Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Lords Mobile. Stań do walki w strategicznym fantasy!

Stań do walki w strategicznym fantasy!

Lords Mobile to najnowsza produkcja studia IGG, które jest zapewne doskonale znane wszystkim fanom gier mobilnych chociażby dzięki ich innemu globalnemu hitowi–Castle Clash. W Lords Mobile naszym głównym celem jest stałe rozwijanie królestwa by móc stawić czoła innym graczom i przeciwnikom niezależnym, jakich spotkamy podczas przygody. Jak w przypadku pozostałych gier IGG tytuł ten również oparty jest na modelu free-to-play, przez co zagrać w niego może dosłownie każdy posiadacz smartfona.

Lords Mobile
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Lords Mobile | Darmowa Gra

Stań do walki w strategicznym fantasy! Lords Mobile to najnowsza produkcja studia IGG, które jest zapewne doskonale znane wszystkim fanom gier mobilnych chociażby dzięki ich innemu globalnemu hitowi–Castle Clash. W Lords Mobile naszym głównym celem jest stałe rozwijanie królestwa by móc stawić czoła innym graczom i przeciwnikom niezależnym, jakich spotkamy podczas przygody. Jak w przypadku pozostałych gier IGG tytuł ten również oparty jest na modelu free-to-play, przez co zagrać w niego może dosłownie każdy posiadacz smartfona.

Lords Mobile to gra, która nieco starszym graczom już na pierwszy rzut oka może budzić skojarzenia z kultową serią Heroes of Might and Magic… i są to skojarzenia jak najbardziej trafne. Mamy tutaj bowiem do czynienia z turową grą strategiczną, która czerpie garściami również z produkcji RPG, a także symulatorów ekonomicznych. Naszą przygodę rozpoczniemy naturalnie od zintegrowanego samouczka, który przeprowadzi nas przez podstawowe mechaniki. Sam tutorial jest bardzo intuicyjny, a jego przejście nie będzie topornym przeklikiwaniem się przez kolejne, wyskakujące okienka. Kilka przydatnych porad z nim związanych znajdziecie także na samym dole tego tekstu. Po przejściu samouczka zostaniemy rzuceni na nieco głębszą wodę i tutaj warto wspomnieć, że doskonałym sposobem na optymalne rozwijanie królestwa będzie wykonywanie misji i aktywności oznaczonych wykrzyknikiem na czerwonej tarczy. Takie powiadomienia oznaczają, że w danej sekcji mamy ważne zadanie/a do wykonania.

Lords Mobile

Trzonem rozgrywki będzie rozwój własnego miasta oraz jego infrastruktury. Mogę śmiało stwierdzić, że system oferowany przez Lords Mobile nie ustępuje niczym dużym produkcjom desktopowym. Mamy do dyspozycji dziesiątki budowli (zakłady rzemieślnicze, akademie, koszary, zamek, fortyfikacji itd.), które po zbudowaniu będziemy dodatkowo rozwijać. Oczywiście każdy poziom rozwoju oraz samo wzniesienie danej konstrukcji kosztuje określoną liczbę zasobów (tych wyróżniamy aż pięć: żywność, kamień, drewno, rudy, złoto) oraz czasu, jaki musimy odczekać zanim nasi wirtualni konstruktorzy wykonają swoje zadanie. Ogromna część budynków ma, rzecz jasna, swoje aktywne zastosowanie, czego doskonałym przykładem będzie szpital, gdzie wyleczymy nasze jednostki po ciężkiej bitwie. Warto zatem często odwiedzać miasto i zapewniać pracę wszystkim naszym budynkom pożyteczności… królewskiej. :)

Lords Mobile

Walka przypomina tutaj model znany głównie z japońskich gier RPG. Znaczy to ni mniej, ni więcej tyle, że jej trzonem jest automatyczna rozgrywka turowa, w której o zwycięstwie decydują nasze decyzje podjęte wcześniej przy komponowaniu oddziału. Podczas jej trwania możemy (a nawet musimy) umiejętnie aktywować zdolności bohaterów, które są na tyle potężne, że niejednokrotnie potrafią zdecydować o przebiegu starcia. Kluczem do sukcesu będzie zatem połączenie sprawnego operowania bohaterami oraz świetne planowanie taktyki przed samą potyczką. Gra oferuje również dwa odrębne systemy walki. Pierwszy z nich opiera się na operowaniu naszą – zazwyczaj liczącą setki, a nawet tysiące jednostek – armią, natomiast drugi to tryb skupiający się na samych bohaterach, z których uformujemy niewielką drużynę stawiającą czoła rzadkim potworom, a także najpotężniejszym bossom. A skoro o bohaterach mowa…

Lords Mobile

…nie sposób przejść wokół tej sekcji obojętnie, dlatego też poświęcę jej cały akapit. Bohaterowie są bowiem jednym z najważniejszych elementów całej gry. Każdy z herosów ma inne zdolności, które rozwija wraz ze zdobywanym doświadczeniem, a dodatkowo może zostać wyposażony w potężny ekwipunek: bronie, zbroje i nie tylko. Poszczególne części ekwipunku zdobywać będziemy losowo (stare dobre RNG) po wygranych bataliach. Jak więc widać jest to mechanika, który od początku przypominać będzie desktopowe gry RPG. Odblokowywać herosów będziemy poprzez wykonywanie zadań w scenariuszu „Atak Bohatera” (dostępny po kliknięciu na złoty posąg w centrum naszego miasta). Oczywiście istnieje również możliwość zdobycia bohaterów za opcjonalne mikrotransakcje, ale o tym za chwilę.

