Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Ragnarok Online. Nakreśl ścieżkę swojego przeznaczenia i dołącz do epickich przygód w świecie Ragnarök Online.

Nakreśl ścieżkę swojego przeznaczenia i dołącz do epickich przygód w świecie Ragnarök Online.

Dołącz do epickich przygód w świecie Ragnarök Online, który stanowić będzie rarytas dla wszystkich fanów anime. Pomimo nazwy, nie spotkamy się w niej jednak z bandą nieokrzesanych wikingów, lecz z typowo azjatycką uroczą oprawą fantastycznego świata MMORPG pełnego zadań, potężnych potworów i niekończącej się historii.

Ragnarok Online | Darmowa Gra

Nakreśl ścieżkę swojego przeznaczenia i dołącz do epickich przygód w świecie Ragnarök Online. Dołącz do epickich przygód w świecie Ragnarök Online, który stanowić będzie rarytas dla wszystkich fanów anime. Pomimo nazwy, nie spotkamy się w niej jednak z bandą nieokrzesanych wikingów, lecz z typowo azjatycką uroczą oprawą fantastycznego świata MMORPG pełnego zadań, potężnych potworów i niekończącej się historii.

Ragnarök Online to klasyczna gra gatunku MMORPG stworzona w estetyce anime, od koreańskiej firmy Gravity Corp., luźno oparta o fabułę manhwy (czyli koreańskiego odpowiednika mangi) autorstwa Lee Myung-Jina o tym samym tytule. Gra oferuje wielki świat rozszerzany nieustannie od 2002 roku. W świecie Ragnarök Online możesz zostać odważnym rycerzem, świętym akolitą, przebiegłym złodziejem lub wybrać zupełnie inną spośród ponad… 30 klas!

Ragnarok Online

W grze zastosowano typową dla RPG mechanikę od zera do bohatera. Oferuje nam możliwość bogatej personalizacji uroczych postaci 2D, a także nabywania dla niej wierzchowców. Na samym początku zaczynamy jako skromny nowicjusz, lecz gdy osiągniemy 10 job level, do wyboru mamy sześć podstawowych klas (Swordman, Mage, Archer, Merchant, Thief, Acolythe) co zagwarantuje korzystanie z unikalnych umiejętności i przywilejów. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem możemy rozwijać swoją postać, wybierając kolejne klasy specjalistyczne. Levelowanie przynosi nam kolejne punkty atrybutów, które możemy rozdysponować między – dość klasyczne – statystyki: siłę (Str), szybkość (Agi), zręczność (Dex), inteligencję (Int), witalność (Vit) i szczęście (Luk). Takich punktów na każdej wartości możemy uzyskać aż do 99. Z czasem (czyli analogicznie wzrostem poziomu) podwyższanie atrybutów staje się coraz droższe, więc należy inwestować rozważnie! Oczywiście decydując się na konkretne klasy, warto inwestować w pierwszej kolejności w atrybuty, które najlepiej korespondują z wybraną przez nas ścieżką. Po osiągnięciu 99 levelu gra umożliwia nam rebirth, dzięki któremu możemy dalej kontynuować specjalizowanie się w konkretnej klasie lub wybrać zupełnie nową.

Ragnarok Online

Ragnarök Online oparty jest na prostej mechanice, więc stwierdzenie easy to play – hard to master będzie tu jak najbardziej trafne. Kontrola nad naszym bohaterem jest zaprojektowana w oparciu o użycie myszy i klawiatury. Większość akcji zorientowanych jest na bazie kliknięć myszy, których używamy do poruszania się, ataków oraz interakcji z NPC i elementami świata gry. Gra umożliwia nam łatwą personalizację prawie wszystkich skrótów klawiaturowych, dzięki czemu zyskamy szybki dostęp do umiejętności i wszelkich okienkowych elementów interfejsu. Ponadto sam interfejs wyposażony jest w okienko czatu, które posłuży nam nie tylko do komunikowania się z innymi graczami i grą, ale także wpisywania przydatnych komend.

