Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Raid: Shadow Legends. Zbierz drużynę i poprowadź ją do zwycięstwa.

Zbierz drużynę i poprowadź ją do zwycięstwa.

W Raid Shadow Legends przyjdzie Ci wcielić się w wojownika wskrzeszonego by przywrócić ład i porządek w zniewolonym przez Dark Lord Siroth fantastycznym świecie Telerii. Przed tobą nieustająca walka z falami potworów, wciągające mechaniki i ciekawa historia, a przyjemna grafika to tylko wisienka na torcie.

Raid: Shadow Legends

Raid: Shadow Legends | Darmowa Gra

Zbierz drużynę i poprowadź ją do zwycięstwa. W Raid Shadow Legends przyjdzie Ci wcielić się w wojownika wskrzeszonego by przywrócić ład i porządek w zniewolonym przez Dark Lord Siroth fantastycznym świecie Telerii. Przed tobą nieustająca walka z falami potworów, wciągające mechaniki i ciekawa historia, a przyjemna grafika to tylko wisienka na torcie.

Raid Shadow Legends to stworzona przez izraelskie studio Plarium Games gra typu TBRPG, oferująca bogatą rozgrywkę opartą o zasadę easy to play – hard to master. Do gry wprowadzi nas bardzo dobrze przygotowany samouczek, dzięki któremu będziemy mogli dokładnie zapoznać się z mechaniką tego tytułu. Trzonem gry jest oczywiście turowa walka. Naszym celem będzie zebranie drużyny championów i pokonywanie kolejnych przeciwników na instancjonowanych planszach. W trakcie tury każdego championa będziemy mogli wykonać jedną akcję – standardowy atak lub wykorzystać jedną z umiejętności specjalnych.

Raid: Shadow Legends

Gra oferuje nam pięć trybów walki. Dla ułatwienia rozgrywka została wyposażona w tryb auto, gdzie to sama gra będzie rozgrywać za nas poszczególne starcia, według najkorzystniejszej dla algorytmu strategii (także w opcji przyśpieszenia animacji akcji).

Campaign to dwunastopoziomowa kampania, w której przyjdzie nam zapoznać się z osią fabularną tytułu. Każda lokacja składa się z siedmiu etapów – koszt każdego etapu to 4 punkty energii, za wyjątkiem ostatniego, czyli bossa za 5. Każdy z etapów podzielony jest na 3 rundy, w których zmierzymy się z różnymi przeciwnikami. Największe bonusy za przechodzenie jedynie dwoma championami (bez straty championa). W zależności od naszego wyniku (ocenianego w skali od 1 do 3 gwiazdek) otrzymamy atrakcyjne nagrody.

Dungeon to typowa lokalizacja, w której mierzymy się z dużą ilością potworów, w poszukiwaniu konkretnych nagród. Gra oferuje jedenaście lokacji, każda składa się z piętnastu etapów. Dungeony to również doskonałe miejsce do podexpienia postaci. Pamiętajcie jednak, że za poszczególne etapy również będziecie musieli zapłacić energią.

Tryby Kampanii oraz Dungeonów są wyposażone w mechanizm Multi-Battle, dzięki któremu będziemy mieć możliwość wielokrotnego ogrywania automatycznie tego samego etapu. Do wykorzystania mamy 30 powtórzeń dziennie na oba rodzaje walk.

Faction Wars to krypty, w których walczyć mogą jedynie championi tej samej frakcji co sama krypta (np. High Elf Crypt przeznaczona jest tylko dla championów rodzaju High Elf). Nagrodami są tu skrzynie z Glyphami, które pomogą nam z rozwojem naszych championów. Za wejście do krypty będziemy musieli zapłacić Crypt Keyem. Ich limit to 12 na każdą frakcję i odświeżaj się codziennie.

Arena to miejsce, w którym będziemy mogli się zmierzyć z drużynami innych użytkowników. Znajdziemy tu listę graczy, którzy wystawili swoich championów, a gra wyliczy nam poziom drużyny przeciwnika i naszej. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie realne szanse mamy na pokonanie danej drużyny. Udział w walce na arenie będziemy musieli opłacić za pomocą Arena Tokenów. Jedna walka z wybranym przeciwnikiem, kosztuje nas jeden taki token. Ich limit to 10, jednak odświeżają się samoistnie co godzinę.

Clan boss to natomiast opcja dostępna dopiero, gdy dołączymy do klanu. Zmierzymy się tu z silniejszymi przeciwnikami, jednak będą nam towarzyszyć nasi współgracze z klanu.

Raid: Shadow Legends

Raid Shadow Legends, wymaga też odrobinę strategii i roztropnego inwestowania. Oprócz walki, naszym zadaniem będzie przygotowywanie do niej naszych sojuszników i pozyskiwanie kolejnych. Jedną z dostępnych lokacji jest Portal, gdzie za pomocą zdobytych w grze Shardów (naczyń zawierających dusze zmarłych wojowników) przyzywiemy nowych championów. Dostępne są cztery rodzaje:

  • zielony Mystery Shard, dzięki któremu będziemy mogli przyzwać (losowo) championów o randze Common, Uncomon lub Rare (koszt przyzwania to 500 srebrnych monet),
  • niebieski Ancient Shard i fioletowy Void Shrad, dzięki którem będziemy mogli przyzwać (losowo) championów o randze Rare, Epic lub Legendary (koszt to 20 000 srebrnych monet),
  • złoty Sacred Shard, któremu będziemy mogli przyzwać (losowo) championów o randze Epic lub Legendary (koszt to 100 000 srebrnych monet).

