Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Goodgame Empire. Wciągająca strategia przeglądarkowa w stylu The Settlers i Knights & Merchants

Wciągająca strategia przeglądarkowa w stylu The Settlers i Knights & Merchants

W Goodgame Empire przyjdzie nam pokierować rozwojem własnego królestwa i poprowadzić je do świetności. Świetna grafika, wciągająca rozgrywka i w pełni darmowy gameplay od doskonale znanego na polskim rynku studia Goodgame. Gra dostępna jest również w wersji mobilnej, dostosowanej całkowicie do naszych urządzeń przenośnych. Przekonaj się, czy uda Ci się zostać najlepszym władcą!

Goodgame Empire

Dostępne również wersje mobilne:

Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Goodgame Empire | Darmowa Gra

Wciągająca strategia przeglądarkowa w stylu The Settlers i Knights & Merchants W Goodgame Empire przyjdzie nam pokierować rozwojem własnego królestwa i poprowadzić je do świetności. Świetna grafika, wciągająca rozgrywka i w pełni darmowy gameplay od doskonale znanego na polskim rynku studia Goodgame. Gra dostępna jest również w wersji mobilnej, dostosowanej całkowicie do naszych urządzeń przenośnych. Przekonaj się, czy uda Ci się zostać najlepszym władcą!

Jako świeżo upieczony władca w pierwszej kolejności zatroszczymy się o zabezpieczenie zaplecza ekonomicznego – wzniesiemy chaty drwali i kamieniołomy, które dostarczą nam surowców do dalszej rozbudowy, oraz gospodarstwa, które wyżywią naszych ciężko pracujących poddanych. Na drewnie i skałach jednak się nie skończy, bo z czasem w grze pojawią się kolejne zasoby: węgiel drzewny, oliwa, szkło czy żelazo. To, jak dużo danego surowca jesteśmy w stanie generować zależy od poziomu budynków i ich ilości, a najeżdżając na ikonki w górnej części ekranu zobaczymy w jakim tempie jest on produkowany.

Goodgame Empire

Szczególnej uwadze poświęćmy monetom, za które będziemy kupować jednostki czy ulepszenia budynków. Zdobywamy je dzięki działaniom poborcy podatkowego, dostępnego z poziomu ikony sakiewki w prawym dolnym rogu ekranu.

Goodgame Empire

Ulepszenie budynków kosztuje nieco zasobów oraz faktycznego czasu. Na początku będziemy czekali kilka-kilkanaście sekund, ale na dalszych etapach rozgrywki będziemy musieli wykazać się cierpliwością. Aby ulepszyć wybrany budynek, klikamy na niego i wybieramy odpowiednią opcję z kołowego menu, należy jednak pamiętać że w danym momencie mamy do dyspozycji ograniczoną ilość pól budowy (widocznych tuż pod pytajnikiem w prawym górnym rogu ekranu). Każdy budynek, który zaczniemy wznosić bądź ulepszać, trafia właśnie na to pole, a więc z rozwijaniem kolejnych będziemy musieli poczekać aż pierwsza operacja zostanie zakończona. Na początku praktycznie nie poczujemy różnicy, jednak na bardziej zaawansowanych etapach, gdy czas ulepszenia będzie sięgał minut, będziemy mieli okazję wykazać się umiejętnościami planowania i nadawania odpowiedniego priorytetu poszczególnych budynkom.

Goodgame Empire

Jeśli zacznie brakować nam miejsca, możemy krok po kroku przesuwać granice naszej wioski kupując rozszerzenia terytorium (symbolizowane przez strzałki na zewnątrz murów). Z kolei aby przesunąć budynek po prostu chwytamy go i przemieszczamy. Nie trzeba się więc obawiać, że nasze ambitne plany budowy dróg królewskich będą pokrzyżowane przez źle usytuowaną farmę.

Goodgame Empire

W grze występuje także system questów, zawartych w Księdze Misji w prawym dolnym rogu ekranu. Początkowe misje będą miały charakter typowych samouczków polegających na wzniesieniu konkretnych budynków, ulepszaniu ich, bądź konsekwentnym odblokowywaniu kolejnych ulepszeń. Za wykonywanie zadań zostaniemy nagrodzeni zasobami oraz punktami doświadczenia. Nasz aktualny poziom możemy sprawdzić w lewym górnym rogu ekranu – zdecydowanie warto go podnosić, bo wraz z kolejnymi poziomami odblokujemy też nowe budynki, które ubogacą naszą rozgrywkę.

Goodgame Empire

Z czasem poznamy kolejne systemy i możliwości, między innymi rekrutowanie i zarządzanie własną armią (jednostki walczące wręcz, zasięgowo, jak i te służące do obrony), atakowanie sąsiednich królestw, możliwość dołączania do sojuszy wraz z innymi graczami czy handel. Choć ilość opcji może wydawać się przytłaczająca, każda z nich zostaje wprowadzona naturalnie i jest opatrzona dodatkowymi strzałkami czy poradami, więc nie sposób się zgubić. Warto przyjąć więc zasadę, że jeśli coś nie jest jeszcze dostępne, to znaczy, że póki co nie jest nam potrzebne.

Goodgame Empire

Nie ma więc na co czekać – chwyćmy więc za berło i załóżmy należną nam koronę, a następnie podążajmy drogami ekonomicznego rozwoju i odważnej wojaczki aż staniemy się królem, za którym wszyscy pójdą w ogień!

Oto kilka rad, które przydadzą ci się na początku:

  • Choć gra tego nie wymaga, warto oficjalnie zarejestrować konto (opcja „Zdobądź skarb” w lewej części ekranu) – w tej sposób nie stracimy postępów, a nasza wioska nie zniknie ze świata gry,
  • Na początku uważnie czytajmy wszystkie samouczki – będzie nam łatwiej poradzić sobie z zaawansowaną rozgrywką, jeśli dobrze poznamy podstawy,
  • Logujmy się do gry każdego dnia – otrzymamy zasoby, złoto oraz rubiny, które są rzadką walutą dostępną za prawdziwe pieniądze,
  • Warto raz na jakiś czas popatrzeć poza granice naszej wioski – na lokalnej mapie możemy znaleźć losowe skrzynie ze skarbami czy inne nagrody, które pomogą nam w rozwoju,
  • W prawym górnym rogu ekranu znajduje się niewielka skrzynia, która regeneruje się wraz z upływem czasu gry – jeśli więc zostawiamy nasze królestwo „w tle”, warto od czasu do czasu sprawdzić, czy darmowe surowce jeszcze się nie odnowiły,
  • Targ królewski to miejsce, w którym możemy wydać zgromadzone rubiny – istnieje wiele rzeczy, które można uzyskać za tę ograniczoną walutę, dlatego inwestujmy tylko w najpotrzebniejsze w danym momencie usługi.