Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Magic: The Gathering Arena. Najpopularniejsza gra karciana na świecie w wersji online

Najpopularniejsza gra karciana na świecie w wersji online

Witaj w świecie Magic: The Gathering, wędrowcze. Świecie pełnym magii, pradawnych istot i zabójczych monstrów. Przed Wami nowa, growa odsłona tego uniwersum o podtytule Arena, który stanowi bezpośrednie nawiązanie do charakteru produkcji. Jest to bowiem komputerowa adaptacja kolekcjonerskiej gry karcianej, która ze swojego analogowego pierwowzoru czerpie garściami, przenosząc kultowe mechaniki na ekrany naszych pecetów.

Magic: The Gathering Arena

Magic: The Gathering Arena | Darmowa Gra

Najpopularniejsza gra karciana na świecie w wersji online Witaj w świecie Magic: The Gathering, wędrowcze. Świecie pełnym magii, pradawnych istot i zabójczych monstrów. Przed Wami nowa, growa odsłona tego uniwersum o podtytule Arena, który stanowi bezpośrednie nawiązanie do charakteru produkcji. Jest to bowiem komputerowa adaptacja kolekcjonerskiej gry karcianej, która ze swojego analogowego pierwowzoru czerpie garściami, przenosząc kultowe mechaniki na ekrany naszych pecetów.

Pierwszymi krokami jakie musimy poczynić będzie – standardowo – pobranie klienta oraz stworzenie własnego konta. Gdy już uporamy się z tymi czynnościami produkcja powita nas fabularnym samouczkiem składającym się z 5 etapów i zarazem 5 odrębnych bossów-przeciwników. Nauczymy się tutaj podstawowych mechanik gry, takich jak wybór i dobieranie kart, używanie minionów, blokowanie ataków, a także łączenie umiejętności poszczególnych sojuszników. Jest bardzo wskazane aby gracze, którzy nigdy nie mieli styczności z analogowym odpowiednikiem tytułu przeszli go z dużą uwagą. Po ostatecznym przejściu samouczka wylądujemy nigdzie indziej, jak w…

… menu gry. Menu to dość klasyczne Lobby podzielone na szereg zakładek. Znajdziemy wśród nich skrót do naszego profilu (Profile), sprawdzimy i zbudujemy własne (bądź przygotowane przez twórców) decki (Decks), otworzymy paczki z kartami (Packs), a także odwiedzimy sklep z zawartością dodatkową (Store). Warto również wspomnieć, że obok ikony ustawień znajduje się „pytajnik”, po kliknięciu w który znajdziemy się w tekstowym rozszerzeniu samouczka. Oczywiście opowiem szerzej o opcjach znajdujących się w poszczególnych zakładkach w kolejnych akapitach tego tekstu, jednak tym, co interesuje graczy najbardziej jest zdecydowanie przycisk „play”, który przeniesie nas bezpośrednio do gry.

MTGA (popularny wśród graczy skrót tytułu) to na pierwszy rzut oka standardowo karcianka, która jest jednak oparta na kilku dość unikalnych mechanikach. Zauważymy to już podczas przechodzenia samouczka, aby utwierdzić się w tym przekonaniu podczas meczów treningowych oraz potyczek z realnymi graczami. Gra opiera się w dużej mierze na używaniu kart typu „fields”, które są odpowiednikiem towarzyszącej nam w innych tytułach many, bądź też kryształów. Dopiero po zagraniu kilku kart pola będziemy w stanie przyzywać naszych stronników, a także używać zaklęć wzmacniających/osłabiających. Aby zaatakować przeciwnika nie będziemy potrzebować jedynie stronnika na polu bitwy, bo ten w pierwszej kolejności będzie musiał poradzić sobie z blokującymi drogę stronnikami przeciwnika. Co więcej każdy sojusznik atakujący przeciwnika nie będzie zdolny do bloku w następnej turze, a ranni stronnicy regenerują CAŁKOWICIE swoje zdrowie pod koniec każdej z nich. Jakby tego było mało należy pamiętać o umiejętnym pomijaniu akcji w kolejce, wykorzystywaniu słabych minionów do bloków, umiejętnościach specjalnych potworów, a także urokach stanowiących często istną pułapkę.

