Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Rift. Legendarna gra MMO dostępna za darmo!

Legendarna gra MMO dostępna za darmo!

Myśląc o gatunku Massive Multiplayer Online przyjdzie nam na myśli zapewne kilka tytułów, które zrewolucjonizowały albo podtrzymały to, co w nim najlepsze. Jedną z takich gier jest z pewnością Rift Online, który święci triumfy nieprzerwanie od lat. Produkcja ta ze względu na swoje dopracowanie oraz potężną ilość contentu jest nadal jedną z najchętniej wybieranych pozycji wśród sieciowych RPG. Stwórz swojego bohatera i sprawdź, jak potoczy się Twoja własna historia!

Rift | Darmowa Gra

Legendarna gra MMO dostępna za darmo! Myśląc o gatunku Massive Multiplayer Online przyjdzie nam na myśli zapewne kilka tytułów, które zrewolucjonizowały albo podtrzymały to, co w nim najlepsze. Jedną z takich gier jest z pewnością Rift Online, który święci triumfy nieprzerwanie od lat. Produkcja ta ze względu na swoje dopracowanie oraz potężną ilość contentu jest nadal jedną z najchętniej wybieranych pozycji wśród sieciowych RPG. Stwórz swojego bohatera i sprawdź, jak potoczy się Twoja własna historia!

Telara, wspaniały świat pełen pięknych krain, egzotycznych kreatur i fantastycznych ras. To właśnie tutaj rywalizują ze sobą dwie frakcje – Guardians oraz Defiant. Do jednej z nich my – gracze – przystąpimy w procesie kreowania swojej postaci. Rift to gra MMORPG. Jednak niech wybór Was nie zwiedzie. Nawet skonfliktowane ze sobą strony w obliczu ogromnego zagrożenia będą musiały się z jednoczyć. W produkcji Trion Worlds aspekt role playing nie jest wyłącznie wypełniaczem nazwy gatunku!

Rift

Rift oferuje 6 grywalnych ras (Krasnoludy, Wysokie Elfy, Mathosianie, Bahmi, Ethowie oraz Kelari), a także 5 głównych archetypów klas postaci (Primalist, Warrior, Rogue, Mage, Cleric). Każda z klas posiada ponadto 3 różne ścieżki rozwoju, które zdefiniują jej rolę na polu bitwy! A gdyby tego było mało, do dyspozycji mamy tutaj system nazwany Ascend Class dostępne w interfejsie drzewka duszy. Jest to system specjalnych perków, które pozwolą nam dopasować ulubioną klasę (wraz z jej unikalną ścieżką rozwoju) do naszych indywidualnych potrzeb. Twój wojownik jest za mało mobilny? Nie ma problemu! Twój kleryk umiera zbyt szybko? Zmień to! Producenci ogromną rolę przyłożyli do tego, aby każdy gracz znalazł kombinację idealną dla siebie. Co więcej nie znajdziemy tutaj „mety”, czyli kilku ponadprzeciętnie silnych buildów, które górują nad pozostałymi. Balans rozgrywki zasługuje na ogromną pochwałę.

Rift

Trzonem gameplayu będzie oczywiście walka, eksploracja oraz questowanie. Za pokonywanie wrogich nam NPC’ów zdobywać będziemy punkty doświadczenia, które podniosą poziom naszej postaci maxymalnie do 70. W trakcie naszej przygody wykonywać będziemy również questy, czyli zadania. Oczywiście trafimy na bardzo proste (w stylu – idź i zgładź 10 potworów), ale lwią część stanowią rozbudowane misje fabularne, które pozwolą nam lepiej poznać uniwersum gry! Sama mapa natomiast podzielona jest na zróżnicowane zony, które różnią się swoją specyfiką, dlatego też każda z nich ma do zaoferowania unikalny zestaw zadań, przedmiotów oraz wrogów! Jednak jest to tylko preludium do tego, co czeka nas po osiągnięciu wysokiego poziomu naszego avatara. A o tym w następnym akapicie tekstu.

