Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Hero Wars. Memiczne RPG w świecie fantasy!

Memiczne RPG w świecie fantasy!

Hero Wars pozwala na przeniesienie się do magicznego świata, któremu zagrażają bezwzględne armie dominium. Zbierz drużynę i wyrusz na niebezpieczną wyprawę, podczas której nie zabraknie licznych walk z niebezpiecznymi przeciwnikami, w tym groźnymi bossami, udowadniając przy okazji swój prym nad innymi graczami wyzywając ich ekipy na pojedynki. Wszystko to w atrakcyjnej dla oka, kreskówkowej grafice.

Hero Wars | Darmowa Gra

Memiczne RPG w świecie fantasy! Hero Wars pozwala na przeniesienie się do magicznego świata, któremu zagrażają bezwzględne armie dominium. Zbierz drużynę i wyrusz na niebezpieczną wyprawę, podczas której nie zabraknie licznych walk z niebezpiecznymi przeciwnikami, w tym groźnymi bossami, udowadniając przy okazji swój prym nad innymi graczami wyzywając ich ekipy na pojedynki. Wszystko to w atrakcyjnej dla oka, kreskówkowej grafice.

Hero Wars jest opracowaną przez studio Nextres sieciowym RPG-iem, w którą można zagrać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Akcja produkcji toczy się w magicznym świecie fantasy, który, jak większość tego typu uniwersów, wzorowane jest nieco na naszym średniowieczu, choć nie brakuje w nim elementów futurystycznych. Kontrolę nad nim chcą przejąć bezwzględne armie Dominium. Popełniają one jednak pewien błąd. Otóż porywają one paladynkę Aurorę. Na pomoc kobiecie rusza rycerz Galahad, który, aby mieć jakieś szansę w starciu z siłami zła, zaczyna rekrutować do pomocy różnych innych bohaterów. W ten oto sposób rozpoczyna się epicka przygoda, w której uratowanie Aurory stanowi zaledwie początek.

Hero Wars

Jak nietrudno się domyślić, sercem Hero Wars są bohaterowie. W grze istnieje ich ponad 50. Każdy z nich ma swoje unikalne zdolności (na start jest dostępna tylko jedna, maksymalnie można ich odblokować cztery) i rolę w zespole. Część z nich doskonale sprawdza się w walce bezpośredniej, inni preferują trzymanie się w drugiej linii. Główną rolą naszych postaci jest branie udziału w walkach. Ich zasady są bardzo podobne do tych znanych chociażby z Ostrza Królów. W bitwach udział bierze drużyna złożona z maksymalnie pięciu bohaterów (dobrać ich możemy zawsze przed rozpoczęciem starcia). Aby zwyciężyć, należy pokonać wszystkich oponentów i zachować przynajmniej jednego bohatera przy życiu.

Same potyczki toczą się w sposób całkowicie samoczynny. Możemy mieć jednak pewien wpływ na przebieg starcia. Otóż możemy zdecydować, w którym momencie wykorzystana zostanie umiejętność specjalna danego bohatera. Stopień jej naładowania symbolizuje żółty pasek pod zielonym wskaźnikiem zdrowia, który znajduje się pod portretem postaci w dolnej części ekranu. Jeśli jednak i tego nie chcemy robić sami, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić tryb w pełni automatyczny.

W walkach naszym bohaterom mogą pomagać zwierzęcy towarzysze. Gwarantują one różnorakie bonusy. Na przykład Fenris jest w stanie zwiększyć obrażenia zadawane przez postacie, a Axel zwiększa zdolności lecznicze. Tzw. Pety mają swoje umiejętności, a nawet ekwipunek. Wszystko to możemy rozwijać na przestrzeni zabawy.

Hero Wars

Podstawowym trybem gry w Hero Wars jest kampania. Składa się ona ze 190 misji o rosnącym poziomie trudności podzielonych na 13 rozdziałów. Każdy etap to trzy grupy wrogów, które należy pokonać, aby go zaliczyć. Najlepiej, byśmy to zrobili nie tracąc po drodze żadnego bohatera. Jeśli nam się to uda, wówczas możemy liczyć na maksymalną ocenę w postaci trzech gwiazdek (jeśli padnie jedna nasza postać, wówczas otrzymamy dwie gwiazdki, a jeśli trzech lub więcej do jedną). Najwyższa ranga gwarantuje nam możliwość powtórzenia danej misji w ramach tzw. Raidu, co umożliwia natychmiastowe jej ukończenie. Do misji, których nie „zrobiliśmy” na trzy gwiazdki, również możemy rzecz jasna podchodzić wielokrotnie, lecz za każdym razem konieczne jest osobiste branie udziału w starciu.

Kolejnym trybem gry jest tak zwana Wieża. Jej zasady są bardzo proste. Musimy pokonywać kolejne piętra wysokiego budynku, pełne groźnych przeciwników. Pojedyncze podejście musimy ukończyć z jednym składem drużyny. Im dalej uda nam się zajść, tym więcej Punktów Wieży otrzymujemy. Je z kolei możemy wymienić na nagrody.

