Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Imperia Online. Stwórz swoje Imperium!

Stwórz swoje Imperium!

Witajcie w świecie Imperia Online – strategicznej gry przeglądarkowej, która przeniesie Was w realia średniowiecza, gdzie wspólnie z innymi graczami zdecydujecie o losie świata gry. Buduj swoje mocarstwo, stań na czele armii, podbijaj i dominuj wrogów!

Imperia Online

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Imperia Online | Darmowa Gra

Stwórz swoje Imperium! Witajcie w świecie Imperia Online – strategicznej gry przeglądarkowej, która przeniesie Was w realia średniowiecza, gdzie wspólnie z innymi graczami zdecydujecie o losie świata gry. Buduj swoje mocarstwo, stań na czele armii, podbijaj i dominuj wrogów!

Imperia Online to przedstawiciel gatunku ekonomicznych strategii przeglądarkowych. Gra pozwala nam na stworzenie własnego mocarstwa i kierowanie jego losami. Rozbudowa własnego miasta i zadbanie o jego ekonomiczny rozwój nie są natomiast jedynymi mechanikami, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Twórcy przygotowali również rozbudowany system wojskowy, dyplomatyczny, a także… społeczny, o czym szerzej w kolejnych akapitach.

Imperia Online

Podstawą naszego mocarstwa będą oczywiście surowce, czego dowiemy się w krótkim, intuicyjnym samouczku. Ich dostępność i „stan magazynowy” decydować będą o tym, czy będziemy w stanie wznosić kolejne budowle, rozwijać uprzednio stworzone, a także badać nowe technologie. Do surowców zaliczymy drewno, żelazo, kamień, złoto oraz walutę premium – diamenty, którą opiszę pod koniec tego tekstu. Szybkie rozwijanie tartaków, kamieniołomów i kopalni żelaza jest kluczem do sukcesu we wczesnym etapie gry, dlatego warto na początku skupić się na rozwoju przemysłowej infrastruktury.

Imperia Online

Jeszcze ważniejszym aspektem ekonomicznym jest – bo jakże by inaczej - ludność, bez której wydobycie surowców oraz rozbudowa miasta, czy rekrutacja armii nie byłaby możliwa. Zarządzanie ludnością nie należy do najprostszych czynności. Musimy zadbać między innymi o jej zrównoważony przyrost (bo inaczej spotka nas problem bezdomności, która niekorzystnie wpłynie na całe społeczeństwo) i zadowolenie (niezadowolone społeczeństwo będzie skłaniało się do opuszczania miasta, rebelii a nawet zablokowania produkcji surowców). Warto więc zadbać o przyjazne podatki, rozwój uniwersytetów, pomniki, a nawet o dobre nastawienie swojego cesarza (bo nawet takie szczegóły potrafią decydować o sukcesie)!

Imperia Online

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć również o mapie świata gry, która poza stolicą naszego imperium i tzw. strefą ekskluzywną dzieli się na różne tereny. Wśród nich znajdziemy:

 • niezależne miasta,
 • wolne tereny (gotowe do podbicia),
 • plansze specjalnych surowców o bardzo dużym potencjale handlowym,
 • neutralne wioski barbarzyńskie, które mogą być szpiegowane, rabowane, a także niszczone,

Gracz może oczywiście anektować kolejne prowincje, wchodzić w stosunki wasalskie, a także tworzyć własne kolonie i bazy wojenne, które będą składową kierowanego imperium.

Imperia Online

Jednym z najciekawszych systemów oferowanych przez Imperia Online jest system „Wielkich Ludzi”. Jak piszą sami twórcy, każde społeczeństwo średniowieczne składało się z różnych „kast”, a na jego czele stała elita. Gra pozwoli nam na kierowanie rodziną cesarską: jej rozwojem, a nawet sposobem przejęcia tronu po ewentualnej śmierci obecnego władcy! Co więcej tytuł oferuje również system małżeństw i sojuszów z nim związanych! Poza rodziną cesarską zadbamy też o szlachciców, gubernatorów prowincji oraz generałów naszej armii.

