Darmowe gry Gry MMO Do pobrania Salon gier Gry na WWW
Darmowa Gra Eternal Fury EU. Stań na czele własnego królestwa i zostań legendarnym władcą!

Stań na czele własnego królestwa i zostań legendarnym władcą!

Czy znajdą się tutaj fani kultowej już serii Heroes of Might and Magic? A może mamy tutaj również fanów gier jRPG wprost z kraju kwitnącej wiśni? Jeżeli zaliczasz się do pierwszej bądź drugiej z tych grup, lub po prostu szukasz świeżej, rozbudowanej gry łączącej w sobie najlepsze cechy RPG oraz strategii, to doskonale trafiłeś! Eternal Fury EU to hybryda powyższych gatunków, która łączy najlepsze ich cechy w jedną, spójną całość.

Eternal Fury EU | Darmowa Gra

Stań na czele własnego królestwa i zostań legendarnym władcą! Czy znajdą się tutaj fani kultowej już serii Heroes of Might and Magic? A może mamy tutaj również fanów gier jRPG wprost z kraju kwitnącej wiśni? Jeżeli zaliczasz się do pierwszej bądź drugiej z tych grup, lub po prostu szukasz świeżej, rozbudowanej gry łączącej w sobie najlepsze cechy RPG oraz strategii, to doskonale trafiłeś! Eternal Fury EU to hybryda powyższych gatunków, która łączy najlepsze ich cechy w jedną, spójną całość.

Stań na czele własnego królestwa i zostań legendarnym władcą!

Czy znajdą się tutaj fani kultowej już serii Heroes of Might and Magic? A może mamy tutaj również fanów gier jRPG wprost z kraju kwitnącej wiśni? Jeżeli zaliczasz się do pierwszej bądź drugiej z tych grup, lub po prostu szukasz świeżej, rozbudowanej gry łączącej w sobie najlepsze cechy RPG oraz strategii, to doskonale trafiłeś! Eternal Fury EU to hybryda powyższych gatunków, która łączy najlepsze ich cechy w jedną, spójną całość. Stwórz swojego bohatera, walcz z potężnymi bestiami, pokieruj swoją armią i królestwem. A wszystko to dostępne za darmo nawet na ekranie waszych urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów!

Naszą przygodę zaczniemy naturalnie od pobrania gry oraz zalogowania się do niej. Po wykonaniu tych czynności Eternal Fury EU przeniesie nas do okna kreatora postaci. Wybierzemy tutaj płeć oraz jedną z trzech klas: Knight (Rycerz), Archer (Łucznik) oraz Mage (Mag). Każda z postaci cechuje się innym rodzajem umiejętności aktywnych jak i pasywnych oraz stylem gry. Warto zastanowić się nad tym, która z nich będzie dla nas odpowiednia, ponieważ to właśnie do niej dobierać będziemy członków drużyny i jej styl walki. Oczywiście – jak to w przypadku gier RPG bywa – klasy mają swoje mocne i słabe strony, o czym stanowczo należy pamiętać. Gdy dokonamy już wyboru będziemy mogli nazwać naszą postać, a następnie przeniesiemy się do świata gry, który powita nas krótkim, intuicyjnym samouczkiem. Nauczymy się tutaj podstaw rozgrywki i jej mechanik.

Eternal Fury EU

Po przejściu samouczka zostaniemy przeniesieni na włości naszego własnego zamku, który sprawować będzie tutaj również funkcję głównego huba (czyli – w skrócie – naszej „bazy wypadowej”). Zamek posiada szereg przydatnych zabudowań odblokowywanych wraz z levelem naszego avatara. Są to między innymi Summoning Altar gdzie przyzwiemy wspierających nas bohaterów, Market służący do dokonywania zakupów, Arena służąca do walk PVP, a także Barracks w których rekrutować będziemy jednostki naszej armii. Rozwój zamku będzie jedną z podstawowych mechanik tytułu. Cześć budynków infrastruktury zapewni nam stały przypływ zasobów, które inni gracze będą chcieli nam z pewnością odebrać w najazdach. Nie musicie się jednak martwić, początkowe rozwijanie zamku jest banalnie proste dzięki wbudowanym questom fabularnym, które przeprowadzą nas przez ten proces. Questy stanowią zresztą ogromną część rozgrywki – pozwalają na poznanie historii świata gry, a przy okazji na szybkie zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia.

Eternal Fury EU

Jednak tym, co w Eternal Fury EU „gra pierwsze skrzypce” jest zdecydowanie walka. Przypomina ona potyczki doskonale znane z gatunku jRPG. Rozgrywka opiera się na walce drużynowej w systemie turowym, gdzie obie drużyny atakują się naprzemiennie. Wspomniane drużyny stworzymy zarówno z jednostek podstawowy, jak i dziesiątek rzadkich, epickich bohaterów. Każdy z nich dysponować będzie 4 unikalnymi zdolnościami dlatego tak ważne jest przemyślenie strategii pod kątem synergii poszczególnych jednostek, ich wad oraz zalet. Równie ważne będzie przemyślane ustawienie formacji naszej drużyny. Jednostki dystansowe sprawdzą się zdecydowanie lepiej w drugiej linii, natomiast „tankowi” bohaterowie defensywni stanowić będą doskonałą zaporę w pierwszej przed nadciągającymi zastępami wrogów. Gra pozwala nam na niemalże dowolne kreowanie drużyny i tylko od nas zależeć będzie sposób jest funkcjonowania.