Hero Wars

W końcu, w grze występują dwa rodzaje Aren, w których możemy ścierać się z drużynami innych graczy. Zasady tej najbardziej podstawowej są bardzo proste. Mamy dwie ekipy, które po prostu się ścierają. Ta, która zostanie jako ostatnia na polu boju, wygrywa. W ten sposób pniemy się po kolejnych szczeblach rankingu. Im wyżej jesteśmy, tym większą szansę na lepsze nagrody mamy.

Drugim typem areny jest tzw. Grand Arena. W niej to zasady wyglądają nieco inaczej. Najpierw musimy stworzyć trzy drużyny. Gdy ten etap będziemy mieli za sobą, możemy wyzwać na pojedynek ekipy przygotowane przez innych graczy. Jeśli uda nam się zwyciężyć w dwóch z trzech bitew, wówczas wówczas wygrywamy całe starcie i możemy cieszyć się z awansu w rankingu, a co za tym idzie, szans na lepsze nagrody.

Mówiąc o arenach warto mieć jeszcze na uwadze dwie rzeczy. Po pierwsze, walki na nich toczą się wyłącznie w trybie automatycznym i po rozpoczęciu starcia nie mamy na nie absolutnie żadnego wpływu. Natomiast po drugie, choć toczymy walki z drużynami innych graczy, nie mamy z nimi kontaktu bezpośredniego. Oznacza to, że oni po prostu z góry tworzą ekipę defensywną, która walczy bez żadnej ich ingerencji nawet jeśli są offline. Ta sama zasada dotyczy również nas.

W końcu, w grze istnieją tzw. Outlandy. Są to starcia z potężnymi bossami i ich pomagierami. Gdy uda nam się ich pokonać, wówczas otrzymujemy dostęp do skrzyń z cennymi fantami.

Hero Wars

Przy opisie różnych trybów kilkukrotnie wspomnieliśmy już o nagrodach. Te są przyznawane zarówno za udział w różnorakich aktywnościach, w tym całkiem interesujących minigrach logicznych, w których musimy na przykład wyciągnąć skarb odpowiednio przesuwając obiekty, jak i zdobywanie osiągnięć, polegających chociażby na ukończeniu określonego etapu w kampanii czy wykorzystaniu określonego przedmiotu, branie udziału w okresowych wydarzeniach o rozmaitej tematyce, otwieranie heroiczne skrzynie itp. Pierwszym rodzajem gratyfikacji jest doświadczenie. Gromadząc je, czy to pokonując przeciwników, czy też wykorzystując specjalne eliksiry, podnosimy statystyki naszego bohatera, a co za tym idzie, całej drużyny. Im potężniejsza ona będzie, tym łatwiej będzie jej dawać sobie radę z potężniejszymi przeciwnościami.

Kolejnym rodzajem nagród, jakie będziemy zdobywać w trakcie zabawy, jest sprzęt. Każdy bohater może nosić sześć typów ekwipunku. Każdy wpływa na inną statystykę bohatera. Co istotne, jeśli zbierze się odpowiedni zestaw broni i pancerza, wówczas możemy zrobić tzw. Promocję herosa, co znacznie podnosi jego zdolności bojowe i defensywne, a także odblokowuje dostęp do kolejnych umiejętności.

Co istotne, elementy ekwipunku możemy także wytwarzać samodzielnie. Niezbędne do tego jest jednak posiadanie odpowiedniej liczby przedmiotów gorszego typu.

Hero Wars

Istnieje także inny typ przedmiotów w Hero Wars. Są to Artefakty. Je możemy zdobywać i rozwijać biorąc udział w ekspedycjach – specjalnych wyprawach trwających po kilka godzin rzeczywistego czasu gry (nie bierzemy ich udział jednak bespośrednio), na które wysyłamy naszych bohaterów. One także są w stanie wzmocnić naszych podopiecznych.

Podnosić statystyki naszych bohaterów możemy także przy pomocy tzw. Soul Stone'ów, które również mogą stanowić nagrodę za wykonywanie aktywności. Aby móc z nich skorzystać i wyewoluować danego bohatera, również konieczne jest zebranie ich odpowiedniej liczby. Za pomocą Soul Stone'ów można także przyzywać nowych bohaterów (alternatywnym sposobem ich zdobywania jest otwieranie Heroicznych Skrzyń, co raz dziennie jest darmowe, oraz po prostu wykonywanie misji fabularnych).

Innym typem nagród obecnym w Hero Wars jest energia. Jest ona symbolizowana przez niebieskie pioruny. Odpowiednie jej ilości są niezbędne na przykład do brania udziału w misjach z kampanii fabularnych. Im bardziej zaawansowana aktywność, tym więcej energii musimy wydać. Jeśli nie mamy odpowiedniej sumy, wówczas możliwość przystąpienia do danego działania pozostanie dla nas niedostępna. Na szczęście, trzy razy dziennie można zdobyć po 60 punktów energii za darmo.

