Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Klondike: Lost Expedition. Zdobądź fortunę na dalekiej północy!

Zdobądź fortunę na dalekiej północy!

Macie ochotę na niezwykła przygodę na mroźnym pograniczu Kanady i Alaski? Jeśli tak, to Klondike: The Lost Expedition jest grą właśnie dla Was! Buduj swoją osadę, hoduj rośliny i zwierzęta, odwiedzaj znajomych i wyruszaj na wyprawy w celu zdobycia cennych skarbów – wszystko to w klimatycznej oprawie wizualnej i z przyjemną muzyką w tle.

Klondike: Lost Expedition

Klondike: Lost Expedition | Darmowa Gra

Zdobądź fortunę na dalekiej północy! Macie ochotę na niezwykła przygodę na mroźnym pograniczu Kanady i Alaski? Jeśli tak, to Klondike: The Lost Expedition jest grą właśnie dla Was! Buduj swoją osadę, hoduj rośliny i zwierzęta, odwiedzaj znajomych i wyruszaj na wyprawy w celu zdobycia cennych skarbów – wszystko to w klimatycznej oprawie wizualnej i z przyjemną muzyką w tle.

Klondike: The Lost Expedition jest stworzoną przez firmę Vizor Interactive grą przeglądarkową, którą można określić jako połączenie strategii ekonomicznej i symulatora farmy. Jej akcja toczy się w pierwszej połowie ubiegłego wieku na dalekiej północy Ameryki, gdzieś na pograniczu Alaski i Kanady. To właśnie w tamten rejon ojciec naszego bohatera (bądź bohaterki) wyruszył w poszukiwaniu bogactw. Niestety, nigdy nie powrócił. Protagonista postanawia wyruszyć w miejsce, które opisane jest w ostatnim liście jego rodziciela, aby odnaleźć go i przy okazji zgromadzić fortunę.

Klondike: Lost Expedition

Aby osiągnąć te cele, nasz bohater potrzebuje bazy wypadowej. Budujemy ją na jednej z polan świata gry. Lecz aby móc cokolwiek wznieść, potrzebujemy dwóch rzeczy – pieniędzy, surowców i wolnego miejsca. Kluczowe w zdobyciu tych dwóch ostatnich jest samodzielne karczowanie lasu, ścinanie trawy czy kruszenie kamieni. Robimy to klikając na konkretny element na mapie i czekanie, aż nasz bohater wykona daną czynność. Należy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wielu innych produkcji podobnych do Klondike: The Lost Expedition, pojedyncze „zamachnięcie się” na drzewo czy głaz nie oznacza jego natychmiastowego zniknięcia. Mają one bowiem swoją określoną wytrzymałość, którą trzeba najpierw „zbić”, by się ich całkowicie pozbyć. Rzecz jasna wymaga to odpowiedniej ilości energii, która symbolizowana jest przez liczbę niebieskich błyskawic widoczną w górnej części ekranu. Regenerujemy ją na przykład wykonując określone zadania.

Niszczenie obiektów możemy przyspieszyć za pomocą lasek dynamitu. Są one dostępne do kupienia w sklepie gry, lecz nie stanowią one taniej inwestycji.

Klondike: Lost Expedition

 

Co ważne, czasem po oczyszczeniu terenu okazuje się, że elementy otoczenia skrywały pod sobą tajemne skrytki. Po kliknięciu na nie wysypują się z niej różne rzeczy, w tym fanty niezbędne to skompletowania tzw. kolekcji, za co możemy otrzymać atrakcyjne nagrody, a także pieniądze. Walutę zdobędziemy także na przykład wykonując zadania bądź sprzedając zgromadzone dobra.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie zadania będziemy musieli wykonywać sami. Do pomocy możemy wynająć na przykład Eskimosów. Kosztuje to jednak walutę premium, zwaną Szmaragdami. Ich liczba, którą musimy wydać, zależy od tego, ilu tubylców chcemy zaangażować oraz na jak długo. Nieco tańszą opcją, bo wymagającą zwykłego złota, jest zatrudnienie na pewien czas postaci znajomych. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebują oni dodatkowo schronienia. Zapewniamy je budując chatki.

Pod nieobecność znajomych w ich przybytkach możemy je odwiedzać. Nie tylko daje to szansę na obejrzenie, jak zostały one urządzone, ale również na przeszukanie ich w poszukiwaniu dóbr. Trzeba jednak uważać, gdyż ilość akcji do wykonania w cudzej osadzie jest ograniczona.

Klondike: Lost Expedition

 

Gdy będziemy mieli już wolne miejsce, możemy przystąpić do rozwijania naszej farmy. Najpierw warto zająć się grządkami. W grze istnieje ich kilka rodzajów – te droższe zapewniają dużo szybszy wzrost roślin (dodatkowo przyspieszyć to możemy za pomocą specjalnych nawozów). Ich również jest kilka typów. Gra daje nam opcje zasiania między innymi fasoli, poziomek, żyta, marchwi, kapusty czy papryki.

