Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Genshin Impact. Nowy RPG od studia MiHoyo!

Nowy RPG od studia MiHoyo!

Podobało Wam się The Legend of Zelda: Breath of the Wild? Chcecie zanurzyć się w kolorowy świat fantasy i przeżywać w nim przygody? Jeśli tak, to nie zwlekajcie i pobierzcie Genshin Impact – grę z bogatą historią, barwnymi postaciami oraz masą aktywności, w których można brać udział zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi w ramach kooperacji.

Genshin Impact | Darmowa Gra

Nowy RPG od studia MiHoyo! Podobało Wam się The Legend of Zelda: Breath of the Wild? Chcecie zanurzyć się w kolorowy świat fantasy i przeżywać w nim przygody? Jeśli tak, to nie zwlekajcie i pobierzcie Genshin Impact – grę z bogatą historią, barwnymi postaciami oraz masą aktywności, w których można brać udział zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi w ramach kooperacji.

Genshin Impact jest stworzonym przez chińskie studio MiHoYo RPG-iem akcji z otwartym światem. W jej ramach śledzimy historię tzw. Podróżnika (lub Podróżniczki). Przemierzając gwiazdy wraz ze swoją siostrą bliźniaczką (bądź bratem bliźniakiem, jeśli wybierzemy postać kobiecą) w końcu trafia do magicznego świata zwanego Teyvat. Tam atakuje ich tajemnicze bóstwo, które więzi jedno z rodzeństwa, a drugiemu odbiera moce i wysyła na powierzchnię planety. W ten sposób rozpoczyna się wielka przygoda, podczas której nasz protagonista (lub protagonistka) będzie starał się uwolnić swojego krewniaka. Po drodze przyjdzie mu zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, jak na przykład smokiem zwany Stormterrorem. Na szczęście, nie zostanie on zmuszony do zmagań z przeciwnościami samotnie. W walkach pomogą mu liczni towarzysze, jak na przykład członkowie zakonu Knights of Favonius.

Genshin Impact

Sercem zabawy w Genshin Impact jest zwiedzanie kolorowego, pełnego magii, miast, ruin i najrozmaitszych przeszkód terenowych świata. Jest on podzielony na regiony. Różnią się one otoczeniem, kulturą i wartościami wyznawanymi przez ich mieszkańców. Kolejne fragmenty mapy odsłaniamy za pomocą obiektów zwanych Statue of The Seven. Gdy je aktywujemy, możemy się między nimi teleportować, a także odnowić przy nich zdrowie, oraz zyskiwać wzmocnienia w zamian za ofiarę.

Do szybkiej podróży wykorzystane są także tzw. Wayponty. Są one rozsiane po całym świecie gry. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Statue of The Seven, aby móc z nich skorzystać trzeba najpierw je aktywować.

Genshin Impact

W trakcie swoich podróży możemy między innymi odnajdywać ukryte w skrzyniach skarby oraz książki zawierające opisy uniwersum, zbierać surowce i składniki, a także toczyć walki z różnorodnymi przeciwnikami. Starcia potrafią być bardzo różnorodne, a jedną z kluczowych ról odgrywają w nich różne żywioły, takie jak wiatr, ogień, lód itp. Możemy ich używać między innymi do zadawania większych obrażeń konkretnym typom przeciwników bądź też oddziaływania na poszczególne fragmenty otoczenia. Ciekawymi przykładami zastosowania żywiołów mogą być zamrażanie przeciwników bądź podpalanie ich tarcz, dzięki czemu możemy pozbyć się tego rodzaju ochrony.

Genshin Impact

Rzecz jasna żywioły ze sobą reagują. Na przykład moc natury w połączeniu z ogniem sprawia, że przeciwnicy mogą się podpalić i otrzymywać rozłożone w czasie obrażenia. Poszczególne zależności mogą zostać wykorzystane nie tylko w trakcie starć, ale również podczas pokonywania przeszkód bądź rozwiązywania zagadek logicznych. Lód wykorzystamy chociażby do stworzenia sobie przejścia przez wodę bądź zamrożenia miotaczy ognia.