Czym byłaby gra karciana bez możliwości customizacji swoich decków? Odpowiedź jest oczywista! Twórcy przygotowali dla nas setki najróżniejszych, unikalnych kart podzielonych na różne stopnie rzadkości, z których zbudujemy swoją niepowtarzalną talię złożoną z 60 kart. Warto wspomnieć, że gra w dużej mierze opiera się na mechanice „kolorów”. Jest to podział kart ze względu na ich przynależność do danego archetypu, czyli na przykład niebieskiego, czerwonego, zielonego itp. Każdy z nich różni się od siebie sposobem rozgrywki, jednak ich połączenie może przynieść często epickie efekty! Oczywiście twórcy przygotowali kilka decków podstawowych, a Internet jest pełen buildów innych graczy, jednak my zachęcamy wszystkich graczy do eksperymentowania z własnymi, autorskimi deckami, gdyż przy odrobinie zmysłu strategicznego mogą stać się istną bronią zniszczenia na planszy. Bardzo ciekawa jest również mechanika zwana Mastery Tree, która pozwala nam na częściową customizację kart danego koloru. Odblokowywać perki będziemy wraz ze zdobywanymi levelami konta.

Wspominałem nieco wyżej o zakładce pomocy ukrytej pod ikoną pytajnika. Znajdziemy tutaj nie tylko odnośnik do kanałów profesjonalnych graczy w serwisie streamingowym – Twitch (co stanowi doskonały sposób nauki nieco bardziej skomplikowanych mechanik), ale również teksty informacyjne tłumaczące zasady rozgrywki. Gry karciane mają to do siebie, że pozornie łatwe mechaniki z łatwością mogą przerodzić się w bardzo trudne, a jednocześnie bardzo efektywne, dlatego też tak ważne jest nauczenie się od podstaw zasad tutaj panujących!

Mamy tutaj do czynienia z grą całkowicie darmową, która jest ponadto oparta w 100% na zasadzie fair play. Owszem, twórcy przygotowali dla nas growy sklep z zawartością dodatkową, jednak są to wyłącznie przedmioty niewpływające na balans rozgrywki, co jest kluczowe w przypadku tytułu opartego na potyczkach z innymi graczami. Dzięki walucie Gems zaopatrzymy się tutaj w nowe avatary postaci, zestawy gildii, a także wirtualne „koszulki” na nasze karty oraz same boostery. Jednak żadna z tych rzeczy nie jest niezbędna, aby w pełni rywalizować z płacącymi graczami. Będziemy musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości przy zdobywaniu darmowych pakietów kart za walutę podstawową zwaną Gold. Twórcy przygotowali jednak wiele aktywności, które ten proces przyśpieszą. Będzie to nie tylko przepustka sezonowa zapewniająca nam progresywnie nagrody za postępy w danym sezonie (co jest już standardem w grach online), ale również dzienne zadania oraz specjalne eventy. Jak więc widać, producenci bardzo mocno postawili na uczciwość względem wszystkich graczy.

Magic: The Gathering Arena to produkcja, która zadowoli nie tylko fanów tego klasycznego uniwersum, ale również pozwoli na „wsiąknięcie” do niego nowym graczom. Dzięki zastosowaniu przez twórców zasady „easy to play, hard to master”, gra jest bardzo przyjazna dla początkujących, a jednocześnie nie nudzi się wraz z dokonywanymi przez nas postępami. Poziom trudności jest tutaj bowiem zależny od poziomu umiejętności graczy, których spotkamy na swojej drodze, dlatego też każda potyczka jest inna i unikalna! Doskonała grafika, świetny klimat, klasyczne mechaniki to zdecydowanie wyznaczniki sprawiające, że czas spędzony z grą jest pierwszorzędny! Pobierz grę za darmo i przekonaj się sam, jak wygląda jedna z najlepszych gier wszechczasów w swojej desktopowej odsłonie.

Porady dla początkujących adeptów karcianej rozgrywki:

  • Jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś w gry karciane – uważnie zapoznaj się z fabularnym samouczkiem, gdyż nauczy Cię on podstaw rozgrywki,
  • Zacznij swoją przygodę z przygotowanymi przez twórców deckami, jednak wraz z postępami rozwijaj swoje własne i twórz taktyki dopasowane do siebie samego,
  • Zdobytą walutę premium lepiej wykorzystać w późniejszych etapach gry, gdy już znajdziemy swój ulubiony kolor i styl gry,
  • Zapoznaj się z wbudowanym w grze poradnikiem, który nauczy Cię nie tylko podstawowych, ale i tych zaawansowanych.