Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Pokemon Mega. Zostań trenerem pokemonów w darmowej grze!

Zostań trenerem pokemonów w darmowej grze!

Poznajcie Pokemon Mega – produkcję idealną dla wszystkich miłośników gier Game Freak, a także kultowego anime. Wciel się w trenera Pokemon, łap nowe stworki, rozwijaj je i prowadź emocjonujące starcia zarówno z AI, jak i innymi graczami. Wszystko to w oprawie audiowizualnej przywodzące na myśl produkcje spod znaku Pokemon znanych z konsol Nintendo.

Pokemon Mega | Darmowa Gra

Zostań trenerem pokemonów w darmowej grze! Poznajcie Pokemon Mega – produkcję idealną dla wszystkich miłośników gier Game Freak, a także kultowego anime. Wciel się w trenera Pokemon, łap nowe stworki, rozwijaj je i prowadź emocjonujące starcia zarówno z AI, jak i innymi graczami. Wszystko to w oprawie audiowizualnej przywodzące na myśl produkcje spod znaku Pokemon znanych z konsol Nintendo.

Pokemon Mega to wydawana przez chińską firmę R2Games gra typu MMORPG, w której można bawić sią zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Produkcja wykorzystuje licencję kultowej serii produkcji od studia Game Freak oraz Nintendo, która została spopularyzowana przez słynny film anime. W produkcji mamy okazję wcielić się w trenera tytułowych stworków, który łapie je do specjalnych kapsuł zwanych Pokeballami, rozwija ich umiejętności oraz wykorzystuje do starć z potworami innych osób. Zabawę rozpoczynamy w momencie, gdy toczymy walkę z doskonale znanym wszystkim fanom marki Ashem Ketchumem. Niestety, ponosimy porażkę. Aby odbudować swoje siły, przenosimy się w teren, do regionu Kanto (w którym rozgrywa się akcja m.in. Pokemon Red i Blue), zamieszkanego przez Pokemony z różnych generacji, w tym również potężne Mityczne. Tam przeżywamy najróżniejsze przygody, sprowadzające się zazwyczaj do konfrontacji z dzikimi stworkami oraz trenowanymi przez rozmaitych rywali.

Pokemon Mega

Rozgrywka w Pokemon Mega rozpoczyna się od wyboru naszego awatara oraz nazwania go. Otrzymujemy opcję poprowadzenie chłopaka lub dziewczyny. Następnie musimy podjąć decyzję, jaki Pokemon zostanie naszym starterem. Może to być roślinny Bulbasaur, ognisty Charmander oraz wodny Squirtle. Gdy już zdecydujemy się na którąś z alternatyw, w końcu możemy rozpocząć właściwą zabawę. W dużej mierze jest ona zautomatyzowana. Postać sama porusza się po mapie i toczy pomniejsze walki z innymi stworkami, za co otrzymuje niewielkie ilości złota oraz doświadczenia. Dużo większe korzyści przynosi jednak walka z potężniejszymi Pokemonami, którą aktywujemy wciskając przycisk Battle, bądź też bardziej znaczącymi trenerami. Biorą w nich udział drużyny składające się z maksymalnie sześciu potworów, ustawionych w dwie linie po trzy. Na ich przebieg również nie mamy większego wpływu. Pokemony atakują się wzajemnie i używają specjalnych umiejętności tak długo, aż jedna z ekip w całości nie zostanie powalona.

To, na co mamy wpływ, to to, jacy nasi podopieczni znajdą się w drużynie bojowej. Ich odpowiedni dobór jest istotny z kilku powodów. Po pierwsze, różne typy Pokemonów potrafią zwalczać bądź są wrażliwe na inne. I tak:

  1. Ogniste pokonują Roślinne
  2. Roślinne pokonują Mroczne
  3. Mroczne pokonują Świetliste
  4. Świetliste pokonują Wodne
  5. Wodne pokonują Ogniste

Warto zatem wziąć pod uwagę, z kim możemy się mierzyć i pod to przygotowywać swoją drużynę.