Ragnarok Online

Ragnarök Online bogaty jest w rozbudowane questy. Do wszystkich questów, których postanowiliśmy się podjąć, mamy stały dostęp dzięki Quest Journal, w którym znajdziemy krótki opis zadań, które rozpoczęliśmy, ale jeszcze nie zostały przez nas ukończone. Niektóre questy oferują też wartościowe przedmioty niedostępne w żaden inny sposób. Ponadto spotkacie się tutaj z różnorakimi eventami czasowymi, które potrafią zapewnić dziesiątki nagród.

Ragnarok Online

Zbierz drużynę, poznawaj nowych przyjaciół, dołącz do gildii lub stwórz własną. RO to gra z wieloletnim stażem, co wpływa na ogromną społeczność oddanych fanów. Dzięki temu – pomimo upływu lat - mamy możliwość eksploracji lochów pełnych potworów, obiecujących kuszące nagrody i szybki sposób na zdobywanie doświadczenia. Gra daje nam też możliwość swobodnego handlu zarówno z NPC jaki i z innymi graczami. Ragnarök Online posiada podstawową walutę - Zeny, którą możemy zdobywać sprzedając przedmioty i wykonując questy. Dzięki rozbudowanemu menu wymiany i sprzedaży przedmiotów między graczami bardzo ciekawie działa też ekonomia produkcji.

 

Dla graczy, którzy lubią konkurować z innymi, gra oferuje system aren PvP, które umożliwiają nam wyzwanie i zmierzenie się z graczami z całego świata - przyjaciółmi, wrogami czy też nieznajomymi. W miastach możemy napotkać NPC, którzy oferują nam przejście do Waiting Roomu, a stamtąd wprost na arenę, w celu znalezienia odpowiedniego przeciwnika. Pamiętajcie, że pojedynki PvP są często dużo trudniejsze, niż potyczki ze stworkami na otwartej mapie!

Ragnarok Online

Gdy w końcu dołączymy do gildii, będziemy mogli zmierzyć się z innymi gildiami w systemie zwanym War of Emporium. Jest to wydarzenie dostępne trzy razy w tygodniu, w którym tysiące graczy ściera się ze sobą w walce o terytoria i zasoby. Konkurujące gildie próbują przejąć kontrolę nad Zamkiem i ustanowić go jako swoją siedzibę główną, co z kolei łączy się z otrzymywaniem specjalnych przywilejów i korzyści, między innymi dostęp do specjalnego lochu Guild Dungeon z niezwykle rzadkimi potworami, w tym również takimi, które nie spawnują się w otwartym świecie. Ponadto pojawiają się treasure boxes pełne legendarnych przedmiotów i elementów wyposażenia.

Ragnarok Online

Ragnarök Online to tytuł w pełni darmowy, jednak jak to w takich grach bywa, posiada system mikropłatności zwący się tutaj Kafra Shop. Znajdziemy w nim dosłownie wszystko. Za realne pieniądze możemy w dowolnym momencie zakupić dodatkową walutę gry Slivervine, manuale czy wyposażenie. Dostępne są zarówno elementy czysto kosmetyczne jaki i przedmioty, które podnoszą statystyki naszych atrybutów czy nowy ekwipunek. Dostęp do sklepu jest zarówno z poziomu gry, jak i launcher wydawcy (4games), gdzie często możemy natrafić na atrakcyjne promocje.

Ragnarok Online

Ragnarök Online to pozycja dla fanów oldschoolu i anime. Jest to produkcja dla graczy, którzy chcą poczuć nutkę nostalgii mając jednocześnie dość kolejnych, powtarzalnych tytułów MMORPG w oklepanej grafice 3D. Oczywiście na pierwszy rzut oka takie stwierdzenie może wydać się śmieszne, jednak uwierzcie mi – niepowtarzalny klimat tej produkcji porwie niejednego laika. Gorąco polecamy!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Warto przejść cały samouczek oferowany przez grę, który na pewno ułatwi nam wdrożenie się w rozgrywkę,
  • Na start dostajemy 60 punktów atrybutów, które warto od razu rozdysponować między siłę (Str), szybkość (Agi), zręczność (Dex), inteligencję (Int), witalność (Vit) i szczęście (Luk),
  • Poświęć trochę czasu na placu treningowym, pokonuj potwory dla doświadczenia i zbieraj wypadające z nich przedmioty dla szybkiego zarobku na start,
  • Pamiętaj, żeby sprzedawać nadmiarowe przedmioty – nie tylko zarobisz, ale odciążysz swoją postać.