Rift

Czym byłoby dobre MMO bez epickich walk drużynowych z potężnymi potworami? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Rift to gra, która poza klasycznymi dungeonami oferuje również raidy, które są „większą” wariacją tych pierwszych. Jednak nie są to jedyne aktywności PVE, jakie przygotowali dla nas twórcy. Poza dungeonami i raidami dostępne są również tytułowe Rifty. Rifty to nic innego jak dynamiczne eventy pojawiające się na mapie. Zadaniem graczy będzie pokonanie wszystkich potworów, jakie w danym momencie dokonują „inwazji”. Dodatkowo dostępne są tutaj również scenariusze fabularne – Chronicles, które ogramy sami, lub z wybranym przez siebie towarzyszem. A jest to tylko jedna strona całego spektrum end-game, ponieważ drugą jest…

Rift

…PVP rzecz jasna. Walki frakcji są tutaj nieodłącznym elementem rozgrywki. Poza World PVP Rift oferuje również wiele trybów przeznaczonych stricte do walki z innymi graczami:

  • Warfront – instancjonowane battlegroundy z kilkoma trybami rozgrywki (Capture the Flag, Assault, Martyrdom, Escalation),
  • Conquest – bitwy trzech frakcji dostępne w alternatywnej rzeczywistości gry, które zapewnią długotrwałe bonusy naszym avatarom,
  • Dimensions – tryb umożliwiający graczom kreowanie WŁASNYCH battlegroundów!

Jak więc widać mamy tutaj do czynienia z produkcją, która stawia na równi balans pomiędzy aktywnościami PVE oraz PVP, co przekłada się na ogromną ilość contentu!

Rift

Warto również pochylić się nad aspektem społecznościowym rozgrywki. Rift oferuje – bo jakże by inaczej - gildie, które są standardem w grach MMO. Znajdziemy tutaj jednak niezwykle innowacyjny system stanowiący idealne rozwiązanie dla osób posiadających znajomych, którzy w grze spędzili już trochę czasu. Mowa tutaj o Mentoringu, czyli funkcji, która pozwala na zeskalowanie w dół poziomu swojej postaci (zdobywając w tym czasie doświadczenie i nagrody dostosowane do levelu oryginalnego). Dzięki takiemu zabiegowi możemy eksplorować świat gry ze swoimi towarzyszami o niższych bądź wyższych poziomach, co pozwoli uniknąć dysproporcji waszych sił. Będzie to doskonały wybór dla wszystkich, którzy mimo różnić w zdobytych levelach zechcą dodatkowo „wsiąknąć” w świat gry ze swoimi przyjaciółmi.

Rift

Produkcja Trion Worlds jest dostępna całkowicie za darmo dla wszystkich, jednak twórcy przygotowali również pakiet zwany Rift Prime. Rift Prime przeniesie nas na progresywny a także ekskluzywny server (rozgrywka toczy się od podstawowej wersji gry). Będzie to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcieliby „przechodzić” tytuł ten od początku. W darmowej wersji gry dostępny jest natomiast growy sklepik, który oferuje głównie przedmioty kosmetyczne i boosty nieco ułatwiające rozgrywkę. Nie wpływają one jednak w żaden sposób na balans rozgrywki – płacący gracze nie zyskują przewagi siły nad graczami darmowymi, co jest kluczowe w grach sieciowych. Dodatkowo twórcy przygotowali różne aktywności pozwalające na zdobycie cennych nagród. Jedną z nich jest możliwość zdobywania codziennych łupów przez nowych graczy w pierwszych tygodniach swojej przygody!

Rift

Rift Online to ogromne, rozbudowane MMORPG, które powinno zadowolić wszystkich starych „wyjadaczy” gatunku, a także stanowić doskonałe wprowadzenie dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z tego typu tytułami. Produkcja studia Trion Worlds jest wypełniona contentem po brzegi, a liczne aktualizacje wprowadzają ciągle dziesiątki nowości. Warto również wspomnieć o estetycznej grafice, wspaniałej ścieżce dźwiękowej i niesamowitym klimacie, które są dodatkowymi atutami gry. Stwórz swojego bohatera i wsiąknij do fantastycznego świata na długie godziny!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Crafting to doskonały sposób na zdobywanie ogromnych ilości złota, dlatego też stale go rozwijaj (na początku polecamy plądrowanie oraz górnictwo),
  • Odkrywaj różne sposoby zdobywania doświadczenia, aby poznać jak najwięcej elementów rozgrywki jednocześnie się ich ucząc,
  • Jak najszybciej dołącz do gildii, aby cieszyć się pasywnymi bonusami,
  • Dostosuj wygląd interface gry do własnych potrzeb. Jego ergonomiczne wykorzystanie poprawi Twoją efektywność,
  • Rifty to doskonałe miejsce do zdobywania unikalnego, potężnego wyposażenia,
  • Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się pytać o pomoc innych graczy. Community gry słynie z doskonałej, pomocnej atmosfery.