Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Rogue Wave. Nowy, limitowany tryb Word of Warships!

Nowy, limitowany tryb Word of Warships!

World of Warships już dawno stało się klasyką gier „masywnie sieciowych”. I o ile zasady podstawowej wersji gry zapewne poznał już każdy zainteresowany nią gracz, o tyle nowy tryb wymaga wprowadzenia, ponieważ „wywraca” on tytuł ten do góry nogami. Witajcie w Dzikiej Fali – post-apokaliptycznej wizji świata pełnego statków, łupieżców i (skażonych) morskich bitew. Jesteś w stanie przetrwać walkę czterech drużyn? Sprawdź już dzisiaj!

Rogue Wave | Darmowa Gra

Nowy, limitowany tryb Word of Warships! World of Warships już dawno stało się klasyką gier „masywnie sieciowych”. I o ile zasady podstawowej wersji gry zapewne poznał już każdy zainteresowany nią gracz, o tyle nowy tryb wymaga wprowadzenia, ponieważ „wywraca” on tytuł ten do góry nogami. Witajcie w Dzikiej Fali – post-apokaliptycznej wizji świata pełnego statków, łupieżców i (skażonych) morskich bitew. Jesteś w stanie przetrwać walkę czterech drużyn? Sprawdź już dzisiaj!

Weź udział w dodatkowej promocji! Zrekrutuj znajomego do gry i odbierz nagrody! Pełne info znajdziesz tutaj!

Pierwszą rzeczą jaka rzuci się wszystkim graczom w oczy będzie „odświeżony”, a raczej wyniszczony port w menu głównym. Jest on oczywiście bezpośrednio związany z rozpoczęciem tego specjalnego eventu, który potrwa aż do 22 lipca! Specjalny tryb gry wydarzenia to nic innego jak bijący rekordy popularności Battle Royale. Staniemy się tutaj członkiem trzyosobowej drużyny graczy, która będzie musiała zniszczyć trzy (również trzyosobowe) drużyny przeciwników. Każda batalia odbędzie się na nowej, specjalnie przygotowanej mapie, która aż kipi post-apokaliptycznym klimatem. Walki toczyć możecie zarówno w dywizjonie, jak i całkowicie samemu.

Główną osią rozgrywki pozostają jednak niezmiennie statki. Tym razem będą to specjalnie zmodyfikowane niszczyciele, które zostały dodatkowo podzielone na 3 specjalistyczne klasy:

  • Ośmiornica – statki o niskiej wykrywalności uzbrojone po zęby w potężne torpedy, które są w stanie z zaskoczenia zniszczyć wszystko, co stanie im na drodze.
  • Murena – zwrotne potwory ze stali, które sprawdzą się doskonale w rękach fanów bitew krótkodystansowych.
  • Barrakuda – najszybsze ze wszystkich, a do tego najbardziej uniwersalne. Średniej mocy torpedy i działa w połączeniu z zawrotną prędkością to jego atuty.

Dodatkowo każdy statek jest dowodzony przez Kapitana dysponującego dziewiętnastoma skill pointami! Pamiętajcie również, że mają oni ograniczone możliwości nauki umiejętności, jednak każdy (dzięki walucie „dublony” a także Commander Elite XP) może przejść ponowny trening.

Brutalna Walka to główny tryb gry całego eventu. Dostęp do niego będą mieli wszyscy gracze, którzy uprzednio odblokowali tzw. combat missions. Nowi gracze nie muszą się jednak martwić – wystarczy, że rozegrają 70 krótkich bitew w jakimkolwiek trybie, aby móc cieszyć się dobrodziejstwami tego wydarzenia. Sama mapa wzorem gier Battle Royale posiada ograniczoną przestrzeń, która wraz z upływem czasu będzie zmniejszać się za sprawą tzw. Wild Fire – zadającego obrażenia pola. Zmusza ono wszystkich graczy do poruszania się w kierunku środka „koła”. Pamiętajcie również, że w tych starciach nie działa mechanika Friendly Fire, więc możecie pruć z amunicji, do wszystkiego, co tylko pojawi się na horyzoncie… co tak naprawdę odradzamy, bo zdradzi to przedwcześnie Waszą pozycję wrogom! :)

Misje w przypadku eventu Dzika Fala działają identycznie, jak w przypadku minionych wydarzeń specjalnych dostępnych w grze. Jeden etap składa się z czterech Dyrektyw, a każda z Dyrektyw z kolei to aż 11 specjalnych misji. Pojedyncze Dyrektywy będą odblokowywać się każdego tygodnia trwania eventu (łącznie jest ich aż cztery). Jednak – co bardzo ważne – będziecie mogli brać udział w kolejnych etapach dopiero wtedy, gdy wykonacie określoną liczbę zadań z etapu poprzedniego! Same questy mogą być ukończone zarówno w trybie Operacji, Random a nawet Bitwy Co-op, Ranked Spring i Clan Brawl!

Misje to nie jedyne podobieństwo Dzikiej Fali do innych eventów, które miały miejsce w World of Warships. Również i tutaj zdobywać będziecie „Żetony Paliwa”, czyli specjalną, ograniczoną czasowo walutę wydarzenia. Jak ją zdobywać? Wystarczy wykonywać wszystkie aktywności przewidziane przez twórców w trakcie trwania Dzikiej Fali: Dyrektywy, Dzienne Misje, Misje Ekonomiczne (w trybie Savage Battles), a także zdobyć nagrodę podsumowującą za ukończenie specjalnego maratonu (ukończenie 48 z 50 dostępnych misji). Co więcej event pozwoli na zdobycie unikalnego kamuflażu dla okrętu za wykonanie eventowej misji specjalnej. Nagrodą za ukończenie całej kampanii będzie natomiast rzadki, amerykański niszczyciel – IX Benham dostępny za 800 Żetonów Paliwa (do zdobycia łącznie jest ich aż 850!).

Dzika Fala to tryb, który sprawia, że World of Warships na czas trwania eventu staje się zupełnie inną grą. Mnóstwo nowych mechanik, odświeżony setting, świetna mechanika rozgrywki oraz możliwość zdobycia dziesiątek cennych, limitowanych nagród. Mamy nadzieję, że te cechy zachęcą do grania nie tylko weteranów gry, ale również powracających graczy i tych całkiem nowych, którzy czekali na odpowiedni moment żeby rozpocząć swoją przygodę z tą produkcją. Zasiądź za sterami potężnego niszczyciela i pokaż, że post-apokaliptyczny świat nie jest Ci straszny. Wszystko to dostępne – jak to w przypadku gier studia Wargaming bywa – całkowicie za darmo. Bardzo mocno polecamy! Event potrwa do 22 lipca 2019 roku.

Przydatne porady na start

  • Rogue Wave Daily Shipments to system, który pozwoli Ci zdobyć 10 cennych nagród w ciągu 10 dni (jedna dziennie). Odbieraj je każdego dnia trwania eventu nawet jeżeli nie planujesz danego dnia grać,
  • Wykonanie wszystkich aktywności wydarzenia pozwoli Ci zdobyć 850 Żetonów Paliwa – wydajcie je rozważnie, ponieważ główna nagroda – IX Benham – kosztuje aż 800,
  • Jeżeli źle rozwiniecie umiejętności swojego Commandera – nie martwcie się. Dzięku dublonom oraz Commander Elite XP możecie wykonać jego trening na nowo,
  • Friendly Fire nie działa w tym trybie! Nie obawiaj się zatem o uszkodzenie niszczycieli swoich sojuszników.