Skąd możemy wiedzieć że jakieś obiekty można potraktować danym żywiołem? W trakcie zabawy istnieje opcja włączenia specjalnej wizji. Po jej aktywacji elementy podatne na działanie różnych sił zostają podświetlone.

Działanie żywiołów przejawiają się na różne sposoby. Mogą być one wzniecane przez bronie, umiejętności specjalne postaci bądź też potężne ataki zdające duże obrażenia kilku przeciwnikom naraz. Te ostatnie ładują się poprzez zabijanie kolejnych wrogów.

Genshin Impact

Nasz protagonista (bądź protagonistka) może zmieniać żywioł, jakim włada, po dotknięciu Statue of The Seven w odpowiednim regionie. Czasem jednak może okazać się, że w danym momencie będziemy potrzebowali opcji użycia kilku różnych sił. W tym momencie na scenę wkraczają towarzysze. Możemy ich spotkać podczas naszych przygód bądź zdobyć dzięki tak zwanym Życzeniom. Każdy z nich posługuje się różną bronią oraz żywiołami, a także posiada indywidualne umiejętności. Mamy zatem między innymi łuczniczkę panującą nad ogniem, rycerza zamrażającego wszystko dookoła, czy czarodziejkę miotającą elektrycznością. W trakcie zabawy w drużynie jesteśmy w stanie mieć maksymalnie cztery osoby, między którymi możemy się przełączać niemal w dowolnym momencie.

Genshin Impact

W Genshin Impact możemy poruszać się pieszo (marszem, truchtem lub sprintem, który wyczerpuje pasek wytrzymałości) bądź za pomocą tzw. Wind Glaiderów. Są to skrzydła umożliwiające bohaterom szybowanie przez krótki czas. Aby z nich skorzystać, należy spaść z dużej wysokości i wcisnąć przycisk odpowiedzialny za skok.

W trakcie podróży bohaterom nieraz przyjdzie również się wspinać. Mechanika ta działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że podejdziemy do pionowej powierzchni, a postać automatycznie powinna zacząć się wdrapywać. Trzeba jednak uważać, gdyż każda chwila spędzona na ścianie bądź skałach zmniejsza poziom wytrzymałości. Gdy spadnie on do zera, bohater spadnie.

Genshin Impact

Podczas przygody w Genshin Impact sterowane przez nas postacie nieraz odniosą rany. Gdy tak się stanie, ich zdrowie możemy odnawiać między innymi dzięki pożywieniu. W trakcie przygody znajdziemy rozrzucone po mapie nadające się do spożycia składniki, które potem możemy połączyć w smaczne potrawy. Robimy to przy specjalnych kociołkach poprzez prostą minigrę. Im bardziej złożone danie, tym po jego zjedzeniu nasza postać odzyska więcej zdrowia. Przekąski mogą także odnawiać wytrzymałość, czasowo zwiększać obronę bądź atak itp.

W grze występują także mikstury. Gwarantują one ochronę przed żywiołami. Wytworzyć je możemy przy pomocy specjalnych składników na stołach alchemicznych.

 

Genshin Impact

Jak na RPG-a przystało, w Genshin Impact awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia, co z kolei przekłada się na zwiększenie naszych statystyk. Możemy to robić poprzez zabijanie potworów. Jest to jednak dość powolny sposób. Szybszą metodą na zebranie wymaganej liczby punktów doświadczenia do następnego awansu jest wykorzystanie specjalnych przedmiotów. Są to tzw. Wanderer's Advice, Adventurer's Experience oraz Hero's Wit. Otrzymujemy je w ramach nagrody za wykonywanie kolejnych zadań i wyzwań. Są one w stanie błyskawicznie awansować wybraną postać na wyższy poziom.

W Genshin Impact istnieją także Adventure Ranki. Zdobywamy je poprzez wykonywanie różnych aktywności. Kolejne awanse gwarantują nam różne nagrody, a także odblokowują różne nowe elementy zabawy. Ponadto dotarcie do konkretnych poziomów podnosi tzw. World Level. Z jednej strony wzmacnia to potwory, lecz z drugiej sprawia, że zdobywamy lepsze łupy.

