Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Fortnite. Fenomenalna gra battle-royale za darmo!

Fenomenalna gra battle-royale za darmo!

Gry multiplayer oparte na rozgrywce Player versus Player kojarzą nam się zazwyczaj z bitwami drużynowymi, gdzie sukces bądź porażka zależą często od osób wchodzących w skład naszego teamu właśnie. Jednak ostatnimi czasy tryumfy święcą tytuły oparte na trybie zwanym Battle Royale. Jeżeli zawsze chciałeś, żeby to tylko od Ciebie zależał własny wynik – dobrze trafiłeś! Witaj w Fortnite.

Fortnite | Darmowa Gra

Fenomenalna gra battle-royale za darmo! Gry multiplayer oparte na rozgrywce Player versus Player kojarzą nam się zazwyczaj z bitwami drużynowymi, gdzie sukces bądź porażka zależą często od osób wchodzących w skład naszego teamu właśnie. Jednak ostatnimi czasy tryumfy święcą tytuły oparte na trybie zwanym Battle Royale. Jeżeli zawsze chciałeś, żeby to tylko od Ciebie zależał własny wynik – dobrze trafiłeś! Witaj w Fortnite.

Używając przycisku Wesprzyj Twórcę w sklepie Fortnite i wpisując kod GRYONLINE wspomagasz działalność naszego serwisu!

Fortnite: Battle Royale jest najnowszą produkcją studia Epic Games stworzoną na ich autorskim silniku. Produkcja przeniesie nas w wir walk PvP Battle Royale opartych na dość prostej zasadzie – ostatni przy życiu wygrywa. Oczywiście jest to ogromne uproszczenie zasad panujących w tym tytule, ale poszczególne mechaniki opiszę za chwilę.

Fortnite

Po zalogowaniu Fortnie zapyta nas jaki tryb rozgrywki wybieramy. I tutaj należą się Wam szybkie wyjaśnienia. Tak jak pisałem powyżej, Fortnite jest grą opartą na walkach Battle Royale, jednak tytuł oferuje również fabularny tryb PvE – Ratowanie Świata. Należy jednak wiedzieć, że ten jest obecnie dostępny tylko dla ludzi, którzy wsparli rozwój gry realną gotówką. Oczywiście może to ulec zmianie w przyszłości, jednak to zależy już tylko od producentów tytułu.

Fortnite

Jednak tym, co interesuje zdecydowaną większość potencjalnych graczy będzie na pewno rozgrywka multiplayerowa PVP. Po wyborze trybu Battle Royale przeniesiemy się do lobby gry, gdzie powita nas model naszej postaci oraz kilka zakładek w tym Karnet Bojowy, Wyzwania, Szafka, Sklep Fortnite z przedmiotami, Profil, Ranking oraz Sklep (Premium). W prawym górnym rogu widać licznik posiadanej waluty oraz okienko „socjalizacyjne”, dzięki któremu możemy kontaktować się z naszymi przyjaciółmi i znajomymi z gry. W lewej części ekranu usytuowane jest okienko naszego sezonowego progresu oraz dzienne zadania. Jednak tym, co każdego gracza interesuje najbardziej będzie na pewno przycisk „graj”, który przeniesie nas wprost na pole (a na początku raczej przestworza) bitwy.

Fortnite

Po dołączeniu do bitwy będziemy mieli chwilę na „rozgrzewkę”, podczas której zobaczymy pierwszych graczy, czyli naszych potencjalnych przeciwników. Bez obaw – rozgrzewka w żaden sposób nie wpływa na późniejszą grę! Właściwa zabawa zaczyna się w momencie, gdy zostaniemy przeniesieni na pokład Battle Busa, który zrzuci nas na planszę. I jest to pierwszy ważny element taktyczny. Od wybrania miejsca naszego lądowania zależy naprawdę sporo, dlatego warto obserwować gdzie szybują inni gracze! Oczywiście wielu z nich wybierze obszary bogate w ekwipunek (np. Greasy Grove), ale dla niedoświadczonego gracza będzie się to wiązać z bardzo szybką anihilacją.