Hero Wars

Dalej, za branie udziału w różnych aktywnościach możemy otrzymać także walutę. W tytule istnieje ich kilka typów. Omówienie zacznijmy od żetonów specjalnych, które zdobywamy przy okazji walk na różnych arenach specjalnych. Wydajemy je w sklepie przypisanym do konkretnego miejsca. W ich asortymentach możemy znaleźć chociażby bronie czy Soul Stone'y.

Kolejnym typem waluty dostępnym w grze są Szmaragdy. Choć można je zdobywać w trakcie zabawy, aby zgromadzić ich większe ilości, musimy wydać prawdziwe pieniądze. Szmaragdy służą między innymi do odblokowania możliwości szybszego przystąpienia do walk na arenach, kupowania dodatkowego ekwipunku, zwiększania ilości energii itp.

Realną walutę możemy także wydawać na status VIP gwarantujących najróżniejsze wartościowe bonusy (im wyższy jego poziom, tym lepsze gratyfikacje). Za złotówki otrzymamy również specjalne skórki dla naszych bohaterów oraz pakiety z rozmaitymi przedmiotami.

Ostatnim typem waluty, który jest obecny w Hero Wars, jest złoto. Jest ono niezwykle uniwersalne. Za monety możemy między innymi kupować przedmioty w sklepach, jest on niezbędny przy tworzeniu przedmiotów, a nawet rozwijaniu umiejętności. To ostatnie jest zresztą dość ciekawe. Każdą zdolność bohatera rozwijamy maksymalnie do takiego poziomu, jaki ma on sam. Na raz w puli możemy mieć jednak maksymalnie 10 punktów rozwinięć do rozdysponowania na wszystkich bohaterów. Odnawiają się one z czasem. Proces ten możemy przyspieszyć wydając Szmaragdy.

Hero Wars

Kontakty z innymi graczami w Hero Wars nie ogranicza się jedynie do starć z nimi. W tytule istnieje także opcja łączenia się z nimi w Gildie. Odblokowują się one, gdy osiągniemy naszą drużyną poziom 30. W skład jednej Gildii wchodzić może maksymalnie 30 graczy. Biorąc udział w różnych aktywnościach kolektywnie pracują oni na atrakcyjne nagrody.

Członkostwo w Gildii wiąże się jeszcze z kilkoma innymi atrakcjami. Jedną z nią są Tytani. Są to potężne istoty przypisane do żywiołów ognia, wody i ziemi. Każdy z nich gwarantuje bonusy do ataku i obrony. Miejcie jednak na uwadze fakt, że posiadają one swoje mocne i silne strony. I tak Tytany reprezentujące ogień są dobre przeciwko ziemi, ale słabsze przeciwko wodzie itd. Istoty te, podobnie jak bohaterów i zwierzęcych towarzyszy, można awansować oraz przypisywać im coraz lepsze artefakty.

Podnosząc poziomy Tytanów oraz ich artefaktów zdobywamy tzw. Spark of Power. Wykorzystujemy je na rozwijanie Gift of the Elements. Znajduje się on w zakładce każdego z bohaterów i jest on w stanie znacznie rozwinąć ich podstawowe statystyki.

Ponadto z poziomu siedziby Gildii możemy zdobyć Glify. Możemy je umieszczać w odpowiednim miejscu na karcie bohaterów (każdy może mieć ich maksymalnie pięć). Jeden jest w stanie wyraźnie podnieść konkretny parametr – zdrowie, pancerz, zdolności magiczne itp. Co ważne, każdy Glif można ulepszać za pomocą specjalnych run oraz złota bądź Szmaragdów.

Hero Wars

Hero Wars może pochwalić się bardzo atrakcyjną dla oka oprawą graficzną. Zarówno tła, jak i sami bohaterowie oraz ich przeciwnicy, wyglądają jakby zostały żywcem wyjęte z jakiegoś filmu animowanego bądź baśniowej ilustracji. Całość uzupełniają kolorowe efekty zaklęć i umiejętności specjalnych. Do gustu przypaść może również muzyka, także utrzymana w klimatach fantasy, która w odpowiednich momentach potrafi zagrzać do walki.

Hero Wars jest zatem grą, która jest w stanie zapewnić zabawę na wiele godzin. Tytuł ma całkiem sporo zawartości, lecz nie jest skomplikowany, dzięki czemu może przypaść do gustu graczom o różnym stopniu zaawansowania, a regularnie organizowane wydarzenia specjalne zachęcają, by regularnie sprawdzać, co się obecnie w tytule dzieje. Samo przechodzenie kolejnych etapów kampanii potrafi być być niezwykle wciągające.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Jeśli tylko możesz, korzystaj z opcji Raidów. Szybko w ten sposób zdobędziesz sporo zasobów.
  2. Pamiętaj, że niektóre surowce, takie jak złoto czy Szmaragdy, możesz dostać za oglądanie reklam wewnątrz gry. Warto korzystać z tej opcji.
  3. Zanim spróbujesz podejść do jakiegoś etapu upewnij się, czy twoja drużyna jest dostatecznie potężna.
  4. Zwracaj uwagę na ustawienie swojej drużyny. Puszczanie bohaterów, którzy specjalizują się w walce w drugiej linii, przodem nie jest zbyt dobrym pomysłem.