Genshin Impact

W walkach z przeciwnikami pomagają nam nie tylko coraz wyższe statystyki postaci, ale również bronie. W Genshin Impact jest ich całe mnóstwo – począwszy od oręży jedno- i dwuręcznych, poprzez łuki, a na grymuarach dla magów skończywszy. Lepsze narzędzia do walki możemy znaleźć podczas przygody. Istnieje także opcja ulepszania posiadanych już przez nas broni.

Naszych bohaterów możemy także wyposażać w specjalne artefakty. Jest ich pięć rodzai. Każdy z nich gwarantuje bonusy do różnych statystyk. Co istotne, je również możemy ulepszać.

Jeśli nie chce nam się szukać nowych broni czy materiałów, zawsze możemy je kupić u sprzedawców znajdujących się w miastach. Trzeba na to jednak wydać odpowiednią ilość złotych monet zdobywanych w trakcie zabawy.

W Genshin Impact występują zadania fabularne, lecz rzecz jasna nie są to jedyne aktywności, w których gracze mogą brać udział. W grze występują także różnorakie wyzwania, instancje (tzw. Abyssal Domains) itp. Większość z nich można wykonać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

Genshin Impact

Genshin Impact jest grą free-to-play i jak większość produkcji tego typu posiada system mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze możemy zakupić chociażby cyfrową walutę - Genesis Crystal. Możemy ją wymieniać na inną walutę, tzw. Primogemy (istnieje też szansa na zdobycie jej po prostu w trakcie rozgrywki, na przykład poprzez różne osiągnięcia), która z kolei służy do najrozmaitszych rzeczy – od szybszej regeneracji Original Resin, niezbędnego do zdobywania nagród za udział w aktywnościach, po zdobywanie środków na wykupienie Wishów – tutejszych skrzynek, w których znajdziemy nowe bronie, postacie itp.

W Genshin Impact za realną gotówkę możemy także zdobyć Monthly Card, dzięki której codziennie przez miesiąc będziemy otrzymywać 90 Primogemów. W sprzedaży za dolary znajduje się także Battle Pass. Działa on podobnie jak tego typu przedmioty z innych gier. Po jego zdobyciu można wykonać różne misje, które nagradzane są atrakcyjnymi fantami.

Genshin Impact może pochwalić się atrakcyjną, utrzymaną w baśniowym stylu oprawą graficzną. Projekty postaci przywodzą na myśl mangi oraz anime, co powinno przypaść do gustu miłośnikom kultury japońskiej. Podczas przemierzania świata gry w tle przygrywa przyjemna, klimatyczna muzyka.

Genshin Impact

Podsumowując, jeśli macie ochotę przeżyć niezwykłą przygodę w magicznym świecie w stylu The Legend of Zelda: Breath of the Wild, to Genshin Impact powinno zwrócić waszą uwagę. Całkiem ciekawa historia w stylu mang i anime oraz ogrom zawartości powinny zapewnić godziny przyjemnej zabawy. Warto zaznaczyć, że ekipa ze studia MiHoYo stale dodaje nowe elementy do swojego dzieła, zatem powinno ono pozostać żywe jeszcze przez jakiś czas.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Zanim rzucisz się w wir swobodnej przygody, warto byś ukończył pierwsze zadania fabularne. Odblokują one kolejne elementy gameplayu i płynnie wprowadzą cię w podstawy rozgrywki.
  2. Zwracaj uwagę na osiągnięcia. Mogą one stanowić dobre źródło Primogemów na początku przygody.
  3. Baw się żywiołami. Na przykład podpalenie trawy może poważnie zranić szarżujących na Ciebie wrogów i ułatwić w ten sposób walkę.
  4. Eksperymentuj z towarzyszami. Wybierz tych, którzy najbardziej pasują Twojemu stylowi rozgrywki i rozwijaj ich.