Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Magic Nations. Magic Nations to darmowa, fabularna gra karciana online.

Magic Nations to darmowa, fabularna gra karciana online.

Wybierz ulubioną rasę, złóż własną talię, kolekcjonuj potężne jednostki i walcz z przeciwnikami online! Wszystko to za darmo, przez Steam!

Magic Nations | Darmowa Gra

Magic Nations to darmowa, fabularna gra karciana online. Wybierz ulubioną rasę, złóż własną talię, kolekcjonuj potężne jednostki i walcz z przeciwnikami online! Wszystko to za darmo, przez Steam!

Pierwsza darmowa produkcja studia PrimeBit Games przenosi nas do świata pełnego magii oraz potężnych istot. W grę można zagrać przez swoje konto Steam, więc nie wymaga ona rejestracji oraz pobierania jakiegokolwiek dodatkowego klienta - wystarczy ją tylko zainstalować by cieszyć się wielogodzinną zabawą! Warto pamiętać, że gra dostępna jest wyłącznie w języku angielskim.

W komiksowym intro poznajemy bogatą fabułę świata gry oraz wydarzenia prowadzące do wielkiej wojny między poszczególnymi rasami, którymi możemy zagrać! Do wyboru mamy klasyki świata fantasy takie jak:

 • Amazonki,
 • Ludzie,
 • Krasnoludy,
 • Elfy,
 • Nekromanci,
 • Orkowie

Każda z ras posiada własne wyjątkowe cechy zapewniające przewagę w bitwach, a przygotowywanie talii, zbieranie kart oraz szlifowanie taktyk zapewni godziny rozrywki. Swoje karty możemy przeglądać i customizować deck w specjalnie do tego dostosowanej galerii przybliżającej nam siłę kart każdej z ras czy ich specjalne cechy.

Gra choć może wydawać się prosta to pozwala nam na multum możliwości znanych z płatnych produktów takich jak Magic: The Gathering, Hearthstone czy Gwint - jeśli znacie i ograliście te tytuły poczujecie się jak w domu! Rozrywkę w Magic Nations możemy rozpocząć od razu od walki z graczami online, rozbudowanej kampanii, ale także od samouczka pozwalającego wdrożyć nam się w grę - wszystko z poziomu prostego oraz przejrzystego menu.

Bogato ilustrowane, karciane bitwy rozgrywane są na jednym prostym ekranie. Każda z kart, które zbieramy posiada własne statystyki (takie jak szybkość, zdrowie, atak oraz obrona), a także bonusowe akcje, które wspomagają je na polu walki - istotnym jest więc doskonała znajomość własnej talii. Nasze jednostki mogą być zasięgowe lub walczące wręcz, co determinuje w którym rzędzie pola bitwy je ustawimy. Co ciekawe, wiele jednostek posiada własne unikalne rodzaje ataków, które generują dodatkowe efekty. Gra pozwala nam przez sześćdziesiąt sekund na rozstawienie wybranych kart i po tym rozpoczyna się bitwa!

Gra posiada kilka podstawowych zasad na których opiera się walka, a te mogą być znajome ze standardowych gier karcianych. Te zasady to między innymi:

 • rozgrywka składa się z rund, a te dzielą się na tury w których wykonujemy swojej ataki lub dostawiamy nowe karty;
 • szybkość karty determinuje czas ataku, a rodzaj jednostki (strzelająca lub walcząca wręcz) możliwości ataku;
 • jednostka otrzymuje obrażenia dopiero po zniszczeniu jej obrony;
 • po zakończeniu każdej rundy dostajemy dodatkową kartę;
 • walka kończy się, gdy wszystkie karty na polu bitwy zostaną pokonane;

Co ciekawe gra wprowadziła też kilka modyfikacji do standardowej mechaniki karcianek, na przykład: brak możliwości kontrataku jeśli postać na karcie jest kobietą lub niemożność zaatakowania jednostki jeśli znajduje się w rzędzie dalej niż trzy karty od atakującego. Szereg dodatkowych efektów przypisanych jednostkom (takie jak zwiększanie statystyk, dodatkowe obrażenia dla kart otaczających atakowanego, możliwość dodatkowego ataku) znacząco wpływa na losy bitwy.

Magic Nations póki co pozwala nam na dwa tryby rozgrywki: Quick Play oraz kampanie. W przypadku tego pierwszego mierzymy się z prawdziwymi graczami online, których gra dobiera nam według dostępności na serwerze. Możemy porozumiewać się z graczami poprzez wbudowany w grę chat, a także zapraszać ich do znajomych po stoczonej walce. Quick Play pozwala nam także na wypełnienie dziennych zadań (które zwiększają nasz poziom złota dzięki któremu możemy wykupywać boostery), a które możemy sprawdzić w głównym menu. Tryb kampanii to szereg misji przygotowanych dla każdej z ras - pozwala nam to zaznajomić się z rozmaitymi deckami i przygotować taktykę na każdą okazję. Każda z misji posiada własny komiksowy wstęp, który jeszcze bardziej wciągnie nas w historię świata. Poziom trudności rośnie wraz z każdą misją, więc zdarza się, że niektóre walki trzeba powtarzać po kilka razy. Po stoczonych bitwach możemy zaobserwować rozwój postaci oraz zdobyte nagrody, takie jak boostery, karty czy monety.

Magic Nations to produkcja, która zadowoli nie tylko fanów fantastyki i karcianek, ale także osoby szukające ładnie ilustrowanej oraz przyjaznej początkującym graczom rozgrywki. Świetna historia wsparta klasycznymi mechanikami sprawi, że czas spędzony z grą będzie niezapomniany. Pobierz grę za darmo i przekonaj się sam!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

 • Poświęć chwilę samouczkowi, dzięki niemu poznasz podstawy walki, a także główne zasady przydatne w walce z graczami oraz w kampanii,
 • Uważnie zapoznaj się ze wszystkimi kartami jakie masz w talii, od ich specjalnych umiejętności często zależy los rozgrywki,
 • Po zdobyciu kolejnego poziomu zawsze sprawdzaj, czy twoja talia nie wymaga zmian dopasowanych do twojej nowej siły,
 • Poświęć czas na rozegranie dostępnych kampanii dzięki temu przygotujesz się do starcia z prawdziwymi graczami, a także zdobędziesz nowe karty,
 • Wykonuj codzienne zadania, by dostać monety do wykorzystania na zakup boosterów,
 • Nie zapominaj o dodawaniu kart na pole bitwy podczas swojej tury,
 • Przed walką z prawdziwym graczem upewnij się, że twoja talia jest właściwie przygotowana, a ty gotowy do rozgrywki - poddanie walki skutkuje karnymi punktami doświadczenia obniżającymi twój poziom oraz miejsce w rankingu.
 • kartami możesz także handlować z innymi graczami na “giełdzie kart”