Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Mafia City. Mafijna gra strategiczna online

Mafijna gra strategiczna online

Witajcie w świecie przepełnionym bogactwem, władzą, machlojami oraz wojnami wielkich rodów. W Mafia City przyjdzie Wam stanąć na czele wyjętej spod prawa rodziny aby walczyć o dominację na mapie. A wszystko to przeniesione zostało na kanwę strategiczno-ekonomicznej gry mobilnej, która swoim contentem zawstydziłaby niejeden tytuł desktopowy! I – jak możecie spodziewać się po pozycjach dostępnych w naszym serwisie – produkcja ta dostępna jest całkowicie za darmo!

Mafia City
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Mafia City | Darmowa Gra

Mafijna gra strategiczna online Witajcie w świecie przepełnionym bogactwem, władzą, machlojami oraz wojnami wielkich rodów. W Mafia City przyjdzie Wam stanąć na czele wyjętej spod prawa rodziny aby walczyć o dominację na mapie. A wszystko to przeniesione zostało na kanwę strategiczno-ekonomicznej gry mobilnej, która swoim contentem zawstydziłaby niejeden tytuł desktopowy! I – jak możecie spodziewać się po pozycjach dostępnych w naszym serwisie – produkcja ta dostępna jest całkowicie za darmo!

Po pobraniu i zainstalowaniu tytułu zostaniemy rzuceni wprost w wir rozgrywki. Początkowym etapem i zarazem fabularnym prologiem będzie samouczek, który nie różni się zbytnio zasadami od tych dostępnych w innych grach mobilnych tego gatunku. Spotkamy tutaj naszą piękną asystentkę, Jennifer, która pomoże nam zrozumieć podstawowe zasady. Wszystko to jest w pełni oskryptowane, przez co naszym zadaniem będzie głównie klikanie we wskazane miejsca menu oraz przyswajanie przekazywanej nam wiedzy. I uwierzcie mi na słowo – na pierwszy rzut oka może się to wydać zbędne, jednak ilość contentu naprawdę powala, dlatego warto wynieść z samouczka jak najwięcej informacji!

Mafia City

W samouczku dowiemy się zresztą, że naszym podstawowym zadaniem będzie rozwijanie mafijnego imperium, a dokładniej naszej posiadłości oraz otaczającego ją miasta. Zadbamy o infrastrukturę, jej rozwój, zasoby, a także personel i naszych bezpośrednich podwładnych. Ilość dostępnych budynków jest tutaj imponująca: od Centrum Inwestycyjnego, Restaurację, przez Skarbiec, Radar oraz kluby, kasyna i magazyny. Każdy z budynków posiada kilka poziomów rozwoju, dlatego strategia ulepszania poszczególnych gałęzi produkcji jest tutaj kluczowa. Nie musicie się jednak martwić, ponieważ misje fabularne pomogą nam w podejmowaniu decyzji co do początkowej rozbudowy naszych przybytków.

Mafia City

Każdy z budynków posiada również swoje specjalistyczne zastosowanie – szkolenie unikalnych jednostek, wyszukiwanie potencjalnych zagrożeń, a nawet i minigry jak ruletka, czy też 3 kubki (które pomogą nam w podrywaniu sterowanych przez sztuczną inteligencję dziewczyn). A skoro wspomniałem już o szkoleniu jednostek, warto od razu pochylić się nad mechaniką walki. Świat Mafia City wypełniony jest wrogimi gangami, dresiarzami, brutalnymi policjantami, a nawet… samurajami. Naszym głównym zadaniem będzie szpiegowanie podejrzanych oddziałów, a następnie rozbijanie ich przy pomocy naszej małej armii. Nie mamy tutaj wpływu na przebieg samego starcia, dlatego tak kluczowe są decyzje podejmowane przy dobieraniu poszczególnych jednostek!

