Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Fiesta Online. Pokonaj złe bóstwa i ocal krainę w anime RPG!

Pokonaj złe bóstwa i ocal krainę w anime RPG!

Fiesta Online to urocza gra MMORPG, utrzymana w stylistyce anime, w której wcielając się w czempiona bogini Tevy, wyruszamy na misję by ocalić kontynent Istya od wpływu złych bogów.

Fiesta Online | Darmowa Gra

Pokonaj złe bóstwa i ocal krainę w anime RPG! Fiesta Online to urocza gra MMORPG, utrzymana w stylistyce anime, w której wcielając się w czempiona bogini Tevy, wyruszamy na misję by ocalić kontynent Istya od wpływu złych bogów.

Fiesta Online to dzieło znanego na polskim rynku developera Gamigo AG. Produkcja przypomina takie tytuły, jak Aura Kingdom czy Twin Saga. Posiada jednak unikatowy styl anime, przedstawiając świat gry w żywych, radosnych barwach, a modele postaci są wykonane w technice cell-shading. By w nią zagrać, wystarczy ją pobrać.

Swoją przygodę rozpoczynamy wyborem jednej z sześciu bazowych klas postaci. Są to: Fighter – typowy tank posługujący się mieczem i tarczą, Cleric - święty wojownik potrafiący używać magii leczącej, Archer – specjalista w walce dystansowej i unikaniu obrażeń, Mage – władający magią bojową czarownik, atakujący obszarowo, Trickster – zwinny i szybki łotr zadający ogromne obrażenia, ale mający bardzo mało życia. Każda z nich specjalizuje się we władaniu jednym rodzajem broni oraz posiada dostęp do klasowych skilli, więc warto zastanowić się z góry, która odpowiada oczekiwanemu przez nas stylowi grania. Specjalizacja nie jest jednak jedyną opcją – skille w używaniu broni oraz aktywne i pasywne są dostępne dla wszystkich klas postaci, po osiągnięciu wyższych poziomów. Każda klasa postaci po 20 i 60 poziomie ma wybór dalszej klasy zaawansowanej, zmieniającej sposób rozgrywki. Wybór mamy więc całkiem spory.

Po wyborze klasy postaci mamy możliwość rozpoczęcia samouczka, lub przejścia bezpośrednio do gry. Polecamy skorzystać z samouczka – nie dość, że przedstawia podstawowe mechaniki, i pozwala zdobyć potężny początkowy zestaw przedmiotów, to tak naprawdę pełni funkcje interaktywnego intra do gry. Pozwala poznać zarys historii fabularnej – od jej końca!

Samouczek to tak naprawdę początek historii – w niedalekiej przyszłości krainy Istya zostanie ona zniszczona przez złe bóstwa. Nasza postać w obliczu pewnej śmierci zostaje przeniesiona w czasie, do Istyi sprzed tych niefortunnych wydarzeń – pełnej optymizmu, radosnych barw i szczęśliwych mieszkańców. Na horyzoncie jednak majaczy widmo zagrożenia, więc od nas zależy czy kraina przetrwa.

Już od startu możemy odczuć jak ogromny i szczegółowy jest świat gry. Gdyby nie obecność świetnego narzędzia automatycznego wyznaczania trasy oraz podręcznej minimapy – łatwo byłoby się zagubić nawet w najmniejszych z miast i wiosek. Te bowiem tętnią życiem, dzięki obecności wielu mieszkańców zajmujących się swoimi sprawami, z których nierzadko mamy przyjemność poznać przedziwne indywidua. Świat gry jest względnie typową krainą fantasy, zamieszkaną przez ludzi, elfy oraz całą masę przeróżnych egzotycznych stworów. Jest on podzielony na wiele rejonów – do części z nich jesteśmy w stanie dotrzeć za pomocą, teleportu, innych (na przykład lochów czy jaskiń) trzeba będzie poszukać. Dołożywszy do tego niesamowicie klimatyczną ścieżkę dźwiękową, otrzymujemy kompletny obraz nawiązujący do najlepszych produkcji anime.

Po świecie możemy poruszać się na kilka sposobów. Poza poruszaniem się pieszo, oraz systemowi szybkiej podróży, w którym wykorzystujemy zwoje teleportacji, możemy również skorzystać z wierzchowców, którzy przyspieszą nasze poruszanie się po świecie gry.

Jak w każdym innym tytule MMORPG, Fiesta Online przedstawi nam szereg zadań, które poprowadzą nas z jednego miasta do drugiego, z konkretnej stref do innej, pozwalając zgromadzić złoto, ekwipunek oraz oczywiście punkty doświadczenia. Zadania te, klasycznie, wyznaczą nam konkretną ilość przeciwników danego typu do pokonania, bądź konieczność zgromadzenia konkretnych przedmiotów. To właśnie poprzez ich wykonywanie unikniemy niepotrzebnego grindowania poziomów. Awansowanie na wyższe poziomy jest więc szybkie i bardzo proste, no chyba, że skupimy się na poszukiwaniu konkretnych przedmiotów, co może zdecydowanie wydłużyć ten proces.

