Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Game Of Emperors. Zostań cesarzem i walcz o podbój świata!

Zostań cesarzem i walcz o podbój świata!

Game of Emperors to strategiczna gra przeglądarkowa powstała jako odświeżona wersja doskonale znanego tytułu – Imperia Online. Tytuł przeniesie nas do średniowiecza, gdzie wspólnie z innymi cesarzami zdecydujemy o świecie gry. Buduj swoje mocarstwo, stań na czele armii, podbijaj i dominuj wrogów!

Game Of Emperors | Darmowa Gra

Zostań cesarzem i walcz o podbój świata! Game of Emperors to strategiczna gra przeglądarkowa powstała jako odświeżona wersja doskonale znanego tytułu – Imperia Online. Tytuł przeniesie nas do średniowiecza, gdzie wspólnie z innymi cesarzami zdecydujemy o świecie gry. Buduj swoje mocarstwo, stań na czele armii, podbijaj i dominuj wrogów!

Game of Emperors to przedstawiciel gatunku ekonomicznych strategii przeglądarkowych. Gra pozwala nam stworzyć własne cesarstwo oraz pokierować jego losami w kolejnych erach świata. Rozbudowa stolicy i jej ekonomiczny rozwój są tylko „wierzchołkiem góry lodowej” jeżeli mowa o mechanikach, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Twórcy przygotowali między innymi rozbudowany system wojenny, dyplomatyczny oraz cesarski.

Game Of Emperors

Do gry wprowadzi nas krótki samouczek, który w intuicyjny sposób zaprezentuje nam podstawy rozgrywki. Nauczymy się w nim o sposobach rozwoju miasta, armii oraz surowcach, które będą podstawą rozwoju naszej stolicy. Wśród surowców znajduje się drewno, żelazo, kamień, złoto oraz diamenty, czyli waluta premium gry, którą opiszę pod koniec tego tekstu. Szybkie rozwijanie wydobycia (czyli tworzenie tartaków, kamieniołomów i kopalni żelaza) jest więc podstawową umiejętnością, jaką musimy posiąść.

Game Of Emperors

Jest jednak ważniejsza kwestia, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć w początkowych etapach rozgrywki. Mowa oczywiście o ludności, bez której wydobycie surowców oraz rozbudowa miasta, czy rekrutacja armii nie byłaby możliwa. Poza rozwojem populacji będziemy musieli zadbać również o jej zadowolenie, a wpływa na to wysokość podatków, rozwój infrastruktury społecznej i kulturalnej (uniwersytety, pominiki), a także nastroje panujące w rodzinie cesarskiej! Poza zadowoleniem społeczeństwa równie ważne jest zadbanie o jego zrównoważony przyrost. Emigranci i imigranci mogą doprowadzić do bezdomności, a ta do rebelii, a w końcu nawet do zatrzymania produkcji. Jak więc widzicie aspekt ten do najłatwiejszych nie należy.

Game Of Emperors

Warto również wspomnieć również o elementach składowych mapy (dostępnych w zakładce Mapy Globalnej), jakie są częścią rozgrywki wojennej. Znajdziemy wśród nich między innymi:

 • niezależne miasta,
 • wolne tereny (gotowe do podbicia),
 • targowiska (zapewniające bonusy ze specjalnego surowca),
 • plansze specjalnych surowców o bardzo dużym potencjale handlowym,
 • neutralne wioski barbarzyńskie, które mogą być szpiegowane, rabowane, a także niszczone,

Możemy, rzecz jasna, anektować prowincje, znajdować swoich wasalów, a także zdobywać kolejne kolonie i bazy wojenne.

Game Of Emperors

Twórcy Game of Emperors przygotowali również bardzo innowacyjny i rozbudowany system „Wielkich Ludzi”. Gra pozwala nam na kierowanie rodziną cesarską: jej rozwojem, a nawet sposobem przejęcia tronu po ewentualnej śmierci obecnego władcy! Poza tym tytuł oferuje również tryb małżeństw i sojuszów z nim związanych! Jednak rodzina cesarska i jej kuluarowe rozgrywki to tylko jedna z wielu płaszczyzn mechaniki społeczeństwa. Poza nią zadbamy też o szlachciców (którzy mają dostęp do 8 miejsc na naszym dworze), gubernatorów (zarządzający prowincją, kolonią lub targowiskiem) oraz generałów stojących na czele armii.

