Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Magic Saga. Darmowa polska karcianka RPG!

Darmowa polska karcianka RPG!

Zostań czarodziejem w unikatowym świecie fantasy, który powstał w wyniku magicznego kataklizmu! Odkryj sekrety Substancji – magicznego pierwiastka który na zawsze zmienił krainę. Kolekcjonuj karty zaklęć, szukaj magicznych przedmiotów, walcz z magicznymi bestiami!

Magic Saga | Darmowa Gra

Darmowa polska karcianka RPG! Zostań czarodziejem w unikatowym świecie fantasy, który powstał w wyniku magicznego kataklizmu! Odkryj sekrety Substancji – magicznego pierwiastka który na zawsze zmienił krainę. Kolekcjonuj karty zaklęć, szukaj magicznych przedmiotów, walcz z magicznymi bestiami!

Magic Saga to produkcja rodzimego studia Entergames, w której wcielimy się w postać młodego czarodzieja na początku magicznej kariery. Gra jest całkowicie darmowa, dostępna w przeglądarce i na urządzenia mobilne.

Magic Saga

Swoją przygodę rozpoczniemy od krótkiego, fabularnego samouczka, który wyjaśni nam podstawowe zasady rozgrywki – wraz ze swoim Mentorem ze szkoły magii wykonamy pierwsze questy, które polegają na pokonywaniu kolejnych przeciwników, kolekcjonowaniu składników alchemicznych i wykonywaniu drobnych zadań dla mieszkańców krainy.

Magic Saga

Ciekawy i unikalny świat Magic Saga jest jednym z głównych atutów gry – można go opisać słowami ‘magiczne postapo’! W przeszłości krainy ogromny kataklizm spowodował pojawienie się tajemniczej Substancji – magicznie aktywnej substancji, która była zabójcza dla wszystkich nieobdarzonych magią istot. Przetrwały tylko magicznie aktywne stworzenia, w tym Czarodzieje. Substancja jednak jest dalej wysoce niebezpieczna i długotrwały z nią kontakt powoduje różnego rodzaju mutacje. Jest również źródłem mocy dla tych, którzy nie boją się podjąć ryzyka.

Magic Saga

Jak na grę RPG przystało, naszą postać rozwijamy pokonując potwory i biorąc udział w przeróżnych questach, które z kolei otwierają nam większą ilość lokacji, dostęp do przeróżnych mechanik (craftingu, możliwości handlu czy opcji PvP). Podstawą rozgrywki jest jednak walka – a w Magic Saga prowadzimy ją za pomocą karcianych potyczek! Gra jest turowa, ale trzeba wykazać się szybkim myśleniem, ponieważ tury są ograniczone czasowo. Na każdą potyczkę zabieramy ze sobą zestaw do 10 wybranych wcześniej kart, które można podzielić na ofensywne (zaklęcia które zadają obrażenia od żywiołów), defensywne (które pozwalają na uniknięcie obrażeń od zaklęć i zdolności specjalnych) oraz struktury (o najróżniejszym przeznaczeniu, m.in. zwiększające regenereację magii lub życia, atakujące wrogów i inne). Podczas swojej tury przed wyłożeniem karty(lub kart) można skorzystać z ataku specjalnego – różdżki która zadaje obrażenia w zależności od jej typu, zużywając jednak twoje rezerwy magii. Warto przemyśleć kolejność używania różdżki i wystawiania kart, ponieważ jedna nieuważna decyzja może skutkować przegraną – gra nie jest prosta!

Magic Saga

Ponieważ każde stworzenie w świecie Magic Saga dysponuje zdolnościami magicznymi, musimy być przygotowani na odpieranie ich zaklęć- określone typy potworów używają konkretnych, np. lodowe wilki zaklęć zimna, pająki natomiast zaklęć trujących, możemy jednak napotkać na swej drodze zmutowane kreatury, które mają szerszy wachlarz umiejętności! Za pokonanych przeciwników dostajemy alchemiczne komponenty, które służą do wykonywania questów i craftingu, oraz magiczne skrzynie, w których możemy znaleźć magiczne przedmioty oraz zaklęcia! Skrzynie i przedmioty trzeba przed użyciem zakląć – co trwa kilka chwil, ale pomimo tego nie odczuwa się w grze przestoi – nie mamy limitu energii jak w wielu tytułach f2p, więc w czasie zaklinania możemy dalej toczyć karciane bitwy i wykonywać questy.

Magic Saga

Kolejną istotną mechaniką gry jest handel – po osiągnięciu odpowiedniego poziomu uzyskujemy możliwość handlowania – czy to z innymi graczami, czy z komputerem. Na tablicy ogłoszeń możemy wystawić nasze zdobyte przedmioty i zaklęcia – opłaca się tam zaglądać, bo możemy trafić na świetne przedmioty za niewielką cenę – a złoto dostajemy w trakcie rozgrywki.

Magic Saga

Jak na grę f2p przystało, znajduje się tutaj również sklep z walutą premium – kryształami Substancji, które używane są do wielu różnych ułatwień – np. respawnowania konkretnych przeciwników czy szybszej nauki w akademii, nie są jednak konieczne do grania – możemy je zdobyć za darmo podczas otwierania skrzyń z lotem oraz za zakończenie questów. Dla osób które jednak chcą przyspieszyć swą rozgrywkę mogą być interesującą opcją.

Magic Saga

Magic Saga to ciekawa karcianka w niecodziennym settingu, której rozbudowana i strategiczna rozgrywka daje dużą frajdę z pokonywania wymagających przeciwników, a wszystko to okraszone przyjemną historią, cieszącą oko grafiką i dbałością o szczegóły.

Przydatne porady dla początkujących czarodziei:

  • Na początku postaraj się zapamiętać silne i słabe strony twoich przeciwników, żeby wykorzystywać maksymalnie swój deck,
  • Nie zapominaj przyzywać obronnych sojuszników,
  • Kolekcjonuj karty zaklęć – im masz więcej jednego zaklęcia tym dłużej możesz nękać nim przeciwników,
  • Koniecznie wystawiaj swoje duplikaty przedmiotów na aukcje, zyskasz więcej niż u handlarza,
  • Oszczędzaj Substancję na rozwój postaci,
  • Staraj się mądrze wykorzystywać swoje zasoby magii w potyczkach – przemyśl każdy ruch!