Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Gemstone Legends. Polska gra w klimatach Puzzle Quest!

Polska gra w klimatach Puzzle Quest!

Szukacie jakieś gry logicznej utrzymanej przy okazji w klimatach fantasy? Jesteście miłośnikami cyklu Puzzle Quest? Jeśli tak, to Gemstone Legends powinno przypaść Wam do gustu. Wejdź do magicznej krainy Chrono Realm, obejmij kontrolę nad grupą bohaterów i tocz emocjonujące walki, której sercem jest układanie różnokolorowych kamieni na planszy. Wszystko to w kolorowej oprawie wizualnej i przy akompaniamencie klimatycznej muzyki.

Gemstone Legends
Pobierz z Google Play Pobierz w App Store

Gemstone Legends | Darmowa Gra

Polska gra w klimatach Puzzle Quest! Szukacie jakieś gry logicznej utrzymanej przy okazji w klimatach fantasy? Jesteście miłośnikami cyklu Puzzle Quest? Jeśli tak, to Gemstone Legends powinno przypaść Wam do gustu. Wejdź do magicznej krainy Chrono Realm, obejmij kontrolę nad grupą bohaterów i tocz emocjonujące walki, której sercem jest układanie różnokolorowych kamieni na planszy. Wszystko to w kolorowej oprawie wizualnej i przy akompaniamencie klimatycznej muzyki.

Gemstone Legends jest przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem Android grą logiczną z elementami RPG, za stworzenie której odpowiada studio OneMoreGame. Jej akcja toczy się w magicznej krainie znanej jako Chrono Realm, która staje na krawędzi katastrofy. W różnych jego zakątkach otwierają się mroczne portale, z których wylewają się hordy potworów. Powstrzymać je może jedynie grupa śmiałków wspomaganych przez potężne smoki. Wyruszają oni w podróż, której celem jest odkrycie źródła chaosu i przywrócenie porządku oraz równowagi sił.

Gemstone Legends

Sercem zabawy w Gemstone Legends jest walka. Toczy się ona w turach, lecz nie nie wygląda ona tak samo jak w klasycznych RPG-ach korzystających z tego systemu. Bardziej przypomina to co znamy chociażby z cyklu Puzzle Quest. W trakcie potyczki na ekranie pojawia się plansza pełna kolorowych (czerwonych, zielonych, żółtych, niebieskich oraz fioletowych) kryształów, bliźniaczo podobna do tej obecnej w serii Bajeweld i jej naśladowcach. Każda postać biorąca udział w bitce ma trzy akcje. W trakcie swojego ruchu muszą je wykorzystać w taki sposób, by poprzesuwać kafelki (dozwolone są ruchy o jedno pole w górę, dół, prawo, lewo i na ukos) i połączyć w linii poziomej bądź pionowej minimum trzy kamienie tej samej barwy. W ten sposób zadajemy obrażenia wrogom. Oczywiście najlepiej jest ustawić w szeregu jak najwięcej kryształów bądź stworzyć kombinacje więcej niż jednego koloru. W tym drugim przypadku wykonujemy efektowne combosy, a w pierwszym sprawiamy, że na planszy pojawiają się kamienie oznaczone rzymskimi liczbami w barwie szeregu, który udało nam się sformować. Gdy dodamy je do kolejnej kombinacji, wówczas zwiększymy siłę ataku.

Różne kolory są przypisane również poszczególnym sterowanym przez nas bohaterom oraz przeciwnikom. Jest to istotne na dwa sposoby. Po pierwsze, barwy oddziałują na siebie – kombinacje czerwonych kryształów bądź ataki postaci oznaczonej na czerwono są bardziej skuteczne przeciwko zielonym wrogom, lecz słabsze w starciu z przeciwnikami niebieskimi itp. Po drugie, tworzenie szeregów w danym kolorze ładuje manę odpowiadającemu mu bohatera. Gdy zdobędziemy jej odpowiednią ilość wówczas będziemy mogli skorzystać z potężnych umiejętności specjalnych postaci. Część z nich po prostu zadaje obrażenia, inne nadają specjalne statusy, jak zatrucie czy zwiększenie obrażeń sojuszników, a jeszcze inne uzdrawiają bohaterów.

