Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Heroes of Match 3. Przygodowa gra match3 w stylu Puzzle Quest

Przygodowa gra match3 w stylu Puzzle Quest

Królestwu zagraża niebezpieczeństwo! Wciel się w króla Donuttana III i uratuj swoich poddanych, sprzymierz się z dzielnymi herosami i staw czoła niebezpiecznym przeciwnikom w trakcie walk opierających się na układaniu różnokolorowych łakoci, niczym w serii Bejeweled bądź Puzzle Quest. Na ukończenie czekają setki poziomów.

Heroes of Match 3

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Heroes of Match 3 | Darmowa Gra

Przygodowa gra match3 w stylu Puzzle Quest Królestwu zagraża niebezpieczeństwo! Wciel się w króla Donuttana III i uratuj swoich poddanych, sprzymierz się z dzielnymi herosami i staw czoła niebezpiecznym przeciwnikom w trakcie walk opierających się na układaniu różnokolorowych łakoci, niczym w serii Bejeweled bądź Puzzle Quest. Na ukończenie czekają setki poziomów.

Heroes of Match 3 jest grą logiczną, przygotowaną przez studio Clever Apps. Jej akcja toczy się w magicznej krainie zamieszkiwanej przez różne łakocie, rządzonej przez króla Donuttana III. Niestety, jego domena została najechana przez różne niezbyt przyjemne stwory. W obliczu niebezpieczeństwa władca zostaje zmuszony do wyruszenia w długą podróż, której celem jest wyeliminowanie sił ciemności. W misji pomogą mu jego różnokolorowi, słodcy poddani.

Heroes of Match 3

W trakcie zabawy w Heroes of Match 3 wcielamy się we wspomnianego króla Donuttana III, który staje do serii kilkuset potyczek z niebezpiecznymi przeciwnikami. Są one prowadzone w sposób nieco przypominający ten znany z cyklu Puzzle Quest. W ich ramach trafiamy na planszę pełną różnokolorowych przekąsek (białych, zielonych, niebieskich, fioletowych, brązowych i czerwonych). Naszym zadaniem, niczym w serii Bejeweled, jest ustawienie ich w taki sposób, by stworzyć linię składającą się z minimum trzech łakoci tej samej barwy. Gdy nam się to uda, zadajemy obrażenia przeciwnikowi oznaczonemu danym specjałem, a one same znikają z planszy. Gdy zbijemy zdrowie wroga do zera, wówczas zostaje on pokonamy. Gdy wyeliminujemy wszystkich, zwyciężamy całą bitwę. Musimy jednak uważać, gdyż nasz król również posiada pasek zdrowia, który nieprzyjaciele po każdym wykonanym ruchu uszczuplają. Zatem również my możemy zostać pokonani. Gdy tak się stanie, musimy powtarzać poziom i tracimy jedno życie. W początkowych etapach jest ich nieskończona ilość, lecz później utrata wszystkich oznacza konieczność rozpoczęcia zabawy od nowa.

Wraz z postępami w rozgrywce sprawy się nieco komplikują. Zmienia się układ plansz na bardziej finezyjny, dodane zostają ruchome pola, pojawiają się skrzynki i worki, które możemy usunąć tylko w momencie, gdy uda nam się ułożyć sekwencję łakoci w ich pobliżu, a także muchy blokujące konkretne elementy, itp. Od czasu do czasu transformacji ulegają także zasady. Aby zadać obrażenia przeciwnikowi będziemy musieli na przykład zniszczyć krzaki (robimy to usuwając znajdujące się na nich elementy) bądź otworzyć pudła eliminując z planszy podaną ilość konkretnych przekąsek.

Heroes of Match 3

Na szczęście wraz z kolejnymi poziomami pojawiają się także pewne ułatwienia dla nas. Wykonując odpowiednio efektowne combo podnosimy wartość części elementów, dzięki czemu zwiększamy zadawane przez nie obrażenia. Ponadto gdy ułożymy sekwencję łakoci złożoną z czterech kafelków możemy przyzwać odblokowywanych na przestrzeni zabawy bohaterów określonego koloru, posiadających najróżniejsze umiejętności aktywowane w momencie, gdy staną się oni częścią kolejnej linii. Na przykład czerwony hero niszczy wszystkie przekąski znajdujące się w pobliżu, a brązowy wykonuje strzał eliminujący element na losowym polu. Z kolei gdy uda nam się stworzyć łańcuch złożony z minimum pięciu takich samych rarytasów, wówczas tworzymy tzw. Magiczną Kulę. Gdy zamienimy ją miejscami z dowolnym innym delikatesem, wówczas niszczymy wszystkie inne tego typu znajdujące się na planszy i zadajemy olbrzymie obrażenia przeciwnikowi.

W zależności od tego, jak dobrze poszło nam na konkretnej mapie, gra może nas nagrodzić jedną, dwoma lub trzema gwiazdkami. Trafiają one do jednej puli. Po uzbieraniu wymaganej ilości odblokowujemy skrzynię, w której możemy znaleźć monety. Te możemy wydać chociażby na dodatkowe życia bądź natychmiastowe przyzwanie konkretnego bohatera, bez konieczności ustawiania czterech łakoci w rzędzie.

Heroes of Match 3 może pochwalić się mocno kreskówkową oprawą graficzną, która nadaje całej opowieści i rozgrywce baśniowego klimatu. Zabawę umila dodatkowo muzyka, również utrzymana w stylu fantasy.

Heroes of Match 3

Jeśli zatem lubicie zanurzać się w magicznych światach, a rozgrywka w stylu serii Bejeweled bądź Puzzle Quest sprawia Wam przyjemność, to Heroes of Match 3 powinno okazać się idealną pozycją na miłe spędzenie popołudnia bądź wieczoru. Do pokonania czeka mnóstwo przeciwników, a należy zaznaczyć, że ekipa Clever Apps pracuje nad kolejnymi poziomami, zatem nawet jeśli uda nam się ukończyć wszystkie plansze obecne w tytule, to jest pretekst, by wrócić do niego w przyszłości.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Gdy na planszy znajdują się skrzynie bądź worki, staraj się je zniszczyć w pierwszej kolejności. Da Ci to większą swobodę.
  2. Uważnie obserwuj, jakimi łakociami są oznaczeni dani przeciwnicy i to na usuwaniu tych elementów skupiaj się przede wszystkim podczas rozgrywki.
  3. Gdy nadarzy się taka okazja, przyzwij bohatera. Jego wykorzystanie jest w stanie znacznie ułatwić zabawę.