Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra RAM Pressure. Multiplayerowy X-COM za darmo!

Multiplayerowy X-COM za darmo!

Lubicie serię XCOM? Jeśli tak, to RAM Pressure jest produkcją właśnie dla Was. Obejmij kontrolę nad grupą najemników, odzyskuj artefakty obcych i weź udział w niebezpiecznej grze, której stawką jest wolność wszystkich mieszkańców Ziemi. Tytuł oferuje zarówno wciągającą kampanię singlową, jak i rywalizację wieloosobową.

RAM Pressure | Darmowa Gra

Multiplayerowy X-COM za darmo! Lubicie serię XCOM? Jeśli tak, to RAM Pressure jest produkcją właśnie dla Was. Obejmij kontrolę nad grupą najemników, odzyskuj artefakty obcych i weź udział w niebezpiecznej grze, której stawką jest wolność wszystkich mieszkańców Ziemi. Tytuł oferuje zarówno wciągającą kampanię singlową, jak i rywalizację wieloosobową.

RAM Pressure jest przygotowaną przez rosyjskie studio QuadCom Interactive turową grą strategiczno-taktyczną, mocno nawiązująca do ostatnich odsłon kultowego cyklu XCOM. W fizyce termin „ram pressure” oznacza nacisk wywierany na ciało poruszające się w odpowiednio gęstym środowisku. Siła ta działa między innymi na obiekty wchodzące w ziemską atmosferę. Deszcz takowych miał miejsce w uniwersum gry. Szybko okazuje się, że nie są to zwykłe meteoryty bądź kosmiczne śmieci, lecz pozostałości floty obcej cywilizacji, niegdyś biorącej udział w wielkiej galaktycznej wojnie. Rządy światowe, w obawie przed paniką, ukrywają prawdę przed opinią publiczną. Wysyłają one także grupy elitarnych najemników, by zabezpieczyły technologię, broń czy cenne dane. Panujący nie robią tego jednak z czysto altruistycznych pobudek. Spisek, który uknuli, może zagrozić wolności wszystkich mieszkańców Ziemi.

RAM Pressure

Zabawa w RAM Pressure rozpoczyna się od wyboru jednej z trzech agencji wywiadowczych – amerykańskiej CIA, rosyjskiej GRU oraz Wydziału II Sztabu Generalnego Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej – dla której będziemy wykonywali kolejne misje. Po zdecydowaniu się na którąś z nich, przenosimy się do samouczka. Poznajemy podczas niego podstawy zabawy, które są bardzo proste. Na początku każdego zadania otrzymujemy kontrolę nad czwórką wojaków. Wszyscy mogą wykonać po dwa ruchy na turę. W ich ramach mogą oni poruszać się po mapie, wchodzić w interakcję z różnymi obiektami (jeśli misja tego wymaga), korzystać z elementów wyposażenia (na przykład apteczek) oraz rzecz jasna walczyć z przeciwnikami za pomocą broni dystansowej oraz granatów. W trakcie starć trzeba brać pod uwagę, jaką procentową szansę ma sterowany przez nas żołnierz na trafienie, jak wytrzymały pancerz ma wróg oraz jak dobrze schowany jest on za przeszkodą. Na szczęście znajdujące się na mapie osłony mogą działać również na naszą korzyść. Jeśli zdecydujemy się ukryć za nimi najemnika, wówczas jego także ciężej będzie trafić.

RAM Pressure

RAM Pressure ma dość nieliniową strukturę. W tytule możemy wykonywać zarówno misje z wątku głównego, popychające fabułę do przodu, jak i mnóstwo zadań pobocznych. W grze występują również zlecenia dzienne pojawiające się co 24 godziny, które są lepiej nagradzane od zwykłych aktywności nieobowiązkowych.

Kolejne plansze, na których toczą się poszczególne misje, wyróżniają się indywidualnym środowiskiem (dżungla, miasto itp.), warunkami pogodowymi oraz porą dnia (dzień lub noc). Warto zaznaczyć, że mapy w RAM Pressure są generowane proceduralnie. Oznacza to, że przy każdym podejściu mogą one wyglądać nieco inaczej.

RAM Pressure

W trakcie bitew nasi żołnierze mogą zostać ranni. Jeśli ich życie zostanie sprowadzone do zera, tracą oni przytomność i stają się niedostępni do końca zadania. Na szczęście nie przepadają oni na dobre. Ich wytrzymałość regeneruje się z czasem, jeśli pozostają w bazie. Ponadto po każdej misji istnieje możliwość szybkiego uzdrowienia naszych podopiecznych, nawet tych, którzy zostali wyeliminowani. Kosztuje to jednak pieniądze. Te zdobywamy wykonując kolejne zlecenia, sprzedając niepotrzebne elementy ekwipunku bądź kupując pakiety za prawdziwą gotówkę ramach mikropłatności. W skład droższych zestawów, prócz samej wirtualnej waluty, wchodzą także dodatkowe bonusy, jak granaty czy apteczki.