Game Of Emperors

Po przywołaniu funkcji generała nie sposób nie wspomnieć również o wojsku. Rekrutów pozyskujemy standardowo przez szkolenie w koszarach (co jest niejako kanonem tego typu gier). Skuteczność naszej armii zależy nie tylko od jej rozwoju technologicznego, ale także od systemu morali. Aby je zwiększyć, musimy wykonać specjalny „trening wojenny”. Bitwy dzielą się na:

 • oblężenia (miast i twierdz wroga),
 • bitwy polowe (na otwartym terenie),
 • plądrowanie (armia atakuje ludność cywilną).

Każda z potyczek cechuj się innymi wymaganiami i nagrodami w przypadku wygranej. Podobnie jak w Imperia Online, bardzo ważnym aspektem sztuki wojennej jest szpiegostwo i kontrwywiad. Pozwalają one na wyszukiwanie słabych punktów w cesarstwie przeciwnika i powstrzymanie naszych wrogów przed zdobyciem naszych słabości.

Game Of Emperors

W skład naszej armii wejdą najróżniejsze jednostki mające swoje mocne i słabe strony. Znajdziemy wśród nich – standardowo dla średniowiecza - włóczników, pikinierów, mieczników, łuczników, kawalerię oraz machiny oblężnicze i wspomniane wcześniej „służby wywiadowcze”. Sposób rozbudowy naszej armii jest zależny wyłącznie od nas i decyzji jakie podejmiemy w trakcie badania nowych technologii.

Game Of Emperors

Ostatnim aspektem rozgrywki wartym wytłumaczenia jest rozbudowany system dyplomacji (który można prościej nazwać sieciowym charakterem gry). Twórcy zaopatrzyli swoje dzieło w system sojuszów działający jak gildie/klany znane z innych gier. Rola sojuszu przekracza jednak możliwości oferowane przez inne tytuły dostępne na rynku. Sojusz podzielony jest na różne role, a są to:

 • lider,
 • oficerowie (finansista, naukowiec, budowniczy, dyplomata, głównodowodzący),
 • zwykli członkowie.

Sojusz dysponuje również swoim centrum zgromadzeń oraz zamkiem i skarbcem. Poszczególne sojusze graczy wchodzą ze sobą w szereg interakcji zarówno ekonomicznych, jak i dyplomatycznych.

Game Of Emperors

Gra posiada swój sklep premium, w którym nabyć można walutę premium. XXX – bo o nich mowa – przyśpieszają rzecz jasna rozbudowę cesarstwa, jednak dostęp do wszystkich elementów gry jest darmowy. Istnieje jednak wiele aktywności umożliwiających graczom zdobywanie waluty premium. Twórcy zadbali o to, by tytuł nie stał się grą Pay2Win, gdzie płacący gracze całkowicie dominują graczy darmowych, lub wydających nieznaczne sumy. Jeżeli zatem nie chcesz wydawać na grę swoich pieniędzy, jedyne czego potrzebujesz do sukcesu to cierpliwość!

Game Of Emperors

Game of Emperors to doskonały wybór dla wszystkich fanów strategii którzy ogromną uwagę zwracają na realizm rozgrywki. Przyjemna grafika, rozbudowane mechaniki, mnóstwo opcji rozwoju i customizacji swojego cesarstwa to gwarant dobrej zabawy na setki godzin! A czy Ty jesteś gotów aby zostać cesarze? Spróbuj się już dzisiaj.

Kilka przydatnych porad na dobry start:

 • Zapoznaj się z samouczkiem gry. Wyjaśni Ci on te podstawowe jak i nieco bardziej złożone mechaniki gry, a tych jest naprawdę sporo,
 • Po osiągnięciu 6 poziomu wykonuj dzienne zadania, żeby zdobywać cenne nagrody,
 • Przechodząc samouczek włącz „Ochronę początkującego”, która zapewni Ci bezpieczeństwo przed najeźdźcami w pierwszym etapie gry. Jej wyłączenie polecamy wyłącznie weteranom gatunku,
 • Dbaj o zadowolenie mieszkańców swojego miasta. Im wyższy jego poziom, tym większe bonusy,
 • Staraj się zredukować bezdomność w swoim społeczeństwie. Bezdomni mieszkańcy nie są w stanie pracować, a „zagospodarować” ich można jedynie wcieleniem do armii,
 • Jeżeli nie wiesz w którą stronę popchnąć rozwój swojego imperium sprawdź dziennik z zadaniami. Znajdziesz w nim questy wskazujące optymalny rozwój infrastruktury miasta,
 • Pamiętaj, aby nie wydawać diamentów we wczesnych etapach gry. Wraz z czasem poświęconym grze ich przydatność znacząco rośnie!