Lords Mobile

Czym byłaby gra sieciowa, bez rozbudowanych elementów online? Do tych podstawowych zaliczymy otwartą mapę, na której znajdują się królestwa innych graczy, neutralne potwory oraz skupiska zasobów. Oczywiście każdy z wymienionych elementów jest jak najbardziej interaktywny i w związku z tym poddane nam jednostki będą mogły pozyskać owe surowce, stanąć do bitwy z potężnymi bestiami (po wcześniejszym dołączeniu do gildii) oraz zaatakować wrogiego gracza. Jednym z ciekawszych elementów produkcji będą… więzienia. Po pokonaniu danego gracza, możemy uwięzić go w „klatce”. Jeżeli zechce wyjść na wolność, będzie musiał zapłacić okup. Gra oferuje również wbudowany czat, system mailingowy oraz – jakby to powiedzieli sami amerykanie – many, many more!

Lords Mobile

Jak wspomniałem już na samym wstępie tego tekstu, Lords Mobile to gra darmowa (oparta na modelu free-to-play) dlatego też – standardowo – znajdziemy tutaj kilka opcji premium, które nieznacznie ułatwią rozgrywkę płacącym. Samą walutą premium są Klejnoty, za które nabędziemy wszelakie przyśpieszacze i boosty skracające chociażby czas oczekiwania na powstanie konkretnego budynku, lub wyprawy naszego wojska. Dodatkowo za Klejnoty nabędziemy też rzadkich bohaterów, których zdobycie zajęłoby nam normalnie kilka dni. Studio IGG przygotowało jednak szereg ułatwień dla wszystkich nowych graczy, aby jak najlepiej mogli rozpocząć swoją rozgrywkę na równi z innymi. Po pierwsze będą to darmowe boosty natychmiastowo kończące czas budowy/odkrywania, dwudniowy okres ochronny królestwa, a także dzienne nagrody wśród których znajdzie się waluta premium. A przy odrobinie cierpliwości nawet darmowi gracze są w stanie konkurować z płacącymi!

Lords Mobile

Lords Mobile to tytuł, który pomimo bycia tzw. mobilką, bije na głowę dziesiątki produkcji desktopowych swoją złożonością i kompleksowością. Wciągająca rozgrywka bazująca na 3 gatunkach gier (grach strategicznych, ekonomicznych oraz RPG), dziesiątki rozmaitych i unikalnych bohaterów, wciągające mechanizmy sieciowe, a także świetna komiksowa grafika oraz bardzo klimatyczny soundtrack. Polecamy tę produkcję studia IGG wszystkim. W końcu 290 milionów graczy na całym świecie nie mogło się mylić. Spróbuj za darmo już dzisiaj, a krótki poradnik Lords Mobile znajdziecie natomiast poniżej!

Kilka przydatnych tipów dla początkujących lordów:

  • Gra oferuje nagrody za codzienne logowanie się. Nawet jeżeli nie masz zamiaru na dłuższą rozgrywkę – codziennie odbieraj darmowe nagrody,
  • Warto wykonywać misje zgodnie z samouczkiem, aby zmaksymalizować proces rozwoju królestwa w początkowych etapach. Po jego przejściu polecamy natomiast wykonywanie wszystkich zadań, jakie podpowie nam gra (żółte wykrzykniki w różnych zakładkach menu) – stanowią one zoptymalizowaną drogę rozwoju miasta,
  • Podczas tutorialu wykorzystuj darmowe boosty (oznaczone fioletowym przyciskiem „za darmo”). Dzięki temu przyspieszysz znacząco żmudny proces rozbudowy,
  • Darmowe boosty i przyśpieszacze polecam odkładać na późniejsze etapy gry, kiedy to czasy oczekiwania znacząco się wydłużają. Wtedy ich wartość znacząco rośnie,
  • Jak najszybciej dołącz do gildii, ponieważ poza wsparciem innych graczy oferuje ona szereg niedostępnych dla pojedynczego gracza mechanik (walki z bossami na worldmapie itp.),
  • W żadnym wypadku nie wydawaj zdobytej waluty premium w pierwszych etapach gry. Podobnie jak w przypadku boostów jej wykorzystanie zyskuje na wartości po kilku godzinach rozgrywki!