Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Nostale. Fascynująca gra RPG w stylu anime!

Fascynująca gra RPG w stylu anime!

Darmowa gra MMORPG dla fanów anime. Przenieś się do fantastycznego świata, przeżywaj niezwykłe przygody, staw czoła licznym niebezpieczeństwom i rozwijaj swoje umiejętności. Wszystko to możesz robić solo lub w grupie znajomych.

Nostale | Darmowa Gra

Fascynująca gra RPG w stylu anime! Darmowa gra MMORPG dla fanów anime. Przenieś się do fantastycznego świata, przeżywaj niezwykłe przygody, staw czoła licznym niebezpieczeństwom i rozwijaj swoje umiejętności. Wszystko to możesz robić solo lub w grupie znajomych.

NosTale jest utrzymaną w stylistyce anime klasyczną, wciągającą grą MMORPG stworzoną przez studio Entwell, dostępną za darmo. Jej akcja toczy się w fantastycznej krainie, niegdyś będącej istną idyllą. Niestety, nad zazwyczaj spokojnymi wioskami pojawiło się mroczne widmo. Stawić mu czoła mogą jedynie młodzi poszukiwacze przygód, w których wcielają się gracze. Wyruszają oni w niebezpieczną podróż pełną wrogów do pokonania, której celem jest uratowanie całego świata.

Nostale

Zabawa rozpoczyna się od stworzenia postaci. Możemy wybrać jej płeć, styl włosów (dostępne są dwie fryzury) oraz ich kolor, a także określić imię. Po zakończeniu tego procesu przenosimy się do wioski NosVille, gdzie wita nas Mimi Mentor, nasza przewodniczka na samym początku przygody. To ona zleca pierwsze z wielu zadań głównych oraz pobocznych, jakie czekają do wykonania w świecie gry. Misja ta stanowi samouczek, który pozwala na zapoznanie się z podstawowymi zasadami rozgrywki w NosTale.

Wiele misji prędzej czy później sprowadza się do odwiedzenia tzw. Kamienia Czasoprzestrzeni, który przenosi bohaterów do specjalnej lokacji, gdzie pokonać kilka pomieszczeń pełnych niebezpieczeństw. Tuż przed teleportacją otrzymujemy wybór – albo możemy ukończyć poziom tradycyjnie, albo spróbować pobić rekord. Ta druga opcja wymaga opłaty, lecz jeśli uda nam się osiągnąć wysoki wynik, to mamy szansę zostać wyróżnionymi w opisie misji. Ponadto co jakiś czas osoby, którzy zebrali najwięcej punktów w danym wyzwaniu, otrzymują dodatkowe nagrody.

Nostale

Sercem zabawy w NosTale jest walka. Nie polega ona jednak tylko na bezmyślnym klikaniu w przeciwnika. W tytule znajduje się szereg umiejętności, które znacznie ułatwiają starcia i nieraz stanowią klucz do zwycięstwa. Pokonywanie coraz silniejszych przeciwników umożliwiają również coraz potężniejsze bronie oraz pozostałe elementy ekwipunku, które mogą stanowić nagrodę za wykonane zadanie, łup z pokonanych wrogów czy obiekt do kupienia w sklepie. Warto zaznaczyć, że każdy przedmiot dostępny do założenia można ulepszać, o ile posiada się odpowiednie składniki oraz uszlachetnione tzw. kamienie Gillion. Istnieje także opcja zwiększenia unikalności danego oręża bądź akcesorium, co również zwiększa jego statystyki. Trzeba jednak uważać, gdyż może się też zdarzyć tak, że po takiej procedurze przedmiot będzie gorszy niż przed nią.

Nostale

Z przeciwnikami walczyć można również za pomocą magii. Każdy czar kosztuje jednak odpowiednią ilość Punktów Magii. Zarówno je, jak i Punkty Życia, można odnawiać bądź zwiększać na kilka różnych sposobów – za pomocą mikstur, przekąsek (spożywanych w dowolnym momencie), pożywienia (spożywanego podczas odpoczynków) oraz posiłków. Wszystkie te przedmioty można kupić, zdobyć w ramach zadań lub w wyniku walki z przeciwnikami, lub wytworzyć samemu z wykorzystaniem odpowiednich składników.

Nostale

Z każdym pokonanym przeciwnikiem rośnie poziom główny oraz poziom profesji naszego wirtualnego awatara. Za każdym razem, gdy podnosimy ten drugi, otrzymujemy Punkty Profesji. Możemy za nie rozwijać naszą postać u nauczycieli i zdobywać kolejne umiejętności. Trzeba jednak pamiętać, że każdy trening kosztuje również pieniądze.

