Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Knights of Fantasy. Zostań rycerzem, uratuj krainę!

Zostań rycerzem, uratuj krainę!

Magiczna kraina Odom pełna jest niebezpieczeństw, ale również cennych skarbów czekających tylko na śmiałków, którzy odważą się po nie sięgnąć. Grupą tego typu bohaterów możemy pokierować w trakcie zabawy w Knights of Fantasy. Walcz z potworami, rozwijaj swoje umiejętności i zawieraj sojusze z innymi graczami. Wszystko to w bajkowej oprawie graficznej, nawiązującej do japońskich mang.

Knights of Fantasy

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play

Knights of Fantasy | Darmowa Gra

Zostań rycerzem, uratuj krainę! Magiczna kraina Odom pełna jest niebezpieczeństw, ale również cennych skarbów czekających tylko na śmiałków, którzy odważą się po nie sięgnąć. Grupą tego typu bohaterów możemy pokierować w trakcie zabawy w Knights of Fantasy. Walcz z potworami, rozwijaj swoje umiejętności i zawieraj sojusze z innymi graczami. Wszystko to w bajkowej oprawie graficznej, nawiązującej do japońskich mang.

Knights of Fantasy jest wydawaną przez chińską firmę R2Games grą typu MMORPG, w której można bawić się zarówno na PC, jak i urządzeniach mobilnych. Jej akcja toczy się w fantastycznym świecie znanym jako Odom, którego częścią jest między innymi Królestwo Sophia. Nie brakuje w nim magii, bóstw, mikstur dających nadnaturalne zdolności, tajemniczych artefaktów, ale również całego mnóstwa niebezpieczeństw, w tym groźnych potworów, takich jak chociażby smoki. Przeciwstawić się wszelkim zagrożeniom są w stanie jedynie tytułowi dzielni rycerze, potrafiący posługiwać się zarówno siłą fizyczną, jak i potężnymi czarami. To właśnie nad nimi przychodzi objąć nam kontrolę i poprowadzić ich do sławy oraz chwały, a także wraz z nimi odkrywać kolejne tajemnice krainy Odom.

knightsoffantasy

Sercem Knights of Fantasy jest walka. Podobnie jak w przypadku większości gier MMORPG wydawanych przez R2Games, jest ona niemal całkowicie zautomatyzowana (możemy jednak od czasu do czasu kliknąć na ekran, by zwiększyć zadawane obrażenia). Występuje ona w kilku trybach. Najbardziej podstawowym są losowe starcia z potworami na ogólnej mapie świata. Tutaj nie musimy robić praktycznie nic. Możemy obserwować naszych bohaterów uwijających się jak w ukropie między kolejnymi wrogami lub po prostu zająć się czymś innym i wrócić po chwili by zobaczyć, jak sobie poradzili. Co istotne, postacie walczą w tym trybie nawet gdy jesteśmy w trybie offline.

Dalej mamy walki z ze zwykłymi bossami. Są oni dużo potężniejsi niż zwykli przeciwnicy, z jakimi nasze postacie walczą w tym najbardziej podstawowym trybie. Dlatego lepiej dobrze zastanowić się, czy podjąć wyzwanie. Pokonywanie tych przeciwników powoduje przeskoczenie do kolejnych etapów, co z kolei odblokowuje następne część elementów gry. Starcia te aktywujemy osobiście, lecz istnieje także opcja uruchomienia automatycznych wyzwań. By to zrobić, musicie mieć jednak odpowiednią ilość wolnego miejsca w ekwipunku.

Dalej mamy różnego typu wyzwania, również polegające głównie na walce z bossami. Są oni jednak jeszcze potężniejsi od zwykłych bossów i nieraz starcia z nimi opierają się na specjalnych zasadach (na przykład przeciwnik rozpada się na kilka mniejszych, których należy pokonać).

knightsoffantasy

Innym dość ciekawym trybem specjalnym jest ochrona. Tu nie musimy walczyć z bossami. Zamiast tego postawione przed nami zostaje zadanie ochrony postaci znajdującej się na środku ekranu. Jest ona nieustannie atakowana przez szarżujące potwory, więc trzeba uwijać się jak w ukropie, żeby nie zbiły one zdrowia naszej podopiecznej do zera.

To rzecz jasna jeszcze nie koniec. W grze istnieją chociażby labirynty i wieże, które składają się z serii starć z różnego typu przeciwnikami. Część z tego typu atrakcji jest otwarta wyłącznie o określonych porach lub dniach.

Elementy opisane powyżej są przeznaczone przede wszystkim dla graczy preferujących zabawę solową. Jak jednak przystało MMO, w Knights of Fantasy istnieje rozbudowana warstwa społecznościowa. W interakcję z innymi graczami możemy wchodzić na rozmaite sposoby. Całkiem interesującym są grupowe walki z bossami. Możemy je aktywować w dowolnym momencie, co automatycznie skutkuje podłączeniem się do losowych towarzyszy i rozpoczęciem starcia. Co ciekawe, celem jest nie tylko pokonanie przeciwnika, ale również zadanie mu jak największych obrażeń. Im wyżej uplasujemy się w rankingu, tym atrakcyjniejsze nagrody otrzymamy. Wyjątkowym rodzajem tego typu starcia są Bossowie Światowi, dostępni tylko co jakiś czas.

knightsoffantasy

Ponadto możemy rzecz jasna toczyć starcia z innymi graczami, atakując ich na przykład na Arenach (na które możemy dostać się poprzez Miasto – specjalną mapę, po której możemy poruszać się w miarę swobodnie) czy tzw. Field PK. Kolejne zwycięstwa pozwalają na pięcie się w rankingu i zdobywanie coraz większych bogactw. W tym miejscu warto zaznaczyć, że podczas tego typu walk obaj grający wcale nie muszą być obecni fizycznie. Bohaterowie przeciwnika bronią się automatycznie po rzuceniu wyzwania. To samo tyczy się również naszych herosów.