Mafia City

Warto również wspomnieć o tym, że gra oferuje dziesiątki unikalnych bohaterów dostępnych w budynku Family Club. Każdy z nich posiada unikalne zdolności pasywne, które wpływają bezpośrednio na dwie gałęzie, w których mafiozi muszą się specjalizować: rozwój infrastruktury oraz walkę. Oczywiście każda z postaci specjalizuje się w innej dziedzinie, dlatego znajdziemy tutaj specjalistę od zwiększania przychodów gotówkowych, mistrzynię od niszczenia wrogich pojazdów, a także specjalistkę od szpiegostwa. Poszczególnych bohaterów odblokujemy za „fragmenty”, które zdobywać będziemy zarówno w codziennych aktywnościach, jak i specjalnych eventach.

Mafia City

Mafia City ponadto oferuje szereg elementów znanych z produkcji RPG, które pośrednio wpłyną na rozwój naszego miasta oraz skuteczność w walce. Naszym zadaniem będzie głównie wyposażenie bohatera w unikalne przedmioty oraz rozwój jego umiejętności (w tym też aktywnych, których nie zapominajcie – nomen omen – aktywować w menu głównym co kilka/naście godzin)! Pamiętajcie jednak, żeby mocno zastanowić się nad tym, w co inwestować skill pointy, ponieważ ich potencjalny reset kosztuje aż 1000 jednostek waluty premium, czyli złota! Warto również wspomnieć, że gra pozwoli nam na wybór aparycji naszego avatara oraz krótki opis, który będzie stanowił jego dewizę.

Mafia City

A skoro już o złocie mowa, należy w tym miejscu poruszyć temat zawartości premium. Mafia City to gra oparta na modelu free-to-play, więc oczywiście znajdziemy tutaj sklepik z dodatkami. Złoto kupione za realną gotówkę pozwala na nabycie surowców, boostów skracających czas budowy infrastruktury miasta, a także dodatkowych pomocników, fragmentów postaci itp. Cały content gry jest dostępny całkowicie za darmo i premium nie jest wymagane do żadnej z podstawowych mechanik! Złoto to natomiast opcja głównie dla tych graczy, którzy chcieliby rywalizować w potyczkach rankingowych z graczami z całego świata, bo przecież w końcu mowa o produkcji sieciowej.

Mafia City

Jak więc widzicie, Mafia City to gra, która swoją zawartością nie tylko dorównuje, ale także jest w stanie zawstydzić nie jedną grę dostępną na dekstopach. Świetna grafika, bardzo klimatyczny setting, a także system free-to-play, który jest całkowicie fair play. Jeżeli zatem poszukujecie gry na krótkie przerwy w szkole, czy też w pracy – będzie to doskonały wybór! Poza tym, czy istnieje inna gra mobilna, w której istnieje tak piękna asystentka…? :)

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Uważnie przejdź samouczek świadomie przeklikując się przez wskazane okna, aby jak najlepiej poznać mechanikę rozgrywki,
  • Podczas samouczka będziesz mógł ukończyć większość budowli w trybie ekspresowym. Za każdym razem jak w lewej stronie interface pojawi się emotka „FREE” – kliknij w nią,
  • Odbieraj nagrody za dzienne logowanie się oraz wykonywanie codziennych misji,
  • Czerwone kropki w różnych częściach menu oznaczają, że w danej zakładce mamy nagrodę do odebrania lub ważną akcję do wykonania,
  • Na mapie pojawiać się będą ikony e-pieniędzy, towarów, prezentów, a nawet szpiegujących nas wrogich jednostek – pamiętajcie, że akcje te nie wykonują się samoczynnie, musimy zrobić to manualnie poprzez proste kliknięcie,
  • Jak najszybciej dołącz do klanu, ponieważ bycie jego członkiem daje Ci dostęp do wielu bonusów w tym mechaniki pomocy, która pozwala skrócić czas oczekiwania na ukończenie budowy itp.,
  • Nie wykorzystuj od razu zdobytych w początkowej fazie gry boostów. Z każdym poziomem rozwoju bazy wydłużają się czasy oczekiwania na rozbudowę, dlatego zdecydowanie korzystniej jest wykorzystać je po pewnym czasie,
  • Podobnie sprawa ma się ze zdobytym za darmo złotem – wykorzystaj je dopiero w późniejszych etapach rozgrywki.