Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Neverwinter. Epickie MMO z wciągającą fabułą!

Epickie MMO z wciągającą fabułą!

Czy istnieje gracz, któremu w życiu nie obiły się o uszy nazwy takie jak Dungeons and Dragons lub Neverwinter Nights? Prawdopodobnie nie. Jeżeli jednak się mylę – śpieszę z wyjaśnieniem! Dungeons and Dragons to kultowe uniwersum fantasy na kanwie którego powstały jedne z najlepszych gier RPG w historii – seria Neverwinter. Teraz macie okazję spróbować swoich sił w nowej odsłonie tegoż klasyka, czyli fabularnej grze sieciowej. Epicka przygoda dostępna całkowicie za darmo!

Neverwinter | Darmowa Gra

Epickie MMO z wciągającą fabułą! Czy istnieje gracz, któremu w życiu nie obiły się o uszy nazwy takie jak Dungeons and Dragons lub Neverwinter Nights? Prawdopodobnie nie. Jeżeli jednak się mylę – śpieszę z wyjaśnieniem! Dungeons and Dragons to kultowe uniwersum fantasy na kanwie którego powstały jedne z najlepszych gier RPG w historii – seria Neverwinter. Teraz macie okazję spróbować swoich sił w nowej odsłonie tegoż klasyka, czyli fabularnej grze sieciowej. Epicka przygoda dostępna całkowicie za darmo!

Pierwszymi czynnościami jakie wykonać musimy aby cieszyć się grą będzie pobranie klienta gry, stworzenie własnego konta oraz pobranie plików właściwych produkcji. Gdy przejdziemy przez te kroki nadejdzie w końcu czas naszego pierwszego logowania. Po wejściu do gry będziemy musieli stworzyć swoją postać. Ilość opcji customizacji wręcz powala. Najpierw wybierzemy jedną z dwunastu ras (Drow, Krasnolud, Elf, Człowiek, Tiefling itd.), następnie klasę postaci (są to kolejno: Trickster Rogue, Devoted Cleric, Control Wizard, Hunter Ranger, Great Weapon Fighter, Guardian Fighter, Scourge Warlock oraz Oathbound Paladin, a każda z nich cechuje się innym stylem walki), jej wygląd oraz… historię wraz z miejscem pochodzenia i rysem fabularnym. Co więcej w samej grze będziemy mogli stworzyć dokładny opis życia naszego bohatera! Tak rozbudowane opcje customizacji fabularnej łączą się bezpośrednio z kolejnym akapitem.

Neverwinter

Po przeniesieniu się do świata gry i wykonaniu kilku questów stanowiących w formie krótki samouczek będziemy w pełni gotowi na rozpoczęcie właściwej rozgrywki. Neverwinter to na pierwszy rzut oka typowy przedstawiciel MMO, jednak tym, co wyróżnia go na tle jego "kolegów" z gatunku jest zdecydowanie bardzo duży nacisk twórców na opowiedzenie wciągającej fabuły, która gra tutaj wiodące – o ile nie pierwsze – skrzypce. Universum produkcji oparte na settingu Dungeons and Dragons należy do jednego z najbardziej bogatych universów fantasy w historii, czego nie bali się wykorzystać producenci. Zadania nie są zwykłą kalką "przynieś, zabij, zbierz", a fabularnymi quest-chainami pchającymi historię świata gry do przodu. Produkcja jest wypełniona również wieloma przerywnikami filmowymi, które dodatkowo wzbogacają immersję. Oczywiście historię polecamy odkrywać samemu, aby uniknąć spoilerów. :).

Neverwinter

Mamy tutaj do czynienia z produkcją instancjonowaną oraz non-targetową. Co oba te terminy oznaczają? Śpieszę z wyjaśnieniem. Po pierwsze gra nie posiada w pełni otwartego świata i dzieli się na poszczególne huby, czyli instancje. Głównym hubem będzie miasto, w którym spotkamy chociażby innych graczy, vendorów, bank oraz fabularnych NPCów. Trzon rozgrywki toczyć się będzie na mapach przypominających lochy, które przemierzać będziemy samemu (a dokładniej ze swoim wirtualnym towarzyszem) lub w towarzystwie do czterech znajomych. Zabieg taki sprawia, że wspomniana wcześniej fabuła może być przedstawiona w zdecydowanie bardziej osobisty, a zarazem filmowy sposób znany dotychczas z gier single-player. Zwrot „non-target” odnosi się natomiast do mechaniki samej walki. Nie uświadczymy tutaj klasycznego zaznaczania przeciwników w celu ich późniejszej anihilacji. Przed naszą postacią znajduje się celownik, który wyznacza kierunek naszego ataku oraz użycia umiejętności, co pozwala na bardzo dynamiczną rozgrywkę pełną akcji.

