Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Gra o Tron. Gra o Tron w formie oficjalnej gry strategicznej!

Gra o Tron w formie oficjalnej gry strategicznej!

Game of Thrones: Winter is Coming to pierwsza, oficjalna gra strategiczna oparta na stworzonej przez G. R. R. Martina serii! Produkcja łączy w sobie najlepsze elementy gier strategicznych oraz RPG, a dostępna jest całkowicie za darmo zarówno w postaci przeglądarkowej, jak i klientowej. Wszystko to okraszone znanymi i lubianymi przez czytelników/widzów postaciami, zamkami oraz terenami widzianymi w tej popularnej septalogii fantasy. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu i powieści!

Gra o Tron | Darmowa Gra

Gra o Tron w formie oficjalnej gry strategicznej! Game of Thrones: Winter is Coming to pierwsza, oficjalna gra strategiczna oparta na stworzonej przez G. R. R. Martina serii! Produkcja łączy w sobie najlepsze elementy gier strategicznych oraz RPG, a dostępna jest całkowicie za darmo zarówno w postaci przeglądarkowej, jak i klientowej. Wszystko to okraszone znanymi i lubianymi przez czytelników/widzów postaciami, zamkami oraz terenami widzianymi w tej popularnej septalogii fantasy. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu i powieści!

Po pierwszym zalogowaniu się do gry powita nas znana wszystkim postać „czerwonej kobiety” – Melisandre. Jej pojawienie się jest związane zarówno z wątkiem fabularnym gry - przez którego początek będzie nas prowadzić - oraz wprowadzeniem do samouczka. Samouczek bowiem jest integralną częścią początkowej historii, a jego przejście jest obowiązkowe. Nie musicie się jednak obawiać – nie stanowi on topornego przeklikiwania się przez kolejne warstwy menu, ponieważ od razu zabierze nas ze sobą w wir głównych mechanik produkcji. Nauczymy się w nim, że rozbudowa zamku stanowi podstawy mechaniki, dowiemy się jak tworzyć swoją armię, jak walczyć, a także zapewniać naszemu królestwu zasoby. Skoro mowa o królestwie (a raczej królestwach) są to lokalizacje doskonale znane z serialu. My swoją przygodę zaczniemy w Królewskiej Przystani (Kings Landing), aby stopniowo podbijać kolejne ziemie Siedmiu Królestw. Sama fabuła gry toczyć się będzie tuż po śmierci Neda Starka, która rozpoczęła krwawą walkę, tudzież „grę” o tron Westeros. Przez wątek główny produkcji będą zresztą przewijać się inne znane postacie: Cersei oraz Jaimie Lanisterowie, Varys, Jon Snow, a także smocza królowa Daenerys i wielu, wielu innych.

Gra o Tron

Podstawą samej rozgrywki będzie – tak jak wspominałem – rozbudowa oraz umacnianie swojego zamku. Jest to aspekt znany stricte z innych gier strategicznych. Aby tego dokonać będziemy musieli wznosić nowe budowle, a także dbać o rozwój już powstałych. Będzie to chociażby sam zamek, baraki, szpital, sept, kuźnia, tartaki i farmy. A to oczywiście tylko część dostępnej infrastruktury. Do rozbudowy naszych włości będziemy potrzebować naturalnie surowców: ziarno, drewno, kamień, żelazo, złoto oraz diamenty. Ogrom opcji rozwoju może nowego gracza wprost przytłoczyć, jednak twórcy przemyśleli ten problem i wprowadzili ciekawe rozwiązani pomagające nowym graczom na optymalizację swojego progresu. Mowa tutaj o zadaniach, które (po zakończeniu samouczka) będą wyznaczać „kierunek gry”. Zadania dzielą się na osobne podkategorie, czyli:

  • Story Quest – związane z głównym wątkiem fabularnym gry,
  • Main Quest – questy istotne z punktu widzenia rozbudowy królestwa,
  • Alliance Quest – zadania związane z naszym sojuszem (o czym szerzej nieco później).

Wykonywanie ich pozwoli nam pchać do przodu nie tylko fabułę gry, ale również (póki nie nauczymy się tego sami) rozbudowę Królewskiej Przystani.

Gra o Tron

Niemniej ważnym elementem gry strategicznej jest oczywiście rozbudowa armii. Już od pierwszych etapów rozgrywki będziemy zmuszeni tworzyć swoją militarną potęgę, co sama gra silnie zaakcentuje w samouczku i późniejszych questach. Poza pozyskiwaniem podstawowych jednostek (łuczników, włóczników, kawalerii itp.) będziemy również zdobywać… przywódców. Rozwój przywódców stanowić będzie zresztą oddzielną, iście RPGową mechanikę. Zadbamy nie tylko o ich poziomy doświadczenia, ale również rozwiniemy skille zwiększając ich „siłę rażenia”. Sukcesy na polach kolejnych bitew zapewnią nam także nagrody, którymi będziemy dysponować jako władcy. Inwentarz – bo tam znajdziemy nasze zdobycze – jest skrytką dla znalezionych przedmiotów specjalnych, niewykorzystanych surowców złupionych po bitwach, a także boostów i skrzynek ze skarbami.

