Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Farmerama. Prowadź farmę jak nigdy dotąd!

Prowadź farmę jak nigdy dotąd!

Założenie własnego gospodarstwa jeszcze nigdy nie było tak proste. A wszystko to za darmo, w grze Farmerama. Lubiłeś Farmville? Polubisz i tę grę. Zarejestruj się na stronie gry Farmerama i bez pobierania zacznij grać. Naucz się podstaw dbania o wirtualną farmę, którą możesz rozwijać zgodnie z własnymi pomysłami. Zakasaj rękawy i do dzieła!

Farmerama | Darmowa Gra

Prowadź farmę jak nigdy dotąd! Założenie własnego gospodarstwa jeszcze nigdy nie było tak proste. A wszystko to za darmo, w grze Farmerama. Lubiłeś Farmville? Polubisz i tę grę. Zarejestruj się na stronie gry Farmerama i bez pobierania zacznij grać. Naucz się podstaw dbania o wirtualną farmę, którą możesz rozwijać zgodnie z własnymi pomysłami. Zakasaj rękawy i do dzieła!

Prowadź farmę jak nigdy dotąd! Założenie własnego gospodarstwa jeszcze nigdy nie było tak proste. A wszystko to za darmo, w grze Farmerama. Lubiłeś Farmville? Polubisz i tę grę. Zarejestruj się na stronie gry Farmerama i bez pobierania zacznij grać. Naucz się podstaw dbania o wirtualną farmę, którą możesz rozwijać zgodnie z własnymi pomysłami. Zakasaj rękawy i do dzieła!

Farmerama jest opracowaną przez studio Bigpoint grą strategiczną, w której można bawić się na pecetach zarówno za pośrednictwem przeglądarki, jak i osobnego launchera. Tytuł reprezentuje popularny w segmencie free-to-play gatunek symulatorów farmy. W ramach zabawy wcielamy się w rolnika posiadającego swój własny skrawek ziemi. Nasze zadanie nie należy do przesadnie skomplikowanych – musimy stworzyć jak najprężniej działające gospodarstwo rolne i spełniać oczekiwania naszych klientów.

Tuż po uruchomieniu gry rozpoczyna się samouczek, który w przystępny sposób uczy nas podstaw rozgrywki. Fundamentem zabawy jest hodowanie flory. Robimy to w bardzo prosty sposób – zaznaczamy określoną działkę i wybieramy, jaką roślinę chcemy na niej posadzić. Typów plonów jest całe mnóstwo – mamy pszenicę, rzeżuchę, sałatę, marchew, słoneczniki, kukurydzę i wiele, wiele więcej. Miejcie jednak na uwadze fakt, że rabatek nie możemy obsiewać w nieskończoność. Liczba nasion poszczególnych roślin zawsze jest bowiem ograniczona. Warto zatem kontrolować na bieżąco, czy mamy ich w magazynie odpowiednią ilość.

Farmerama

Gdy już decyzja zostanie podjęta a pole obsiane, kolejnym krokiem, jaki musimy podjąć, jest podlanie grządek. Robimy to w analogiczny sposób, co rozsiewanie. Na tym etapie możemy także dodać różnego typu nawozy, dodatkowo przyspieszające wzrost roślin. Rzecz jasna im lepszy materiał, tym większe bonusy zapewnia.

Po zakończeniu tych wszystkich etapów musimy odczekać określony czas. Jest on zależy od typu rośliny. Gdy dobiegnie on końca, jesteśmy gotowi do zbiorów. Robimy to w sposób identyczny do obsiewania czy podlewania. Wystarczy, że klikniemy na dane pole i wybierzemy opcję żniw. Zdobyte w ten sposób dobra trafiają do naszego magazynu.

Same rośliny do dla Was za mało? Nic straconego. Farmerama oferuje również możliwość hodowania zwierząt. Jakich? Lista jest naprawdę spora. Mamy kury, gołębie, lisy, łabędzie, szopy, krety, jelenie, dziobaki, jeże, wilki, bizony, łosie itp. Każdy z gatunków fauny dostępnych w grze wymaga wzniesienia odpowiedniej zagrody.

Farmerama

Sam budynek to jednak nie wszystko. Zwierzęta wymagają również jedzenia, każde innego typu. Pasze wytwarzamy w Młynie z surowców roślinnych wytworzonych w naszym gospodarstwie.

Nasi podopieczni potrzebują również czystości. Dlatego też wymagane jest od nas, byśmy regularnie czyścili ich wybiegi. Ma to pewien pozytywny skutek uboczny. Do naszego magazynu trafia nawóz, który później możemy wykorzystywać do uprawy roślin.