Imperia Online

Aby zdobywać kolejne ziemie oraz łupy niezbędne będzie nam wojsko. Pozyskujemy je standardowo przez szkolenie w koszarach. Waleczność naszych żołnierzy zależy nie tylko od poziomu rozbudowy armii, ale także od morali zwiększanych przez badanie „treningu wojennego”. Bitwy rozgrywają się natomiast na wielu różnych płaszczyznach. Są to oblężenia, bitwy polowe oraz plądrowanie. Każda z potyczek cechuj się innymi wymaganiami oraz różnymi sposobami formacji bojowych. Bardzo ważnym aspektem sztuki wojennej jest szpiegostwo i kontrwywiad. Pozwalają one na wyszukiwanie słabych punktów przeciwnika i powstrzymanie naszych wrogów przed ich zdobyciem.

Imperia Online

W skład naszego wojska wejdą najróżniejsze jednostki mające swoje mocne i słabe strony. Znajdziemy wśród nich włóczników, pikinierów, mieczników, łuczników, kawalerię, a także machiny oblężnicze oraz wspomnianych wcześniej szpiegów. Sposób rozbudowy naszej armii zależy wyłącznie od nas i formacji, jakiej chcemy użyć w danej bitwie. Rozwój armii jest również uzależniony od dostępnej w imperium ludności, dlatego tak ważne jest dbanie o jej stały wzrost.

Imperia Online

Czym byłaby gra strategiczna bez elementu dyplomatycznego? Twórcy produkcji oczywiście przygotowali dla nas system sojuszów, który działa nieco na zasadzie gildii i klanów znanych z innych gier. Jego rola jest jednak dużo większa, niż w przypadku innych tytułów tego typu. Każdy sojusz ma własną strukturę, podział na role (lider, oficerowie oraz zwykli członkowie), centrum zgromadzenia oraz zamek i skarbiec. Sojusze mogą wchodzić ze sobą w szereg interakcji zarówno ekonomicznych, jak i dyplomatycznych.

Imperia Online

Ze względu na swój darmowy charakter w grze znajdziemy również sklep premium ze wspomnianymi wcześniej diamentami. Diamenty ułatwią proces rozbudowy naszego imperium, jednak wszystkiego elementy gry są dostępne również i bez nich. Co więcej twórcy zapewniają nam szereg darmowych aktywności, które pozwalają na zdobycie diamentów. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek Pay2Win, gdzie płacący gracze dominują nad graczami darmowymi. Oczywiście diamenty zapewniają nieco szybszy rozwój, jednak do wszystkiego jesteśmy w stanie dojść bez wydawania „złotówki” wraz z odrobiną cierpliwości!

Imperia Online

Imperia Online to niesamowicie rozbudowana gra strategiczna, kładąca ogromny nacisk na realizm. Mnogość mechanik przygotowanych przez twórców mogłyby zawstydzić niejedną grę klientową. Jest to doskonały tytuł dla wszystkich domorosłych strategów i dyplomatów. Przyjemna dla oka grafika, brak modelu Pay2Win oraz złożoność rozgrywki to gwarant doskonałej zabawy na dziesiątki, a może i setki godzin!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

 • Zapoznaj się z samouczkiem gry. Wyjaśni Ci on te podstawowe jak i nieco bardziej złożone mechaniki gry, a tych jest naprawdę sporo,
 • Po osiągnięciu 6 poziomu wykonuj dzienne zadania, żeby zdobywać cenne nagrody,
 • Przechodząc samouczek włącz „Ochronę początkującego”, która zapewni Ci bezpieczeństwo przed najeźdźcami w pierwszym etapie gry. Jej wyłączenie polecamy wyłącznie weteranom gatunku,
 • Dbaj o zadowolenie mieszkańców swojego miasta. Im wyższy jego poziom, tym większe bonusy,
 • Staraj się zredukować bezdomność w swoim społeczeństwie. Bezdomni mieszkańcy nie są w stanie pracować, a „zagospodarować” ich można jedynie wcieleniem do armii,
 • Jeżeli nie wiesz w którą stronę popchnąć rozwój swojego imperium sprawdź dziennik z zadaniami. Znajdziesz w nim questy wskazujące optymalny rozwój infrastruktury miasta,
 • Pamiętaj, aby nie wydawać diamentów we wczesnych etapach gry. Wraz z czasem poświęconym grze ich przydatność znacząco rośnie!