W końcu mamy również gildie. W trakcie zabawy możemy przyłączyć się do któreś już istniejącej bądź założyć własną. Otiwiera to drogę do dodatkowych atrakcji, jak chociażby specjalne nagrody czy wyjątkowe instancje, do których dostęp mają wyłącznie członkowie większej grupy. Jedną z nich jest Infinite Abyss.

Opisując różne tryby wspomnieliśmy już kilkukrotnie o różnych nagrodach zdobywanych za uczestnictwo w nich, a także zdobywanie osiągnięć, wykonywanie misji specjalnych czy wysyłanie najemników na ekspedycje. Najbardziej podstawowym z nich jest rzecz jasna doświadczenie. Po zebraniu odpowiedniej ilości awansujemy na kolejny poziom. To z kolei odblokowuje nowe funkcje, możliwość powiększenia naszej drużyny o kolejne postaci (zdobywane na przykład dzięki specjalnym wydarzeniom lub po prostu na przestrzeni zabawy), zwiększa ich podstawowe postaci oraz odblokowuje możliwość rozwijania poszczególnych umiejętności. Każdy bohater ma ich po kilka, część pasywnych, a część aktywnych.

knightsoffantasy

Aby podnieść skuteczność zdolności postaci, konieczne jest złoto. To drugi główny typ nagród dostępnych w grze Knights of Fantasy. Służy on także do kupowania przedmiotów w sklepie. W grze istnieją również inne typy walut, zdobywanych podczas brania udziału w rozmaitych trybach. Przykładem tego mogą być chociażby środki płatnicze wypłacane za wysokie miejsce zajęte na Arenie.

Kolejnym typem nagród są różne typy przedmiotów. Mowa tu o broniach, zbrojach, runach czy biżuterii. Znacznie zwiększają one umiejętności bojowe. Dodatkowo możemy je także ulepszać, zaklinać, dodawać do nich, transformować itp., co dodatkowo zwiększa nasze zdolności bojowe. Robimy to za pomocą złota oraz specjalnych rodzai kamieni czy esencji zdobywanych na przestrzeni zabawy.

Niewykorzystywane przez nas przedmioty możemy niszczyć, by zwolnić miejsce w ekwipunku. Otrzymujemy za to dodatkowe zapasy.

knightsoffantasy

W Knights of Fantasy istnieje również cała masa innych sposobów na podnoszenie zdolności bojowych naszej drużyny. Bonusy można otrzymać na przykład poprzez zwiększenie więzi po wykorzystaniu pluszowego misia czy też zwiększając nasz stopień wojskowy za zdobyte trofea w trybie Field PK.

W celu dodatkowego zwiększenia statystyk bohaterów możemy skorzystać z usług różnorakich stworzeń. W Knights of Fantasy mamy tzw. Pety, które gwarantują zwiększenie statystyk drużyny, a także mogą mieć specjalne umiejętności. Istnieje opcja posiadania jedynie jednego tego typu towarzysza na drużynę. Mamy także wróżki, również oferujące rozmaite bonusy. One przypadają na jednego bohatera w drużynie. Oba typy istot wspierających możemy rozwijać w podobny sposób, co zwykłych bohaterów.

Większość z wymienionych wyżej fantów można bez problemu zdobyć na przestrzeni zabawy. Można jednak przyspieszyć proces ich gromadzenia nabywając za prawdziwe pieniądze walutę premium. Nazywa się ona Diamenty i możemy ją wymieniać m.in. na dodatkowe złoto czy cenne przedmioty w sklepie.

knightsoffantasy

Oprawa graficzna w Knights of Fantasy jest dość prosta i dwuwymiarowa, lecz kolorowa oraz pełna efektów specjalnych dynamizujących wszystko co dzieje się na ekranie. Elementem ją wyróżniającym są rysunki postaci oraz stworków towarzyszących, pełne szczegółów, utrzymane w stylistyce japońskich mang. Z kolei muzyka jest wesoła, skoczna, i dobrze wprowadza w odpowiedni nastrój tam, gdzie jest to konieczne.

Knights of Fantasy jest zatem produkcją, która może przypaść do gustu wszystkim miłośnikom fantasy, którzy chcieliby przeżyć niezwykła przygodę w magicznym świecie. Mnogość opcji rozwoju i trybów jest w stanie zapewnić zabawę na długie godziny i wręcz uzależnić. Dodatkowym plusem jest fakt, że jeśli nie mamy takiej ochoty to nie musimy poświęcać w 100% uwagi na rozgrywkę, a na przykład puścić ją gdzieś w tle, gdy będziemy skupiali się na czymś innym. Ponadto to, że doświadczenie i przedmioty zbierają się nawet gdy jesteśmy offline, daje pewność, że nawet jeśli zrobimy sobie dłuższą przerwę, nie pozostaniemy w tyle.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Jeśli widzisz, że siła przeciwnika jest wyższa od Twojej, warto byś wstrzymał się przed atakiem i zebrał więcej doświadczenia.
  2. Regularnie zwiększaj poziom umiejętności swoich bohaterów. Pieniędzy nie powinno ci zabraknąć.
  3. Pamiętaj też, by ulepszać przedmioty i jeśli to możliwe, zakładać lepsze.
  4. Nie zapominaj by odbierać nagrody za wykonane aktywności i wyzwania.