Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Ostrze Królów. ostrzekrolow

ostrzekrolow

Przenieś się do magicznej krainy pełnej magii oraz potworów i obejmij kontrolę nad grupą najemników dążących do dominacji w królestwie. Walcz, zbieraj skarby, rozwijaj swoich bohaterów i łącz się w sojusze, by przetrwać w niebezpiecznym świecie Ostrza Królów!

Ostrze Królów | Darmowa Gra

ostrzekrolow Przenieś się do magicznej krainy pełnej magii oraz potworów i obejmij kontrolę nad grupą najemników dążących do dominacji w królestwie. Walcz, zbieraj skarby, rozwijaj swoich bohaterów i łącz się w sojusze, by przetrwać w niebezpiecznym świecie Ostrza Królów!

Ostrze Królów (ang. Blade of Kings) jest opracowaną przez odpowiedzialne m.in. za League of Angels: Heaven's Fury czy Wartime studio Espirit Games grą RPG silnie skupiającą się na akcji, w którą można zagrać na PC bądź urządzeniach mobilnych za pośrednictwem przeglądarki. Tytuł osadzony jest w świecie fantasy, pełnym bohaterów, magii i niebezpiecznych potworów oraz rzezimieszków. Jest on targany ciągłymi konfliktami. Zadaniem gracza jest objęcie kontroli nad grupą najemników i rozpoczęcie walki o dominację w królestwie. Jeśli mu się to uda, istnieje szansa, że jego linia krwi będzie dzierżyć tron przez pokolenia.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po uruchomianiu Ostrza Królów, jest wybór stronnictwa. Dostępne są dwa – Ludzie oraz Diabelstwa. Na sam start dostępny jest tylko jeden bohater z danej frakcji. Jeśli chodzi o tą pierwszą, to jest nim Miecznik, a przedstawicielką drugiej jest Łuczniczka. Z czasem będziemy mogli odblokować dwie kolejne postacie dla każdej strony, którzy będą w stanie pomóc nam w wojażach. Każda może pochwalić się trzema indywidualnymi umiejętnościami wykorzystywanymi w walce.

Ostrze Królów

Gdy już zdecydujemy się, który bohater bardziej nam odpowiada, i nadamy mu imię, przenosimy się już do właściwej rozgrywki. Ciekawe jest to, że w gruncie rzeczy toczy się ona bez naszej większej ingerencji. Nasz bohater (bądź bohaterka) sam prowadzi starcia i wykorzystuje umiejętności specjalne, jeśli jest to możliwe.

Walki podzielone są na kilka różnych typów. Najbardziej podstawowym jest pokonywanie kolejnych fal wrogów. Nasz bohater sam to robi, nawet jeśli zajmujemy się zupełnie innymi rzeczami i nie obserwujemy starcia bezpośrednio, a nawet gdy jesteśmy offline.

Później mamy walki z bossami fabularnymi. Są oni dużo potężniejsi niż zwykli przeciwnicy, z jakimi nasze postacie walczą w tym najbardziej podstawowym trybie. Dlatego lepiej dobrze zastanowić się, czy podjąć wyzwanie. Pokonywanie bossów fabularnych powoduje przeskoczenie do kolejnych rozdziałów, co z kolei odblokowuje dostęp do nowych elementów w grze.

Następnie w grze istnieją tzw. lochy fabularne. Jest ich kilkanaście. Każdy dzieli się na pięć etapów. Aby je ukończyć nasz bohater musi pokonać falę przeciwników bądź też jakiegoś silniejszego bossa

.Ostrze Królów

Dalej są tzw. Podziemia. Jest to seria walk z przypominającymi żywe skrzynie potworami. Dostęp do kolejnych odblokowujemy wraz z postępami w zabawie.

W grze istnieje także opcja wyzwania osobnych bossów. W przeciwieństwie do bossów fabularnych, z nimi można walczyć więcej niż raz. Musicie jednak mieć na uwadze fakt, że by zyskać dostęp do przeciwników wyższego poziomu, musimy pozbyć się tych z niższego. Musimy także posiadać odpowiedni poziom doświadczenia.

W końcu, nic nie staje na przeszkodzie, by rzucić wyzwanie bohaterom innych graczy na Arenie. Robiąc to, powoli pniemy się w rankingu. Dotarcie do pierwszego miejsca nie będzie łatwie, lecz wiąże się to ze sławą, chwałą i bogactwem. Musicie jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, zwracajcie uwagę na statystyki swojego przeciwnika. Wyzwanie kogoś potężniejszego szybko skończy się hańbiącą porażką. Po drugie, bez wydawania żadnych pieniędzy można stanąć do pojedynków z innymi graczami tylko dziesięć razy.

Kontakty z innymi graczami w Ostrzu Królów nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do walk na arenie. Możemy się z nimi także łączyć w tzw. Legiony, czyli swoiste gildie znane z innych gier. Wspólnie możecie chociażby starać się zabijać coraz potężniejszych bossów.

