Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Heavy Metal Machines. Wkrocz na arenę szalonych walk samochodowych!

Wkrocz na arenę szalonych walk samochodowych!

Witaj w świecie Heavy Metal Machines – darmowej gry MOBA od studia Hoplon o dość nietypowym settingu. W roli głównej występują tutaj bowiem… mocno podrasowane samochody, które są przygotowane do apokaliptycznej rozwałki. Wybierz swoją ulubioną maszynę, rolę w drużynie i zmagaj się w niepowtarzalnych meczach online wraz z graczami z całego świata. Pamiętaj - adrenalina to Twoje główne paliwo, pokaże że Ci go nie brakuje!

Heavy Metal Machines | Darmowa Gra

Wkrocz na arenę szalonych walk samochodowych! Witaj w świecie Heavy Metal Machines – darmowej gry MOBA od studia Hoplon o dość nietypowym settingu. W roli głównej występują tutaj bowiem… mocno podrasowane samochody, które są przygotowane do apokaliptycznej rozwałki. Wybierz swoją ulubioną maszynę, rolę w drużynie i zmagaj się w niepowtarzalnych meczach online wraz z graczami z całego świata. Pamiętaj - adrenalina to Twoje główne paliwo, pokaże że Ci go nie brakuje!

Po pierwszym zalogowaniu się do gry zostaniemy „wrzuceni” do krótkiego, nieinwazyjnego samouczka, który przeniesie nas na planszę testową i wytłumaczy podstawy sterowania pojazdem, używania umiejętności oraz przejmowania bomb służących do niszczeni baz przeciwnika. Po jego ukończeniu pojawimy się oczywiście w menu gry, które składa się z kilku zakładek. Wszystkie z nich opiszę w kolejnych akapitach, zaczynając jednak od tej najważniejszej, czyli…

… samej rozgrywki. Heavy Metal Machines to, tak jak wspomina nagłówek, gra MOBA, dlatego gameplay toczy się na różnych arenach. Naszym głównym celem (lub też – jak kto woli - objectivesem) będzie przetransportowanie bomby do strategicznego punktu przeciwnika. Za każde dostarczenie zgarniemy jeden punkt z trzech potrzebnych do wygrania meczu. Rozgrywka jest niesamowicie dynamiczna. Wraz z jej początkiem wybierzemy jeden z kilkunastu unikalnych pojazdów, co jest odpowiednikiem wyboru bohatera z innych tego typu gier. Każdy pojazd ma inną dynamikę poruszania się oraz zestaw umiejętności, a ich opanowanie nie jest wcale proste! Żeby jak najlepiej sprawdzić się na kolejnych planszach będziemy musieli znać również taktyki większości z nich. Jakby tego było mało twórcy przygotowali dla graczy kilka trybów:

  • „Bez rankingu”, czyli standardowy mecz PVP,
  • „Mecz niestandardowy”, gdzie przetestujemy nowe maszyny i strategie,
  • „Rankingowy, czyli” – jak wskazuje sama nazwa – rozgrywka ligowa dla najbardziej wprawionych graczy.

Kolejną z zakładek będzie Inwentarz, który spełnia zadanie nieco innowacyjnego „ekwipunku” znanego z klasycznych gier RPG. Inwentarz dzieli się na kilka podkategorii: portrety, spreje, efekty linii startu, efekty zniszczenia i tym podobne. W każdej z nich znajdziemy przedmioty kosmetyczne służące do customizacji naszej maszyny i jej „akcji” podczas samych meczów. Oczywiście żaden z tych przedmiotów nie wpływa na balans rozgrywki, a jedynie na unikalność naszego auta anihilującego kolejnych wrogów.