Fortnite

Samo lądowanie jest tym łatwiejszym etapem gry, który kończy się, gdy tylko staniemy na ziemi. Od tego momentu wszystko sprowadza się do jednego celu – przetrwać! A sposobów na dokonanie tego jest mnóstwo. Nie ma tutaj mowy o jednej taktyce i wyrobionej strategii. Każdy mecz jest inny, unikalny, dlatego wymaga od nas sporych zdolności adaptacyjnych. Głównym zagrożeniem (nie licząc oczywiście graczy) jest burza. To właśnie ona powoduje, że obszar mapy, na którym możemy przebywać maleje. Znalezienie się w niej skutkuje niemalże natychmiastowym zgonem. Dlatego bardzo ważne jest, żeby nieustannie przemieszczać się do ustalonego przez grę celu! A samo przemieszczenia też nie jest wcale proste. Bardzo ważne jest, aby robić to szybko, sprawnie, ukrywać się za przeszkodami i nie wydawać przy tym niepotrzebnych dźwięków.

Fortnite

W przeciwieństwie do innych gier Battle Royale, kolosalne znaczenie odgrywa w Fortnite budowanie. Żeby w ogóle o nim myśleć musimy gromadzić zasoby, na co pozwala nam zniszczalne środowisko. Kamienie, glina, drewno i metal są podstawą wznoszenia budowli, które mogą posłużyć jako nasz schron, element kamuflażu, fortyfikacja, a nawet „trampolina” pozwalająca na wyższe wybicie się. Oczywiście takie wykorzystanie naszych kreacji wymaga niemałej wprawy i pomysłowości. Fornite zdecydowanie jest tytułem, który daje nam ogromną, niemalże sandboksową wolność tej mechaniki.

Fortnite

Fortnite jest tytułem opartym na modelu Free2Play, więc tak jak w przypadku innych gier tego typu znajdziemy tutaj opcje Fortnite shop premium (obsługującego walutę V-bucks) dla płacących graczy. Jednak nie należy się tym martwić! Producenci od początku podkreślali, że gra nie będzie w żadnym wypadku Pay2Win, dlatego za realną gotówkę możemy zdobyć tylko przedmioty kosmetyczne: skiny postaci, broni, zabawne outfity, emotki itp. Oczywiście każdy gracz chciałby aby jego postać czymś się wyróżniła, dlatego wiele osób decyduje się na niewielkie zakupy w grze, ale nie jest to potrzebne do cieszenia się główną formą rozgrywki, czyli trybem Battle Royale.

Fortnite

Część skinów zdobywać możemy również za darmo. Twórcy wprowadzili do gry tzw. Battle Passy (Przepustki Sezonowe), które dzielą się na darmowe i płatne. Battle Pass pozwala na pozyskanie ekskluzywnych, sezonowych nagród kosmetycznych (a nawet V-bucksów) wraz z dokonywanymi w konkretnym sezonie postępami. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że płatne Battle Passy zapewniają tych nagród więcej.

Fortnite

Nowa produkcja studia Epic Games jest doskonałą pozycją dla wszystkich fanów rozgrywek Player versus Player Battle Royale, którzy szukają powiewu świeżości w tego typu grach. Mnogość mechanik sanboksowych, rozbudowana rozgrywka, a także przyjemna dla oka grafika to z całą pewnością mocne strony Fortnite: Battle Royale. Jeżeli szukasz gry na setki, a może i tysiące godzin - jest to tytuł dla Ciebie.

Ze względu na niesamowicie złożona rozgrywkę, zapraszamy Was również do stworzonego przez nas poradnika, w którym znajdziecie cały przekrój informacji, porad i trików potrzebnych do poprawy swoich umiejętności!

Kilka tipów dla początkujących:

  • Spróbuj zaplanować miejsce swojego lądowania – wbrew pozorom zależy od tego całkiem sporo,
  • Na początku rozgrywki nazbieraj materiały potrzebne do budowy elementów fortyfikacji,
  • Naucz się wykorzystywać fortyfikacje w najbardziej efektywny sposób,
  • Zachowaj ciszę – będąc głośnym stajesz się łatwym do namierzenia celem,
  • Używaj eliksirów tarczy tak szybko, jak tylko je zdobędziesz,
  • Z racji na zniszczalne środowisko nie ufaj osłonom, za którymi się chowasz,
  • Wykonuj dzienne zadania! Każdego dnia możesz je jednorazowo zmienić, żeby spróbować znaleźć takie, jakie bardziej Ci odpowiada,
  • Eksperymentuj, szukaj swoich taktyk i stylów rozgrywki. Fortnite to doskonała tytuł dla ludzi kreatywnych, ponieważ nie ma tu jednej drogi do sukcesu podczas bitwy,
  • Najważniejsza rada: twoją misją jest przeżyć, a nie pozbyć się jak największej liczby wrogów! Atak nie jest zawsze najlepszą obroną.