Eternal Fury EU

Sama walka oraz fabuła rozgrywają się w systemie dungeonów, co znaczy, że po opuszczeniu naszego miasta zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do jednej z dziesiątek (!!!) plansz wyboru lochu, w którym będziemy wykonywać zadania fabularne oraz poboczne. Żeby jednak sprawnie w nich sobie radzić ważne będzie rozwijanie umiejętności oraz ekwipunku naszego avatara, a także levelowanie jednostek sprzymierzonych, czego dokonamy za pomocą scrolli punktów doświadczenia. W przypadku naszego bohatera zdobywanie punktów umiejętności oraz ekwipunku nie różni się niczym od systemu znanego doskonale z gier RPG. Wraz z awansowaniem na kolejne levele otrzymywać będziemy punkty, które rozdysponujemy przy wyborze kolejnych skillów. Przedmioty natomiast „dropić” będziemy z pokonanych w lochach potworów.

Eternal Fury EU

Mamy tutaj do czynienia z tytułem sieciowym, dlatego też twórcy przygotowali szereg aktywności dodatkowych, które wykorzystują w pełni aspekt sieciowy. Będą to:

  • walki PVP, do których dołączymy na Arenie aby przekonać się o sile swojej drużyny i jej formacji w potyczkach z innymi, realnymi graczami,
  • rankingi, gdzie sprawdzimy siłę swojego królestwa, drużyny itd.,
  • oraz gildie, które zrzeszają graczy chcących cieszyć się rozgrywką wspólnie.

Gra posiada również wbudowany czat, który pozwala na komunikowanie się z innymi graczami oraz otrzymywanie raportów z najważniejszych wydarzeń w grze.

Eternal Fury EU

Produkcja studia Proficient City jest tytułem w pełni darmowym. Gracze zaznajomieni z tytułami free-to-play zdążyli już pewnie domyślić się, że w związku z tym w grze znajdziemy sklepik z zawartością premium. W tym momencie część czytających mogła poczuć strach przed niesławnym systemem pay-to-win, jednak tych czytelników pragnę od razu uspokoić – w sklepiku dostępne są w większości przedmioty kosmetyczne oraz boosty, które nieco przyśpieszają rozgrywkę, jednak nie są one obowiązkowe aby cieszyć się wszystkimi jej elementami z wątkiem fabularnym oraz rozbudową własnego królestwa na czele. Jakby tego było mało, twórcy przygotowali szereg czynności, które pozwolą wszystkim na zdobycie waluty premium – diamentów oraz ich dowolne wykorzystanie. Będzie to chociażby codzienne logowanie się (daily login bonus), a także wykonywanie niektórych questów oraz zdobywanie achievementów.

Eternal Fury EU

Eternal Fury EU to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serii Heroes of Might and Magic, czy też Final Fantasy. Połączenie fabularnej rozgrywki oraz rozwoju postaci znanych z gier RPG, rozwijania miasta i jednostek pomocniczych z produkcji strategicznych, a wszystko to okraszone hybrydowym stylem walki. Taki miszmasz mechanik powoduje, że produkcja ta powinna wciągnąć graczy na długie godziny przed monitorami oraz ekranami urządzeń mobilnych. Warto również wspomnieć o estetycznej grafice, klimatycznym soundtracku i podejściu fair play twórców do wszystkich (w tym też darmowych) graczy. Czy poradzisz sobie z rządzeniem królestwem?

Kilka porad dla nowych władców:

  • Jeżeli nigdy wcześniej nie grałeś w tego typu produkcje uważnie przejdź samouczek, aby jak najszybciej zrozumieć podstawowe zasady i mechaniki gry,
  • W pierwszych etapach natychmiastowa rozbudowa infrastruktury zamku jest w pełni darmowa (!!!) – warto więc ciągle z niej korzystać,
  • Jeżeli nie będziesz wiedzieć co robisz dalej sprawdź dziennik z questami fabularnymi – pomagają one zoptymalizować rozwój nie tylko zamku, ale i samej postaci,
  • Nie bój się eksperymentować z formacją oraz różnymi jednostkami/bohaterami. Zmysł taktyczny będzie tutaj kluczem do sukcesu,
  • Nawet jeżeli nie masz danego dnia czasu na długą rozgrywkę, wystarczy że wejdziesz do gry aby odebrać swoją nagrodę za codzienne logowanie się,
  • Nie wykorzystuj zasobów premium we wczesnych etapach rozgrywki. Będą one zdecydowanie bardziej pomocne wraz z jej późniejszymi etapami.