Na przestrzeni walki ładuje się również pasek naładowania ataku smoka. Gdy osiągnie on maksimum, wówczas możemy z niego skorzystać i zdać duże obrażenia znajdującym się na planszy przeciwnikom. W grze występuje pięć rodzajów smoków. Każdy z nich odpowiada poszczególnym barwom kryształów oraz postaci. Dostęp do ich usług zdobywamy na przestrzeni zabawy.

Gemstone Legends

Gdy uda nam się uporać z przeciwnikami przechodzimy do ekranu podsumowania bitwy. Najpierw otrzymujemy oznaczenie gwiazdkowe. Za każdym razem możemy zdobyć maksymalnie trzy gwiazdki za wykonanie wyzwań (ukończenie bitwy bez utraty bohatera, pokonanie przeciwników w trzyosobowej drużynie itp.). Uzbieranie ich odpowiedniej liczby gwarantuje różnorakie nagrody. Co istotne, walki można powtarzać, dzięki czemu mamy szansę śrubowania swoich wyników.

Gdy ocenę gwiazdkową będziemy mieli już za sobą możemy przejść do dalszej części podsumowania bitwy. Podczas niej przede wszystkim nasi bohaterowie otrzymują punkty doświadczenia. Działają one w identyczny sposób, jak w wielu innych grach – uzbieranie ich odpowiedniej ilości zwiększa poziom bohatera, co z kolei skutkuje podwyższeniem jego statystyk – ataku, obrony oraz liczby punktów życia. Prócz tego walki nagradzane są przedmiotami. Czasem może być to mikstura, na przykład odnawiająca życie bądź manę wybranej postaci podczas walki, czasem pieniądze, a czasem elementy ekwipunku, które zwiększają wybrane parametry postaci. Warto w tym momencie wspomnieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, poszczególne przedmioty tworzą zestawy. Gdy będziemy mieli na sobie kilka ich części, wówczas uzyskamy dodatkowe bonusy. Po drugie, zdobyte artefakty możemy ulepszać. Aby to zrobić, konieczne jest jednak wydanie pieniędzy.

Gemstone Legends

W nagrodę za zwycięską walkę możemy także zdobyć zwoje. W świecie gry istnieje kilka ich rodzai. Gdy otworzymy je na tzw. ołtarzu (wydając na ten cel gotówkę), otrzymamy jednego losowego bohatera, którego możemy dodać do naszej drużyny. Występują oni w różnych rzadkościach – począwszy od zwykłego, poprzez niepospolity, rzadki i epicki, a na legendarnym skończywszy. Im wyższy poziom, tym lepsze statystyki początkowe. Ponadto postacie są podzielone na kilka frakcji – Pustynnych Nomadów, Strażników Lasu, Słowian, Żelaznych Klanów, Imperium oraz Mrocznych Wyznawców. To, do której należą, definiuje ich umiejętności aktywne oraz pasywne.

Jeśli zdobędziemy jakiegoś bohatera i dojdziemy do wniosku, że nie chcemy korzystać z jego usług, to możemy go poświęcić w celu zwiększenia doświadczenia innej postaci. Służą do tego także tzw. manekiny treningowe zdobywane w trakcie zabawy. Ponadto istnieje opcja łączenia postaci w celu zdobycia lepszego herosa.

Pomiędzy kolejnymi walkami trafiamy na tzw. mapę kampanii, podzieloną na kilka mniejszych „hubów”. Są one złożone z heksagonów, po których możemy poruszać się względnie nieliniowo (o jedno pole naraz). Na sporej części z nich czekają kolejne walki, lecz nieraz zdarzy się również tak, że natrafimy na nich na dodatkowe nagrody w postaci chociażby pieniędzy, czy specjalne lokacje, jak chociażby sklepy, w których za zdobyte monety możemy kupić na przykład nowy sprzęt bądź mikstury.

Co ciekawe, na mapie świata możemy również zmienić poziom trudności zabawy. Jest to przydatna opcja dla doświadczonych graczy Gemstone Legends poszukujących wyzwania.

