Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Lineage 2 Essence. Klasyczna, odświeżona gra MMO dostępna za darmo!

Klasyczna, odświeżona gra MMO dostępna za darmo!

Myśląc o gatunku Massive Multiplayer Online przyjdzie nam na myśli zapewne kilka tytułów, które zrewolucjonizowały albo podtrzymały to, co w nim najlepsze. Jedną z takich gier jest z pewnością Lineage II, który dla niejednego fana MMO był pierwszą stycznością z tym gatunkiem. Lineage 2 Essence jest nastawioną na rozgrywki PVP wersją, oferującą dodatkowe udogodnienia. Stwórz swojego bohatera, zmierz się z innym i sprawdź, jak potoczy się Twoja własna historia!

Lineage 2 Essence | Darmowa Gra

Klasyczna, odświeżona gra MMO dostępna za darmo! Myśląc o gatunku Massive Multiplayer Online przyjdzie nam na myśli zapewne kilka tytułów, które zrewolucjonizowały albo podtrzymały to, co w nim najlepsze. Jedną z takich gier jest z pewnością Lineage II, który dla niejednego fana MMO był pierwszą stycznością z tym gatunkiem. Lineage 2 Essence jest nastawioną na rozgrywki PVP wersją, oferującą dodatkowe udogodnienia. Stwórz swojego bohatera, zmierz się z innym i sprawdź, jak potoczy się Twoja własna historia!

Fantastyczny i rozbudowany świat gry jest podzielony na trzy główne królestwa – Aden, Elmore i Gracia, które trwają w nieustannym napięciu przypominającym zimną wojnę. W tym niepewnym czasie przemierzymy różnorodne krainy – od fantastycznych świątyń, mrocznych katakumb poprzez dzikie i pełne tajemnic lasy, po krainy gigantów i zapomnianych bogów! Każda lokacja oferuje mnóstwo unikalnych wrogów do pokonania, questów do zaliczenia i lootu do zdobycia!

Lineage 2 Essence

Lineage II oferuje 6 grywalnych ras (Ludzie, Elfy, Mroczne Elfy, Krasnoludy, Orkowie oraz Kamael), Każda rasa (oprócz Krasnoludów) posiada na start 2 scieżki rozwoju – fizyczną albo magiczną. W zależności od rasy, te ścieżki różnią się między sobą umiejętnościami oraz bazowymi statystykami. Na wyższych poziomach będziemy mieć również wybór dodatkowych podklas, unikalnych dla każdej rasy. – i tak Elfi Wojownik po osiągnięciu odpowiedniego poziomu będzie mógł zostać Elfim Rycerzem lub Elfim Zwiadowcą, a Orkowy Wojownik będzie miał wybór pomiędzy Rabusiem lub Mnichem. Ludzie, z uwagi na swoją wszechstronność, mają najwięcej podklas do wyboru – np. Ludzki Wojownik może stać się po Wojownikiem, Rycerzem lub Łotrem. Warto odnotować, że styl rozgrywki bardzo różni się od wyboru rasy – elfi wojownik uderza szybciej ale zadaje mniej obrażeń, a orkowy odwrotnie – wymierza potężne i powolne ciosy. Każda rasa posiada własną, osobną lokację startową.

Lineage 2 Essence

Trzonem gameplayu będzie oczywiście walka, eksploracja oraz questowanie. Za pokonywanie wrogich nam NPC’ów i potworów zdobywać będziemy punkty doświadczenia, które podniosą poziom naszej postaci. Teoretycznie istnieje soft cap poziomów – po osiągnięciu 80 mamy możliwość nauczenia się ostatnich skilli, ale dalej możemy levelować, chociaż osiągnięcie tak wysokich poziomów zajmuje trochę czasu. W trakcie naszej przygody wykonywać będziemy również questy, czyli zadania. Oczywiście trafimy na bardzo proste (w stylu – idź i zgładź 10 potworów), ale ogromną część stanowią rozbudowane misje fabularne, które pozwolą nam lepiej poznać uniwersum gry, a zwłaszcza historię zwaśnionych królestw! Sama mapa natomiast podzielona jest na zróżnicowane zony, które różnią się swoją specyfiką, dlatego też każda z nich ma do zaoferowania unikalny zestaw zadań, przedmiotów oraz wrogów. Jednak jest to tylko preludium do tego, co czeka nas po osiągnięciu wysokiego poziomu naszego bohatera.