Po drugie, Pokemony posiadają swoje indywidualne zdolności. Niektóre lepiej radzą sobie w ataku, inne w roli wsparcia, na przykład uzdrawiając inne stworki.

W końcu po trzecie, nasze kieszonkowe potwory mogą wzajemnie oddziaływać na siebie w walce. Na przykład posiadając w jednej drużynie Charmandera oraz Bagona znacznie podnosimy efektywność ich ataków i otrzymujemy atrakcyjne bonusy. Dla ułatwienia gra podpowiada nam w specjalnym okienku, jakie formacje są najbardziej optymalne.

Pokemon Mega

No dobrze, lecz skąd w ogóle można brać nowe Pokemony? Przede wszystkim możemy je łapać w świecie gry. Jest on podzielony na pięć różnych stref, między którymi teleportujemy się bez większego problemu. Każda z nich wyróżnia się własnym biomem i typem potworów, jakie można napotkać. Mamy zatem zielony Viridian Forest, ognisty Indigo Plateaou, pełne wody Cerulean Bay, skaliste Moon Cave oraz pustynne Vermilion Desert.

Pokemony dostępne do złapania na danym obszarze są oznaczone ikoną wykrzyknika. Należy na nie kliknąć, co skutkuje przeniesieniem się na specjalną planszę. Tutaj już mamy nieco większą kontrolę nad tym co dzieje się na ekranie. Proces łapania Pokemonów nie różni się bardzo od tego znanego z głównych odsłon cyklu. Najpierw musimy osłabić nas cel atakując go zwykłymi atakami bądź też specjalnymi, zabierającymi więcej zdrowia. Gdy pasek wytrzymałości naszej ofiary spadnie do odpowiedniego poziomu, możemy rzucić jednego z trzech rodzai Pokeballa (zwykłego, Masterballa oraz Ultraballa – różnią się one procentem szans na udane schwytanie stworka) i w napięciu obserwować, czy skończy się on poruszać, a czerwona lampka zniknie. Gdy tak się stanie, Pokemon trafia pod naszą opiekę. Nie oznacza to jednak, że ze wszystkich możemy od razu korzystać. Dostęp do niektórych odblokowuje się dopiero po osiągnięciu przez nas odpowiedniego poziomu.

Innym sposobem na zdobywanie nowych Pokemonów jest wejście do odpowiednich budynków w mieście. Mowa tu chociażby o Pokemon Center. Skorzystanie z tego przybytku działa dość podobnie do zwykłego łapania pokemonów, z tą różnicą, że nie poruszamy się po terenie, a klikamy przycisk Search, a od razu staje przed nami losowo wybrany stworek. Uwaga! Poszukiwać Pokemonów w ten sposób możemy ograniczoną ilość razy (liczba wyświetlana jest w lewym dolnym rogu ekranu). Podobną rolę pełni Safari.

W końcu, możemy również przyzywać rożnego typu Pokemony. Istnieje opcja wezwania zwykłych stworków maksymalnie pięć razy dziennie za darmo, a specjalnych raz na 12 godzin. Jeśli chcemy robić to częściej, konieczne jest wykorzystywanie kart zdobywanych na przestrzeni zabawy.

Pokemon Mega

Każdy Pokemon posiada własne statystyki podwyższające rangę bitewną (BP) drużyny. Możemy je podnosić na kilka różnych sposobów. Po pierwsze, awansując nasze stworki na kolejne poziomy doświadczenia. Doświadczenie zbierają one zarówno biorąc udział w walkach, jak i po nakarmieniu ich odpowiednimi owocami, które zdobywamy w ramach zabawy. Po drugie, możemy dawać im różne typy sprzętu, kupowanych bądź zdobywanych. Po czwarte, nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać ich ewolucji do innej formy. Co istotne, niektóre Pokemony posiadają tzw. Mega Ewolucję, które zwiększają jego liczby w sposób jeszcze bardziej znaczący. W końcu po piąte, pewne buffy mogą pochodzić od samej postaci trenera. Na przykład jeśli zdecydują się przyjąć znak zodiaku odpowiadający konkretnemu żywiołowi, wówczas otrzymają wzmocnienia dla odpowiednich Pokemonów.

