenia swojego wirtualnego alterego. Na początku wybierzemy jedną z frakcji – opierającej się na archetypie dobra Alliance of Light oraz jej chaotycznych przeciwników z Union of Fury. Po dokonaniu tego pierwszego wyboru przeniesiemy się do okna cusotmizacji postaci, gdzie wybierzemy rasę (człowieka bądź elfa dla AoL oraz vaila lub nordeina dla UoF) oraz klasę (Defender, Fighter, Priest, Archer, Mage, Ranger w sojuszu światła, a także Assasin, Oracle, Pagan, Guardian, Hunter, Warrior w unii furii). Co więcej będziemy mogli customizować tutaj naszą postać dzięki kilku opcjom zmiany wyglądu, a co więcej wybierzemy… poziom trudności gry. Nowym graczom polecamy tryb Basic, ponieważ w trybie Ultimate śmierć avatara (i nie wskrzeszenie go w ciągu 3 minut) powoduje jej całkowite usunięcie z gry!!!

Shaiya

Pierwsze kroki w samej grze postawimy wykonując zadania wbudowanego samouczka, który w kilku prostych questach nauczy nas podstaw rozgrywki i jej mechanik. Część graczy zapewne od razu zauważy, że interface (UI) jest ułożony bardzo nietypowo. O co w tym chodzi? Śpieszę z odpowiedzią – twórcy gry przygotowali możliwość całkowitej (!) customizacji wyglądu interface właśnie, tak aby każdy gracz mógł dopasować go do swoich preferencji. Jest to bardzo miły dodatek, który wpłynie na naszą efektywność w walce. Wracając jednak do samej rozgrywki – jak łatwo zauważyć jej podstawę stanowić będą fabularne questy, które stopniowo przedstawią nam świat gry. Sama fabuła – unikając zbędnych spoilerów – oparta jest na konflikcie wspomnianych powyżej frakcji wyznających zasady bogini Światła (AoL) lub Ciemności (UoF).

Shaiya

Sama mechanika walki opiera się na klasycznej, targetowanej mechanice, którą można streścić zdaniem „point, click, attack”. Oczywiście jest to dość duże uproszczenie, ponieważ niemniej ważną rolę sprawują skille stanowiące unikalny zbiór umiejętności dla każdej z klas. Sam rozwój postaci jest wzbogacony również o – iście RPGowe – punkty statystyk, których redystrybucja zależy tylko od nas. Nie ma więc mowy o utartej ścieżce rozwoju postaci. Gdy już przy samej walce jesteśmy, bardzo istotne jest, aby wspomnieć o karaniu za śmierć postaci. W zwykłym trybie wiąże się to „tylko” z utratą części punktów doświadczenia oraz (czasem) części ekwipunku, natomiast w trybie Ultimate – tak jak wspomniałem – nasza postać po śmierci może zniknąć… na zawsze! Takie rozwiązanie to hardcorowy oldschool MMO w czystej postaci.

Shaiya

Jednak tym, co większość graczy interesuje najbardziej jest – rzecz jasna – endgame gry. Podzielić go należy na tryby PvE oraz PvP. Tryb PvE to nic innego jak potyczki z potężnymi bossami w grupach raidowych, a także przygody w otwartym świecie. Jednak tym z czego od lat słynie Shaiya jest zdecydowanie tryb PvP, który związany jest bezpośrednio z wojną dostępnych w grze dwóch frakcji. PvP łączy się nierozerwanie z unikalną funkcją przygotowaną przez producentów zwaną Blessing of the Goddes. Każdy gracz za pokonywanie przeciwników z drugiej frakcji oraz niszczenie ich strategicznych punktów będzie zdobywać DLA CAŁEGO SERVERA punkty błogosławieństwa, a po zapełnieniu całego paska postępu (ten znajduje się po prawej stronie od paska z punktami doświadczenia) nasza frakcja otrzyma world bonusy jak chociażby zwiększony Attack Power, HP postaci, szybszą regenerację zasobów itp. Jakby tego było mało nasze klany będą mogły mierzyć się w trybie Guild vs Guild, a za wszystkie czynności związane z PvP zdobywać będziemy punkty rankingowe, które zapewnią najsprawniejszym graczom wieczną sławę!

Shaiya

W sklepie premium produkcji znajdziemy głównie kostiumy, pety, pakiety oraz nieznaczne buffy, co jest standardem w grach spod szyldu free-to-play. Nie są to jednak przedmioty, które można by nazwać opcjami pay-to-win. Twórcy oraz wydawcy dbają o to, żeby rozgrywka opierała się jak najbardziej na zasadach fair play, czego przykładem są np. darmowe pakiety premium dla zaczynających swoją przygodę graczy. Znajdziemy w nich wspomniane pety, a także kostiumy i przyśpieszacze rozgrywki. Co więcej sam sklep gry jest całkowicie opcjonalny, na wysokim poziomie o sukcesie podczas pokonywania kolejnych bossów lub innych graczy zdecydują głównie nasze umiejętności, a nie kwota realnej gotówk, którą ktoś wydał w grze!

Shaiya

Produkcja studia Sonov Enterteinment wydana przez Aeria Games to zdecydowanie tytuł, który mimo niemalże 12 lat na karku trzyma się doskonale, pokazując tym samym wielu innym produkcjom z gatunku „masywnie sieciowych” prawdziwą klasę. Niepodrabialny klimat, świetne PVP i tona contentu tworzącego tzw. endgame gry – to zalety, które zdecydowanie powinny zatrzymać hardcorowców na długie, długie godziny. Nie każda gra może pochwalić się również tak zgranym i oddanym community, co jest doskonałą informacją dla nowych, szukających pomocy graczy. Jeżeli zatem jesteś fanem klasycznych gier MMO, Shaiya będzie dla Ciebie doskonałym wyborem! Pobierz grę za darmo i przekonaj się czy podołasz wyzwaniu!