Zarobione dowolną metodą cyfrowe pieniądze, prócz leczenia podopiecznych, można także wydawać na szereg innych rzeczy. Na rynku gry znajdują się różne rodzaje broni różniące się szansą na trafienie i zadawanymi obrażeniami, pancerze oferujące różny stopień ochrony, apteczki pozwalające na szybkie przywrócenie zdrowia podczas walki, zestawy naprawcze, dzięki którym można zregenerować uszkodzony sprzęt, czy inne rodzaje ekwipunku, takie jak na przykład specjalny czujnik pozwalający na kilka tur ujawnić pozycje przeciwników na mapie, jeśli są oni ukryci przez mgłę wojny. Oferty w sklepie zmieniają się co kilka godzin.

RAM Pressure

Wirtualną walutę wydajemy także na rekrutację kolejnych najemników. Jednego dnia można zatrudnić maksymalnie trzech żołnierzy. W dziennych pulach znajdują się zarówno zwykli wojacy, jak i ci oznaczeni jako „pro”. Są oni drożsi, lecz na start mogą pochwalić się lepszymi statystykami (siłą, percepcją, inteligencją, wprawą oraz wytrzymałością).

Na początku każdy z najemników należy do jednej z trzech klas – Szturmowca, Snajpera oraz Ciężkiego żołnierza. Determinuje to, jakiej broni używa oraz jaką rolę pełni na polu bitwy. Wraz z postępami w zabawie nasi wojacy będą zdobywali doświadczenie. Awanse na kolejne poziomy pozwalają na rozwój statystyk, uczenie się kolejnych umiejętności przydatnych podczas walki czy wybór profesji dodatkowych, jak na przykład komandos czy haker.

RAM Pressure

W RAM Pressure występują również misje PvP, w ramach których możemy stawić czoła innym graczom. Tytuł oferuje nawet sezony rankingowe. Można w nich wziąć udział w momencie, gdy ukończymy wszystkie zadania z wątku głównego. W ich ramach toczymy specjalne bitwy z żywymi śmiałkami, za wygrywanie których zdobywamy punkty i awansujemy do kolejnych dywizji. Zwycięstwa gwarantują także między innymi możliwość odświeżania rynku najemników nawet kilka razy na dzień, co zwiększa szansę na otrzymanie opcji zatrudnienia wojaka, którego akurat potrzebujemy w składzie. Istnieje jednak również ryzyko – żołnierz, którego życie spadnie do zera w trakcie walki rankingowej, ma szansę na definitywną śmierć i zniknięcie z naszej ekipy.

Z innych istotnych funkcji społecznościowych, gracze w przyszłości otrzymają również opcję łączenia się w klany oraz sojusze. Znacznie ułatwi to osiąganie zamierzonych celów.

RAM Pressure

RAM Pressure może się również pochwalić całkiem atrakcyjną, w pełni trójwymiarową oprawą graficzną i przyjemną, klimatyczną muzyką. Uwagę może przyciągać chociażby w dużej mierze zniszczalne otoczenie, które nie tylko efektownie wygląda, ale również tworzy interesujące możliwości postaci. Podobać mogą się także szczegółowe portrety poszczególnych najemników.

RAM Pressure

Podsumowując RAM Pressure powinno przypaść do gustu miłośnikom taktycznych gier turowych, zwłaszcza tych szukających jakiegoś zastępstwa dla cyklu XCOM. Wciągająca fabuła utrzymana w klimatach science-fiction, generowane proceduralnie misje oraz rywalizacja wieloosobowa powinny przyciągnąć graczy na dłużej. Dodatkowym atutem może być to, że studio QuadCom Interactive stale rozwija swój tytuł i z czasem jego zawartość powinna znacznie się powiększyć, jeszcze bardziej urozmaicając tym samym zabawę.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Ostrożnie eksploruj mapę. Zbyt szybkie brnięcie do przodu może doprowadzić do tego, że dasz się zaskoczyć przeciwnikowi.
  2. Zawsze szukaj osłon. Pozostanie na otwartym polu może zakończyć się szybką utratą zdrowia.
  3. Czasem warto podejmować ryzyko. Jeśli masz do wyboru strzelenie do przeciwnika z pełnym zdrowiem, na co masz spore szanse, lub wykończenie wroga z nadszarpniętą wytrzymałością, w przypadku czego prawdopodobieństwo pudła jest większe, wówczas mimo wszystko warto rozważyć tę drugą opcję.
  4. Wykonuj misje dzienne. Stanowią one cenny zastrzyk gotówki, mimo ryzyka, że Twoi najemnicy odniosą rany.