Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Generals Art of War. Futurystyczny city builder

Futurystyczny city builder

Witajcie w świecie Generals Art of War – futurystycznej gry ekonomicznej z elementami RTS oraz RPG – który przeniesie was do niedalekiej przyszłości, w której konflikty między potężnymi miastami-bazami są codziennością. Waszym zadaniem będzie, rzecz jasna, dowodzenie takim przybytkiem i zapewnienie mu najlepszego wzrostu ekonomicznego oraz potężnej armii, która obroni jego mieszkańców!

Generals Art of War | Darmowa Gra

Futurystyczny city builder Witajcie w świecie Generals Art of War – futurystycznej gry ekonomicznej z elementami RTS oraz RPG – który przeniesie was do niedalekiej przyszłości, w której konflikty między potężnymi miastami-bazami są codziennością. Waszym zadaniem będzie, rzecz jasna, dowodzenie takim przybytkiem i zapewnienie mu najlepszego wzrostu ekonomicznego oraz potężnej armii, która obroni jego mieszkańców!

Do rozpoczęcia rozgrywki potrzebne będzie konto, które założymy w – dosłownie – kilka sekund. Po rejestracji zostaniemy przeniesiemy wprost na mapę naszego miasta, gdzie powita nas growa asystentka. Jak niektórzy pewnie zdążyli się już domyślić, będzie ona spełniała funkcję naszej pomocy podczas krótkiego samouczka. Przez kilka pierwszych minut rozgrywki będziemy uczyć się poszczególnych pozycji interface produkcji, co wykorzystamy później. Warto przejść go uważnie, ponieważ ilość późniejszych opcji customizacji naszej bazy jest naprawdę pokaźny.

Z racji, że gra może być zaliczana do podgatunku city builderów, jej podstawą będzie sprawne gospodarowanie surowcami oraz zarządzanie czasem powstawania kolejnych części miejskiej infrastruktury… oczywiście w ich futurystycznym wydaniu. Podstawowymi surowcami będą: energia, paliwo, metal, plastik oraz – naturalnie – pieniądze. Każdy budynek, ulepszenie oraz jednostka wymagają zróżnicowanego nakładu naszych zasobów. Musicie również wiedzieć, że w pierwszych etapach gry nie będziecie zmuszeni na „odczekanie” konkretnej liczby minut wymaganych w poszczególnych aktywnościach, ponieważ ukończenie budowli na niskich poziomach jest natychmiastowe po kliknięciu w odpowiednią ikonkę menu. Dodatkowo już od samego początku będziemy zdobywać boosty przyśpieszające wznoszenie budowli, jednak polecam nie wykorzystywać ich aż do późniejszych etapów gry, gdzie czasy oczekiwania są naprawdę długie!

Generals Art of War to gra online, dlatego też znajdziemy tutaj (poza swoją bazą) ogromną mapę, na której znajdują się miasta innych graczy. Naszym zadaniem będzie oczywiście sprawienie, aby to nasza przybytek był tym najpotężniejszym, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, abyście szpiegowali i atakowali innych graczy aby zaznaczyć swoją dominację. Pamiętajcie jednak, że niektóre Sojusze (o których za chwilę) zawierają pakty o nieagresji, dlatego też atak na sprzymierzonych członków może być pogwałceniem takich zasad. Przykład ten doskonale pokazuje, jak bardzo role-playowe jest community gry!

W grze znajdziemy również szereg elementów zaczerpnięty z gier RPG właśnie, a tyczą się one głównie naszego bohatera, czyli jednocześnie generała. Avatar wraz z każdym poziomem doświadczenia będzie zdobywał punkty umiejętności, które rozdysponujemy na pasywne bonusy dla naszej bazy oraz armii. Musicie pamiętać o tym, że ich zresetowanie jest bardzo drogie, dlatego przed wykorzystaniem punktu zastanówcie się nad tym, w jakim kierunku rozwoju chcecie pójść! Postawicie na mobilną i niszczycielską armię? A może na gromadzenie zasobów? Nie ma jednej ścieżki! Dodatkowo nasz bohater ma możliwość dobierania unikalnego wyposażenia, które zapewnia dodatkowe perki. Części wyposażenia zdobędziemy z misji, po wygranych potyczkach oraz z craftingu (zaczynając od 5 poziomu doświadczenia)!

Istotnym elementem rozgrywki, będzie również aspekt sieciowy, czyli wspomniany wcześniej Sojusz. We wczesnych etapach gry może się to wydać nieoczywiste, ale dołączenie do niego zapewnia szereg bonusów oraz odblokowuje nowe opcje niedostępne dla pojedynczego gracza. Najważniejsza dla nowicjuszy będzie możliwość uzyskania pomocy od innych członków naszego Sojuszu. Dzięki temu nie tylko zmniejszymy czasy oczekiwania na ukończenie poszczególnych budowli, ale także otrzymamy potrzebne surowce itp. Sojusze zapewniają również szereg opcji społecznościowych, takich jak dodatkowa obrona przed atakami, a także wspólne ataki, prezenty oraz możliwość posiadania wspólnej stolicy!

Gra opiera się na modelu free-to-play, więc musicie przygotować się na to, że znajdziemy w niej sklep z zawartością premium. Samą walutą dodatkową są tutaj Diamenty, za które kupimy ulepszenia, zasoby, boosty, a także wynajmiemy najemników. Oczywiście nie są to rzeczy, które gwarantują nam dostęp do dodatkowej zawartości, a jedynie „ułatwiacze” rozgrywki. Jeżeli zatem nie planujecie walczyć z najlepszymi graczami na serwerze, możecie być pewni, że wszystkie elementy gry odblokujecie całkowicie za darmo, bez wydawania realnej gotówki!

Produkcja Apex Point to kompleksowy city builder, w którym odnajdą się przede wszystkim fani symulatorów oraz gier ekonomicznych. Rozbudowany gameplay, ciekawy setting oraz niepowtarzalny klimat. Gdyby tego było mało, gra posiada genialną ścieżkę dźwiękową oraz naprawdę przyjemną, komiksową grafikę. Wszystko to dostępne całkowicie za darmo w oknie przeglądarki oraz na urządzeniach mobilnych w języki polskim! Stań na czele swojej bazy już dzisiaj.

Garść przydatnych porad dla nowych generałów:

  • Po przejściu samouczka przez rozgrywkę poprowadzą nas misje (dostępne po lewej stronie ekranu), które zoptymalizują proces rozwoju miasta,
  • Przez pierwsze godziny gry większość procesów gry zakończymy natychmiast…,
  • …jeżeli jednak któreś będą wymagały długiego czasu oczekiwania, możesz przyśpieszyć to dzięki specjalnym boostom. Dobieraj ich długość do przewidywanego czasu oczekiwania,
  • Jak najszybciej dołącz do sojuszu, ponieważ członkostwo gwarantuje szereg korzyści, w tym skrócenie czasów oczekiwania,
  • Uważnie dobieraj umiejętności bohatera, bo ich zresetowanie jest bardzo drogie,
  • Odwiedzaj wszystkie zakładki meny, przy których pojawią się wskaźniki, ponieważ oznaczają one, że w danej sekcji czeka nagroda lub ważna misja!