Lineage 2 Essence

Czym byłoby dobre MMO bez epickich walk drużynowych z potężnymi potworami? Lineage II to gra, która poza klasycznymi dungeonami oferuje również raidy, które są „większą” wariacją tych pierwszych, oraz polowania na Epic Bossów, do pokonania których potrzeba skoordynowanych działań kilku drużyn graczy. Dodatkowo dostępne są tutaj również scenariusze fabularne nazywane tutaj Saga, które ogramy sami, lub z towarzyszami. W Lineage 2 Essence wprowadzono szereg udogodnień dla graczy PVE, np. dostępne buffy u NPCów ułatwiające zdobywanie doświadczenia, dużo większe i szybsze respawny potworów, System Tarota – który umożliwia losowanie kamieni XP oraz bardzo mocny sprzęt startowy. Ułatwiono również eksplorację – Essence ma wbudowany bot, pozwalający na szybkie i automatyczne wbijanie leveli. Wszystko po to, żeby ułatwić nowym graczom dołączenie do najważniejszej części gry, czyli…

Lineage 2 Essence

PVP rzecz jasna. Walka pomiędzy graczami jest sednem Lineage 2 Essence! Do wyboru mamy wiele trybów tej rozgrywki, od pojedynków (Duel), walk klanowych po wielkie oblężenia zamków (Siege) – podczas których frakcje przejmują kontrolę nad rozlokowanymi w świecie gry zamkami i fortecami. Istnieje wiele rodzajów eventów PVP, w tym tzw. Olimpiady, dostępne dla graczy o najwyższych poziomach i tytułach szlacheckich (Noblesse).

Lineage 2 Essence

Warto również pochylić się nad aspektem grupowym rozgrywki. Lineage II oferuje – bo jakże by inaczej - gildie, które są standardem w grach MMO. Gildie są możliwe do utworzenia przez minimum 10 graczy, a rozwijając je można zaprosić do aż 220! Gracze zrzeszeni w tej formacji mogą posiadać salę klanową (clan hall), fortecę oraz zamek i uczestniczyć w sojuszu z innym klanem (alliance). Posiadanie fortyfikacji wiąże się z przywilejami jak i obowiązkami – klan ustanawia oraz uzyskuje podatek z transakcji uzyskanych na terenie przynależącym do danej fortyfikacji i jednocześnie musi dbać o utrzymanie swojej pozycji poprzez uczestnictwo w obronie (siege) fortecy lub zamku.

Lineage 2 Essence

Produkcja NCSOFT jest dostępna całkowicie za darmo dla wszystkich, jednak twórcy przygotowali natomiast growy sklepik, który oferuje głównie przedmioty kosmetyczne i boosty nieco ułatwiające rozgrywkę. Nie wpływają one jednak zbyt mocno na balans rozgrywki – płacący gracze nie zyskują przewagi siły nad graczami darmowymi, co jest kluczowe w grach sieciowych. Dodatkowo twórcy przygotowali różne aktywności pozwalające na zdobycie cennych nagród. Jedną z nich jest możliwość zdobywania codziennych łupów przez nowych graczy w pierwszych tygodniach swojej przygody!

Lineage 2 Essence

Lineage II Essence to ogromne, rozbudowane MMORPG, które powinno zadowolić wszystkich starych „wyjadaczy” gatunku, a także stanowić doskonałe wprowadzenie dla graczy chcących poznać korzenie tego gatunku. Produkcja studia NcSoftu jest wypełniona contentem po brzegi, a liczne aktualizacje wprowadzają ciągle dziesiątki nowości. Warto również wspomnieć o dodatkowych funkcjach, które sprawiają że ten old-schoolowy RPG jest przystępniejszy niż kiedykolwiek. Stwórz swojego bohatera i wsiąknij do fantastycznego świata na długie godziny!

Lineage 2 Essence

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Nie wahaj się używać buffów oferowanych przez NPC – jest to jedna z podstawowych funkcji dostępna dla każdego!,
  • Odkrywaj różne sposoby zdobywania doświadczenia, aby poznać jak najwięcej elementów rozgrywki jednocześnie się ich ucząc,
  • Jak najszybciej dołącz do gildii, aby cieszyć się pasywnymi bonusami,
  • Dostosuj wygląd interface gry do własnych potrzeb. Jego ergonomiczne wykorzystanie poprawi Twoją efektywność,
  • Misje Sagi oraz Epic Bossowie to doskonałe miejsce do zdobywania unikalnego, potężnego wyposażenia,
  • Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się pytać o pomoc innych graczy.