Nostale

Gdy osiągniemy 20. poziom profesji, będziemy mogli wybrać jedną z trzech klas. Oto one:

  1. Wojownik – mistrz walki wręcz
  2. Łucznik – mistrz korzystania z broni dystansowych
  3. Mag – mistrz władania czarami

Uwaga! Po wybraniu interesującej nas klasy dotychczasowy ekwipunek zostanie zastąpiony tym bardziej do niej pasującym.

Zdobywając kolejne poziomy można również wybrać klasy specjalistyczne. Łącznie jest 28. Możemy wśród nich wymienić Krzyżowca, Łowcę, Gladiatora czy Berserkera.

Nostale

Podczas walki z wrogami przydatni mogą okazać się również miniony. Możemy je złapać w trakcie zabawy. Procedura jest bardzo prosta i przypomina nieco tę znaną z kultowego cyklu Pokemon. Najpierw musimy sprowadzić życie upatrzonego przez nas zwierzęcia do połowy, a następnie wybrać odpowiednią umiejętność i liczyć na to, że uda się je pochwycić. Zazwyczaj nasz towarzysz walczy i porusza się automatycznie, lecz istnieje także opcja osobistego objęcia nad nim kontroli.

W jednym momencie można mieć u swego boku tylko jednego towarzysza zwierzęcego towarzysza. Pozostali będą znajdowali się w tzw. Mini-Landzie. To specjalna lokacja znajdująca się w posiadaniu każdego gracza, do której można się przenieść za pomocą tzw. dzwonka powrotu do domu. Nie tylko można przechowywać w niej swoich podopiecznych, ale również rozbudowywać swój dom, a później chwalić się nim przed innymi graczami.

Nostale

A skoro o innych graczach mowa – jak przystało na grę MMO, NosTale ma rozwinięte funkcje sieciowe. Wszystkie osoby bawiące się w tytule mogą łączyć się w tzw. Rodziny, czyli odpowiedniki gildii. Ponadto mogą one walczyć na arenach PvP (zarówno solo, jak i w grupie), brać udział w wieloosobowych rajdach czy handlować i wchodzić w inne interakcje z pozostałymi ludźmi znajdującymi się na mapie.

Nostale

NosTale jest grą całkowicie darmową. Znajdują się w niej jednak mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze możemy kupować tzw. NosDolary. Wydamy je w sklepie gry na towarzyszy, stroje dla naszej postaci, mikstury, amulety i zwoje ułatwiające zabawę, wierzchowce przyspieszające poruszanie się po mapie czy powiększenie ekwipunku.

Twórcy, chcąc zachęcić graczy do pozostania przy tytule, przygotowali w sklepie NosTale tzw. bonusy lojalnościowe. Codziennie za samo zalogowanie się można otworzyć specjalną skrzynię z niespodzianką, którą mogą być zwierzęcy towarzysze, elementy kosmetyczne czy wierzchowce.

Nostale

NosTale może pochwalić się dość prostą i kolorową grafiką. Postacie, towarzysze i wrogowie przedstawieni są jako dwuwymiarowe „sprite'y”, które poruszają się po trójwymiarowej mapie, którą można swobodnie obracać. Na plus mogą wyróżniać się szczegółowe portrety ważniejszych bohaterów niezależnych wyświetlane podczas rozmów z nimi.

Nostale

Podsumowując, jeśli jesteście fanami gier MMORPG w klasycznym stylu i stylistyki anime, to NosTale jest grą dla Was. Produkcja wyróżnia się nie tylko przyjemną rozgrywką, ale również przyjazną i aktywną społeczność, prowadzącą różnorakie fora oraz specjalną Wiki, ułatwiającą rozeznanie się w podstawowych zasadach zabawy. Warto też zaznaczyć, że wydawcą tytułu jest firma Gameforge, która ma w swoim katalogu takie pozycje, jak kultowe Ogame, Metin 2, Runes of Magic czy TERA. Jest to zatem pewien gwarant jakości.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Ukończ misję samouczkową. Pozwoli Ci ona na łatwe rozeznanie się w świecie gry i panującym w nim zasadom.
  2. Podczas walki pamiętaj o wykorzystywaniu zdolności specjalnych, które znacznie ułatwiają pokonywanie przeciwników.
  3. Pamiętaj o odbieraniu swoich dziennych bonusów lojalnościowych w sklepie gry.
  4. Podczas łapania zwierzęcego towarzysza uważaj, żeby go przypadkiem nie zabić. Dobrym rozwiązaniem jest odbiegnięcie od celu po sprowadzeniu jego życia do połowy, a później wrócenie do niego i natychmiastowe użycie umiejętności.