Neverwinter

Warto również wspomnieć, że niesamowicie rozbudowany system rozwoju postaci przekłada się dodatkowo na złożoność systemu non-target. Ciekawym przykładem mogą być same umiejętności naszych avatarów, które dzielą się na:

 • Daily powers – potężne umiejętności ładowane, których użycie możliwe będzie po „nazbieraniu” odpowiedniej ilości energii,
 • Calss features – czyli pasywne umiejętności zapewniające stałe bonusy,
 • Class mechanic – dostępna od 10 poziomu zdolność aktywna przypisana danej klasie,
 • Encounter – umiejętności będące odpowiednikiem podstawowych skilli znanych z innych gier gatunku,
 • Podstawowe – umiejętności przypisane do obu przycisków myszki, które stanowią podstawę naszych zdolności ofensywnych.

Oczywiście rozwój wszystkich skilli, a także „talentów”, perków oraz specjalizacji postaci znajdziemy w odpowiadającej temu zakładce. Dzięki takiej mnogości opcji będziemy mogli idealnie dopasować każdą klasę do swojego stylu gry, co przełoży się na jej unikatowość.

Neverwinter

Jakby tego było mało, twórcy przygotowali potężne narzędzie do kreowania contentu przez samych graczy. Foundry – bo o nim mowa – to nieskomplikowany kreator zawartości dodatkowej, który przypomina nieco narzędzie moderskie, jednak jego zastosowanie jest zdecydowanie inne. Dzięki niemu sami gracze będą mogli tworzyć indywidualne przygody, misje, a nawet dungeony. Możliwości tego narzędzia są wprost ogromne i pozwalają graczom na maksymalne wykorzystanie swojej kreatywności. Kampanie stworzone przez graczy znajdziemy w dzienniku gry obok questów, achievementów oraz tekstowego lore produkcji (które, swoją drogą, stanowi nie lada gratkę dla wszystkich fanów uniwersum chcących poszerzyć swoją fabularną wiedzę). Łatwo również wywnioskować, że narzędzie to sprawia, iż content gry jest ciągle rozwijany i indywidualny, dlatego też nie ma tutaj mowy o nudzie nawet po dotarciu do maksymalnego poziomu doświadczenia.

Neverwinter

Produkcja studia Cryptic jest oparta na modelu free-to-play, przez co rozgrywka jest całkowicie darmowa, jednak w sklepie gry znajdziemy szereg przedmiotów kosmetycznych dostępnych za walutę premium - ZEN. Będą to itemy zmieniające wygląd postaci, mounty, pety, przedmioty pozwalające na recustomizację wyglądu itp. Przedmioty te zdecydowanie nie wpływają na balans samej rozgrywki, które jest wolna od znienawidzonego przez graczy pay-to-win. Warto również nadmienić, że poza walutą ZEN istnieją tutaj również Astralne Diamenty, które spełniają funkcję waluty pośredniej, czyli czegoś pomiędzy walutą ZEN a podstawową. Kupimy za nią również część przedmiotów kosmetycznych, a także – dzięki wbudowanemu kantorowi gry – wymienimy je na inne, potrzebne nam w danej chwili growe pieniądze.

Neverwinter

Neverwinter Online jest produkcją, która powinna przykuć uwagę nie tylko fanów uniwersum Dungeons and Dragons, ale również wszystkich wielbicieli magicznych światów fantasy! Gra oparta na doskonale znanych i lubianych mechanikach dodatkowo rozbudowanych o aspekt sieciowy co powinno zatrzymać Was na długie godziny przed monitorami komputerów. Co ważne, gra jest całkowicie darmowa, dlatego cieszyć się nią może każdy. Jakby tego było mało narzędzie zwane Foundry pozwala samym graczom kreować i rozwijać świat gry w sandboksowy sposób, co przekłada się na niemalże nieskończoną ilość contentu i przygód. Jeżeli zatem szukasz rozbudowanej, epickiej gry massive multiplayer online – trafiłeś doskonale. Przekonaj się sam!

Kilka tipów dla nowych graczy:

 • Wykonywanie questów to najszybszy sposób zdobywania punktów doświadczenia i progresu w fabule gry,
 • Sprzedawaj niepotrzebne przedmioty za Astralne Diamenty – jest to waluta zdecydowanie ważniejsza od podstawowej i najlepiej gromadzić ją już od wczesnych etapów rozgrywki,
 • Wykonuj dungeony i potyczki aby codziennie zdobywać klucze do dungeon chestów,
 • Unikaj „czerwony stref” na ziemi podczas samej walki. Wskazują one potężne ataki wrogów,
 • Nie bój się śmierci. Karą za bycie pokonanym jest jedynie naprawa ekwipunku Repair Kitem,
 • Wykonywanie codziennych aktywności jest istotnym punktem zdobywania przedmiotów i materiałów rzemieślniczych,
 • Jak najszybciej dołącz do gildii aby zapewnić sobie bonusy płynące z członkostwa.
 • Wykonuj zadania związane z profesjami craftingowymi. Za wytworzone surowce zarobisz pokaźne sumy Astralnych Diamentów.