Następnie możemy skupić się na wznoszeniu budynków. Każdy z nich składa się z kilku segmentów, których przygotowanie wymaga określonej liczby surowców i przedmiotów specjalnych. Część z nich, jak zostało wspomniane wcześniej, można znaleźć na mapie, inne są produkowane przez określone przybytki skonstruowane przez nas wcześniej (trzeba jednak pamiętać, że wymaga to czasu, zatem warto sobie wcześniej przygotować odpowiedni zapas), inne można zakupić, a jeszcze inne powstają w wyniku syntezy dwóch innych elementów.

Klondike: Lost Expedition

Istotnym elementem naszego gospodarstwa są także zwierzęta, takie jak kury czy krowy. Te pierwsze znoszą jajka, a drugie dają mleko. Aby to robiły, trzeba jednak pamiętać o ich regularnym karmieniu, czy to za pomocą specjalnie kupowanej karmy, czy też znajdowanych na mapie surowców.

Domyślnie zakupione zwierzęta chodzą samopas. Można jednak zbudować dla nich specjalne schronienia, zapewniające im konkretnie miejsce na przykład do znoszenie jajek. Droższe kurniki czy obory są w stanie wytwarzać paszę dla naszych podopiecznych, dzięki czemu nie musimy jej specjalnie co chwila kupować. Co jeszcze istotne, wzniesienie niektórych przybytków są niezbędne do wyhodowania konkretnych typów fauny. Na przykład staw jest konieczny do tego, by mieć w swojej menażerii łabędzie.

Klondike: Lost Expedition

Podczas tworzenia swojej farmy trzeba przede wszystkim pilnować, by była ona jak najbardziej wydajna. Warto jednak również pamiętać o jej estetyce. Nie chodzi tutaj tylko o ładne rozmieszczenie budynków, ale również dodaniu elementów kosmetycznych. Mowa tu chociażby o eleganckich ogrodzeniach, którymi można otoczyć swoje uprawy, zwierzęta bądź konstrukcje, ozdobnych roślinach, altankach, ławkach, rzeźbach i tym podobnych obiektów. Warto zaznaczyć, że wszystkie wzniesione przez nas rzeczy można swobodnie przesuwać oraz obracać, zatem jeśli popełnimy błąd, to nic straconego.

Wykonywanie różnych czynności, wypełnianie celów zadań itp. skutkuje przyznaniem nam punktów doświadczenia symbolizowanych przez złote gwiazdki. Gdy uzbieramy ich odpowiednią ilość, awansujemy na kolejny poziom. Wiąże się to z różnymi nagrodami w postaci na przykład Szmaragdów oraz złota, a także odblokowaniem nowych budynków, zwierząt oraz roślin, które możemy umieścić w naszej osadzie.

Wraz z postępami w zabawie otrzymujemy także dostęp do mapy świata. Znajduje się na niej szereg lokacji (część z nich jest otwarta wyłącznie okresowo), które możemy odwiedzić i oczyszczać – zbierać surowce, otwierać skrzynie ze skarbami itp. Możemy się do nich dostać dzięki psim zaprzęgom. Trzeba jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, mają one ograniczony zasięg. Zależy on od ilości karmy, jaką damy naszym zwierzakom pociągowym. Po drugie, sanie posiadają ściśle określoną ładowność. Jeśli podczas wyprawy ją przekroczymy, nie będziemy mogli ruszyć się z miejsca i zostaniemy zmuszeni do pozbyciu się pewnej liczby dóbr. Rzecz jasna na przestrzeni zabawy możemy kupować coraz lepsze zaprzęgi, posiadające większy udźwig.

Klondike: Lost Expedition

Choć w Klondike: The Lost Expedition można bawić się nie wydając żadnych prawdziwych pieniędzy, w grze istnieje opcja zakupienia za nie wspomnianej już wyżej waluty premium, czyli Szmaragdów. Służą one nie tylko rekrutacji Eskimosów, ale również między innymi pomijaniu celów misji, zdobywaniu dodatkowego złota, natychmiastowemu odblokowywaniu obiektów czy nabywaniu kolejnych elementów stroju dla naszego bohatera.

Klondike: The Lost Expedition może pochwalić się prostą, dwuwymiarową, choć całkiem atrakcyjną dla oka oprawą graficzną. Zaśnieżone okolice, starannie wykonane modele budynków i majestatyczne elementy otoczenia są w stanie wykreować przyjemny klimat nieprzemierzonych, dzikich ostępów północnej części Ameryki z pierwszej połowy XX wieku. Zabawę umila dodatkowo skoczna muzyka.

Klondike: Lost Expedition

 

Jeśli zatem jesteście fanami gier o budowaniu farmy, których akcja toczy się w najrozmaitszych klimatach, to warto dać Klondike: The Lost Expedition. Tytuł jest w stanie zapewnić bezstresową rozrywkę na wiele godzin. Zapewnia to zwłaszcza możliwość eksploracji różnych terenów, która naprawdę potrafi wciągnąć.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Pilnuj swojej energii. Gdy postanowisz zrobić zbyt wiele rzeczy naraz, spadnie ona bardzo szybko.
  2. Pamiętaj o oczyszczaniu terenu swojej osady. Zapewni Ci to nie tylko surowce, ale również szanse na zdobycie dodatkowych rzeczy, jeśli przy okazji odnajdziesz skarb.
  3. Warto logować się codziennie. Gdy to zrobisz, zyskasz szansę na zakręcenie kołem fortuny, dzięki czemu możesz wygrać dodatkowe złoto i surowce.