Należy zaznaczyć, że wykonywanie niektórych czynności w tytule kosztuje punkty energii. Gdy spadną one do zera, musimy wstrzymać się z rozgrywką aż się one zregenerują automatycznie (maksymalnie do poziomu 30). Możemy je także zdobyć na przykład w ramach nagród.

Zarówno punkty energii, jak i szereg innych cennych przedmiotów, możemy także zdobyć dzięki upominkom przygotowanym przez twórców Gemstone Legends. Otrzymamy je chociażby za czas spędzony w grze bądź regularne logowanie.

Gemstone Legends

Kampania dla pojedynczego gracza w Gemstone Legends jest w stanie zapewnić zabawę na dobrych kilka godzin. Lecz co robić po jej ukończeniu? Możemy na przykład zająć się wykonywaniem dziennych, tygodniowych bądź miesięcznych zadań, bądź wzięcia udziału w specjalnych wydarzeniach, podczas których zbieramy punkty za wykonywanie podanych czynności i zdobywamy za to nagrody.

Ponadto w grze istnieją całkiem rozbudowane funkcje społecznościowe. W trakcie naszej przygody trafiamy na tzw. Arenę, służącą do pojedynków między graczami. Nie są one jednak toczone bezpośrednio. Zamiast tego osoby na nią wkraczające tworzą tzw. drużynę defensywną i ją zapisują. Później każdy chętny może wyzwać taką ekipę do walki w dowolnym momencie, bez udziału drugiej osoby. Gdy zwyciężą, wówczas otrzymują punkty (bądź tracą w przypadku porażki). Definiują one pozycję w lidze arenowej. Im wyższa ranga, tym lepsze nagrody pod koniec sezonu.

Gracze otrzymują także opcję łączenia się w gildie (bądź założenie swojej, co kosztuje 200 Kryształów). Mogą one mieć maksymalnie 30 członków, którzy wzajemnie ze sobą kooperują, na przykład podczas walk z potężnymi opcjonalnymi bossami (wyzwanie ich na pojedynek wymaga wydanie Tytanowych Kluczy zdobywanych podczas zabawy).

Gemstone Legends

W Gemstone Legends występuje także dość rozwinięty system mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze możemy zakupić między innymi Kryształy (które możemy później wydać chociażby na kolejne zwoje z bohaterami czy punkty energii) oraz różnorakie pakiety gwarantujące cenne przedmioty. Istnieje także opcja wykupienia statusu zwanego Gemstone Prime. Występuje on w dwóch wersjach – Srebrnej i Złotej. Każda z nich gwarantuje różne bonusy, takie jak premie do zdobywanego doświadczenia czy pieniędzy.

Gemstone Legends działa na silniku Unity. Grafika w tytule jest dość prosta i wyróżnia się przede wszystkim starannie wykonanymi modelami postaci i otoczenia, które sprawiają wrażenie namalowanych ręcznie. Podobać mogą się zwłaszcza rysunki pojawiające się podczas przerywników filmowych. Całość ubarwiają skromne, choć estetyczne efekty graficzne oraz wpadająca w ucho, klimatyczna muzyka.

Gemstone Legends może zatem przypaść do gustu osobom, które z rozrzewnieniem wspominają klasyczne produkcje z cyklu Puzzle Quest i poszukują jakieś produkcji w podobnym klimacie. Grą nie powinni również pogardzić ci szukający jakieś gry na swój telefon, która pobudziłaby jego szare komórki i jednocześnie nie byłaby jakoś specjalnie zobowiązująca jeśli chodzi o czas, jaki należy na nią poświęcić. Zapraszamy zatem do zabawy i pamiętajcie – los Chrono Realm zależy tylko od Was.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Uważnie analizuj planszę. Niektóre ruchy mogą być nieoczywiste na pierwszy rzut oka.
  2. Zwracaj uwagę na kolor, którym oznaczeni są przeciwnicy. Dobranie odpowiedniej taktyki przeciwko nim to klucz do zwycięstwa podczas walk.
  3. Warto używać umiejętności specjalnych bohaterów. Nieraz przechylą one szalę zwycięstwa podczas walk na naszą korzyść.