Warto zaznaczyć, że nieużywane Pokemony oraz sprzęt możemy wymienić na specjalne tokeny. Te z kolei wykorzystujemy w sklepie, wydając je na różne ulepszacze oraz lepsze fanty.

Pokemon Mega

W poszukiwaniu doświadczenia i przedmiotów nie musimy się ograniczać jedynie do automatycznych potyczek i bitew z bossami. Możemy wziąć udział również w szeregu innych trybów. Jednym z ciekawszych są labirynty. W ich ramach trafiamy na planszę, której większość kafelków jest ukryta. Naszym zadaniem jest odkrycie poukrywanych na niej skarbów. Trzeba jednak uważać, gdyż na drodze postaci staną nie tylko ściany blokujące przejście, ale również dzikie Pokemony czyhające niemal za każdym rogiem.

Poza tym w grze istnieją między innymi Rajdy, które umożliwiają walkę z różnorodnymi przeciwnikami, Wieża dająca szansę wzięcia udziału w szeregu walk o rosnącym poziomie trudności czy starcia z potężnymi bossami serwerowymi. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by stanąć do walki z drużynami innych graczy w ramach pojedynków rankingowych.

W interakcję z innymi można także wchodzić organizując się w gildie. Odblokowuje to szereg nowych możliwości, takich jak możliwość wzięcia udziału w specjalnych starciach czy dodatkowe bonusy.

Pokemon Mega

Jak już zostało napomknięte, głównym środkiem płatniczym w Pokemon Mega jest złoto. W tytule istnieje jednak również szereg innych walut, na przykład taka zdobywana dzięki zwycięstwom na Arenie, służąca do zakupów w tamtejszym sklepie. Jedna wyróżnia się jednak spośród reszty. Chodzi o diamenty, których niewielkie ilości otrzymujemy na przestrzeni zabawy, ale istnieje również opcja zakupienia ich za prawdziwe pieniądze. Świecidełka te możemy później wydać chociażby na zakupienie Pokeballi z więksyzm procentem szans na złapanie stworków.

Diamenty przydają się także do kupowania tzw. pakietów VIP. Gwarantuje one szereg udogodnień, jak chociażby opcja większego przyspieszania walk, dodatkowe buffy dla Pokemonów czy dzienne dostawy Pokeballi.

Oprawa graficzna Pokemon Mega jest dwuwymiarowa, kolorowa i dość prosta. Nie jest to jednak wada, gdyż nawiązuje ona do dużych odsłon tego kultowego cyklu. Podobnie sprawa ma się z muzyką, która jest skoczna oraz wesoła i błyskawicznie wprowadza w klimat przygód w świecie Pokemon.

Pokemon Mega

Pokemon Mega jest zatem produkcją, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom kieszonkowych potworów, zarówno tych z gier, jak i z kultowego anime. Produkcja jest w stanie przykuć do monitora na długie godziny i dawać sporą satysfakcję zarówno z łapania Pokemonów, jak i toczenia starć zarówno przeciwko dzikim potworkom, jak i innym graczom. Dodatkowym atutem jest to, że nawet jeśli nie znajdujemy się bezpośrednio w grze, nasza postać cały czas nabiera doświadczenie oraz gromadzi złoto, zatem jeśli zdecydujemy się powrócić do zabawy po jakimś czasie, nie będziemy aż tak bardzo w tyle.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Pamiętaj, że ilość Twoich Pokeballi jest ograniczona. Dlatego zawsze przemyśl, czy czy warto jest łapać danego Pokemona.
  2. Rozwijaj i ewoluuj swoje Pokemony, gdy tylko jest to możliwe, by podbić ich statystyki.
  3. Przy budowaniu drużyny nie zapominaj by zwracać uwagę, które Pokemony tworzą wzajemną synergię. Powinno usprawnić to starcia.