Gdy zagrody zostaną już wyczyszczone, zwierzęta nakarmione, a określony czas odczekany, pojawi się możliwość zebrania wyhodowanych milusińskich. Robimy to klikając na interesujący nas budynek i wybór odpowiedniej opcji. Podobnie jak rośliny, dorosłe zwierzęta również trafiają do naszego magazynu.

Farmerama

No dobrze, lecz co w ogóle można zrobić z produktami naszego gospodarstwa? Po pierwsze, jak już zostało wspomniane, niektóre z nich służą do produkcji pasz bądź innych typów przetwórstwa. Po drugie, za ich pomocą wypełniamy misje od klientów, które są wyszczególnione w menu Spółdzielni. Wystarczy, że dostarczymy odpowiednią liczbę roślin, produktów bądź zwierząt. Po tzrecie w końcu, istnieje opcja po prostu sprzedania owoców naszej pracy innym farmerom.

Za nasze wysiłki nagradzani jesteśmy przede wszystkim walutą, zwaną Sianogroszami. Te możemy wydawać na całą masę różnych rzeczy w grze. Głównie chodzi tu o kupowanie nowych nasion, wznoszenie budynków oraz grządek, zapełnianie zbiornika z wodą służącą do podlewania zbiorów itp. Za jego pomocą możemy także ulepszać już posiadane obiekty, a także zdobywać przeróżne elementy kosmetyczne, takie jak drzewa, fontanny, flagi państwowe itp. Możemy je później postawić na naszej farmie, by cieszyły one oko nie tylko nasze, ale również innych graczy. Możemy ich bowiem zapraszać, by mogli oni podziwiać nasze dzieło.

Ponadto za nasz wysiłek w Farmeramie otrzymujemy także punkty doświadczenia. Po zebraniu ich odpowiedniej awansujemy na kolejne poziomy. To z kolei odblokowuje kolejne elementy w grze, takie jak nasiona, typy zwierząt czy w końcu budynki w mieście. W tytule można bowiem odwiedzić tereny poza naszą farmą, wpaść do miasta, by chociażby wysyłać wiadomości naszym znajomym, i brać udział w różnych loteriach i aktywnościach z atrakcyjnymi nagrodami.

Farmerama

Wspominaliśmy już wyżej, że w ramach interakcji z innymi graczami w grze Farmerama możemy odwiedzać zaprzyjaźnione farmy. Na tym jednak jeszcze nie koniec. W ramach zabawy nic nie stoi także na przeszkodzie, by dodawać innych do znajomych i wymieniać się różnego rodzaju podarunkami. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by wysyłać sobie chociażby zdjęcia swoich gospodarstw.

Jak zostało już napomknięte wcześniej, głównym typem dewizy w Farmeramie są sianogrosze. Nie jest jednak jedynym. W tytule istnieje bowiem również waluta premium zwana florenami. Jej niewielkie ilości mogą stanowić nagrodę za wykonywanie zadań, lecz by zdobyć większą ilość, musimy przygotować się na wydanie prawdziwych pieniędzy. Floreny można później wymienić m.in. na więcej sianogroszy, pomocników, którzy przez określony czas będą zajmowali się za nas zbiorami o obsiewaniem pól czy specjalne typy zagród.

Farmerama może pochwalić się dość interesującą oprawą graficzną. Nie sili się ona na specjalny realizm. Postacie są mocno przerysowane i raczej nie przypominają ludzi. Całość jest kolorowa i ma mocno kreskówkowy charakter, przywodzący na myśl chociażby animacje z serii Wallace i Gromit. Wszystkiego dopełnia skoczna muzyka, szybko wprowadzająca w klimaty farmerskie.

Farmerama

Podsumowując, Farmerama jest grą idealną dla osób, które zjadły sobie zęby na różnego rodzaju symulatorach farmy, jak i nowicjuszy w tym gatunku. Co prawda tytuł nie oferuje rewolucyjnych rozwiązań, lecz te w niej zawarte są sprawdzone i są w stanie dostarczyć całej masy rozrywki na długie godziny. A sympatyczna oprawia sprawia, że odnajdą się w niej zarówno starsi, jak i nieco młodsi odbiorcy.

Oto kilka rad, które przydadzą Ci się na początku:

  1. Kontroluj, jakie są wymagania poszczególnych misji i staraj się przygotowywać pod nie swoją produkcję.
  2. Pamiętaj o regularnym zbieraniu plonów i obsiewaniu działek.
  3. Wybudowanie kilku zagród zapewni Ci nie tylko możliwość hodowania zwierząt, ale również stały dopływ nawozu.
  4. Kontroluj liczbę nasion w Twoim magazynie i jeśli spadnie ona do alarmującego stopnia, zakup nowe.