Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Gods and Glory. Mobilna strategia z elementami RPG

Mobilna strategia z elementami RPG

Produkcja doskonale znanego na polskim rynku studia Wargaming to gra strategiczna z bardzo silnym naciskiem na mechanikę RPG oraz aspekt sieciowy. Doskonała oprawa graficzna, rozbudowane mechaniki oraz systemy, które mógłby zawstydzić niejedną dużą produkcję komputerową. Sprawdź i przekonaj się sam!

Gods and Glory

Gods and Glory | Darmowa Gra

Mobilna strategia z elementami RPG Produkcja doskonale znanego na polskim rynku studia Wargaming to gra strategiczna z bardzo silnym naciskiem na mechanikę RPG oraz aspekt sieciowy. Doskonała oprawa graficzna, rozbudowane mechaniki oraz systemy, które mógłby zawstydzić niejedną dużą produkcję komputerową. Sprawdź i przekonaj się sam!

Gods and Glory: War for the Throne przywita nas wprowadzającym samouczkiem. Nowym graczom radzimy dogłębne zapoznanie się z nim ze względu na rozbudowanie tytułu i liczbę dostępnych w nim opcji. Samouczek pokaże nam pokrótce czym gra właściwie jest. Zabierze nas zarówno na pole bitwy, jak i do przydzielonej nam stolicy oraz mapy, po której będziemy się poruszać. Skojarzenia z serią Heroes of Might and Magic będą tutaj nieprzypadkowe!

Pierwszym z kluczowych aspektów rozgrywki będzie rozbudowa naszego miasta, które stanowić będzie również naszą „bazę wypadową”. Stolica to miejsce, w którym wyszkolimy nasze jednostki, rozwiniemy technologię dzięki uniwersytetom, a także umocnimy mury aby bronić się przed najazdami innych graczy! Do rozwoju miasta potrzebować będziemy oczywiście zasobów, a są to:

  • Drewno
  • Złoto
  • Kamień
  • Gwiezdny pył

Dodatkowo dysponować będziemy też pewną pulą diamentów, ale jest to waluta premium, o której nieco później.

Drugim z najistotniejszych elementów jest – iście RPG’owy – rozwój naszego bohatera. Poza zdobywaniem kolejnych części jego wyposażenia będziemy również wykorzystywać punkty statystyk, które niejako określą archetyp postaci. Będą to odpowiednio: siła, zręczność oraz magia. W zależności od obranej drogi rozwiniemy również punkty umiejętności, które dodatkowo wspomogą kierowaną przez nas drużynę w walce.

Jeżeli o walce mowa, trzeba wspomnieć, że – wbrew pozorom – nie jest ona tak ważna jak wspomniane uprzednio elementy rozgrywki. Naszym głównym zadaniem będzie wybór pozycji dla naszych jednostek, ponieważ same bitwy rozgrywane są automatycznie. Taki zabieg twórców sprowadza nas ponownie do wspomnianego bohatera i rozbudowy miasta, bo to właśnie od siły generała oraz jednostek zależeć będzie sukces w kolejnych potyczkach. Należy również wspomnieć o systemie lochów, gdzie zmierzymy się z hordami przeciwników, których pokonanie będzie gwarantować wysokiej jakości nagrody.

Twórcy bardzo dużo uwagi przywiązali do sieciowej formy rozgrywki. Bardzo dużą rolę w rozgrywce odgrywają sojusze (czyli klany). Inni gracze mogą pomagać nam w – chociażby – szybszej rozbudowie naszego miasta, a także wspierać nas surowcami! Gra posiada również wbudowany czat, co jest ciekawym rozwiązaniem biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z grą mobilną. Warto również dodać, że community gry należy do jednych z najlepszych, jakie w grach online dane mi było spotkać. Zaangażowanie graczy oraz ich kultura stoją na najwyższym poziomie!

Gods and Glory: War for the Throne to tytuł opierający się na modelu Free2Play, dlatego też – jak to w produkcjach tego typu bywa – znajdziemy tutaj dodatkową walutę premium, którą są (wspomniane na początku tekstu) diamenty. Diamenty wykorzystamy głównie do zakupu przedmiotów kosmetycznych oraz przyśpieszenia rozgrywki: szybszej rozbudowy infrastruktury miasta, czy też szybszego przemieszczania się. Jednak żeby gracze darmowi mogli cieszyć się rozgrywką na równi z płacącymi, twórcy przygotowali szereg aktywności umożliwiających zdobywanie zarówno boostów, jak i samych diamentów. Jest to chociażby odbieranie nagród za codzienne logowanie się!

Gods and Glory to doskonały wybór zarówno dla fanów gier strategicznych oraz RPG w jednym. Rozbudowane mechaniki, świetna oprawa graficzna, aspekt sieciowy, a także doskonała optymalizacja na słabszych telefonach sprawiają, że jest to jeden z bardziej wciągających tytułów dostępnych na urządzeniach mobilnych. Spróbujcie i przekonajcie się sami, ale ostrzegamy… gra jest szalenie wciągająca!

Kilka przydatnych porad dla nowych graczy:

  • Postaraj się wynieść jak najwięcej informacji z samouczka, który wprowadzi Cię w skomplikowane mechanizmy rozgrywki,
  • Odbieraj i wykonuj kolejne zadania z dziennika, aby na początku zmaksymalizować prędkość rozbudowy swojego imperium,
  • Odbieraj dzienne nagrody za logowanie się nawet jeżeli nie planujesz dłuższej sesji z grą,
  • Jeżeli masz pytania odnośnie rozgrywki, użyj czatu gry – prawdopodobnie ktoś wspomoże Cię dobrą radą,
  • Eksperymentuj z rozwojem swojego generała, ponieważ od jego siły często zależy sukces bitwy.