Ostrze Królów

Czyste walki, czy to z falami wrogów, czy potężniejszymi pojedynczymi przeciwnikami, to nie jedyna aktywność, jaką oferuje Ostrze Królów. W pewnym momencie rozgrywki, po pokonaniu pewnego konkretnego bossa, oficjalnie możemy zostać przyjęci w poczet najemników. Ich siedziba znajduje się w jednym z budynków obecnych na ekranie Stolicy. Po kliknięciu otrzymamy możliwość wzięcia udziału w kilku różnych działaniach. Dwa z nich są dość tradycyjne – w Codziennych wyzwaniach musimy stawić czoła wysokopoziomowym bossom, a na Arenie najemników toczyć starcia z innymi najemnikami. Zabawa rozpoczyna się w momencie, gdy zdecydujemy się na tzw. Zadania asystujące. Są ich cztery rodzaje – Poczta, Konwój, Dostawa oraz Eskorta. Różnią się one typami nagród, lecz z grubsza opierają się na tym samym – prowadzimy karetę przez określony czas (dzieje się to automatycznie). Ciekawe jest jednak to, że możemy okradać wozy prowadzone przez innych graczy. Jeśli nam się to uda (konieczne jest zwycięstwo w pojedynku), wówczas nasz przeciwnik straci część nagród, a my zyskamy. Uwaga! Dziennie można wykonać tylko trzy Zadania asystujące.

Ostrze Królów

Aby móc sprostać kolejnym wyzwaniom jest stałe ulepszanie naszych bohaterów. Przede wszystkim robimy to poprzez rozwijanie ich umiejętności aktywnych. Robimy to za punkty, które otrzymujemy po uzbieraniu określonej liczby punktów doświadczenia za walki i awansowaniu na kolejne poziomy. Ponadto mamy opcję wydawania tzw. Heminów w celu uzyskania mnożnika obrażeń. Je również możemy zdobywać podczas starć.

Podbijać statystyki możemy także za nagrody z Zadań asystujących. Robimy to jednak nie na ekranie bohatera, a w siedzibie najemników.

Nasi bohaterowie stają się potężniejsi również dzięki elementom ekwipunku. Są one podzielone na pięć kategorii – Ozdoby, Zbroje, Megabronie, Artefakty oraz Relikty. Coraz potężniejsze przedmioty możemy zdobyć na przestrzeni zabawy. Co jednak istotne, już posiadane elementy można ulepszać, na przykład wykorzystując zbierane surowce bądź też scalając kilka rzeczy tego samego typu w jeden.

Walki mogą nam też znacznie ułatwić Zwierzaki. Odblokowujemy je w późniejszej części zabawy. Każdego tego typu towarzysza możemy schwytać i rozwijać ich zdolności.

Ostrze Królów

Wygrywanie walk, wykonywanie misji i zdobywanie kolejnych osiągnięć to jednak nie tylko nagrody w postaci punktów doświadczenia i innych cennych fantów służących do ulepszania bohaterów i ich ekwipunków. Na przestrzeni zabawy możemy także zdobywać walutę. Są ich trzy typy. Najbardziej podstawowym jest zwykłe złoto, za które możemy m.in. wymieniać ulepszenia w slotach na ulepszenia biżuterii (jest to jednak losowe, więc ryzykujecie, że otrzymacie gorsze usprawnienie). Drugim są Zielone diament, niezbędne chociażby do kucia broni w kuźni czy kupowania kolejnych prób na arenie. W końcu, mamy Niebieskie diamenty, które przydają się, jeśli na przykład chcemy natychmiast ukończyć Zadania asystujące. Wszystkie trzy rodzaje pieniędzy można także wydawać w sklepie w zamian za rozmaite fanty.

Ostrze Królów

W grze istnieje także rzecz jasna sklep premium. Jego asortyment jest całkiem okazały. Możemy w nim kupować za prawdziwe pieniądze statusy premium gwarantujące rozmaite przywileje, paczki z diamentami i różnorakimi innymi fantami itp. Wydawanie realnej waluty nie jest w żaden sposób wymagane, lecz znacząco przyspiesza postępy w rozgrywce.

Ostrze Królów może pochwalić się kolorową, dwuwymiarową grafiką. Oko cieszyć mogą zwłaszcza projekty postaci, które zostały ręcznie narysowane i w atrakcyjny sposób zainomowane. Całości dopełnia muzyka, w chwilach odpoczynku spokojna i klimatyczne, a w trakcie walk zagrzewająca do boju.

Ostrze Królów jest zatem kolejną grą, która powinna przypaść do gustu osobom, które nie szukają czegoś niezobowiązującego na spędzenie kilku chwil przed komputerem, smartfonem bądź tabletem. Rozwijanie naszych bohaterów i obserwowanie, jak prowadzą oni starcia z przeciwnikami, potrafi być całkiem wciągające.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Obserwuj, jaką siłą dysponują twoi przeciwnicy. Choć porażki nie są w żaden sposób karane, unikniesz w ten sposób tracenia czasu.
  2. Pamiętaj o ulepszaniu swoich bohaterów natychmiast gdy pojawi się ku temu sposobność.
  3. Warto wykonywać Zadania asystujące. Dzięki nim możesz szybko w miarę komfortowo podnieść statystyki swoich postaci.