Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Knights and Brides. Czy czytając opowieści o dzielnych rycerzach i ich damach serca marzyliście, by sami stać się ich bohaterami?

Czy czytając opowieści o dzielnych rycerzach i ich damach serca marzyliście, by sami stać się ich bohaterami?

Jeśli tak, to Knights & Brides powinno przynajmniej w części spełnić to życzenie. Jako dzielny wojownik chwyć za kopię i tocz emocjonujące pojedynki z przeciwnikami sterowanymi przez AI bądź innymi graczami, lub wciel się w niewiastę, rozwijaj gospodarstwo i twórz potrawy zwiększające statystyki waszych ukochanych. Jeśli się postarasz, to z czasem trafisz do grona naznamienitszych postaci w Królestwie.

Knights and Brides | Darmowa Gra

Czy czytając opowieści o dzielnych rycerzach i ich damach serca marzyliście, by sami stać się ich bohaterami? Jeśli tak, to Knights & Brides powinno przynajmniej w części spełnić to życzenie. Jako dzielny wojownik chwyć za kopię i tocz emocjonujące pojedynki z przeciwnikami sterowanymi przez AI bądź innymi graczami, lub wciel się w niewiastę, rozwijaj gospodarstwo i twórz potrawy zwiększające statystyki waszych ukochanych. Jeśli się postarasz, to z czasem trafisz do grona naznamienitszych postaci w Królestwie.

Knights & Brides jest opracowanym przez studio Vizor Interactive dość nietypowym „symulatorem farmy”, w który można zagrać za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Akcja tytułu toczy się w nienazwanym, fantastycznym Królestwie, zamieszkanym przez ludzi oraz krasnoludów. Musi się ono mierzyć z wieloma zagrożeniami. Jego władca musi zatem szukać kolejnych wojowników będących w stanie stawić czoła niebezpieczeństwom. Najlepsi wyłaniani są podczas emocjonujących turniejów. Samotnym rycerzom bardzo trudno jest jednak dostać się na szczyty sławy. Dlatego też warto, by znaleźli sobie oni swoje damy serca.

Knights and Brides

Akcja Knights & Brides rozpoczyna się w dniu szesnastych urodzin naszego awatara. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wybrać jego klasę, od której zależy ekwipunek początkowy, oraz płeć. Warto to dobrze przemyśleć, gdyż fakt, czy nasz bohater jest mężczyzną czy kobietą, nie ma to jedynie znaczenia estetycznego. Ma on bardzo istotny wpływ na to, jak będzie wyglądała rozgrywka.

Jeśli zdecydujemy się na pana, zabawa będzie skupiała się przede wszystkim na pojedynkach i przeciwnikami oraz innymi rycerzami. Za każdym razem wyglądają one tak samo. Przenosimy się na specjalny ekran prezentujący dwóch wojowników na koniach. Zaczynają oni na siebie szarżować, a my otrzymujemy dziesięć sekund na wybór akcji. Najbardziej podstawową jest zwykły atak. Za jego pomocą zadajemy obrażenia przeciwnikami i generujemy tzw. punkty Furii. Je z kolei wykorzystujemy na wykonanie bardziej zaawansowanych ruchów, takich jak Szturm niszczący pancerz wroga czy Obrona pozwalająca na uchronienie się przed ranami. Furię można także wykorzystać do naprawy naszej zbroi. Co istotne, po wybraniu tej akcji nasza tura nie kończy się i możemy podjąć jeszcze jeden ruch.

Knights and Brides

Po skończonej walce nasz bohater przenosi się do swojego obozu. Rozgrywka w nim nie odbiega specjalnie od tego, co znamy z wielu innych produkcji należących do gatunku symulatorów farmy. Przede wszystkim możemy zbierać surowce, takie jak drewno czy kamienie, bądź też zdobywać różnorakie skarby. Robimy to klikając na dany obiekt. Musimy jednak pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, tego typu akcje zużywają energię. Gdy spadnie ona do zera, nie będziemy mogli podejmować żadnych akcji. Dlatego też trzeba pilnować jej poziomu. Po drugie, aby całkowicie pozbyć się niektórych elementów należy kliknąć na nich kilkukrotnie. Istnieje opcja przyspieszenia tego procesu poprzez wykorzystanie bomb. Są one jednak towarem dość deficytowym i drogim, dlatego warto z nich korzystać jedynie w stanie wyższej konieczności.

Zdobyte surowce i fanty możemy przerabiać na inne półprodukty w pracowniach. Służą one także do wznoszenia różnorakich budynków, takich jak chociażby Kuźnia, w której ulepszymy kopie, zbroje i tarcze naszego bohatera.

Zebrane przedmioty służą także do wypełniania tzw. kolekcji. Jeśli uda nam się zgromadzić jedną z nich, wówczas otrzymujemy atrakcyjne nagrody.

Knights and Brides

Rycerze mogą się także zająć sprawami gospodarstwa – hodować różne rośliny oraz zwierzęta (w czym pomagają mu krasnale). Istotna jest chociażby uprawa słoneczników. Ich nasiona bowiem stanowią element niezbędny do wytwarzania paliwa do sterowca. Za pomocą tych maszyn możemy wyruszać na wyprawy do różnych zakątków Królestwa.