W tej lokalizacji będziemy też mieć możliwość dokonania fuzji – zbierając bohaterów niższych rangą, za pomocą opcji Fuse przyzwiemy bohatera wyższej rangi, poświęcając tych o niższej.

Raid: Shadow Legends

Przyzwany champion będzie miał swoją rangę (1-5), częstotliwość występowania (Common - szary, Uncommon - zielony, Rare - niebieski, Epic – fioletowy i Legendary – złoty), typ (Magic, Spirit, Force, Void) i umiejętności (Attack, Defence, Health Point, Support). Będziemy mogli go wyposażyć w adekwatny ekwipunek zdobywany w trakcie walki. Uzbrojenie zresztą również ma swoje rangi, częstotliwość występowania oraz opcje upgrade, dzięki czemu podniesiemy ich statystyki. Wszystkie typy mają swoje słabości i przewagi, działające trochę na zasadzie papier, kamień, nożyce – Magic jest silny przeciwko Spirit, Spirit przeciwko Force, Force przeciwko Magic. Wyjątkiem jest Void, który jako jedyny nie jest specjalnie silny przeciwko innym typom, ani nie jest na nie wrażliwy.

Raid: Shadow Legends

Tawerna, którą odblokowujemy na 12 poziomie umożliwia nam szybszy upgrade poszczególnych championów. W tym celu możemy użyć przeznaczonego dla konkretnego typu napoju lub poświęcić mniej istotnych dla nas championów. Każda ranga championów ma określoną liczbę poziomów, więc gdy wymaksujemy ulubionego bohatera, możemy podnieść jego rangę i zacząć levelować go od nowa, na wyższym poziomie. Upgrade Rank wymaga poświęcenia championów lub kurczaków o tej samej randze. Możemy tu też dokonać upgrade’u umiejętności za pomocą skill tome (podobnie jak w przypadku powyższych czynności: rare, epic, legendary). Dodatkowo możemy ulepszyć naszego championa dzięki specjalnym eliksirom (zdobywanym między innymi w dungeonach) - opcja Ascended daje im nowe umiejętności i boost statystyk.

Raid: Shadow Legends

Na 15 poziomie odblokowujemy Sparring Pit, w którym możemy doszkalać naszych sojuszników. Dzięki temu możemy levelować postaci niższych poziomów, bez poświęcania siły drużyny, na przykład podczas kampanii.

Raid: Shadow Legends

Gra obfituje w wiele możliwości zdobywania zasobów i przedmiotów. Już za sam fakt zalogowania się każdego dnia dostaniemy Dail Login Rewards. Na start, za dołączenie do Raid Shadow Legends, przez 7 dni będziemy dostawać nagrody New Player Rewards niezależnie od dziennego strike’u. Oprócz tego w interwałach: 5, 20, 40, 60, 90 i 180 minut do odbioru będą nagrody Playtime Rewards. Warto je zbierać, ponieważ za to dostaniemy kolejne przedmioty wykonując dzienne questy i wyzwania. Dodatkowe paczki dostaniemy też z Referal Program, czyli – mówiąc najprościej - za przyjaciół, którzy zalogują się do gry dzięki naszemu linkowi polecającemu (maksymalnie do trzech). Poza nagrodami dziennymi, są tu też dostępne zadania tygodniowe, miesięczne, osiągnięcia, Progression Rewards i Challenge (Champion, Artifacts, Dungeon, Arena).

Raid: Shadow Legends

Choć Raid Shadow Legends jest tytułem darmowym i daje nam wiele możliwości do zdobywania zasobów, nie zabrakło tu też sklepu premium dla tych, którym zależy na jeszcze większym przyśpieszeniu rozgrywki. Znajdziecie w nim atrakcyjne paczki, limitowane oferty specjalne czy dzienne okazje. Oczywiście jest też możliwość zakupu growej waluty – zarówno kryształów, jak i srebra. Ponadto dostaniemy tu darmowe Mystery (jeden dziennie) i Acient Shard (jeden tygodniowo). Oprócz tradycyjnych zakupów, dostępna jest zakładka, w której istnieje możliwość zakupu poszczególnych przedmiotów za pomocą kryształów. W sklepie możemy też nabyć Raid Cards (Silver i Gold), które dadzą nam dodatkowe bonusy z walk. Mimo to, że sklep oferuje mnóstwo atrakcyjnych ofert, cały content gry jest dostępny całkowicie za darmo i premium nie jest wymagane do czerpania pełnej satysfakcji z rozgrywki.

Raid: Shadow Legends

Raid Shadow Legends to ciekawy tytuł zdecydowanie warty uwagi. Nie wymaga długich godzin spędzonych na monotonnym grindzie, rozgrywka jest przyjemna i intuicyjna. Do tego gra oferuje piękną grafikę w stylu dark fantasy. Dla wszystkich fanów turowych gier jRPG powinna być to propozycja idealna!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Nie oszczędzaj na zasobach, gra dostarczy ci mnóstwo możliwości do zdobywania kolejnych,
  • Używaj Crypt Keys, odświeżają się codziennie,
  • Śmiało walcz na arenie – tokeny odnawiają się co godzinę, możesz też przyśpieszyć ten proces, płacząc kryształami,
  • Sprzedawaj niepotrzebny ekwipunek, srebra nigdy dość,
  • Zostawiaj sobie bohaterów tej samej rangi na Rank Upgrade,
  • Warto mieć w swojej armii chapmionów wszystkich typów,
  • Nie ściągaj ekwipunku z postaci, lepiej poczekaj aż pojawi się coś lepszego i go zamień – koszt jest niższy, a przedmiot wraca z powrotem do wyposażenia.