Metal Pass to z kolei miejsce, gdzie sprawdzimy nasze postępy sezonowe i zgarniemy za nie rzadkie nagrody. Jak to dokładnie działa? Wraz z nastaniem każdego sezonu twórcy przygotowują paczkę z unikalnymi przedmiotami kosmetycznymi oraz innymi dodatkami, które zgarniemy podczas wykonywania kolejnych zadań. Nagrody dzielą się na dwie kategorie: darmowe oraz płatne. Płatne zapewni nam dopiero zakup wirtualnej „przepustki sezonowej”, która daje nam dostęp do wszystkich przygotowanych przedmiotów. Jak więc widać system ten jest bardzo interesujący, szczególnie dla graczy lubujących się w wirtualnym kolekcjonerstwie.

Dalej napotkamy - jakże oczywistą - zakładkę profil, po przejściu do której znajdziemy wszystkie informacje o naszym koncie. Będą to szczegóły nie tylko o naszych ulubionych maszynach oraz zdobytych przez nie poziomie, ale również meczach jakie zagraliśmy w określonej roli, dosłownie wszystkie pomeczowe statystyki (zabójstwa, zgony, obrażenia itp.) wraz z ich uśrednioną wartością, a także historia zagranych potyczek. Jak więc widać twórcy zadbali, abyśmy znaleźli tutaj wszystko co potrzebne do zaspokojenia naszej growej ciekawości.

Pomniejsze sekcje stanowią natomiast dwie zakładki: leaderboard oraz poradniki. Jak same nazwy wskazują, w pierwszej z nich znajdziemy ranking najlepszych graczy danego sezonu wraz z ich statystykami, natomiast w drugiej, bo jakżeby inaczej, poradniki. Dzięki ogromnej społeczności sekcja ta jest bardzo rozbudowana. Są tutaj rozbudowane opisy wraz ze wskazówkami do niemalże wszystkich elementów gry. Tworzą je co bardziej doświadczeni gracze, dlatego mamy pewność, że to są to porady trafne. Warto z nich korzystać za każdym razem, gdy jakiś element bądź mechanika gry sprawi nam trudność!

Heavy Metal Machines to gra całkowicie darmowa przez co znajdziemy tutaj również sklep premium. Nie musicie się jednak obawiać, ponieważ nie wpływa on w żaden sposób na balans rozgrywki. Jedynymi dostępnymi w nim przedmiotami są itemy kosmetyczne, które (podobnie jak w przypadku nagród sezonowych) wpływają na unikalny wygląd i „doznania estetyczne” podczas kolejnych potyczek oraz boosty zapewniające szybsze rozwijanie naszego konta. Jak więc widać nie jest to tytuł pay-to-win co jest kluczowe dla rozgrywki opartej na PVP!

Heavy Metal Machines to powiew świeżości w dość skostniałym gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Interesujący setting w połączeniu z niecodziennymi mechanikami sprawiają, że gra stanowi doskonały wybór dla wszystkich fanów gier PVP. Niepowtarzalne mecze, unikalne pojazdy, bardzo dobra grafika oraz całkowicie darmowy model rozgrywki bez oznak pay-to-win, to zalety produkcji, które powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy. Doskonała zabawa na setki godzin gwarantowana!

Kilka rad dla początkujących graczy:

  • Zapoznaj się z podstawowymi poradami przedstawionymi w samouczku, aby jak najszybciej wdrożyć się w mechaniki gry,
  • Zanim wkroczysz do walki z realnymi przeciwnikami, warto zapoznać się z nieznanymi pojazdami w niestandardowym trybie gry, który jest doskonałym miejscem do nauki,
  • Przed rozpoczęciem rozgrywek rankingowych zapoznaj się ze wszystkimi mapami oraz podstawowymi taktykami, aby nie psuć zabawy innym, a jednocześnie i sobie,
  • Jeżeli jakikolwiek element gry sprawia Ci trudność, sprawdź sekcję poradników. Znajdziesz tam (prawdopodobnie) rozwiązanie każdego problemu,
  • Zastanów się nad zakupem Przepustki Sezonowej (Season Passa), ponieważ nagrody zdobywane dzięki niej przekraczają wartość samego zakupu, a dodatkowo stanowią zawartość unikalną,
  • Nie wydawaj zarobionej waluty gry we wczesnych etapach. Przed zakupem warto poznać wszystkie maszyny, a następnie wybrać swoje ulubione.