Celem owych jest pozyskiwanie kolejnych surowców oraz fantów. Musicie jednak wziąć pod uwagę fakt, że ładowność sterowca jest ograniczona. Dlatego też musimy być przygotowani na to, że w jednym podejściu nie wyczyścimy całego obszaru. Na szczęście z czasem otrzymamy opcję ulepszenia naszego aerostatu, dzięki której można między innymi zwiększyć ilość przedmiotów, które można przenieść.

Knights and Brides

Z kolei jeśli podczas tworzenia naszego awatara wybierzemy kobietę, wówczas nacisk rozgrywki przeniesie się z walki na prowadzenie gospodarstwa. Ich zadaniem jest zatem przede wszystkim uprawianie roślin i zwierząt, a także rozbudowa swoich włości. Co istotne, panie potrafią także czarować, tworząc tym samym skarby, a także przygotowywać rozmaite posiłki.

Ugotowane potrawy bohaterki mogą przekazywać swoim rycerzom, którzy po ich zjedzeniu otrzymują rozmaite bonusy, na przykład do zdrowie bądź ataku. Tutaj dochodzimy do jednego z najciekawszych elementów Knights & Brides – otóż gracze mogą się łączyć w pary. Zarówno wojownicy, jak i damy, na przestrzeni rozgrywki mogą mieć wielu faworytów, lecz warto, by w końcu zdecydowali się na jednego. Narzeczeni mogą sobie wzajemnie pomagać, przekazywać więcej przedmiotów, a także dzielić zdobytą Chwałą.

Knights and Brides

Chwała jest jednym z wyznaczników progresu w Knights & Brides. Można ją zdobywać na przykład tocząc pojedynki na arenach. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości jej punktów awansujemy otrzymujemy kolejne tytuły (jest ich łącznie osiem), co z kolei skutkuje między innymi atrakcyjnym prezentem od króla, zwiększeniem maksymalnej energii oraz odblokowaniem nowych budynków oraz upraw.

Ponadto wykonując różnorakie czynności bohaterowie mogą zdobywać punkty doświadczenia. Umożliwiają one awanse na kolejne poziomy, które z kolei dają dostęp chociażby do nowych upraw, rodzajów zwierząt hodowlanych, konstrukcji czy coraz lepszego ekwipunku, który rzecz jasna trzeba najpierw zakupić. Przejście na następny „level” pozwala także na rozwój naszego awatara w stylu gier RPG.

Knights and Brides

Warto jeszcze zaznaczyć, że aspekt sieciowy w Knights & Brides nie ogranicza się wyłącznie to możliwości wchodzenia w związki. Możemy także zapraszać graczy do grona znajomych i później odwiedzać ich obozy, w których zdobędziemy cenny łup, a także wchodzić w sojusze, by później toczyć pojedynki o prymat z innymi stronnictwami.

Aby nieco uporządkować rozgrywkę w Knights & Brides twórcy przygotowali szereg zadań. Dotyczą one wypraw, uprawiania roli, pojedynków, wchodzenia w związki itp. Ich wykonywanie skutkuje rozmaitymi nagrodami w postaci złota, czyli głównej waluty w grze, dodatkowej energii czy innych fantów.

Rozmaite nagrody otrzymujemy także za dzienne logowania. Ponadto w tytule znajduje się jednoręki bandyta, dający szansę na wygranie dodatkowych upominków. Można na nim zagrać za darmo raz dziennie.

Cenne rzeczy zdobędziemy także biorąc udział w wydarzeniach specjalnych. Zmieniają się one cyklicznie i za każdym razem mają inne zasady. Szczegóły na ich temat są podawane w okienku wiadomości w samej grze.

Knights and Brides

W Knights & Brides, podobnie jak w większości produkcji dostępnych w modelu free-to-play, znajduje się waluta premium. Są nią Rubiny. Przede wszystkim możemy kupić je za prawdziwą gotówkę, lecz ich niewielkie ilości otrzymamy także od czasu do czasu za wykonywanie zadań bądź zwycięstwo w jednorękim bandycie. Służą one między innymi to kupowania niektórych bardziej ekskluzywnych przedmiotów, takich jak nawozy przyspieszające wzrost roślin, odblokowywania niektórych budynków, pomijania celów zadania, zwiększania energii czy dodawania sobie punktów furii podczas pojedynków.

Knights & Brides może pochwalić się kolorową, całkiem przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w mocno baśniowych klimatach. W tle podczas zabawy przygrywa skoczna muzyka, potęgująca atmosferę świata fantasy.

Knights and Brides

Knights & Brides może zatem przypaść do gustu przede wszystkim miłośnikom rozwijania swoich wirtualnych osad, którzy jednak widzieli już w tym gatunku bardzo dużo i szukają w nim czegoś nowego. Różnice w rozgrywce między postaciami męskimi a żeńskimi, rozbudowana strona sieciowa pozwalająca na wchodzenie w związki, czy mnogość przygód, które można w trakcie zabawy przeżyć, z pewnością są w stanie zapewnić całkiem świeże doświadczenie.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Podczas pojedynku warto najpierw spróbować użyć ruchu Szarża. Uszkodzi on pancerz przeciwnika i da szansę na zadanie większych obrażeń w kolejnych atakach.
  2. Podczas wypraw pilnuj limitu ładowności swojego sterowca. Jeśli go przekroczysz, będziesz miał problemy z powrotem to swojej osady.
  3. Wykonuj zadania. Nie tylko zagwarantują Ci one atrakcyjne nagrody, ale również w przejrzysty sposób nauczą podstaw zabawy.