Gra o Tron

Rozbudowana armia oraz jej przywódców posłuży nam do wspomnianej wcześniej walki, dlatego też warto powiedzieć o niej kilka słów. Walka będzie aspektem, który zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim fanom taktyki oraz widowiskowych potyczek. Walki toczyć będziemy na wielu płaszczyznach: biorąc udział w instancjonowanych potyczkach wątku głównego (który dzieli się na potyczki zwykłe oraz dużo trudniejsze rozgrywki elitarne), pokonując nacierających na nasz zamek wrogów, a także podbijając ziemie innych graczy, o czym nieco szerzej w kolejnym akapicie. Warto wiedzieć, że o ile sama gra ma charakter mocno strategiczny, o tyle walka jest bardzo dynamiczna. Sukces nie będzie zależeć tylko od liczebności naszej armii oraz stopnia rozwoju dowodzących, ale także od sprawności ustawienia formacji (ponieważ każdy dowódca ma inny wpływ na konkretne jednostki) i taktycznego wykorzystywania superumiejętności naszych podkomendnych. Zastosowanie takich mechanik sprawia, że kolejne wojny są w pełni unikalne i nieprzewidywalne.

Gra o Tron

Game of Thrones: Winter is Coming to gra online, dlatego też gracze znajdą tutaj szereg aktywności z tym związanych. Po pierwsze jedną z podstaw będzie wejście w sojusz z innymi graczami, co powinno być nader logicznym rozwiązaniem dla wszystkich fanów serii, którzy wiedzą, że bez pomocy innych rodów (w tym przypadku grających) nikłe nasze szansę na zdobycie tronu. Sojusz to nie tylko baner i pusta zakładka w menu gry. Zapewnia on wiele ciekawych traitów. Gracze związani sojuszem mogą pomagać sobie w rozbudowie swoich zamków, przeprowadzać wojny z innymi sojuszami, a także wysyłać sobie cenne prezenty. Siła sojuszu jest sprawą niezwykle istotną. Gra w dużej mierze opiera się na potyczkach PvP z innymi graczami, dlatego tak ważne jest, aby mieć wsparcie innych, potężnych lordów. Im mocniejszy sojusz, tym większa szansa na zdominowanie mapy! Gra oferuje również klasyczne opcje społecznościowe takie jak czat oraz dyskusje tematyczne, co może stanowić chwilową odskocznię od gry, aby porozmawiać na temat – chociażby - ostatnich odcinków ulubionego serialu.

Gra o Tron

Komputerowa adaptacji Gry o Tron to produkcja w pełni darmowa, dzięki czemu cieszyć się nią może dosłownie każdy. Tak jak w przypadku innych produkcji free-to-play bywa, znajdziemy tutaj sklep premium wraz z dodatkową walutą – Czarnymi Diamentami. Opcje oferowane przez sklep to głównie boosty przyśpieszające rozgrywkę oraz nieznaczne dodatki kosmetyczne dla naszego konta. Wszystkie oferowane „towary” są w pełni opcjonalne, co znaczy, że żaden gracz nie jest zmuszony do kupowania ich aby cieszyć się pełnoprawną rozgrywką. Oczywiście dzięki nim podbój rankingów gry staje się nieco łatwiejszy, jednak przy odrobinie cierpliwości, a także dobrym zmyśle taktyczno-strategicznym możemy konkurować z płacącymi graczami bez obaw. Ponadto twórcy przygotowali szereg aktywności, które pozwolą na zdobywanie waluty niemalże równej walucie premium, czyli zwykłych diamentów. Aktywnościami tymi będzie zdobywanie achievementów, wykonywanie trudnych misji, wygrywanie potyczek w dobrym stylu (za który zdobywać będziemy „gwiazdki” postępu planszy), a także codzienne logowanie się do gry!

Gra o Tron

Podsumowując – Game of Thrones: Winter is Coming to pierwsza tak rozbudowana produkcja w świecie stworzonym przez George R.R. Martina. Jest to gra strategiczna roszerzona o szereg elementów RPG, co sprawia, że zarówno fani jednego, jak i drugiego gatunku poczują się tutaj jak u siebie. Ciekawy wątek fabularny, znane wszystkim postacie, ciekawe mechaniki, a także walka pełna akcji to zdecydowanie czynniki świadczące o jakości tego tytułu. A wszystko to dostępne zarówno w oknie przeglądarki oraz w kliencie desktopowej platformy wydawcy – GTArcade. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu „Gra o Tron” oraz powieści spod szyldu „Pieśni lodu i ognia”! Zdecydowanie polecamy.

Kilka dobrych rad dla przyszłych władców Westeros:

  • Przejście samouczka jest obowiązkowe aby cieszyć się pełnoprawną rozgrywką. Postaraj się wynieść z niego jak najwięcej przydatnych informacji o kierowaniu królestwem,
  • Questy – zarówno z ktegorii Story, Main jak i Alliance – to najszybszy sposób progresu. Wykonuj je aby zmaksymalizować rozwój zamku,
  • Postaraj się jak najszybciej dołączyć do sojuszu, żeby zyskać bonusy płynące z takiej przynależności,
  • Proś oraz odpowiadaj na prośby pomocy rozbudowy zamków sojuszników,
  • Postaraj się ustalić najlepsza formację swojej drużyny (synergię na linii przywódcy-jednostki) aby wykorzystać maksymalny potencjał swojej armii (im więcej zielonych strzałek, tym lepiej :),
  • Staraj się zdobywać maksymalną ilość gwiazdek w potyczkach fabularnych, ponieważ za ich określoną liczbę odblokujesz cenne nagrody,
  • Oszczędzaj zasoby i darmowe boosty na późniejsze etapy gry ze względu na rosnące wraz z poziomem dowódcy wymagania.