Zadania służą również jako opowieść walki dobra ze złem. I choć historia może wydać się nieco oklepana, mimo wszystko jest bardzo dobrze napisana, co z pewnością zachęci fanów fabuły w grach MMORPG. Niektóre z zadań są wielopoziomowe – do ich wykonania będzie potrzebne zdecydowanie więcej czasu, oraz podróżowania w odległe rejony, jednak to one często pchają fabułę do przodu.

System walki w grze jest klasycznym przykładem mechanik MMORPG. Większość akcji wykonujemy klikając myszką, można jednak przestawić się na sterowanie częściowo za pomocą klawiatury. Dzięki temu będziemy w pełni i zręcznie kontrolować naszą postać na polu bitwy, wykonując odpowiednie ataki, używając umiejętności oraz przedmiotów, co jest szczególnie istotne w pojedynkach przeciw innym graczom. I choć nowym graczom może zająć chwilę by przyzwyczaić się do tego systemu walki, z pewnością po krótkim treningu gra przyniesie sporo satysfakcji. Momentami gra wymaga od nas bardzo zręcznych palców, więc warto się nieco przyłożyć.

W Fiesta Online każdy z bohaterów ma do swojej dyspozycji wiele specjalnych umiejętności, których można się nauczyć u trenerów wraz z osiąganymi wyższymi poziomami doświadczenia. Dzielą się na umiejętności aktywne i pasywne. Aktywnych używamy w walce, każdą z określonym timerem, możemy je również ulepszać co poziom. Niektóre umiejętności posiadają synergię między sobą, np. umiejętność ogłuszania i atak który zadaje dodatkowe obrażenia ogłuszonym. Umiejętności pasywne dają stałe bonusy, ale nie można ich ulepszać. Ilość punktów do rozdysponowania jest ograniczona, więc warto zaplanować rozwój swojej postaci na kilka leveli do przodu. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z podjętych wyborów, zawsze możemy zresetować umiejętności za pomocą odpowiednich punktów – zdobycie ich jest jednak czasochłonne i nieco kosztowne.

Jedną z cech wyróżniających Fiesta Online jest rozbudowana warstwa społeczna gry. Istnieje możliwość zawierania małżeństw pomiędzy graczami (co daje parze pokaźne bonusy) oraz wiele innych grupowych aktywności. Jedną z unikatowych jest budowanie własnego ‘przenośnego’ domu – po wykonaniu pewnego zadania do naszej dyspozycji zostaje oddany dom, znajdujący się w ‘kieszonkowym’ wymiarze – możemy go rozbudowywać i dekorować, kupując nowe meble na targach – i możemy zapraszać do niego znajomych! Społeczność gry jest niezwykle przyjazna, a tego typu eventy zdarzają się dosyć często.

Warto na koniec zwrócić uwagę na walutę premium, którą są tutaj Slime Points. W Fiesta Online punkty te użyjemy między innymi do zakupu egzotycznych wierzchowców, przedmiotów kosmetycznych oraz elementów wyposażenia domu. Waluta nie jest najtańsza, a wiele z dostępnych przedmiotów mogę się okazać bardzo przydatne bądź atrakcyjne. Co ciekawe, możemy tę walutę zastąpić punktami lojalnościowymi, które otrzymujemy za codzienne logowanie się i wykonywanie specjalnych zdań. Dzięki czemu z pewnością uda nam się z łatwością zdobyć przynajmniej część z pożądanych przedmiotów.

Fiesta Online to ostatecznie całkiem rozbudowane, tętniące swoim życiem klasyczne MMORPG, w którym możemy zechcieć spędzić setki godzin. Pomimo wielu lat na rynku, gra ciągle przyciąga do siebie graczy spragnionych lekkiej i radosnej rozrywki w bardzo przyjacielskiej społeczności i cieszącej oko oprawie audiowizualnej.

Na koniec kilka porad:

  • Loguj się codziennie, zwłaszcza na stronie głównej gry, nawet jeśli nie planujesz grać długo. W zamian otrzymasz punkty lojalnościowe do wydania w sklepie z nagrodami,
  • Warto zainwestować w wierzchowca – znacznie ułatwi on poruszanie się po świecie gry.
  • Warto poświęcić nieco czasu na przećwiczenie sterowania - okaże się to kluczowe w dalszych walkach,
  • Staraj się oszczędzać złoto, ekwipunek łatwo zdobyć z regularnych łupów i wykonywanych zadań. Wydawaj go natomiast na mikstury, zwoje teleportacji i przedmioty wzmacniające,
  • Klikając lewym przyciskiem na oknie z dostępnym zadaniem do wykonania rozpocznie procedurę automatycznej trasy, która doprowadzi Cię na miejsce. Natomiast użycie prawego przycisku wskaże docelową lokalizację na mapie,
  • Postaraj się przejść samouczek, a zwłaszcza nie zapomnij o dostępnym tam zestawie ekwipunku, jest on na tyle potężny że bez problemu wystarczy ci do 10 poziomu rozwoju postaci, a może i dłużej.